fbpx

Mode Banking, czyli ponad 100 zł premii dla obu stron programu poleceń!

W chwili pisania tego artykułu media i inwestorzy szaleją na punkcie Bitcoina. Cena najpopularniejszej kryptowaluty świata otarła się o granicę 50.000 dolarów, czyli równowartość ponad 180.000 zł. Na rynku pojawiają się kolejne instytucje, które umożliwiają w łatwy sposób inwestowanie w Bitcoina. Jedną z nich jest Mode Banking, brytyjski fintech umożliwiający zakup i sprzedaż Bitcoina z poziomu intuicyjnej aplikacji mobilnej. Mode Banking zapewnia darmowe prowadzenie konta w walutach GBP oraz Bitcoin, bezpłatne przelewy wychodzące, a także korzystną prowizję w przypadku obrotu Bitcoinem. Spółka stojąca za Mode Banking notowana jest na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych i jak na razie radzi sobie tam dość nieźle. Po założeniu konta otrzymacie 20 GBP (aktualnie ponad 100 zł) premii w ramach programu poleceń. Później sami będziecie mogli zarabiać poprzez polecanie aplikacji swoim bliskim. Obie strony programu otrzymują po 20 GBP wypłacane w Bitcoinach. Cóż, z takich promocji trzeba korzystać 😉

Mode Banking – charakterystyka

Mode Banking możemy określić jako platformę do szybkiego i łatwego zakupu Bitcoinów. Serwis zapewnia dodatkowo konto w walutach Euro (czasowo nieobsługiwane ze względu na zmiany w prawie) oraz Funt Brytyjski. Nie są to konta bankowe (Mode to nie bank), lecz e-portmonetki do przechowywania środków, które zdeponowane są w banku współpracującym z Mode Banking. Aplikacja dość dobrze oceniana jest między innymi w serwisie Trustpilot.

Szczegółowy opis historii Mode Banking dostępny jest na stronie internetowej serwisu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż spółka notowana jest na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych (LSE) od października 2020 roku, co dodatkowo dodaje jej wiarygodności (tutaj poczytacie o debiucie spółki). W Mode Banking zainwestował między innymi współtwórca Twittera Biz Stone. Mode Banking należy do brytyjskiej grupy Mode, specjalizującej się w tworzeniu nowoczesnych startupów w branży fintech. Tutaj więcej na temat samej grupy.

Aktywa klientów Mode Banking są przechowywane u wiodącego na rynku powiernika BitGo, który zapewnia ubezpieczenie przechowywanych aktywów klientów do wartości 100 milionów USD za pośrednictwem Lloyds – wiodącego na świecie podmiotu rynku ubezpieczeń z historią sięgającą ponad 400 lat. BitGo zapewnia rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, przechowywania i płynności kryptowalut , przetwarzając ponad 20% wszystkich globalnych transakcji Bitcoin. Baza klientów BitGo obejmuje ponad 50 krajów – w tym niektóre z największych na świecie giełd kryptowalut. Co do kwestii bezpieczeństwa, swoje konto oprócz standardowego kodu PIN możecie również zabezpieczyć poprzez biometrię twarzy lub odcisku palca. 

Kantor i portfel Blockchain to kluczowe usługi Mode. Za pośrednictwem serwisu możecie nie tylko nabyć swoje Bitcoiny, ale również bezpiecznie je przechowywać. Portfel umożliwia wysyłanie i odbieranie kryptowaluty od innych odbiorców. W przyszłości Mode ma wdrożyć również moduł dokonywania zakupów telefonem bez używania tradycyjnej karty. Zakupy te mają być premiowane dodatkowym moneyback, czyli podobnie do Vivid Money.

Bardzo dużo informacji na temat działania Mode Banking znajdziecie na tej stronie internetowej. Tłumacz Google świetnie sobie z tym radzi 🙂

Konto Mode Banking – szczegóły

 • 0 zł za założenie konta,
 • 0 zł za prowadzenie kont – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wpłatę GBP i Bitcoinów,
 • 0 zł za przechowywanie kryptowalut,
 • darmowe przelewy wychodzące w GBP.
 • 0,99% prowizji przy zakupie kryptowaluty + aktualna opłata sieciowa,
 • 0,99% prowizji przy sprzedaży kryptowaluty + aktualna opłata sieciowa,
 • 0 zł za przesłanie kryptowaluty + aktualna opłata sieciowa,
 • darmowe przesyłanie kryptowaluty (bez prowizji i opłaty sieciowej pomiędzy użytkownikami Mode Banking),
 • minimalna kwota transakcji to 50 GBP, zaś maksymalna 5000 GBP.

Mode Banking udostępnia również usługę Bitcoin Jar. Jest to swoiste konto oszczędnościowe w Bitcoinach wypłacające aktualnie 5% odsetek w skali roku. Odsetki naliczane są codziennie i wypłacane co tydzień w każdy piątek. Nie ma tutaj blokady środków, możecie je wycofać w każdym momencie. Wpłaty i wypłaty do Bitcoin Jar są darmowe. Czy tego typu forma oszczędzania/inwestowania jest bezpieczna? Na pewno na to pytanie musicie już odpowiedzieć sobie sami.

Jak założyć konto w Mode Banking

Niezbędnik, czyli co przygotować przed rozpoczęciem procesu:

 • paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty,
 • wydruk rachunku za prąd, wodę, gaz, ogrzewanie lub Internet albo wyciąg z konta bankowego lub fintechu z widocznym adresem zamieszkania.

Wniosek o konto Mode Banking możecie zacząć składać od razu na smartfonie lub rozpocząć proces na komputerze. W obu przypadkach, po kliknięciu w link na dedykowanej stronie promocji, na pierwszej stronie znajdziecie formularz do podania numeru telefonu, na który przyjdzie SMS z linkiem do pobrania aplikacji.

Mode Banking – program poleceń

Aplikacja dostępna jest zarówno na system Android, jak i iOS.

Mode Banking – pobieranie aplikacji

Zatem po pobraniu aplikacji wybierzcie opcję SIGN UP i w pierwszym kroku wpiszcie swój adres e-mail. Po przeklikaniu się przez kolejne ekrany wpiszcie swoje dane (bez polskich znaków) i zaznaczcie, iż nie jesteście obywatelami USA. W kolejnym kroku podajcie ten sam numer telefonu co na początku (oczywiście wybierając polski Prefix). Po potwierdzeniu kodu SMS ustalcie PIN do logowania w aplikacji. Na ten moment to wszystko, wasze konto zostało utworzone 🙂

Mode Banking – konto Bitcoin

W ramach aplikacji dostępne są trzy konta w walutach: Bitcoin, Funt Brytyjski oraz Euro (chwilowo nieaktywne ze względu na zmiany w przepisach). Aby jednak doładować konto i móc wykonać jakąkolwiek czynność, musicie zweryfikować swoje konto. W tym celu wejdźcie w zakładkę More i w pierwszym kroku zweryfikujcie swój adres e-mail. Stosowny link do weryfikacji otrzymaliście już zapewne na maila (kliknijcie w mailu Yes, It's My Email). Teraz wybierzcie opcję VERIFY i potwierdźcie swoje imię i nazwisko.

W pierwszym kroku weryfikacji odpowiedzcie na proste pytania: cel założenia konta Mode, zawód, pochodzenie środków oraz przewidywana wartość transakcji. Są to typowe pytania wymagane przez prawo zarówno w bankach, jak i fintechach. Po wypełnieniu ankiety potwierdźcie, iż zapoznaliście się z kwestiami ryzyka w inwestowaniu.

W drugim kroku należy wykonać zdjęcie dowodu tożsamości oraz zdjęcie twarzy (selfie). Dokument najlepiej położyć na płaskim podłożu, w dobrze oświetlonym miejscu, jednak tak by światło zbyt mocno się nie odbijało od dokumentu. Zdjęcia należy wykonać z obu stron.

W trzecim kroku należy natomiast potwierdzić adres zamieszkania. Na początek wybierzcie opcję I am outside the UK, co oznacza, iż nie jesteście mieszkańcami Wielkiej Brytanii. W adresie najpierw wpisujemy numer mieszkania, nazwę budynku raczej większość z nas ominie, następnie numer domu, nazwę ulicy, a nieco niżej miasto, kod pocztowy i kraj. Teraz wybierzcie, jaki dokument ma potwierdzić Wasz adres zamieszkania – wyciąg bankowy, rachunek za media lub pismo urzędowe. Jeśli macie już przygotowany stosowny dokument kliknijcie SCAN DOCUMENTS. Aplikacja jest na tyle inteligentna, że sama sobie znajdzie adres na wydruku i pobierze skan. Teraz pozostaje już tylko kliknąć SUBMIT i oczekiwać na wynik weryfikacji. Powinno to potrwać nie dłużej niż 24 godziny 🙂

Jak wpłacić środki do Mode Banking

Opcja doładowania konta dostępna jest po wejściu w dany rodzaj konta (załóżmy, że będzie to konto w funtach) i kliknięcie opcji Add . W tym miejscu uzupełniamy szczegóły płatności, czyli nasze imię, nazwisko oraz numer konta (w przypadku funtów należy jeszcze podać numer rozliczeniowy). Pamiętajcie, iż w chwili wypłaty środków, zostaną one przelane na to właśnie konto. Po uzupełnieniu danych ukażą Wam się dane do wykonania przelewu. Na chwilę obecną, Mode Banking umożliwia jedynie doładowanie konta za pośrednictwem przelewu. Być może w przyszłości dostępne będzie również szybkie doładowanie konta za pośrednictwem karty płatniczej. Przelew powinien zostać zaksięgowany jeszcze tego samego dnia roboczego.

Konto możemy doładować wyłącznie z rachunku prowadzonego na nasze imię i nazwisko. Przykładowo może to być Monese lub Revolut, ewentualnie konto w brytyjskim banku, jeśli takowe posiadacie. Podmioty te umożliwiają wpłatę bezpośrednio w funtach, podając skrócony numer konta i numer rozliczeniowy. Inne opcje typu przelew z kantoru walutowego, konta walutowego w polskim banku lub zwykłego konta złotówkowego raczej nie przejdą. W każdym z tych przypadków należy podać pełny numer IBAN, a Mode Banking udostępnia wyłącznie dane dla kont brytyjskich. Zastanawiam się też, czy przejdzie opcja przelania Bitcoinów na portfel Mode Banking, sprzedaż, a następnie ponowny zakup za 100 funtów. Być może ktoś z Was wypróbuje tę opcję i podzieli się spostrzeżeniami w komentarzu.

Osobiście wykonałem wygodny przelew z Revoluta, który dotarł natychmiastowo. Przelew wykonałem z górką, ponieważ i tak inwestuję w Bitcoiny.

Odbiór 20 funtów premii na start

Premia zostanie wypłacona pod warunkiem wykonania transakcji zakupu kryptowaluty o równowartości co najmniej 100 funtów. Jako, że podczas zakupu Bitcoinów występuje opłata transakcyjna (0,99% wartości transakcji) i opłata sieciowa, dla pewności warto wpłacić na konto środki z lekką górką. Dla mojego przykładu może to być zapewne 105 funtów lub nieco więcej. Po co w sumie ryzykować, że coś zabraknie 😉

Na stronie internetowej Mode Banking znalazłem informację, iż stawka 20 GBP w programie poleceń będzie obowiązywała od 12 lutego 2021 roku przez okres 30 dni, czyli prawdopodobnie do 12 marca 2021 roku. Warto zatem działać. Później zostanie ona obniżona do 10 funtów.

Zakup Bitcoinów jest bardzo prosty. Wystarczy wejść w swoje konto Bitcoin, kliknąć Buy, wybrać z którego konta chcecie dokonać zakupu (euro albo funty), wpisać kwotę jaką przeznaczacie na zakup oraz potwierdzić transakcję. Na dokonanie zakupu macie 30 dni od momentu otwarcia konta. Premia zostanie wypłacona od razu po dokonaniu zakupu. Taki oto komunikat pojawi się Wam po pierwszym zakupie Bitcoinów:

Mode Banking – komunikat premia

Środki otrzymacie na konto w Bitcoinach. Będą one odblokowane w przeciągu 24 godzin. Możecie je teraz zamienić na walutę tradycyjną i na konto z którego dokonaliście zasilenia (przykładowo na Revolut). W celu wypłaty środków, wystarczy wejść w dane konto, kliknąć Withdraw i potwierdzić dane do wysyłki przelewu na wasze konto.

Mode Banking – oczekująca premia.

Innym rozwiązaniem będzie przetransferowanie swoich bitcoinów do innego portfela, jeśli takowy posiadacie lub wykorzystanie kryptowaluty w inny sposób (na przykład wypłata w Bitomacie lub zakup sushi w serwisie Pyszne.pl). Wysyłka bitcoinów jest bardzo prosta. Wystarczy wejść w portfel Bitcoin, kliknąć Withdraw, wpisać kwotę i wpisać adres portfela lub zeskanować jego kod QR (wygenerowany wcześniej kod z innego portfela możecie zapisać jako zrzut ekranu i zeskanować później za pomocą aplikacji Mode Banking).

Szczegóły na stronie programu poleceń Mode Banking.

Program poleceń, czyli 20 funtów za skuteczne polecenie – bez limitu!

Polecanie serwisu Mode Banking możliwe jest zaraz po aktywacji konta. Link polecający wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu w ikonkę More, a następnie Spread The Word. Swój link znajdziecie po kliknięciu w przycisk INVITE FRIENDS. Link polecający możecie przesyłać bezpośrednio do znajomych (na przykład mailem lub SMS-em), bądź też poprzez wykorzystanie social mediów.

Mode Banking – zapraszanie znajomych.

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach (od razu będą usuwane). Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w aplikacji mobilnej. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus. Obecnie jest to po 20 funtów premii dla obu stron programu za założenie konta i wykonanie pierwszej transakcji zakupu Bitcoina za równowartość co najmniej 100 funtów.

Szczegóły na stronie programu poleceń Mode Banking.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów