fbpx

Lokata Happy na 2,9% do 20.000 zł lub Happy PRO na 2,5% do 400.000 zł – w pełni online i bez otwierania konta!

Świetna wiadomość! Szlagierowy produkt Idea Banku, jakim jest Lokata Happy (oraz jej opcja w wersji PRO) ponownie oferuje bardzo przyzwoity procent. Lokata ta od lat uznawana jest za najlepszy depozyt bankowy dostępny na rynku. Z jednej strony, Lokata Happy zapewnia najwyższe oprocentowanie spośród wszystkich lokat na polskim rynku, a mianowicie 2,9% w skali roku dla kwoty od 500 zł do 20.000 zł (lub 2,5% w skali roku dla Lokaty Happy PRO dla kwoty do 400.000 zł). Z drugiej zaś, ogromne zalety Lokaty Happy to brak potrzeby zakładania konta lub korzystania z dodatkowych produktów banku oraz fakt, iż lokatę założycie w pełni online, dosłownie w ciągu kilku minut. W ten oto sposób, lokatę od Idea Banku możemy uznać za wzorcowe rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z oszczędzaniem.

Szczegóły Lokaty Happy

 • Oprocentowanie lokaty: 2,9% w skali roku.
 • Okres deponowania środków: 3 miesiące.
 • Kwota lokaty: od 500 zł do 20.000 zł.
 • Odsetki dopisywane są do kapitału na koniec okresu lokaty.
 • Bez zakładania konta ani innych dodatkowych produktów bankowych.
 • Bez wyrażania zgód handlowych oraz marketingowych.
 • Środki zgromadzone na lokacie objęte są 100% gwarancją BFG.
 • Lokatę Happy możecie założyć jednorazowo.
 • Przedwczesne zerwanie lokaty wiąże się z utratą odsetek!
 • Lokata ulega automatycznemu odnowieniu na kolejny, taki sam okres. W każdym momencie trwania lokaty możecie jednak złożyć dyspozycję zmiany wariantu depozytu na nieodnawialny (telefonicznie lub w oddziale banku). W przypadku odnowienia się lokaty, obowiązywać będzie oprocentowanie jak w przypadku Lokaty Standardowej (można ją zerwać i wypłacić środki przelewem na konto).

Szczegóły Lokaty Happy PRO

W przypadku Lokaty Happy Pro, wszystkie warunki są takie same jak w przypadku standardowej Lokaty Happy. Różnicą jest jedynie zakres kwot (od 20.000,01 zł do 400.000 zł) oraz oprocentowanie (2,5% w skali roku). Warto przypomnieć, iż gwarancje BFG obowiązują w 100% dla kwoty o równowartości 100.000 euro. W obecnej chwili jest to zatem około 443.000 zł. W ten oto sposób, nawet maksymalna kwota jaką wpłacicie na Lokatę Happy PRO jest w pełni gwarantowana przez BFG. Więcej na temat funkcjonowania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego przeczytacie w tym artykule.

Kto może założyć promocyjną Lokatę Happy?

Lokata Happy jest niejako ofertą promocyjną, skierowaną wyłącznie do nowych klientów. W związku z tym Idea Bank jest dość restrykcyjny pod względem uczestnictwa w promocji, ponieważ mogą z niej skorzystać osoby, które po pierwsze nigdy nie miały żadnej umowy z Idea Bankiem (konto, lokata, kredyt itd.), a po drugie nigdy nawet nie wnioskowały o jakikolwiek produkt banku.


Mówiąc prościej, wasze dane nie mogą widnieć w bazie Idea Banku. Potwierdza to zapis regulaminu:

Z Lokaty HAPPY może skorzystać tylko nowy Klient Banku, tj. Klient, który do momentu poprzedzającego złożenie Wniosku o założenie Lokaty HAPPY nie zawarł z Bankiem Umowy Produktowej lub nie złożył Wniosku w rozumieniu Regulaminu prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Banku S.A. dla klientów indywidualnych albo Regulaminu prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Bank S.A. oddział Lion’s Bank w Warszawie dla klientów indywidualnych dostępnego na stronie www.lionsbank.pl.


Jeśli zatem mieliście już styczność z Idea Bankiem, niestety nie możecie skorzystać z promocji. Warto jednak wykazać się pewną kreatywnością i zaangażować w promocję członków rodziny lub znajomych, których dane nie widnieją w bazach niebieskiego banku.

Jak założyć Lokatę Happy?

Wniosek o promocyjną lokatę dostępny jest na dedykowanych stronach promocji:

Wyboru danej lokaty dokonajcie oczywiście w oparciu o posiadane środki. Jeśli ich wartość nie przekracza 20.000 zł, wybierzcie podstawową Lokatę Happy. Natomiast w przypadku znacznych oszczędności, lepszą opcją będzie wersja PRO.

W pierwszym kroku wniosku podajecie kwotę lokaty oraz swoje podstawowe dane osobiste. Druga strona wniosku to wasze szczegółowe dane osobowe. Po złożeniu wniosku, macie 5 dni na przelanie zadeklarowanej kwoty. Środki muszą pochodzić z waszego konta w dowolnym banku (imię i nazwisko, a także adres zamieszkania podany w banku, z którego dokonacie przelewu musi być taki sam jak ten podany we wniosku). Numer konta, na który należy przelać środki, by zasilić lokatę otrzymacie poprzez wiadomość e-mail. Pomimo, że wraz z lokatą nie jest otwierane konto osobiste, uzyskacie pełny dostęp do bankowości elektronicznej Idea Cloud, dzięki czemu będziecie mieli podgląd Lokaty Happy oraz będziecie mogli korzystać z innych propozycji depozytów.

Szczegóły w Tabeli oprocentowania.

Ile można zarobić na Lokacie Happy?

Lokując środki na okres 3 miesięcy zarobicie przykładowo:

 • dla wariantu 5000 zł – 36,25 zł brutto; 29,36 zł netto,
 • dla wariantu 10.000 zł – 72,50 zł brutto; 58,73 zł netto,
 • dla wariantu 20.000 zł – 145 zł brutto; 117,45 zł netto.

Oczywiście to tylko przykłady dla wybranych kwot. Wy możecie zdeponować dowolną inną kwotę z zakresu od 500 zł do 20.000 zł. Natomiast przykładowe wyliczenia dla Lokaty Happy PRO wyglądają następująco:

 • dla wariantu 50.000 zł – 362,50 zł brutto; 293,60 zł netto,
 • dla wariantu 100.000 zł -725,00 zł brutto; 587,30 zł netto,
 • dla wariantu 200.000 zł – 1450 zł brutto; 1174,50 zł netto,
 • dla wariantu 400.000 zł – 2900 zł brutto; 2349,50 zł netto.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów