fbpx

TransferGo, czyli szybkie transfery walutowe, pierwszy przelew za darmo oraz po 50 zł premii w programie poleceń

Poznaj TransferGo! Przelewy międzynarodowe to kolejna ciekawa działka finansów osobistych, na temat której warto mieć wiedzę. Czasy w których koszty przetransferowania środków z jednego kraju do drugiego pochłaniały kilka procent wartości transakcji odeszły do lamusa. Z pomocą przyszły tu serwisy zapewniające transfer środków po bardzo korzystnych kursach, z niskimi spreadami. Jednym z przykładów tego typu firm jest TransferGo, czyli bohater dzisiejszego artykułu.

Oprócz dobrych kursów, TransferGo sprezentuje Wam pierwszy przelew zupełnie za darmo. Oprócz tego otrzymacie 50 zł premii na start w ramach programu poleceń. Promocje banków i fintechów możemy podzielić na te, z którymi przyjdzie nam stoczyć ciężką batalię oraz te, przy których sami siebie zapytamy „to już wszystko?”.

Omawiana dziś promocja TransferGo zdecydowanie zalicza się do drugiej grupy. W programie poleceń obie strony zarabiają po 50 zł, a warunki są dwa: założenie darmowego konta (proces trwa 10 minut) i wykonanie przelewu walutowego o wartości 50 funtów. To wszystko. Jestem przekonany, że ze zdobyciem premii nikt z Was nie będzie miał najmniejszego problemu. W tekście znajdziecie także kilka wskazówek oraz screenów, które pomogą Wam uniknąć błędów.

Jak działa TransferGo

TransferGo to brytyjski fintech z siedzibą w Londynie, działający od 2012 roku i obsługujący aż 66 krajów. Jego biznes polega na pośredniczeniu w transferze pieniędzy w ten sposób, iż środki nie wędrują z jednego kraju do drugiego, lecz wpłacane są na konto TransferGo w kraju A, zaś w kraju B wypłacane są z lokalnego konta firmy. W ten sposób znacząco redukowane są koszty transakcyjne, dzięki czemu TransferGo może zaproponować bardzo korzystne kursy przewalutowania, różniące się od kursów NBP o mniej niż 1 grosz (w przypadku wybranych walut). 

TransferGo jest licencjonowaną instytucją płatniczą, działającą na podstawie regulacji prawnych wydanych przez Brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych (FCA) oraz nadzorowaną przez brytyjski Urząd Skarbowy. W sieci możecie znaleźć mnóstwo pozytywnych opinii na temat TransferGo, na przykład na portalu Trustpilot. Usługi TransferGo przeznaczone są głównie dla osób pracujących za granicą, które chcą przesłać środki dla swoich rodzin, pozostałych w kraju. Serwis dostępny jest również w formie wygodnej aplikacji mobilnej. Serwis dostępny jest w języku polskim, posiada polski support oraz polskie konta bankowe, zatem przelew premii możecie zlecić w złotówkach.

Ile kosztują przelewy w TransferGo

O ile duże koszty nie przerażają aż tak bardzo, gdy przelew walutowy chcemy wykonać jednorazowo, to dla regularnych płatności poszukujemy zazwyczaj alternatywnych rozwiązań. Taką propozycją może być właśnie usługa TransferGo. Oszczędności względem standardowych przelewów walutowych w bankach mogą Was solidnie zaskoczyć. 

TransferGo nalicza prowizję od wymiany walut obcych, która wynosi od 0% do 2,2%. Oprócz tego uregulować należy opłatę za przetransferowanie pieniędzy do innego kraju. Zazwyczaj nie są to duże wartości, mieszczące się na ogół w kwocie 4,99 zł. Ogromnym plusem TransferGo jest duża wygoda i pełna transparentność. Nie musicie odszukiwać pozycji zapisanych drobnym maczkiem w tabelach opłat i zastanawiać się, na którą wartość powinniście zwracać uwagę. Żeby sprawdzić, ile będzie Was kosztował przelew, wystarczy, że klikniecie Wyślij pieniądze i ustalicie kwotę, kraj wysyłki oraz kraj przeznaczenia, a opłata pojawi się na ekranie (spójrzcie na poniższe zrzuty).

Jak długo trwa przelew z TransferGo

TransferGo oferuje standardowo cztery opcje (o czym sami przekonacie się już niedługo):

  • podstawowy przelew z czasem realizacji do 3 dni roboczych, 
  • dostarczenie przelewu do południa (o ile zlecicie płatność odpowiednio wcześniej),
  • dostawa ekspresowa w 30 minut. 


W praktyce jednak polecam Wam za każdym razem sprawdzać możliwe opcje. W przypadku niektórych krajów, nie wszystkie warianty będą zawsze dostępne. Pamiętajcie jednak, że to czas od momentu otrzymania Waszych pieniędzy przez TransferGo – nie od chwili wysyłki z Waszego konta.

Jak to wygląda w praktyce

Jest czwartkowe popołudnie, a ja chcę przelać 1000 zł. Dokąd? Powiedzmy, że do Wielkiej Brytanii, Holandii i odległych Stanów Zjednoczonych. Ile zapłacę? Przekonajmy się.


Przelew do Wielkiej Brytanii wyślecie już za 99 groszy!

W przypadku przelewu do Holandii miałem do wyboru dwie możliwości. Za 4,99 zł mogłem wysłać pieniądze z dostawą jutro wieczorem. Dostawa w najbliższy poranek kosztowałaby mnie 14,99 zł.

Przelew do USA będzie kosztował mnie niespełna 5 zł. To cena przelewu natychmiastowego w złotówkach. Standardowy przelew z polskiego konta na konto w USA kosztowałby z pewnością co najmniej kilkadziesiąt złotych. 

Wyższa kwota przelewu oznacza lepszy kurs

Co ciekawe, kurs, według którego system dokona wymiany, będzie coraz korzystniejszy – wraz ze wzrostem przelewanej kwoty. Pamiętacie nasz przelew do Wielkiej Brytanii na 1000 zł? Spójrzcie, co stanie się z kursem, gdy zwiększymy tę kwotę do 10.000 zł. 

przelewy w transfergo
Jak wygląda zrobienie przelewu w TransferGo

Różnica nie jest ogromna, jednak zauważalna.

Jak założyć konto w TransferGo

TransferGo oferuje naprawdę solidną usługę, która z pewnością mogłaby zainteresować Was nawet wtedy, gdybym nie opisał możliwej do uzyskania premii. Jeśli jednak można zgarnąć dodatkowe 50 zł, dlaczego mielibyście tego nie zrobić? 🙂 

Poniżej przedstawiam drogę do przetestowania usług fintechu rodem z Wielkiej Brytanii – najzwięźlej jak potrafię. Równocześnie możesz też być zainteresowany innym fintechem – VividMoney.

Przejdź do strony TransferGo, wykorzystując do tego link lub kod polecający aktywnego uczestnika programu. Nie znacie nikogo takiego?

Możecie wykorzystać mój link referencyjny.

Jeśli po kliknięciu odnośnika pojawi się ekran identyczny do tego poniżej – jesteśmy w domu. Możecie być wtedy spokojni o premię. Jeśli się nie pojawi – sprawdźcie ustawienia cookies Waszej przeglądarki (lub spróbujcie otworzyć link w innej przeglądarce). Jak włączyć cookies: w Google Chrome lub w Mozilla Firefox

Kliknijcie przycisk Zarejestruj się w prawym górnym rogu ekranu, a następnie postępujcie zgodnie z instrukcjami. W pierwszej kolejności należy podać numer telefonu i wpisać na ekranie kod SMS, który otrzymacie od TransferGo. Reszta formularzy jest standardowa. Nie martwcie się – potrzebne będą jedynie podstawowe dane.

Do weryfikacji niezbędny będzie Wasz dowód osobisty lub paszport. Po wybraniu odpowiedniej opcji system poprosi Was o wykonanie zdjęcia obu stron dowodu. Możecie wgrać je z komputera, lecz w kolejnym kroku potrzebna będzie wtedy Wasza kamerka w laptopie. Jeśli wybierzecie opcję zrobienia zdjęcia telefonem, system wyśle do Was SMS z jednorazowym linkiem. Po kliknięciu go należy zrobić zdjęcie dokumentu.


Po przesłaniu zdjęć dowodu osobistego lub paszportu, system zechce zobaczyć Wasze selfie – dla porównania. Nie martwcie się jednak, jeśli na zdjęciu w dowodzie wyglądacie znacznie inaczej – wszyscy tak mamy. 🙂

Weryfikacja trwa zazwyczaj kilka godzin (choć może też potrwać znacznie dłużej, szczególnie gdy jest weekend).

Gdy Wasze konto jest gotowe, możecie już teraz wykonać wymagany przelew (szczegóły w kroku trzecim). Macie także możliwość zrobienia tego później. Premia nie ucieknie.

Punkt kulminacyjny – czyli wykonanie przelewu walutowego. Po zalogowaniu się do TransferGo powinniście zobaczyć ekran wyglądający w ten sposób:

strona główna transfergo

Górny pasek sam podpowiada Wam, co powinniście zrobić. Kliknijcie więc przycisk Wykonaj przelew w górnej części ekranu. Wcześniej zwróćcie jednak uwagę na wymaganą kwotę. W moim przypadku było to 270 zł. Minimalna kwota przelewu oscyluje wokół 50 funtów brytyjskich. Na wykonanie przelewu macie 6 miesięcy od momentu założenia rachunku. Kwotę tę możecie rozbić na kilka płatności.

Przelew nie jest darmowy. Najtańsza opcja kosztuje 4,99 zł, jednak za udaną weryfikację aktualnie otrzymuje się kod na… darmowy pierwszy przelew! W promocji zarobicie więc równe 50 zł, bez uszczuplania premii choćby o złotówkę.

Podczas wykonywania przelewu powinniście wybrać kraj, z którego wysyłacie płatność (domyślnie będzie to Polska) oraz kraj Waszego odbiorcy. W następnym kroku, jeśli wybierzecie opcję przelewu tradycyjnego, będziecie musieli wykonać ręcznie przelew z Waszego konta bankowego na podane na ekranie dane (pokażą się, gdy ustalicie już kwotę).

W podsumowaniu przelewu możecie wpisać kod, który otrzymaliście w wiadomości e-mail od TransferGo.

transfergo przelewy

Ważne! Przelew w ramach TransferGo musi być przelewem walutowym. Oznacza to, że za pomocą TransferGo powinniście przelać pieniądze na przykład: z konta złotówkowego w polskim banku na konto prowadzone w innej walucie w zagranicznym banku lub portfelu internetowym. Nie otrzymacie premii, jeśli przelejecie przykładowo określoną kwotę w euro na inne konto prowadzone w euro.


Przelew potrzebuje czasu na zaksięgowanie. Po wykonaniu płatności (i spełnieniu tym samym warunków promocji) zostaniecie poinformowani o przyznanej premii. Stosowna informacja pojawi się w zakładce Zaproś. Od tego momentu będziecie mieli 30 dni na wskazanie numeru rachunku do przekazania premii. Środki możecie wypłacić na tradycyjne konto ROR prowadzone w polskim banku.

transfergo
Nagroda gotowa do odebrania w TransferGo.

Polecaj TransferGo znajomym i zarabiaj

Pierwszy przelew za darmo oraz premia na start to był dopiero przedsmak. Jeśli uznacie, że usługi TransferGo są naprawdę fajne, możecie je polecać swoim bliskim. W tym celu przejdźcie do zakładki Zaproś, a Waszym oczom ukaże się indywidualny kod i link polecający. Wystarczy, że podacie swój link znajomym, a oni wykonają trzy kroki opisane powyżej – zarówno oni jak i Wy dostaniecie kolejne 50 zł! 

Program lojalnościowy posiada limit 300 zaproszonych osób dziennie. Przyznacie więc, że w praktyce limit ten w zasadzie nie istnieje. 🙂

Podsumowanie

TransferGo to bardzo potrzebna i przydatna usługa. Interfejs w języku polskim i wyjątkowo prosta obsługa sprawiają, że klientów cały czas przybywa. Sam program poleceń jest dziecinnie prosty i nie wypada wręcz przejść obok niego obojętnie.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów