Bank Pekao: ponad 300 zł premii w promocji konta oraz darmowy Pakiet Komfort na 6 miesięcy

Trwa do:
30 września 2021

Bank Pekao S.A. zdecydowanie uatrakcyjnił akcję promującą Konto Przekorzystne, czyli flagowy rachunek banku. Tym razem, oprócz 100 zł premii na start za założenie konta, otrzymacie dodatkowo 100 zł w formie moneyback za płatności kartą. To jeden z rekordowych programów moneyback gwarantujący aż 10% zwrotu. Ponadto cały czas dostępna jest promocja punktów powitalnych w programie Mastercard Bezcenne Chwile. W ten oto sposób odbierzecie ponad 100 zł premii ekstra w formie dowolnych voucherów (wybór jest naprawdę spory). Oprócz tego będziecie mogli zarabiać po 100 zł za skuteczne polecenie konta w programie poleceń. Jako ciekawostkę dodam, iż obok bazowej karty Mastercard, do Konta Przekorzystnego możecie domówić ekskluzywną kartę debetową VISA Gold. Moim zdaniem to najładniejsza złota karta debetowa na rynku, a przy okazji może być ona dla Was w pełni darmowa oraz zapewniać bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce! Konto Przekorzystne otworzycie bez wychodzenia z domu. Jako bonus ekstra, Bank Pekao uraczy Was 6-miesięcznym Pakietem Komfort. Zapewnia on darmowe ubezpieczenia oraz przelewy ekspresowe. Wartość tej nagrody sięga 72 zł. Szczegółowo na temat pakietu piszę w osobnym artykule.

Kto może skorzystać z promocji

Promocja skierowana jest do osób, które w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 31 sierpnia 2021 roku nie posiadały (również jako współposiadacz) konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao S.A.

Natomiast posiadacze innych produktów Banku Pekao (przykładowo: kredytu, karty kredytowej, czy pożyczki) śmiało mogą wziąć udział również w niniejszej promocji.

PS: pamiętajcie, iż Bank Pekao oraz PKO Bank Polski to dwa całkiem inne banki, pomimo, że ich nazwy brzmią podobnie. Jeśli posiadacie konto w PKO BP, śmiało możecie wziąć udział w promocji Banku Pekao (tym ze słynnym logo z żubrem).

Jak skorzystać z promocji?

Promocja trwa od 1 września 2021 roku do 30 września 2021 roku – w tym czasie należy zarówno złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji, jak i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową Mastercard. Wniosek złożycie za pośrednictwem komputera lub smartfona. Najważniejsze, aby posiadać sprawną kamerkę oraz mikrofon. W tym celu polecam jednak złożenie wniosku na smartfonie (wyższa jakość obrazu). Możliwe jest również rozpoczęcie procesu na komputerze i dokończenie w aplikacji mobilnej PeoPay. Jako, że złożenie wniosku i finalizacja umowy może odbyć się tego samego dnia (zdalnie), wniosek możecie złożyć nawet ostatniego dnia trwania promocji.

Co do kwestii finalizacji umowy, Bank Pekao S.A. stosuje popularną w ostatnim czasie metodę, zwaną potocznie “konto otwierane na selfie”. Mówiąc prościej, podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego. Nie będziecie musieli czekać na kuriera, czy też korzystać z krępującej wideorozmowy.

Jeśli natomiast finalizacja umowy się nie powiedzie z przyczyn technicznych, wówczas możecie wybrać opcję podpisania umowy w placówce (ale tylko w takim przypadku).

Aktywacja konta

Po finalizacji umowy „metodą na selfie”,, wybierzcie się do dowolnej placówki Pekao S.A. w celu zweryfikowania swojej tożsamości na podstawie dowodu osobistego. Podczas wizyty złożycie również swój wzór podpisu. Macie na to czas do 31 grudnia 2021 roku (dla kont założonych we wrześniu). Nie ma sensu zwlekać z tym działaniem, ponieważ konto zweryfikowane jedynie przez selfie ma pewne ograniczenia pod względem limitów płatniczych. Pełna weryfikacja w placówce pozwala zdecydowanie podwyższyć te limity.

Po założeniu konta aktywujcie aplikację PeoPay oraz Pakiet Komfort, o którym będzie jeszcze mowa w dalszej części artykułu oraz w dodatkowym artykule. Na aktywację aplikacji i pakietu macie czas do 30 września 2021 roku.

Jak zdobyć 100 zł premii na start?

Aby zdobyć 100 zł premii na start, wystarczy, że w 3 kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych po podpisaniu umowy (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnicie wpływ zewnętrzny na konto w kwocie co najmniej 500 zł – może on pochodzić z waszego konta w innym banku,
 • wykonacie minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową lub z wykorzystaniem aplikacji PeoPay (na dowolną kwotę).

W ten oto sposób oprócz uzyskania prawa do odbioru premii, jednocześnie zapewnicie sobie zwolnienie z opłaty za konto i kartę.

Praktyka

Otwierając konto we wrześniu 2021 roku, warunki spełnijcie w październiku, listopadzie oraz grudniu 2021 roku. Premię otrzymacie do 31 stycznia 2022 roku.

W dniu wypłaty premii wasze konto musi pozostawać aktywne, tak samo jak aplikacja PeoPay oraz Pakiet Komfort. Oprócz tego nie wycofujcie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Przekorzystnego.

Do 100 zł premii ekstra jako 10% moneyback

W tej części promocji, wysokość premii uzależniona jest od sumy płatności bezgotówkowych wykonanych w okresie promocji. Mianowicie, będzie to 10% zwrotu od wartości wykonanych transakcji. Zatem, aby zgarnąć pełną pulę należy wykonać płatności na łączną kwotę co najmniej 1000 zł. Nie jest to szczególnie dużo, ze względu na fakt, iż macie na to naprawdę dużo czasu. Mianowicie, moneyback będzie naliczany za okres 3 pełnych miesięcy kalendarzowych po założeniu konta. Chodzi rzecz jasna o te same miesiące co w przykładzie z poprzedniego akapitu.

Z promocji wykluczone są „nietypowe płatności” typu doładowania portmonetek, czy zakłady hazardowe. Pełna lista wykluczeń według kodów MCC dostępna jest w regulaminie.

Premia z tytułu łącznego moneyback zostanie wypłacona jednorazowo w terminie do 31 stycznia 2022 roku.

Szczegóły w regulaminie promocji z dodatkową premią.

Nawet 1500 zł premii ekstra w programie poleceń

To jeszcze nie wszystko. Promocję z premią możecie polecać swoim bliskim. Za skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł bonusu ekstra! Maksymalna liczba poleconych to 15 osób. W związku z tym możecie zdobyć nawet 1500 zł dodatkowego dochodu.

Program poleceń trwa do 30 września 2021 roku. Więcej na temat funkcjonowania programu przeczytacie na tej podstronie banku.

Vouchery o wartości 50 zł w programie Bezcenne Chwile

W trwającej aktualnie promocji Mastercarda możecie zdobyć 3400 punktów za zarejestrowanie swojej karty debetowej w programie Bezcenne Chwile. Każde 3400 punktów pozwoli Wam od razu wymienić je na vouchery o wartości 50 zł – na przykład do Empika, Allegro, Decathlona, RTV Euro AGD, Free Now, czy Circle K. Ewentualnie punkty możecie wymienić na vouchery do jednej z wielu marek odzieżowych lub na bilety do kina. „Koszt” jednego biletu to tylko 800 punktów. Więcej na temat działania programu pisałem w tym artykule.

Z promocji wykluczone są osoby, które były uczestnikami programu Bezcenne Chwile dla kart Banku Pekao w okresie przed 1 lipca 2021 roku. Jeśli natomiast rejestrowaliście się już w programie, ale dla karty innego banku – śmiało możecie wziąć udział w niniejszej promocji.

Pula nagród w ramach akcji jest bardzo duża – po 50.000 pakietów po 3400 punktów. W związku z tym, akcja nie powinna zostać zakończona przed czasem. Gdyby jednak tak się wydarzyło, stosowna informacja pojawi się na stronie promocji.

Aby zdobyć 3400 punktów na start, należy zarejestrować kartę debetową w programie Bezcenne Chwile (w terminie do 30 września 2021 roku) oraz wykonać 4 płatności kartą (online lub stacjonarnie) na dowolną kwotę – w ciągu 30 dni od momentu przystąpienia do programu i otwarcia konta punktowego. Z promocji wykluczone są „nietypowe płatności” typu doładowania portmonetek, czy zakłady hazardowe. Pełna lista wykluczeń według kodów MCC dostępna jest w regulaminie. Jedno jest pewne, robiąc płatność w normalnym sklepie, bezproblemowo spełnicie warunki promocji.

Promocyjne punkty za kartę debetową trafią do Was w ciągu 30 dni od momentu realizacji ostatniej z premiowanych płatności. Punkty powinniście wymienić na nagrody lub vouchery w ciągu 6 miesięcy od momentu ich przyznania. Po tym czasie stracą ważność. Macie więc sporo czasu, żeby ewentualnie „dozbierać” punkty do czegoś większego. Bądźcie jednak uważni i ustawcie sobie przypomnienie w kalendarzu.

Pamiętajcie również o wyrażeniu organizatorowi zgody marketingowej podczas rejestracji. Co do rejestracji, możecie to zrobić na trzy sposoby:

 • bezpośrednio przez stronę programu Mastercard Bezcenne Chwile– klikając przycisk Zarejestruj się w prawym górnym rogu strony,
 • za pomocą aplikacji PeoPay – znanej doskonale klientom banku,
 • za pośrednictwem bankowości elektronicznej na komputerze.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji – 3400 punktów.

Dodatkowe 4000 punktów Bezcenne Chwile

Oprócz 3400 punktów na start, otrzymacie również 4000 punktów ekstra w ramach akcji „Wakacyjne przyspieszenie”. Ich wartość to ponad 50 zł. Ta promocja dostępna jest dla wszystkich banków, zaś pula nagród to aż 66.000 pakietów po 4000 punktów. Promocja zostanie zakończona wraz z wyczerpaniem puli. Informacja ta zostanie zamieszczona na stronie promocji.

W celu zdobycia pakietu 4000 punktów, należy w ciągu 30 dni od momentu dodania karty do programu wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 50 zł. Co ważne, do tej sumy wliczają się płatności wymagane w promocji z 3400 punktów, dzięki czemu możecie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Transakcje możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Wyłączone są standardowo płatności umożliwiające „zbyt łatwe nabicie punktów”, wyszczególnione według kodów MCC (przykładowo transakcje hazardowe albo doładowania Revoluta).

Punkty zostaną dopisane do rachunku punktowego w ciągu maksymalnie 60 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to jedynie 2 miesiące.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji – 4000 punktów.

Konto Przekorzystne – szczegóły

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są dla Was bezwarunkowo darmowe. Dla osób, które ukończyły już 26. rok życia, zasady prowadzenia rachunku są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem zapewnienia wpływów zewnętrznych na co najmniej 500 zł, w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 6 zł,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej Mastercard po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej, w przeciwnym razie opłata wyniesie 3 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne (autoryzowane poprzez aplikację PeoPay),
 • 0,20 zł za SMS autoryzacyjny w przypadku przelewów internetowych,
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale lub we wpłatomatach banku,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao S.A,

Dodatkowo, spełniając warunki zwalniające z opłaty za konto i kartę (wpływ na minimum 500 zł + 1 płatność kartą), bank sprezentuje Wam w danym miesiącu:

 • 0 zł za dwie wypłaty z obcych bankomatów w Polsce oraz
 • 0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów bez ograniczeń.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Pakiet Komfort – za darmo przez 6 miesięcy

Najnowsza edycja promocji Banku Pekao przyniosła pewną nowość. Mianowicie jest to Pakiet Komfort dołączany do konta. W ramach pakietu otrzymacie szereg usług przydatnych w codziennym życiu. Pekao zapewnia 3 rodzaje pakietów. Przez pierwsze 6 miesięcy wszystkie są darmowe, zaś później różnią się ceną w zakresie od dokonanego wyboru. Oczywiście na „okres testowy” warto wybrać najwyższy pakiet. Po okresie promocji możecie kontynuować korzystanie z pakietu na standardowych zasadach (już płatnie) lub go wyłączyć. Przypomnę jeszcze, iż aktywacja pakietu oraz utrzymanie go do momentu wypłaty premii jest obligatoryjnym warunkiem promocji.

Co zatem możemy znaleźć w dostępnych Pakietach Komfort?

 • Standardowy – 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł) oraz ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) – standardowy koszt pakietu to 6 zł,
 • Złoty – 3 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) oraz ubezpieczenie „Pomoc w domu” – standardowy koszt pakietu to 9 zł,
 • Platynowy – 4 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł), ubezpieczenie „Pomoc w domu” oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (do 10.000 zł) – standardowy koszt pakietu to 12 zł.

Wszystkie wspomniane ubezpieczenia oferowane są przez PZU. Pakiet można włączyć w bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej lub w oddziale. Jeśli dyspozycję uruchomienia pakietu złożycie do 25. dnia miesiąca, wówczas zostanie on aktywowany już od nowego miesiąca (przykładowo aktywując pakiet do 25 lipca, zostanie on uruchomiony już 1 sierpnia). Natomiast w przypadku aktywacji pakietu pomiędzy 26. dnia miesiąca a jego końcem, uruchomienie pakietu nastąpi miesiąc później (przykładowo aktywując pakiet 28 lipca, zostanie on uruchomiony 1 września).

Natomiast dyspozycja wyłączenia pakietu dostępna jest wyłącznie w placówce banku. Jeśli dokonacie tego do 25. dnia danego miesiąca, wówczas pakiet zostanie dezaktywowany wraz z zakończeniem tego miesiąca.

Więcej na temat pakietów na dedykowanej podstronie banku oraz w osobnym artykule, w którym szczegółowo analizuję Pakiet Komfort.

Advertisement

Złota karta debetowa VISA Gold, czyli…

…powiew prestiżu bez wysokich kosztów. Oprócz bazowej karty debetowej Mastercard, możecie również wyrobić drugą kartę debetową do tego samego konta. To rzadka okazja do wyrobienia złotej karty, pomimo bycia standardowym klientem. Dotychczasowo, złote karty wydawane były wyłącznie dla klientów private bankingu, czyli osób o aktywach przekraczających milion złotych.

W ramach promocji kartę VISA Gold możecie mieć… za darmo. Jej wyrobienie jest bezpłatne. Co do kosztów miesięcznych, karta VISA Gold jest darmowa po wykonaniu 4 płatności bezgotówkowych na dowolną kwotę w danym miesiącu. W przypadku niespełnienia tego warunku, miesięczny koszt karty to 9,99 zł. 

konto przekorzystne
Oprócz prestiżu, karta Gold zapewnia zniżki i rabaty w programie VISA Oferty.


Karta VISA Debit Gold zapewnia nielimitowane wypłaty z bankomatów Pekao S.A. za 0 zł. Standardowa opłata za wypłatę z pozostałych bankomatów w Polsce to 5 zł. Jednak zapewniając miesięczne wpływy zewnętrzne na konto (z wyłączeniem wpłat gotówkowych) na kwotę co najmniej 5000 zł, wówczas wszystkie krajowe i zagraniczne bankomaty macie za darmo! Co ważne, kurs rozliczeniowy stosowany dla karty Gold to kurs hurtowy zapewniany przez organizację VISA bez dodatkowej prowizji (podobnie jak w przypadku karty Mastercard).

Dla osób w wieku do 26 lat, użytkowanie karty VISA Gold jest bezwarunkowo darmowe, tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów. Nie musicie spełniać żadnych warunków.

Advertisement

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów