fbpx

Test urządzeń mobilnych – darmowy Internet mobilny Aero2

DSC_4704Po dłuższej przerwie wracam do cyklu Test urządzeń mobilnych. Dzisiaj zaprezentuje Wam możliwość korzystania z darmowego internetu mobilnego Aero2. W związku z rozwojem bankowości mobilnej, warto posiadać dostęp do Internetu bez względu na miejsce, w którym aktualnie przebywacie. Taką możliwość (w dodatku darmową) daje właśnie Aero2. Zapraszam do lektury.

W pierwszym artykule z cyklu opisywałem sytuację rozwoju dzisiejszej bankowości. Rozwój technologii sprawił, iż „bankowanie” dostępne jest nie tylko w oddziałach banków, waszych komputerach czy poprzez infolinię, ale także z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Wówczas przedstawiłem test urządzenia – tablet Samsung Galaxy Tab 3. Dzisiaj zajmę się nie bezpośrednio kwestią urządzeń, a usługą jaką jest Bezpłatny Dostęp do Internetu Aero2. Jest to naprawdę ciekawa alternatywa wobec płatnych pakietów internetowych oferowanych przez operatorów GSM w Polsce. Aero2 to propozycja dla osób, które używają Internetu mobilnego jako uzupełnienie Internetu domowego. Jeżeli okazjonalnie chcecie sprawdzić rozkład jazdy, maila czy najświeższe wiadomości, warto zamówić sobie bezpłatną kartę SIM Aero2. Nawet w przypadku, gdy BDI nie spełni waszych oczekiwań, możecie w każdej chwili z niego zrezygnować, decydując się dla przykładu na płatną opcję.

 

 

Szczegóły Internetu mobilnego Aero2

  • Maksymalna prędkość pobierania danych – do 512 kb/s;
  • Zasięg obejmujący ponad 99% mieszkańców Polski;
  • Brak limitu miesięcznego transferu danych;
  • Dostęp do Internetu w technologii HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2600 MHz).
  • Każdorazowe nieprzerwane połączenie z siecią nie przekracza jednorazowo 60 minut (od momentu nawiązania połączenia).

 

Jak wygląda to w praktyce

  Jak na dzisiejsze realia, prędkość Internetu nie powala. Jednak celem posiadania Aero2 na pewno nie jest pobieranie dużych plików. Taka prędkość spokojnie zapewnia tradycyjne przeglądanie Internetu. Jeśli chodzi o oglądanie filmików w streamingu (np na YouTube) również jest to możliwe, aczkolwiek niekiedy należy ustawić niższą jakość. Zasięg oraz brak limitów to obok darmowości największe plusy oferty. Minusem jest zaś zrywanie połączenia co 60 minut. Związane jest to z niekomercyjnym charakterem usługi. Co 60 minut na waszych ekranach pojawia się kod captcha. Po jego wpisaniu, połączenie jest wznawiane w ciągu 10 sekund. Spokojnie można się do tego przyzwyczaić. Mechanizm ten ma na celu ograniczenie długich połączeń, które blokują dostęp innym użytkownikom (chodzi głównie o ściąganie plików). Karty Aero2 nie występują w wersji nanosim, dlatego użytkownicy między innymi produktów firmy Apple nie będą mogli skorzystać z oferty.

 

Jakie urządzenia współpracują z kartami SIM Aero2

Zgodnie z regulaminem są to urządzenia:

Urządzenie Telekomunikacyjne 2,6 MHz lub 900 MHz – terminal HSPA+ 900 MHz od kategorii 10 lub terminal LTE-TD 2,6MHz, będący urządzeniem elektronicznym umożliwiającym za pośrednictwem Karty SIM korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu, zgodny z 3GPP TS25.214 V9.6.0, posiadającym certyfikat zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.
 
W praktyce z Internetu Aero2 możecie korzystać w swoich smartphone'ach (najlepiej gdy mają sloty na dwie karty SIM, wówczas możecie równolegle korzystać z funkcji telefonu i Internetu), tabletach 3G oraz w laptopach z wykorzystaniem modemu 3G. Aero2 wymienia na swojej stronie przykładowe modele urządzeń obsługujących BDI. Osobiście używam modemu Huawei E173u-2. Można go kupić na allegro za około 60 zł (ps przy okazji pamiętajcie o kuponach allegro). Oprócz tego Aero2 testowałem w telefonie Kazam 4.0. Jak widzicie, aby posiadać mobilny Internet, wcale nie trzeba posiadać drogich urządzeń. Takie właśnie jest przesłanie tego cyklu – tanio „najeść się do syta”. Jeżeli posiadacie urządzenie mobilne, którego nie ma na liście, warto poszukać informacji na forach dyskusyjnych. Wpisanie w wyszukiwarkę hasła składającego się z nazwy modelu waszego urządzenia oraz dopisku Aero2 powinno wystarczyć, by znaleźć odpowiedź.
 

Przechwytywanie1

 

 

Jak zamówić Internet Aero2

  Aby móc korzystać z dostępu do bezpłatnego Internetu należy wykonać kilka podstawowych czynności. Karty Aero2 dystrybuowane są poprzez wysyłkę Pocztą Polską. Obecnie nie ma możliwości odbioru osobistego, jednak taka opcja była dostępna niegdyś dla mieszkańców Warszawy.

1) Wypełnijcie wniosek dostępny pod linkiem Zamów kartę Aero2.

2) Po wypełnieniu wniosku otrzymacie na maila link aktywacyjny, który należy kliknąć.

3) Kolejny krok to wpłata zwrotnego depozytu na kwotę 20 zł oraz 7 zł tytułem dostawy karty SIM. >Dane do przelewów<

4) Wydrukujcie oraz podpiszcie wniosek. Dołączcie do niego potwierdzenie wpłaty oraz potwierdzenie dokonania opłat (depozyt i koszty dostawy). Dokumenty należy przesłać na adres Aero2 35-234 Rzeszów ul. Trembeckiego 11A z dopiskiem „Bezpłatny Dostęp do Internetu”.

5) Karta będzie do Was wysłana w ciągu 7 dni od otrzymania kompletu dokumentów. Informacja o wysyłce będzie potwierdzona mailowo. Teraz pozostaje Wam już oczekiwanie na listonosza.

Po otrzymaniu karty, musicie odpowiednio skonfigurować swoje urządzenie. Instrukcję znajdziecie tutaj.

W razie pytań warto kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Aero2. Na koniec Regulamin BDI Aero2, w którym znajdziecie szczegóły na temat użytkowania darmowego Internetu.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów