Czym jest Pakiet Komfort w Banku Pekao i jak zdobyć go za darmo na 6 miesięcy?

W jednym z ostatnich artykułów na blogu analizowałem nową promocję banku Pekao, w której zdobędziecie premię w wysokości 300 zł oraz półroczny dostęp do Pakietu Komfort za darmo. No właśnie – czym jest wspomniany pakiet i jakie korzyści może przynieść większości z nas? Prześwietlam dla Was całą ofertę i omawiam poszczególne jej elementy. Sami oceńcie, czy warto! Moim zdaniem, pakiet ten może uratować skórę w najmniej oczekiwanych momentach.

Czym jest Pakiet Komfort?

Pakiet Komfort to stworzony i realizowany przez Bank Pekao zestaw określonych usług dla klientów banku. Całość została podzielona na kilka wariantów, różniących się zakresem korzyści i ceną. Dostępne są: pakiet standardowy, pakiet złoty i pakiet platynowy, a główne różnice pomiędzy nimi obrazuje poniższa tabela.

Pakiet Komfort – porównanie wariantów!

Pakiet Komfort zapewni Wam zestaw darmowych przelewów natychmiastowych Express Elixir, ubezpieczenie zakupów przez internet (na wypadek komplikacji i problemów), rzeczy osobistych, assistance – usługi informacyjne i wiele innych. Ubezpieczycielem jest PZU SA.

Suma ubezpieczeń ustalana jest dla wszystkich zdarzeń w 12-miesięcznym okresie ubezpieczenia.

W tabeli ujęto również zwolnienie z opłaty za ochronę ubezpieczeniową oraz pakiet przelewów natychmiastowych. Żeby skorzystać z darmowego Pakietu Komfort zajrzyjcie do analizy najnowszej promocji Banku Pekao i odbierzcie przy okazji 100 zł premii na start. Jej uczestnicy zostaną zwolnieni z opłaty za dowolny z dostępnych wariantów na pół roku. Później cena wróci do standardowego poziomu. Wówczas będziecie mogli zmienić wariant na tańszy lub całkowicie zrezygnować z usługi. 

Pakiet Komfort – co zawiera?

Pakiet Komfort to zestaw konkretnych korzyści. W jego skład, w zależności od wariantu (tabela), wchodzą:

Przelewy Express Elixir

Zależnie od wybranego wariantu, w ramach Pakietu Komfort otrzymacie 2, 3 lub 4 przelewy natychmiastowe w każdym miesiącu. Co tu dużo mówić – to bardzo pożądana opcja. Kto z nas nigdy nie zapomniał o opłaceniu raty, podatku lub innego zobowiązania? Wykonanie dwóch przelewów natychmiastowych to koszt 10 zł. Tymczasem, jak informuje powyższa tabela, pakiet dwóch przelewów Express Elixir, nawet dla droższych pod tym względem rachunków, to koszt 6 zł. Wykorzystanie zaledwie dwóch takich płatności miesięcznie nie będzie wyzwaniem nawet dla najbardziej zorganizowanych ludzi, którzy „zawsze” robią wszystko na czas.

Ubezpieczenie zakupów online

Jakość zakupów w internecie nie budzi dziś już raczej kontrowersji. Cały czas jednak zdarza się spotkać nieuczciwych sprzedawców. W przypadku tego rodzaju kłopotów, ubezpieczenie zakupów zawarte w Pakiecie Komfort pokryje zwrot zapłaconych przez Was środków (suma ubezpieczeń do 5000 zł rocznie).

Dostępne w każdym wariancie cenowym.

Ubezpieczenie rzeczy osobistych, assistance – usługi informacyjne

Otrzymacie zwrot wartości przedmiotów w przypadku kradzieży torby z laptopem, plecaka ze sprzętem osobistym lub walizki. Ubezpieczenie obejmuje rzeczy osobiste: smartfon, laptop, portfel, torebkę lub teczkę i dokumenty osobiste: prawo jazdy, paszport, dowód osobisty. 

Suma ubezpieczeń to w tym przypadku 1000 zł. 

Usługa assistance to pomoc w szybkim zastrzeżeniu dokumentów w przypadku ich utracenia, by Wasze środki i dane nie mogły posłużyć w nieautoryzowany sposób. To także pomoc w wyrobieniu nowych dokumentów.

Dostępne w każdym wariancie cenowym.

Pomoc w domu

To rodzaj zabezpieczenia na wypadek awarii-niespodzianek, włamań, spięć elektrycznych i kradzieży. W ramach ubezpieczenia możecie wezwać fachowca i nie płacić za jego usługi. Dotyczy to uszkodzeń artykułów gospodarstwa domowego, sprzętu RTV oraz komputera. Wezwać możecie również szklarza, ślusarza, dekarza, elektryka, specjalistę od instalacji CO, czy hydraulika. Słowem – wszystkich, którzy mogą przydać się podczas awarii w domu.

Suma ubezpieczeń do 2400 zł (3 wizyty po 800 zł). Ubezpieczenie dotyczy sprzętu pogwarancyjnego, nie starszego niż 10 lat.

Adres świadczenia usług w tym pakiecie jest adresem zamieszkania, który podacie w banku. Możecie jednak zmienić go na podany adres korespondencyjny.

Dostępne w pakiecie złotym oraz platynowym.

Szczegóły danego ubezpieczenia opisane są w bankowości elektronicznej – podczas składania wniosku.

OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej znane jest każdemu kierowcy. W życiu prywatnym ma ono podobne działanie. Gdy w wyniku działań naszych, naszych dzieci lub zwierząt zostanie wyrządzona jakaś krzywda lub zdarzy się zniszczenie mienia, OC pokryje te koszty. 

Tego typu sytuacje spotykają każdego z nas. Pies skaczący na sąsiada może zniszczyć jego garnitur, dzieci bawiące się w ogrodzie mogą uszkodzić jego samochód lub szybę w oknie domu.

OC w życiu prywatnym chroni w tym przypadku zdarzenia, które wynikną podczas korzystania ze swojej nieruchomości (w tym zalania), podczas amatorskiego uprawiania sportu lub korzystania z ruchomości – na przykład roweru lub wózka.

Suma ubezpieczeń wynosi tutaj 10.000 zł. 

Ubezpieczenie dostępne jest wyłącznie w wariancie platynowym.

Lista kont, w których dostępny jest Pakiet Komfort oraz szczegóły oferty znajdziecie w regulaminie Pakietu Komfort.

Jak włączyć Pakiet?

Darmowy Pakiet Komfort włączycie podczas wnioskowania o premiowane konto Banku Pekao. Skorzystanie ze zwolnienia z opłaty za pakiet jest warunkiem otrzymania 200 zł premii na start. Wszystkie szczegóły opisałem w tym miejscu

Co ważne, Pakiet Komfort będzie darmowy przez 6 miesięcy również dla obecnych użytkowników kont osobistych Banku Pekao. Listę rachunków, w których uruchomić można pakiet, znajdziecie w regulaminie usługi.

Jeśli jesteście już właścicielami konta, w którym można aktywować Pakiet, przejdźcie do bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej PeoPay i znajdźcie tę opcję w zakładce Oferta.

Pakiet Komfort – wnioskowanie.Złożenie wniosku zajmie kilka chwil. Pakiet Komfort zostanie aktywowany 1. dnia następnego miesiąca, jeśli dyspozycję złożycie do 25. dnia miesiąca aktualnego. Jeśli zrobicie to 26. dnia lub później, aktywacja nastąpi miesiąc później (również 1. dnia miesiąca). Możecie również zmienić wybrany wariant raz na 6 miesięcy. Wystartuje on wtedy na takich samych zasadach – w zależności od dnia miesiąca, w którym zlecicie zmianę. Pierwsza zmiana jest możliwa po 6 miesiącach od daty aktywacji.

Jeśli zmienicie swój rachunek osobisty na konto private banking, pakiet automatycznie przełączy się na wariant platynowy.

Zniżka na start przez 6 miesięcy – Pakiet Komfort w praktyce.

Ponowna aktywacja pakietu

Po zamknięciu Pakietu Komfort można go aktywować ponownie, jednak dopiero po 6 pełnych miesiącach kalendarzowych od jego zamknięcia i pod warunkiem, że rachunek prowadzony jest cały czas przez tego samego posiadacza.

Zgłaszanie szkody

Co zrobić, gdy przydarzy Wam się jedna z wymienionych wyżej sytuacji? Wystarczy, że zadzwonicie pod numer 801 182 007, podając swoje podstawowe dane: imię, nazwisko i numere PESEL (lub datę urodzenia, gdy go nie posiadacie).

W przypadku mniej palących spraw, możecie też skierować zgłoszenie na adres e-mail: [email protected]

Advertisement

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów