fbpx

Twisto: 20 zł premii dla czytelników JakDorobic.pl oraz darmowy plan Space przez 3 miesiące

Dostępność wniosków
5000

Ostatnimi czasy pisałem na blogu o zmianach jakie zaszły w ofercie fintechu Twisto. Jak pewnie już wiecie, Twisto wprowadziło opłaty za korzystanie z usług w ramach planu Space. Oczywiście do Was należy decyzja, czy korzyści płynące z posiadania karty w postaci fizycznej warte są comiesięcznej kwoty 9,99 zł. Na szczęście Twisto oferuje również darmowy plan Online z kartą wirtualną i to na nim się dzisiaj skupię (wiem, że nie lubicie opłat za usługi finansowe). Dodatkowo, oprócz opisywanej ostatnio promocji darmowego planu Space na okres 3 miesięcy (tak, by zapoznać się z działaniem usługi), razem z Twisto przygotowaliśmy miłą niespodziankę dla nowych klientów w postaci 20 zł premii startowej na drobne wydatki. W dzisiejszym artykule opowiem również, w jakich sytuacjach może się Wam przydać usługa Twisto Free.

Zakupy bez pieniędzy, czyli darmowy plan Online

Dzięki Twisto możecie kupować to czego potrzebujecie, kiedy tak naprawdę macie ochotę – nawet gdy w danej chwili nie posiadacie na to pieniędzy. Taką opcję zapewnia Wam darmowy plan Online w każdym sklepie internetowym. Twisto pozwala przesunąć termin zapłaty za każdy zakup w Internecie maksymalnie o 45 dni za darmo, lub na później – za dodatkową opłatą.

W ten sposób dzięki Twisto możecie kupić rzecz, której potrzebujecie w danym momencie, a zapłacicie za nią później – gdy będzie Wam wygodniej. Spłaty wszystkich wygenerowanych transakcji możecie dokonać hurtowo w kolejnym miesiącu. W tym czasie wasze środki mogą przykładowo procentować na koncie oszczędnościowym. Opcja ta jest zupełnie za darmo, pod warunkiem, iż spłacicie dany wydatek do 15. dnia następnego miesiąca. 45 dni to najdłuższy darmowy okres w płatnościach odroczonych na polskim rynku. Przy okazji możecie dodatkowo oszczędzać dzięki programowi cashback, o którym będzie jeszcze mowa.

Przykład: jeśli kupicie sobie nowe trampki pierwszego dnia miesiąca, wówczas na spłatę macie aż 45 dni. Natomiast w przypadku zakupu biletów do teatru ostatniego dnia miesiąca – na spłatę będziecie mieli 15 dni. Proste i logiczne 🙂

Najwygodniejsze płatności odroczone

Twisto dość często porównywane jest z ofertami kart kredytowych. Nie jest to jednak idealne porównanie. Mianowicie bazowa usługa Twisto to odraczanie płatności. Tego typu usługi świadczy na polskim rynku co najmniej kilka firm. Cóż, jest to coraz popularniejsza metoda płatności, która pozwala zapłacić za kupiony produkt dopiero za jakiś czas.

Zwykle z płatności odroczonych można korzystać w sklepach internetowych, które oferują taki sposób regulowania rachunku. Twisto poszło jednak krok dalej przenosząc odroczone płatności do aplikacji. Dzięki Twisto możecie kupić teraz i zapłacić później w dowolnym sklepie za pośrednictwem darmowej wirtualnej karty płatniczej. Usługa działa nawet w sklepach, które nie wdrożyły odroczonych płatności.Jak to działa w praktyce? W tym przypadku macie dwie opcje do wyboru. Jeśli dany sklep oferuje Twisto jako metodę płatności, wystarczy, że po przejściu do płatności wybierzecie opcję Twisto. Wystarczy jedno kliknięcie i gotowe. Wydatek zobaczycie w swojej aplikacji. Aplikacja pokaże Wam też ile macie czasu na uregulowanie płatności. Wydatek spłacicie szybkim przelewem za pośrednictwem bramki imoje lub tradycyjnym przelewem. Transakcje możecie spłacać pojedynczo (nawet od razu), bądź też łącznie po zakończeniu miesiąca. 

Druga opcja to zakupy w dowolnym sklepie. W tym przypadku z pomocą przychodzi darmowa karta wirtualna. Posiada ona te same dane co zwykła karta plastikowa, czyli numer karty, datę ważności oraz kod CVC. Dane karty łatwo wygenerujecie w aplikacji mobilnej. Dzięki temu do płatności za zakupy wystarczy Wam sam telefon. W przypadku tej opcji, okres spłaty również sięga do 45 dni.

Nawet 10% cashback w ponad 850 sklepach

Darmowy plan Online zapewnia również zwrot za płatności w różnej maści sklepach internetowych.

Bez potrzeby rejestracji w osobnym portalu możecie korzystać z solidnych zwrotów za zakupy w danym sklepie internetowym. Zniżki znajdziecie w zakładce Benefity. Dzięki temu, Twisto pozwoli Wam dodatkowo zaoszczędzić…wydając.

Jedyne co musicie zrobić to wejść w szczegóły danego sklepu, przejść na jego stronę internetową za pośrednictwem dedykowanego linku w ramach aplikacji oraz dokonać zakupu (niekoniecznie kartą Twisto). Zwroty będą zasilały wasze konto punktowe w Twisto, za pośrednictwem którego będziecie mogli spłacać wygenerowane zadłużenie. Okres oczekiwania na zwrot sięga od 12 do 70 dni. 


Garść statystyk na temat Twisto

Twisto ma już w Polsce ponad 70 tysięcy zarejestrowanych klientów, którzy regularnie płacą w ten sposób za zakupy. Od początku 2020 roku Polacy dokonali za pośrednictwem Twisto ponad 2 miliony transakcji. Średnia wartość pojedynczego zakupu z Twisto to 70 zł. 

 

Jak zdobyć 20 zł premii na start?

Wniosek o kartę z 20 zł premii na start znajdziecie na dedykowanej stronie Twisto. Promocja trwa w trybie ciągłym do momentu wyczerpania puli 5000 wniosków. gdy do tego dojdzie – oczywiście zaktualizuję wpis.

Po podaniu adresu e-mail oraz ustaleniu hasła do logowania, ukaże Wam się strona potwierdzająca udział w promocji z premią. Specjalny kod został zaczytany automatycznie, dlatego nic nie zmieniajcie w tym miejscu.

W dalszym etapie należy wyrazić odpowiednie zgody niezbędne do założenia konta w Twisto. Poniżej przedstawiam, co konkretnie należy zaznaczyć:

Kolejne okna to wasze dane osobiste. Składają się na nie: imię i nazwisko, kraj pochodzenia, adres zamieszkania, numer PESEL, numer telefonu oraz sytuacja dochodowa (wykształcenie, stan cywilny, posiadanie dzieci, główne źródło dochodu, wysokość dochodów, miesięczne koszty stałe, wysokość spłacanych kredytów). Co ważne, Twisto nie wymaga jakiegokolwiek potwierdzania dochodów poprzez wysyłkę zaświadczeń lub wyciągów z konta. Fintech nie bada również zdolności kredytowej w BIK-u, zatem limit uzyskany w Twisto nie obciąży waszej zdolności kredytowej w ramach Biura Informacji Kredytowej. Twisto sprawdzi jedynie waszą wiarygodność w Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej S.A. (KBIG należące do grupy CRIF), czyli instytucji o wiele mniejszym znaczeniu niż BIK S.A.

Następnie wybierzcie limit miesięcznych wydatków, jaki Was interesuje. Z moich (nieoficjalnych) informacji wynika, iż limit dostępny w Twisto wynosi od 1500 zł do 10.000 zł. W sytuacji, gdy zawnioskujecie o zbyt wygórowany limit, Twisto po prostu obniży go do waszych możliwości i przyzna nieco niższą kwotę. Z czasem będziecie mogli zwiększać swój limit. Ważny jest tutaj staż oraz terminowość spłat zadłużenia.

Końcowym elementem potwierdzającym waszą tożsamość jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego za pośrednictwem bramki płatniczej Blue Media lub tradycyjnym przelewem. Oczywiście, złotówka powróci na wasze konto. Pamiętajcie, iż rachunek z którego wykonujecie przelew musi należeć do Was! Przelew z konta innej osoby sprawi, iż wniosek zostanie odrzucony.

To wszystko. Teraz pozostaje Wam już tylko oczekiwanie na weryfikację tożsamości. Nastąpi to prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia. Kartę plastikową możecie później domówić w aplikacji.

Jak odebrać i wykorzystać premię?

Premia w wysokości 20 zł wypłacona będzie po wykonaniu pierwszej transakcji na dowolną kwotę za pośrednictwem karty wirtualnej i/lub plastikowej. Informację o uzyskanej premii znajdziecie po zalogowaniu w profilu w zakładce Punkty. Ponadto otrzymacie stosownego maila z informacją o aktywowaniu usługi oraz przyznaniu bonusu.

Wypłacone bonusy podawane są nie w złotówkach, lecz właśnie w punktach, aczkolwiek 1 punkt to 1 zł. Zgromadzonych punktów nie można ot tak przelać sobie na konto, czy też wypłacić z bankomatu. Środki te posłużą jako spłata wykorzystanego limitu płatniczego w ramach wykonanych transakcji. Premia uzyskana w promocji zwolniona jest z opodatkowania.

Aby wykorzystać bonus, nie musicie czekać do momentu wystawienia wyciągu. Otóż wygenerowane zadłużenie możecie spłacić punktami, zaraz po zaksięgowaniu transakcji. Możecie to zrobić zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na stronie Twisto. W tym celu wchodzicie w szczegóły danej transakcji i klikacie ZAPŁAĆ. W kolejnym kroku pokażą Wam się dostępne formy płatności. Teraz pozostaje już tylko wybrać „Opłać zamówienie punktami”. W ten oto sposób wykorzystacie swoje punkty. Pozostałe zadłużenie możecie spłacić szybkim przelewem za pośrednictwem bramki imoje lub tradycyjnym przelewem.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji.

W ramach bramki imoje możliwa jest również spłata kartą lub BLIKIEM.

Darmowy plan Online – podsumowanie

Jak sami widzicie, Twisto posiada sporo zalet nawet w planie darmowym. Jest to ciekawy dodatek dla osób, które nie chcą podawać danych swojej karty płatniczej podczas zakupów online. Karta wirtualna z niewielkim limitem zapewnia sporą dawkę bezpieczeństwa i chroni Was przed wyzerowaniem konta osobistego. Dodatkowo możecie skorzystać z odroczenia płatności, o którym wspominałem kilkukrotnie. To bardzo wygodne rozwiązanie przykładowo podczas zakupu odzieży. Jeśli dany rozmiar Wam nie odpowiada i odsyłacie za szeroką bluzkę lub za dużą sukienkę, nie musicie zamrażać własnych środków. Cała transakcja (zakup i zwrot pieniędzy) odbywa się w ramach usługi Twisto. Okres do 45 dni spokojnie wystarczy, by załatwić wszelkie formalności.

Jeśli jednak interesują Was zakupy z użyciem karty Twisto także w sklepach stacjonarnych, zastanówcie się nad płatnym planem Space. Przez pierwsze 3 miesiące będzie on dla Was zupełnie darmowy. W ten sposób bez zobowiązań przetestujecie opcję Space i sami zdecydujecie co wolicie – darmowy plan Online, czy też opcję Space z kartą plastikową za 9,99 zł miesięcznie. Plan Space oferuje również korzystne rozwiązania w zakresie płatności zagranicznych oraz możliwość dzielenia rachunków z użyciem funkcji Split. Więcej na temat pakietu Space przeczytacie w tym artykule.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów