Bank Pekao: 100 zł premii, 50 zł od Mastercarda, 100 zł za konto dziecka, bezwarunkowe zwolnienie z opłat na 2 lata oraz 2,5% dla oszczędności

Trwa do:
31 marca 2022

Bank Pekao S.A. udostępnia kolejną akcję promującą Konto Przekorzystne, czyli flagowy rachunek banku. Tym razem, w łatwy sposób odbierzecie 100 zł premii pieniężnej na start. Oprócz tego, uczestnicy promocji będą mogli skorzystać z preferencyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym, mianowicie 2,5% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł (z gwarancją oprocentowania przez pół roku). Ponadto cały czas dostępna jest promocja punktów powitalnych w programie Mastercard Bezcenne Chwile. W ten oto sposób odbierzecie 50 zł premii ekstra w formie dowolnych voucherów (wybór jest naprawdę spory). Kolejna korzyść to bezwarunkowe zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. W przypadku karty debetowej i bankomatów gwarancja ta obowiązuje przez pierwsze 2 lata. Dzięki temu nie będziecie musieli pamiętać o zapewnianiu wpływów, czy też wykonywaniu transakcji kartą. Oprócz tego będziecie mogli zarabiać po 100 zł za skuteczne polecenie konta w programie poleceń. Jako ciekawostkę dodam, iż obok bazowej karty Mastercard, do Konta Przekorzystnego możecie domówić ekskluzywną kartę debetową VISA Gold. Moim zdaniem to najładniejsza złota karta debetowa na rynku, a przy okazji może być ona dla Was w pełni darmowa. Konto Przekorzystne otworzycie bez wychodzenia z domu. Jako bonus ekstra, Bank Pekao uraczy Was 6-miesięcznym Pakietem Komfort. Zapewnia on darmowe ubezpieczenia oraz przelewy ekspresowe. Standardowa wartość pakietu w tym okresie sięga kwoty 72 zł. A jeśli macie dziecko/dzieci, wówczas możecie zdobyć kolejne 100 zł premii ekstra + 2,5% dla oszczędności do 3000 zł.

Kto może skorzystać z promocji

Promocja skierowana jest do osób, które w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 21 grudnia 2021 roku nie posiadały (również jako współposiadacz) konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao S.A.

Natomiast posiadacze innych produktów Banku Pekao (przykładowo: kredytu, karty kredytowej, czy pożyczki) śmiało mogą wziąć udział również w niniejszej promocji.

PS: pamiętajcie również, iż Bank Pekao oraz PKO Bank Polski to dwa całkiem inne banki, pomimo, że ich nazwy brzmią podobnie. Jeśli posiadacie konto w PKO BP, śmiało możecie wziąć udział w promocji Banku Pekao (tym ze słynnym logo z żubrem).

Jak skorzystać z promocji Banku Pekao?

Promocja trwa do 31 marca 2022 roku – aby skorzystać z całego zestawu promocji w wymienionym terminie należy zarówno złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji, jak i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową Mastercard oraz aplikacją mobilną banku PeoPay. Wniosek złożycie za pośrednictwem komputera lub smartfona. Najważniejsze, aby posiadać sprawną kamerkę oraz mikrofon. W tym celu polecam jednak złożenie wniosku na smartfonie (wyższa jakość obrazu). Możliwe jest również rozpoczęcie procesu na komputerze i dokończenie w aplikacji mobilnej PeoPay. Jako, że złożenie wniosku i finalizacja umowy może odbyć się tego samego dnia (zdalnie), wniosek możecie złożyć nawet ostatniego dnia trwania promocji.

Co do kwestii finalizacji umowy, Bank Pekao S.A. stosuje popularną w ostatnim czasie metodę, zwaną potocznie “konto otwierane na selfie”. Mówiąc prościej, podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego. Nie będziecie musieli czekać na kuriera, czy też korzystać z krępującej wideorozmowy.

Założenie konta „metodą na selfie” jest jednym z głównych warunków promocji. Jeśli natomiast finalizacja umowy (weryfikacja tożsamości) się nie powiedzie z przyczyn technicznych, wówczas możecie wybrać opcję podpisania umowy w placówce (ale tylko w takim przypadku, jeśli chcecie zgarnąć wszystkie premie).

Po założeniu konta aktywujcie aplikację PeoPay oraz Pakiet Komfort, o którym będzie jeszcze mowa w dalszej części artykułu. Na aktywację aplikacji i pakietu macie czas do 31 marca 2022 roku.

Jak zdobyć 100 zł premii na start? – Konto Przekorzystne

Aby zdobyć 100 zł premii na start, wystarczy, że w 3 kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych po podpisaniu umowy (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnicie wpływ zewnętrzny na konto w kwocie co najmniej 500 zł – może on pochodzić z waszego konta w innym banku,
 • wykonacie minimum 4 transakcje bezgotówkowe kartą debetową lub z wykorzystaniem aplikacji PeoPay (na dowolną kwotę).

Praktyka

Otwierając konto w grudniu 2021 roku, warunki spełnijcie w styczniu, lutym i marcu 2022 roku. Premię otrzymacie do 30 kwietnia 2022 roku.

W dniu wypłaty premii wasze konto musi pozostawać aktywne, tak samo jak aplikacja PeoPay oraz Pakiet Komfort. Oprócz tego nie wycofujcie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Przekorzystnego.

Bezcenne Chwile – vouchery o wartości 50 zł

Oprócz premii pieniężnej na start, otrzymacie również 4000 punktów powitalnych w ramach akcji „Punkty na start z Bankiem Pekao S.A. – edycja VIII” od Mastercard Bezcenne Chwile. Ich wartość to ponad 50 zł. Promocja trwa do 31 marca 2022 roku i nie jest ograniczona jakąkolwiek pulą nagród. Kto weźmie udział – ten się załapie na nagrodę.

Udział w promocji mogą wziąć osoby, które nie posiadały zarejestrowanej karty płatniczej Pekao w programie Bezcenne Chwile w terminie przed 25 stycznia 2022 roku. Jeśli zaś posiadaliście zarejestrowaną kartę w programie, ale dla innego banku – możecie wziąć udział w promocji.

W celu zdobycia pakietu 4000 punktów, należy do 31 marca 2022 roku zarejestrować kartę w programie Bezcenne Chwile, a następnie w ciągu 30 dni od momentu dodania karty do programu wykonać co najmniej 3 płatności bezgotówkowe kartą na dowolną kwotę. Transakcje możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Wyłączone są standardowo płatności umożliwiające „zbyt łatwe nabicie punktów”, wyszczególnione według kodów MCC (przykładowo transakcje hazardowe albo doładowania Revoluta). I teraz najważniejsze! W przypadku tej promocji, płatności należy wykonać u partnerów programu Mastercard Bezcenne Chwile. W większości tego typu promocji, odbiorcami płatności mogły być dowolne podmioty. Na szczęście, lista partnerów programu jest baaaardzo szeroka. Dokładny wykaz partnerów programu znajdziecie na tej podstronie. Należą do nich między innymi Empik, Allegro, Decathlon, RTV Euro AGD, Carrefour, czy Circle KPunkty zostaną dopisane do rachunku punktowego w ciągu maksymalnie 30 dni od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to 6 miesięcy. Każde 3400 punktów pozwoli Wam od razu wymienić je na vouchery o wartości 50 zł – na przykład do Empika, Allegro, Decathlona, RTV Euro AGD, czy Circle K. Ewentualnie punkty możecie wymienić na vouchery do jednej z wielu marek odzieżowych lub na bilety do kina. „Koszt” jednego biletu to tylko 800 punktów. Więcej na temat działania programu pisałem w tym artykule.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

2,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Na nowych klientów Pekao S.A. czeka również bardzo dobra oferta konta oszczędnościowego. Maksymalna kwota obowiązywania preferencyjnego oprocentowania wynosi 20.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 183 dni od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżka ponad 20.000 zł będzie pracowała już według standardowego oprocentowania (zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania).

Z preferencyjnego oprocentowania mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nigdy wcześniej nie posiadały jakiegokolwiek produktu w Banku Pekao S.A. Także jeśli chodzi o okres karencji, w tym przypadku bank stosuje… permanentny ban 😉

Z promocji konta oszczędnościowego możecie skorzystać do 31 marca 2022 roku. Najlepiej zawnioskować o nie podczas składania wniosku o Konto Przekorzystne. Później będzie to możliwe w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) wyłącznie w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Co miesiąc bezpłatnie możecie wykonywać nielimitowaną liczbę przelewów z konta oszczędnościowego (co zdarza się dość rzadko), aczkolwiek wyłącznie poprzez aplikację PeoPay. Przelewy poprzez tradycyjną bankowość elektroniczną kosztują standardowo 7 zł za każdy przelew.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej konta oszczędnościowego.

Nawet 1500 zł premii ekstra w programie poleceń

To jeszcze nie wszystko. Promocję z premią możecie polecać swoim bliskim. Za skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł bonusu ekstra! Maksymalna liczba poleconych to 15 osób. W związku z tym możecie zdobyć nawet 1500 zł dodatkowego dochodu.

Więcej na temat funkcjonowania programu przeczytacie na tej podstronie banku.

Konto Przekorzystne – zwolnienie z opłat przez 2 lata

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej Mastercard Debit FX – bezwarunkowo dla uczestników promocji przez pierwsze 2 lata,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – bezwarunkowo dla uczestników promocji przez pierwsze 2 lata,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne (autoryzowane poprzez aplikację PeoPay),
 • 0 zł za autoryzację przelewów za pośrednictwem aplikacji PeoPay,
 • 0,20 zł za SMS autoryzacyjny w przypadku przelewów internetowych,
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale lub we wpłatomatach banku.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji oraz w regulaminie promocji karty Mastercard Debit FX.

Pakiet Komfort – za darmo przez 6 miesięcy

W ramach promocji skorzystacie również z Pakietu Komfort, który jest dołączany do konta jako dodatkowa wartość dodana. W ramach pakietu otrzymacie szereg usług przydatnych w codziennym życiu. Pekao zapewnia 3 rodzaje pakietów. Przez pierwsze 6 miesięcy wszystkie są darmowe, zaś później różnią się ceną w zakresie od dokonanego wyboru. Oczywiście na „okres testowy” warto wybrać najwyższy pakiet. Po okresie promocji możecie kontynuować korzystanie z pakietu na standardowych zasadach (już płatnie) lub go wyłączyć. Przypomnę jeszcze, iż aktywacja pakietu oraz utrzymanie go do momentu wypłaty premii jest obligatoryjnym warunkiem promocji.

Co zatem możemy znaleźć w dostępnych Pakietach Komfort?

 • Standardowy – 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł) oraz ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) – standardowy koszt pakietu to 6 zł,
 • Złoty – 3 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) oraz ubezpieczenie „Pomoc w domu” – standardowy koszt pakietu to 9 zł,
 • Platynowy – 4 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł), ubezpieczenie „Pomoc w domu” oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (do 10.000 zł) – standardowy koszt pakietu to 12 zł.

Wszystkie wspomniane ubezpieczenia oferowane są przez PZU. Pakiet można włączyć w bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej lub w oddziale. Jeśli dyspozycję uruchomienia pakietu złożycie do 25. dnia miesiąca, wówczas zostanie on aktywowany już od nowego miesiąca (przykładowo aktywując pakiet do 25 października, zostanie on uruchomiony już 1 listopada). Natomiast w przypadku aktywacji pakietu pomiędzy 26. dnia miesiąca a jego końcem, uruchomienie pakietu nastąpi miesiąc później (przykładowo aktywując pakiet 28 października, zostanie on uruchomiony 1 grudnia).

Natomiast dyspozycja wyłączenia pakietu dostępna jest wyłącznie w placówce banku. Jeśli dokonacie tego do 25. dnia danego miesiąca, wówczas pakiet zostanie dezaktywowany wraz z zakończeniem tego miesiąca.

Więcej na temat pakietów na dedykowanej podstronie banku oraz w osobnym artykule, w którym szczegółowo analizuję Pakiet Komfort.

Złota karta debetowa VISA Gold, czyli…

…powiew prestiżu bez wysokich kosztów. Oprócz bazowej karty debetowej Mastercard, możecie również wyrobić drugą kartę debetową do tego samego konta. To rzadka okazja do wyrobienia złotej karty, pomimo bycia standardowym klientem. Dotychczasowo, złote karty wydawane były wyłącznie dla klientów private bankingu, czyli osób o aktywach przekraczających milion złotych.

W ramach promocji kartę VISA Gold możecie mieć… za darmo. Jej wyrobienie jest bezpłatne. Co do kosztów miesięcznych, karta VISA Gold jest darmowa po wykonaniu 4 płatności bezgotówkowych na dowolną kwotę w danym miesiącu. W przypadku niespełnienia tego warunku, miesięczny koszt karty to 9,99 zł. 

konto przekorzystne
Oprócz prestiżu, karta Gold zapewnia zniżki i rabaty w programie VISA Oferty.


Karta VISA Debit Gold zapewnia nielimitowane wypłaty z bankomatów Pekao S.A. za 0 zł. Standardowa opłata za wypłatę z pozostałych bankomatów w Polsce to 5 zł. Jednak zapewniając miesięczne wpływy zewnętrzne na konto (z wyłączeniem wpłat gotówkowych) na kwotę co najmniej 5000 zł, wówczas wszystkie krajowe i zagraniczne bankomaty macie za darmo! Co ważne, kurs rozliczeniowy stosowany dla karty Gold to kurs hurtowy zapewniany przez organizację VISA bez dodatkowej prowizji (podobnie jak w przypadku karty Mastercard).

Dla osób w wieku do 26 lat, użytkowanie karty VISA Gold jest bezwarunkowo darmowe, tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów. Nie musicie spełniać żadnych warunków.


Advertisement

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów