fbpx

Karta Twisto z 45-dniowym limitem kredytowym, przewalutowaniami bez prowizji oraz darmowym planem Space przez 3 miesiące

Okres pandemii koronawirusa sporo namieszał na rynkach finansowych. Czasy w pełni darmowych usług finansowych powoli zaczęły odchodzić do lamusa, zarówno w przypadku banków, jak i fintechów. Zmiany zaszły również w przypadku Twisto, prawdopodobnie najpopularniejszego fintechu w 2019 roku. Aktualnie najbardziej wypasiony plan Space kosztuje 9,99 zł miesięcznie. Czy zatem warto zrezygnować z niecałej paczki papierosów lub małej kawy, aby uzyskać dostęp do usług Twisto? Moim zdaniem jak najbardziej! A jeśli nie wierzycie to mam dobrą wiadomość. W ramach promocji na start otrzymacie 3 miesiące pakietu Space zupełnie za free! Jeśli nie będziecie chcieli z niego korzystać po okresie promocji, wówczas możecie zrezygnować bez konsekwencji. Co zatem zapewnia plan Twisto Space? Darmowy limit kredytowy do 45 dni, przewalutowania transakcji zagranicznych bez prowizji i dodatkowej marży, cashback do 10%, funkcję dzielenia rachunków „Split” oraz plastikową kartę z funkcją Google Pay.

Jak działa Twisto?

Twisto to karta wielowalutowa sprzężona z wygodną aplikacją mobilną do zarządzania finansami osobistymi, między innymi poprzez kategoryzację wydatków. Twisto zapewnia darmowy kredyt odnawialny (limit kredytowy) z okresem bezodsetkowym do 45 dni. W ten oto sposób Twisto spełnia narzędzie quasi karty kredytowej (Twisto to nie bank, zatem bardziej jest to karta obciążeniowa) oraz karty wielowalutowej.

Po każdym miesiącu, w którym będziecie wykonywali płatności kartą Twisto, otrzymacie zestawienie transakcji. Na ich opłacenie będziecie mieli kolejne 15 dni. Spłatę możecie wykonać za pośrednictwem szybkiego przelewu, BLIKIEM lub kartą płatniczą. Zatem kartę można spłacać… kartą, w tym między innymi kartą kredytową (w ten sposób skorzystacie z kolejnego odroczenia spłaty, tym razem w ramach okresu bezodsetkowego karty kredytowej).

Twisto udostępnia również możliwość zrolowania zadłużenia na kolejny miesiąc. Koszt takiej usługi to 45 groszy za każde 10 zł, czyli 4,50 zł za każde 100 zł lub po prostu 45 zł za każdy 1000 zł. W przypadku braku spłaty oraz zrolowania zadłużenia, Twisto będzie naliczało ustawowe odsetki.

Twisto nie wymaga jakichkolwiek zaświadczeń, czy też sprawdzania w BIK S.A. Limity przyznawane są na oświadczenie, bez potrzeby wysyłania skanu/zdjęcia dowodu osobistego (a wiem, że tego nie lubicie). Ważną kwestią jest również fakt, iż Twisto posiada polski support oraz aplikację mobilną i stronę internetową w języku polskim (wiele innych fintechów tego nie zapewnia).

Płatności w ratach

Oprócz darmowego okresu bezodsetkowego, Twisto pozwala również odroczyć spłatę poprzez skorzystanie z opcji Twisto Raty. W ten sposób, każdą pojedynczą transakcję na kwotę minimum 200 zł możecie rozłożyć na od 3 do 12 miesięcznych rat. Maksymalna kwota, którą możecie rozbić na raty to Wasz limit ratalny. Jego wysokość sprawdzicie po zalogowaniu do aplikacji (w sekcji “więcej” -> “Zapłać w ratach”) lub w przeglądarce (sekcja “Raty”).

Opcja ta dostępna jest wyłącznie dla części klientów. Limit ratalny przyznawany jest na podstawie indywidualnej analizy zdolności kredytowej każdego Klienta oraz jego historii współpracy z Twisto, między innymi długości współpracy i terminowości spłat.

Jak pewnie się domyślacie, opcja ta nie jest darmowa. W chwili pisania tego artykułu, koszt rozłożenia transakcji to 4,25 zł miesięcznie za każde „pożyczone” 100 zł. Dokładne RRSO znajdziecie w aplikacji, zanim jeszcze zdecydujecie się rozłożyć płatność na raty. Sam proces rozłożenia transakcji na raty jest bardzo prosty. W tym celu wchodzicie w szczegóły danej płatności oraz za pomocą suwaka ustalacie ilość rat, a za tym wysokość każdej raty. Sama spłata raty jest równie prosta. Na koniec miesiąca Twisto tradycyjnie prześle Wam rachunek do uregulowania. Będzie w nim uwzględniona również miesięczna rata wraz z terminem płatności. Każdą ratę możecie też spłacić wcześniej, w dowolnym momencie. Wystarczy, że wybierzecie daną ratę z zestawienia w aplikacji lub koncie online, a następnie przycisk “Zapłać”.

Nawet 10% cashback w ponad 850 sklepach

Aplikacja Twisto to nie tylko zwykłe płatności, ale też kombajn możliwości zakupowych. Bez potrzeby rejestracji w osobnym portalu możecie korzystać z solidnych zwrotów za zakupy w danym sklepie internetowym. Zniżki znajdziecie w zakładce Benefity. Dzięki temu, Twisto pozwoli Wam dodatkowo zaoszczędzić…wydając 🙂

Jedyne co musicie zrobić to wejść w szczegóły danego sklepu, przejść na jego stronę internetową za pośrednictwem dedykowanego linku w ramach aplikacji oraz dokonać zakupu (niekoniecznie kartą Twisto). Zwroty będą zasilały wasze konto punktowe w Twisto, za pośrednictwem którego będziecie mogli spłacać wygenerowane zadłużenie. Okres oczekiwania na zwrot sięga od 12 do 70 dni. 

Funkcja Split (dostępna tylko dla planu Space)

Przydatnym narzędziem w ramach usługi Twisto jest funkcja split. Służy ona do rozdzielania zaksięgowanej płatności pomiędzy różne osoby. Jest to narzędzie bardzo przydatne podczas wspólnych wypadów do restauracji lub organizowania zrzutki na prezent. Wówczas jedna osoba płaci swoją kartą Twisto, a następnie wysyła do pozostałych osób informację o wymaganej kwocie zrzutki. Domyślnie Twisto oferuje podział na równe kwoty, jednak jest możliwość podzielenia płatności na różne części. Co ciekawe, odbiorcami zlecenia mogą być również osoby nieposiadające aktualnie Twisto. W tym celu należy podać adres e-mail lub numer telefonu takowej osoby. W wiadomości można też przesłać krótką notkę oraz śmiesznego gifa. Na wykonanie płatności (kartą Twisto, BLIKIEM lub przelewem) odbiorcy splita mają 7 dni. Jeśli nie wykonają oni żadnej czynności, zlecenie wygasa, a przyjaźń zostaje mocno nadszarpnięta 😉 Minimalna kwota o jaką możemy się zwrócić to 1 zł.

Porównanie planów Twisto

W Twisto dostępne są aktualnie dwa plany: darmowy – plan Online oraz płatny – plan Space. Pierwszy z nich, jak wyraźnie wskazuje nazwa umożliwia użytkowanie Twisto podczas płatności online. W tym przypadku nie otrzymacie karty plastikowej, a wyłącznie kartę wirtualną. Będziecie nią mogli kupować w sklepach internetowych oraz we wszelkich innych miejscach, gdzie płatność wykonuje się w pełni online (bilety, zamawianie jedzenia, Allegro i tym podobne). W ramach planu Online karty wirtualnej nie można dodać do Google Pay (a w przyszłości również do Apple Pay). W planie Online nie skorzystacie również z funkcji split. Ponadto w przypadku transakcji zagranicznych kurs wymiany walut zostanie objęty prowizją na poziomie 3%, co sprawi, iż nie będzie on już tak atrakcyjny jak kurs międzybankowy dostępny w przypadku planu Space.

A jeśli już mówimy o planie Space to trzeba przyznać, iż zawiera on to co w Twisto najlepsze. Jeśli chodzi o transakcje zagraniczne, kurs międzybankowy (bez spreadu i prowizji) dostępny jest dla łącznej sumy 3000 zł miesięcznie. W przypadku nadwyżki doliczane jest już 3% prowizji. Cóż, 3000 zł powinno wystarczy na zagraniczny wypad, czy też zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Plan Space umożliwia korzystanie ze wszystkich wymienionych wcześniej funkcji, czyli z 45-dniowego limitu kredytowego, narzędzia split, cashback-u, czy też rat. Ponadto w ramach planu Space możecie korzystać z plastikowej karty płatniczej oraz dodać ją do Google Pay, a w przyszłości również do Apple Pay. Kartę Twisto w planie Space szczególnie można polecić osobom, które posiadają główne konto w banku i zdarza im się wykonywać płatności online lub za granicą, a jednocześnie mają obawy przed podaniem danych karty debetowej. Twisto ma ograniczony limit, dlatego jest niejako furtką bezpieczeństwa dla transakcji. Koszt na poziomie 9,99 zł może się zwrócić bardzo szybko, dzięki korzystnym przewalutowaniom, odroczeniu płatności, czy korzystaniu z cashbacku.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów