Lokata Sprint na 2,4% w skali roku + 50 zł premii w promocji dla obecnych klientów Toyota Banku

W Toyota Banku od dłuższego czasu mamy posuchę w zakresie lokat z premią na start. Na szczęście bank wyszedł naprzeciw oczekiwaniom dotychczasowych klientów i uruchomił promocję z 50 zł premii za założenie lokaty na okres 6 miesięcy. Spośród depozytów dostępnych w ofercie Toyota Banku najlepszą opcją jest wybór Lokaty Sprint na 2,4% w skali roku. Co prawda bazowe oprocentowanie nie powala na kolana, jednak po uwzględnieniu bonusu, rentowność lokaty dla kwoty 10.000 zł sięga 3,65% w skali roku. To nawet lepiej niż w przypadku konta oszczędnościowego w Getin Banku (3,5% w skali roku) i nieco gorzej od „getinowej” lokaty mobilnej na 4% w skali roku. Jako, że warunkiem zdobycia bonusu jest utrzymanie aktywnej lokaty przez minimum 70 dni, ciekawą strategią będzie również zerwanie lokaty przed okresem jej zapadalności. Wówczas pomimo utraty odsetek, wypłacona premia będzie substytutem lokaty oprocentowanej na bardzo dobre 3,22% w skali roku. Szczegółowe wyliczenia znajdziecie pod koniec artykułu.

 

 

Uczestnicy promocji 

Promocja skierowana jest do obecnych posiadaczy aktywnego konta osobistego w Toyota Banku, którzy wyrazili zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą poczty elektronicznej i SMS oraz zgodę na przetwarzanie danych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych w celach marketingowych.

Jeśli spełniacie powyższy rachunek, pamiętajcie o rejestracji na dedykowanej stronie promocji.

 

Zasady promocji

Jak wspomniałem we wstępie, waszym głównym zadaniem będzie założenie lokaty na minimum 6 miesięcy poprzez bankowość internetową. Spośród depozytów oferowanych przez Toyota Bank, najbardziej opłacalną opcją jest Lokata Sprint na 2,4% w skali roku z 180-dniowym okresem trwania.

Promocja trwa od 23 stycznia do 28 lutego 2019 roku. W tym czasie należy zwiększyć saldo depozytów posiadanych w Toyota Banku na dzień 22 stycznia 2019 roku (czyli kwoty środków pieniężnych zgromadzonych na wszystkich kontach i lokatach w banku we wskazanym dniu) poprzez założenie promocyjnej lokaty. Zwiększenie salda powinno nastąpić poprzez wpływ spoza Toyota Banku, czyli na przykład z waszego konta w innym banku.

Aby zdobyć 50 zł premii należy przez co najmniej 70 dni utrzymać saldo wszystkich depozytów, które posiadaliście w banku według stanu na dzień 22 stycznia 2019 roku oraz założoną w ramach akcji lokaty. Bank dopuszcza jednak pewne wahania salda środków. Otóż w przypadku wystąpienia różnicy salda depozytów powyżej kwoty 1000 zł, wynikającej z wykonanych transakcji kartami płatniczymi lub przelewów, w celu spełnienie warunku utrzymania salda depozytów należy w ciągu 5 dni roboczych od wystąpienia różnicy uzupełnić środki do stanu salda z dnia 22 stycznia 2019 roku. 

 

Powyższy wymóg najlepiej wyjaśnić na przykładzie. Załóżmy, że w dniu 22 stycznia 2019 roku posiadam w Toyota Banku dwie aktywne lokaty na łączną kwotę 13.000 zł. Oprócz tego, w ramach niniejszej promocji wpłacam kolejne 10.000 zł. Ponadto, na koncie posiadam jakąś drobną kwotę, służącą do pokrycia opłat z tytułu prowadzenia rachunku (na przykład 10 zł). Aby zatem spełnić warunki promocji po 70 dniach od założenia Lokaty Sprint, w Toyota Banku muszę posiadać: 13.000 zł + 10.000 zł + 10 zł na koncie. Dla pewności, wpłacę na rachunek dodatkowo 10 zł (stan konta wyniesie 20 zł), tak, by przypadkiem saldo po 70 dniach nie było niższe (a nuż w międzyczasie pojawi się jakaś drobna opłata z tytułu użytkowania konta, która wyautuje mnie z promocji).

 

Po spełnieniu warunków promocji, informację o przyznaniu premii otrzymacie SMS-owo do 15 maja 2019 roku. Sama wypłata bonusu nastąpi do 20 maja 2019 roku. Co prawda, możecie założyć do 10 Lokat Sprint (każdą na kwotę do 18.000 zł), aczkolwiek bonus może być wypłacony tylko jeden raz. W dniu wypłaty premii, wasze konto musi być nadal aktywne. Premia zwolniona jest z opodatkowania. 

 

Śledź profil bloga na Instagramie lub zapisz się na newsletter

 

Ile mogę zarobić i jaką strategię wybrać?

Jeżeli 2,4% w skali roku na okres 6 miesięcy nie jest szczytem waszych marzeń, lokatę możecie zerwać po 70 dniach, tracąc co prawda naliczone odsetki, ale w zamian otrzymując 50 zł bonusu, który przypominam – zwolniony jest z opodatkowania. Rentowność wypłaconej premii tożsama jest z rentownością tradycyjnej lokaty oprocentowanej na 3,22% w skali roku (czyli 2,61% w skali roku netto). 

Jeśli natomiast utrzymacie lokatę do końca, wówczas zarobicie 118,36 zł brutto, a po opodatkowaniu 95,87 zł. Dodając do tego bonus wychodzi nam 145,87 zł zarobku na czysto. Zatem rentowność netto w skali roku wyniesie 2,96% netto, a po ubruttowieniu 3,65% w skali roku.

Po szczegóły odsyłam Was na stronę promocji oraz do regulaminu.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów