ING Bank Śląski: łatwe 250 zł premii na start + 40 zł bonusu z Visa Mobile + 50 zł dla dziecka oraz konto oszczędnościowe na 7% dla kwoty do 800.000 zł

Trwa do:
30 września 2022

Ta promocja została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna. Do odebrania jest 250 zł premii za założenie Konta Direct (dla osób 26+), 100 zł bonusu za konto nastolatka, 100 zł ekstra od VISA + 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 400.000 zł).

Od publikacji artykułu, która miała miejsce 1 lipca 2022 roku w ING Banku Śląskim zaszło wiele pozytywnych zmian. Zacznijmy jednak od promocji bazowej. Za założenie konta możecie zdobyć 200 zł premii za założenie Konta z Lwem Direct lub Konta Mobi (to drugie konto jest przeznaczone dla osób, które mają nie więcej niż 26 lat). Dodatkowo, dzięki programowi poleceń „Poleć konto znajomemu” otrzymacie 50 zł ekstra po spełnieniu prostych warunków. A teraz nowości. Po pierwsze – w promocji VISA Mobile otrzymacie prosty bonus o wartości 40 zł za przetestowanie usługi. Po drugie – w promocji dla swojego dziecka odbierzecie 50 zł premii. Po trzecie – ruszyła nowa edycja oprocentowania na koncie oszczędnościowym. 7% w skali roku dla kwoty do 800.000 zł robi naprawdę duże wrażenie.

Konto założycie bez wychodzenia z domu, zaś jego prowadzenie jest darmowe. Promocję szczególnie polecam osobom do 26. roku życia, które mogą założyć nowoczesne, a zarazem całkowicie darmowe Konto Mobi. Ciekawostka! O ile w dotychczasowych promocjach ING Bank Śląski wymagał wpływów na konto z tytułu wynagrodzenia, renty lub emerytury – tak w najnowszej edycji promocji wymagany wpływ może być dowolnym przelewem, choćby z Waszego konta w innym banku. Dzięki temu z pełni promocji mogą skorzystać osoby, które dotychczas się przed tym wzbraniały. Co tu kryć, warunek ten był dość wyśrubowany.

Uczestnicy promocji Konta z Lwem

Promocja z 200 zł premii na start skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów ING Banku Śląskiego. Mianowicie, akcja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski (w opcjach Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student, Mobi, PRP, Active) w okresie od 1 kwietnia 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku. Ponadto promocja nie dotyczy osób aktualnie posiadających lub współposiadających inne produkty banku (na przykład konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Nawet jeśli łapiecie się na powyższy okres karencji (zamknęliście swoje konto przed kwietniem 2021 roku), musicie zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt. Mianowicie, byli klienci ING Banku Śląskiego mogą mieć cały czas aktywną „kartotekę w banku”. Co do zasady, doradcy zamykają konto ROR i inne produkty, ale gdy o to nie poprosimy – kartoteka pozostaje aktywna. W związku z tym, w przypadku posiadania aktywnej kartoteki, Wasz wniosek może zostać odrzucony i zostaniecie zaproszeni do placówki, by założyć konto na standardowych warunkach – bez premii.

Aby uniknąć powyższej sytuacji, przed złożeniem wniosku możecie zadzwonić na infolinię ING Banku Śląskiego lub przespacerować się do placówki w celu zamknięcia aktywnej kartoteki. To dosłownie chwila roboty, a pozwoli Wam na zdobycie nawet 290 zł premii.Osobny okres karencji tyczy się programu poleceń – jest nieco krótszy. Mianowicie, w przypadku promocji „Poleć konto znajomemu”, nowym klientem jest osoba, która nie posiadała konta osobistego w banku w ciągu 12 miesięcy wstecz, licząc od momentu założenia rachunku. Przykładowo, składając wniosek 1 lipca 2022 roku, wystarczyłoby nie posiadać konta w ING po 1 lipca 2021 roku. Jednak łącząc obie promocje musicie uwzględnić dłuższy okres karencji.

Jak założyć konto w ING?

Jeśli macie mniej niż ukończone 26 lat, ING przygotował dla Was Konto w wersji Mobi. Dla starszych czytelników domyślnym rachunkiem jest natomiast Konto z Lwem Ditect.

Wnioski o oba promocyjne konta z premią dostępne są na:

– dedykowanej stronie banku – Konto Direct oraz

dedykowanej stronie banku – Konto Mobi.

(Konto Direct wyżej, a Konto Mobi nieco niżej). Na złożenie wniosku w promocji macie czas od 1 kwietnia 2022 roku do 30 września 2022 roku. Oprócz konta osobistego należy również zawrzeć umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe.

Jeśli zdecydowaliście się na dodatkowy bonus wynoszący 50 zł, otrzymacie go pod warunkiem, iż podczas wypełniania wniosku o konto, podacie kod osoby polecającej. Taki kod możecie otrzymać na przykład od członka rodziny lub znajomego, który bierze aktywny udział w programie poleceń. Jeżeli wśród Twoich bliskich nie ma żadnego uczestnika programu, a chcesz zdobyć dodatkowe 50 zł za założenie konta – mogę zostać Twoim polecającym. Spełniam wszelkie warunki stawiane przez organizatora promocji wobec osób polecających. W celu otrzymania kodu polecającego napisz do mnie poprzez zakładkę Kontakt (w temacie oraz treści wpisując kod ING). Dzięki temu Ty otrzymasz wyższą premię, ja otrzymam bonus za polecenie, a bank zyska nowego klienta. Win-Win-Win 

Po wypełnieniu wniosku umowę możecie finalizować na 3 sposoby:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku.

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć skany/fotki dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Bank Pekao S.A., Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska (lista banków w tak zwanym międzyczasie mogła ulec zmianie). Pamiętajcie również, iż konto w banku, z którego będziecie wykonywali przelew musi być zakładane w oddziale lub za pośrednictwem kuriera – tak, by dany bank posiadał wzór waszego podpisu. No i najważniejsze – dane w obecnym banku muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku (imię, nazwisko, adres).

Warunki promocji – Konto z Lwem Direct

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 120 zł oraz 80 zł. Warunkiem uzyskania 120 zł bonusu jest wykonanie płatności bezgotówkowych kartą, portfelem mobilnym (Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay) i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 1000 zł w okresie do 31 grudnia 2022 roku. Płatności możecie wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 120 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 80 zł otrzymacie, jeśli:

 • wykonacie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych) – do 31 grudnia 2022 roku,
 • 3-krotnie zapewnicie wpływy na konto w wysokości minimum 1000 zł – w trzech dowolnych miesiącach w okresie do 31 grudnia 2022 roku,
 • założycie minimum jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego – w terminie do 31 grudnia 2022 roku,
 • na dzień 31 grudnia 2022 roku musicie posiadać cele oszczędnościowe (minimum jeden), których suma sald wynosi co najmniej 300 zł.

Wskazówki

Płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

Co do kwestii „wpływu”, bank zastrzega jedynie, iż wpływ ten nie może pochodzić z tytułu wpłaty własnej w oddziałach banku lub we wpłatomatach. Zatem przelew z waszego konta w innym banku zapewni spełnienie warunków promocji.

Środki wymagane na „celu lub celach oszczędnościowych” możecie po prostu przelać ze swojego konta osobistego. W dalszej części artykułu opowiadam bardziej szczegółowo, czymże są te cele oszczędnościowe.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta z Lwem Direct.

Warunki promocji – Konto Mobi

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 120 zł oraz 80 zł. Pierwsze 120 zł otrzymacie pod warunkiem wykonania 10 płatności bezgotówkowych kartą, portfelem mobilnym (Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay) i/lub BLIKIEM na dowolną kwotę w terminie do 30 listopada 2022 roku. Płatności możecie wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych (na przykład sklepy, stacje benzynowe, kina), jak i w Internecie. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 120 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 80 zł otrzymacie, jeśli:

 • zapewnicie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (płatności te mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących 120 zł premii) – do 30 listopada 2022 roku,
 • założycie konto oszczędnościowe Smart Saver, które będzie powiązane z Kontem Mobi – do 30 listopada 2022 roku,
 • na dzień 30 listopada 2022 roku musicie posiadać na Smart Saverze kwotę co najmniej 30 zł.


Wskazówki

Płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

Środki wymagane na Smart Saver nie można ot tak przelać ze swojego konta osobistego. W dalszej części artykułu opowiadam bardziej szczegółowo, czymże jest ten Smart Saver i jak działa „konto oszczędnościowe dla końcówek”.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Mobi.

50 zł ekstra w programie poleceń – warunki

Aby spełnić warunki programu poleceń, wystarczy, że wykonacie transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości co najmniej 300 zł przy użyciu dowolnej karty płatniczej i/lub kodu BLIK w każdym z dwóch dowolnych miesięcy (wliczając miesiąc, w którym otworzyliście konto oraz kolejne miesiące), jednak nie później niż do 31 stycznia 2023 roku. Do transakcji bezgotówkowych zaliczają się zarówno płatności w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. W ten sposób możecie upiec dwie, a nawet trzy pieczenie na jednym ogniu. Wykonując płatności kartą na określoną kwotę zapewniacie spełnienie warunków dla promocji z 200 zł premii, a także warunków programu poleceń. Jednocześnie zagwarantujecie sobie zwolnienie z opłaty za kartę w danym miesiącu (dotyczy to oczywiście Konta z Lwem Direct).

Nagrody będą wypłacane od listopada 2022 roku do lutego 2023 roku – do 25. dnia każdego miesiąca, następującego po spełnieniu warunków określonych w regulaminie. Po założeniu konta z polecenia, nie można zostać polecającym w bieżącej edycji programu.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „Poleć konto znajomemu”.

Wypłata premii

Wypłata 200 zł premii w przypadku Konta z Lwem Direct nastąpi 16 stycznia 2023 roku. Natomiast w przypadku Konta Mobi, środki zostaną wypłacone o wiele wcześniej, bo już 15 grudnia 2022 roku. W obu przypadkach środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

50 zł za konto dla dziecka + 25 zł za ubezpieczenie!

ING Bank Śląski ma również w swojej ofercie promocję przeznaczoną dla najmłodszych. W ramach akcji Wasze dziecko otrzyma 50 zł premii, jeśli założycie mu Konto Mobi przeznaczone dla pociech w wieku od 13 do 18 lat lub kartę przedpłaconą (dla użytkowników poniżej 13. roku życia). Dodatkowa nagroda to 25 zł w formie e-kodu do Allegro za ubezpieczenie dziecka w Nationale Nederlanden.

Uczestnicy promocji – konto dla dziecka

Choć promocja ma przybliżyć świat finansów Waszym dzieciom, to oficjalnym uczestnikiem akcji jest jak zawsze rodzic – posiadacz jednego z kont prowadzonych przez ING Bank Śląski. Na dostępnej liście są oczywiście Konto z Lwem Direct oraz Konto z Lwem Mobi będące głównym bohaterem dzisiejszego spektaklu. Jeśli jeszcze nie posiadacie konta w ING, najpierw załóżcie konto dla siebie z premią na start, a dopiero potem dla dziecka.

Ważne jest też, aby w momencie startu promocji (11 sierpnia 2022 roku) dziecko nie posiadało konta ani karty przedpłaconej w ING Banku Śląskim. W tym samym dniu opiekun powinien być już posiadaczem aktywnego konta.

Przed przystąpieniem do promocji, upewnijcie się, że wyraziliście wcześniej zgodę na przekazywanie informacji handlowych. Sprawdzicie to w swojej bankowości elektronicznej.

Konto dla dziecka – zasady promocji

Żeby zapracować na nagrodę dla Waszego dziecka, powinniście wykonać kilka czynności.

Po pierwsze: za pomocą bankowości elektronicznej Moje ING załóżcie Konto Mobi (dla nastolatków w wieku 13-18 lat) lub zamówcie kartę przedpłaconą dla młodszych użytkowników. Niezbędne będzie zdjęcie lub skan aktu urodzenia Waszego dziecka. Na wykonanie tej czynności macie czas do 21 października 2022 roku. 

Po drugie: wykonajcie przelew wewnętrzny ze swojego rachunku w ING na Konto Mobi swojego dziecka (może to być też przelew BLIK) lub zasilenie karty przedpłaconej. Transakcja powinna zostać zaksięgowana w terminie do 21 października 2022 roku. Minimalna wymagana kwota przelewu to 50 zł. 

Premia w wysokości 50 zł zostanie przyznana dziecku do 4 listopada 2022 roku. To dobra lekcja cierpliwości dla najmłodszych. Premiowane konto dla dziecka oraz konto osobiste rodzica powinny pozostać aktywne co najmniej do dnia wypłaty premii. Nagroda o wartości 50 zł (a także nagrody dla rodziców) są zwolnione z opodatkowania. Na takie lekcje przyjdzie jeszcze pora. 

Jeśli chodzi zaś o promocję, której partnerem jest Nationale Nederlanden, sprawa jest prosta. E-kod do Allegro o wartości 25 zł otrzymacie pod warunkiem wykupienia polisy ubezpieczenia dziecka ze składką minimum 100 zł. Promocja trwa do 21 września 2022 roku lub do momentu wyczerpania puli (której wartości nie znamy). Promocja obejmuje produkt o nazwie Ubezpieczenia dziecka bez przerwy, a umowa powinna być zawarta przez opiekuna za pośrednictwem jego bankowości elektronicznej.

Szczegóły w regulaminie promocji 50 zł na kartę oraz 50 zł na start a także kody Allegro od Nationale Nederlanden.

40 zł bonusu z Visa Mobile

ING Bank Bank Śląski jako drugi bank w Polsce udostępnił nowatorską metodę płatności, jaką jest Visa Mobile. Pionierem był Nest Bank, o czym pisałem tutaj. Funkcjonalność ta dostępna jest z poziomu aplikacji mobilnej banku. Za przetestowanie usługi w postaci wykonania 1 płatności na kwotę co najmniej 10 zł otrzymacie 40 zł bonusu – wprost na swoje konto bankowe.

Promocja potrwa do 30 września 2022 roku, ale żeby nie dublować treści, już teraz odsyłam Was do dedykowanego artykułu na ten temat.

Szczegóły Konta z Lwem Direct

 • 0 zł za prowadzenie konta, 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 5 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
 • dostęp do szerokiej liczby placówek banku w całym kraju,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay oraz BLIK,
 • 0 zł lub 7 zł za tradycyjną kartę debetową.

Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, iż miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł. Okres rozliczeniowy stosowany przez ING Bank Śląski rozpoczyna się od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca (na przykład od 29 kwietnia do 28 maja).

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Szczegóły Konta Mobi (dla osób w wieku do 26 lat)

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za wydanie karty typu zbliżak
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 2,50 zł,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce, 
 • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepach w ramach cashback, 
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz BLIK.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

ING Bank Śląski – 7% na koncie oszczędnościowym

W ING Banku Śląskim trwają także równolegle dwie promocje związane z kontami oszczędnościowymi. W obu przypadkach do waszej dyspozycji będzie oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku na okres 4 miesięcy, dla kwoty do 400.000 zł.

 • Pierwsza z promocji – Bonus na start – trwa do 10 października 2022 roku. W tym czasie należy uruchomić konto oszczędnościowe oraz wpłacić pierwsze środki.

  Po upływie czterech miesięcy oprocentowanie zmieni się na standardowe (zgodne z aktualną tabelą oprocentowania)

 • Druga promocja – Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus – to propozycja dla osób, które mają już otwarte i korzystają z wybranego konta oszczędnościowego z oferty banku ING: Dream Saver, Otwarte Konto Oszczędnościowe lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium. Żeby wziąć udział w promocji, należy wpłacić na promocyjny rachunek – Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus – kwotę nie większą niż 400.000 zł. Co ważne, rachunek jest przeznaczony dla nowych środków – należy więc wpłacić kwotę powyżej tej, zdeponowanej na produktach depozytowych (względem daty badania salda dnia 8 września 2022 roku).

  Po zakończeniu czteromiesięcznego okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania, konto Bonus zostanie zamknięte, a środki trafią na wskazane przez Was konto oszczędnościowe. Promocyjny rachunek otworzycie w bankowości elektronicznej.

Zatem, z perspektywy nowego klienta, wystarczy na początek założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe, a gdy limit 400.000 zł to dla Was za mało, w drugiej kolejności założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus i tam „dopchać” resztę oszczędności.

Obie promocje trwają do 10 października 2022 roku.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Bonus na start oraz OKO bonus oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

Rachunek Smart Saver na 4% w skali roku

ING Bank Śląski ma również coś dla miłośników oszczędzania podczas rutynowych transakcji. W ramach rachunku Smart Saver możecie liczyć na oprocentowanie rzędu 4% w skali roku. Kwota obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 5000 zł, zaś dla nadwyżki jest to już tylko 1% w skali roku.

Smart Saver nie jest jednak klasycznym kontem oszczędnościowym, które możecie zasilać z zewnątrz tradycyjnym przelewem. Jest ono zasilane automatycznie, gdy płacicie kartą lub robicie przelew. Wówczas bank wylicza kwotę oszczędności, zgodnie z wybraną przez Was metodą i przelewa ją z waszego konta osobistego na konto Smart Savera. Może to być zaokrąglenie kwoty transakcji do 5 zł lub do 10 zł, ewentualnie ustalony procent od kwoty transakcji (od 1% do 10%).

Przykładowo, wybierając opcję odkładania 10% wartości transakcji, wykonując przelew na 300 zł, na Smart Saver odłożone zostanie 30 zł, czyli tyle ile wymaga regulamin promocji. Takowy przelew możecie wykonać przykładowo na swoje konto w innym banku.

Prowadzenie rachunku Smart Saver jest darmowe, tak samo jak przelewy na konto osobiste w ING – bez limitu! Co ważne, środki można wypłacać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Ponadto w każdym miesiącu macie możliwość wykonania 1 darmowego przelewu na konto w „obcym” banku (każdy kolejny kosztuje już 9 zł).

Czym jest cel oszczędnościowy i jak go uruchomić?

W przypadku promocji Konta Direct przewinął się temat celu oszczędnościowego. Jako, że nie każdy z Was może wiedzieć o co w tym chodzi, spieszę z wyjaśnieniem. Mianowicie cel oszczędnościowy to funkcjonalność w ramach systemu Moje ING wspierająca oszczędzanie na koncie oszczędnościowym na określony przez posiadacza tego rachunku cel (przykładowo wakacje lub zakup hulajnogi).

Aby uruchomić cel oszczędnościowy, przejdźcie do zakładki Oferta ING, następnie Oszczędności i spośród dostępnych opcji wybierzcie Cele oszczędnościowe.

ING – cel oszczędnościowy.Po kliknięciu Załóż teraz, na początek wybierzcie nazwę celu, na który chcecie odkładać środki. Ja dla przykładu wpisałem Podróże. W tym miejscu należy również podać kwotę jaką chcecie zgromadzić. Ja dla przykładu wpisałem kwotę 300 zł, choć wy możecie oczywiście wpisać każdą inną kwotę. W dodatku w tym miejscu możecie wybrać, czy środki mają być pobierane automatycznie z konta w ramach stałego zlecenia, czy też wolicie dokonywać wpłat samodzielnie. Wygodniejsza będzie raczej wpłata automatyczna, dzięki której warunki promocji spełnicie niemal pasywnie. Jeśli po wypłacie premii będziecie chcieli zrezygnować z celu – nic nie stoi na przeszkodzie.

ING – ustawienie celu oszczędnościowego.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów