fbpx

ING Bank Śląski: do 300 zł premii za regularne inwestowanie z IKE/IKZE. Do tego 250 zł lub 300 zł bonusu w promocji konta osobistego i 5,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Trwa do:
24 listopada 2023

Największym problemem oszczędzania na emeryturę jest fakt, że większości z nas wydaje się, iż jesteśmy na to za młodzi. To oczywiście duży błąd, bo im wcześniej zaczniemy, tym mniejsze miesięczne kwoty wystarczą do odłożenia pokaźnej sumy na starość (kłania się magia procenta składanego). Z pomocą przychodzi ING Bank Śląski oraz jego konta emerytalne, czyli IKE oraz IKZE. Po raz kolejny już możecie otrzymać premię za założenie i dokonanie co najmniej 7 wpłat na konta emerytalne IKE i/lub IKZE (obecnie trwa już V edycja tej promocji). Dla każdego z produktów premia wynosi maksymalnie 150 zł. Oznacza to, że oszczędzając za pomocą zarówno IKE, jak i IKZE, możecie odebrać aż 300 zł bonusu! Warto uzupełnić to premią w wysokości 250 zł za założenie konta osobistego Direct lub premią w wysokości aż 300 zł za otwarcie Konta Mobi dla osób w wieku do 26. roku życia oraz skorzystaniem z oferty konta oszczędnościowe na 5,5% w skali roku – dla kwoty do 400.000 zł!

O samym tworze, jakim są IKE oraz IKZE napisałem w tym miejscu. Jeśli nie wiecie, jak działają konta emerytalne, polecam zacząć od lektury tego właśnie wpisu 🙂

Uczestnicy promocji IKE/IKZE – ING Bank Śląski

W promocji mogą uczestniczyć osoby, które w terminie od 17 października 2023 roku (czyli w dniu startu promocji) ani w momencie rejestracji w promocji nie posiadały IKE/IKZE w żadnym banku ani innej instytucji. Wynika to z zapisów prawa – każda osoba może posiadać w danym czasie tylko jedno konto IKE i tylko jedno konto IKZE. Oczywiście posiadając już w innej instytucji konto IKZE, możecie założyć w obecnej promocji IKE (i odwrotnie).

Ponadto, z uwagi na fakt, że premiowany rachunek otworzycie wyłącznie za pośrednictwem bankowości internetowej – powinniście mieć do niej dostęp jako klienci banku. 

Jeśli nie należycie do tego grona, możecie zarobić dodatkowo 250 zł za założenie konta osobistego Direct lub zdobyć nieco wyższą (300 zł) premię za otwarcie Konta Mobi dla osób w wieku do 26. roku życia! Przy okazji będziecie mogli założyć także konto oszczędnościowe z 5,5% w skali roku do kwoty 400.000 zł. Posiadanie Otwartego Konta Oszczędnościowego ING Banku Śląskiego to ponadto warunek otrzymania premii za regularne oszczędzanie z IKE/IKZE. To też propozycja na krótkoterminowy depozyt – w przeciwieństwie do IKE/IKZE 😉

Założenie IKE, IKZE Oszczędnościowego oraz IKZE Inwestycyjnego z przyjęciem wypłaty transferowej nie jest objęte promocją. Zatem mówiąc prościej – przeniesienie konta IKE i/lub IKZE z innej instytucji odpada i nie zapewnia bonusu.

ING Bank Śląski – zasady akcji IKE/IKZE

Promocją objęte są trzy rodzaje produktów. Klikając poszczególne linki możecie dowiedzieć się więcej na temat każdego z nich.

 • IKE – Indywidualne Konto Emerytalne – wyłącznie inwestycyjne – za pośrednictwem tego rachunku będziecie inwestować w fundusze,
 • IKZE Inwestycyjne – za pośrednictwem tego rachunku będziecie inwestować w fundusze,
 • IKZE Oszczędnościowe – ten rodzaj rachunku nie lokuje środków w funduszach inwestycyjnych.

W ramach promocji (i w myśl obowiązującego prawa) możecie założyć jedno konto IKE i jedno konto IKZE. Jeśli założycie zarówno IKE jak i jedno z dostępnych IKZE, a następnie spełnicie warunki promocji, możecie otrzymać łącznie 300 zł premii.

Jak to zrobić:

 • Najpóźniej w terminie do 24 listopada 2023 roku, za pomocą bankowości elektronicznej ING Banku Śląskiego (zakładka: Oferta ING), zarejestrujcie się do promocji, wypełnijcie ankietę inwestycyjną i podpiszcie z bankiem ING umowę pośredniczenia w zakupie jednostek funduszy inwestycyjnych (ostatni warunek tylko dla osób zdecydowanych na IKE oraz IKZE Inwestycyjne). Konieczne będzie także wyrażenie zgody na weryfikację behawioralną.

ING IKE/IKZE – rejestracja w promocji
 • Również w terminie do 24 listopada 2023 roku:
  – złóżcie zlecenie otwarcia nowego rejestru i kupcie pierwsze jednostki funduszu w ramach IKE/IKZE Inwestycyjnego o wartości co najmniej 150 zł lub załóżcie IKZE Oszczędnościowe i wpłaćcie minimum 150 zł,
  – ustawcie DRI (dyspozycję regularnego inwestowania) na kwotę minimum 150 zł miesięcznie dla IKE/IKZE Inwestycyjnego lub przelewy stałe o takiej samej wartości, które będą co miesiąc zasilały Wasze IKZE Oszczędnościowe.
 • W okresie do 31 maja 2024 roku:
  – w ramach dyspozycji regularnych wpłat, które utworzyliście wcześniej, dokonajcie co najmniej 6 zakupów jednostek funduszy w ramach IKE/IKZE Inwestycyjnego lub 6 wpłat na swoje IKE Oszczędnościowe.

Zamiast regularnych wpłat możecie także spełnić warunki jednym przelewem na 12.000 zł w przypadku IKE oraz 5000 zł w przypadku IKZE Inwestycyjnego/Oszczędnościowego.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Wypłata premii

Wypłata premii o wartości 150 zł za dany produkt nastąpi najpóźniej 14 czerwca 2024 roku pod warunkiem, że na Waszym IKE lub IKZE zgromadzi się kwota co najmniej 800 zł. 

Jeszcze raz wspomnę o tym, że oszczędzać możecie na jednym, jak i drugim produkcie emerytalnym. Jeśli uda się Wam spełnić opisane warunki, na Waszym koncie pojawi się wtedy nie 150 zł, a 300 zł bonusu. 

Gdy dodamy do tego premię za założenie konta, maksymalna wartość nagród od ING Banku Śląskiego wyniesie aż 550/600 zł!

Kwestie podatkowe

Regulamin promocji jest skonstruowany w taki sposób, że jej uczestnicy nie muszą przejmować się opłacaniem podatku od nagrody. W przypadku premii za regularne inwestowanie w ramach IKZE Oszczędnościowego bonus jest zwolniony z opodatkowania. Z kolei podatek z tytułu premii za oszczędzanie na IKE oraz IKZE Inwestycyjnym zostanie uregulowany przez bank – organizatora promocji.

W regulaminie promocji znajdują się też szczegóły dotyczące opodatkowania premii dla nierezydentów podatkowych w Polsce.

Jeśli chodzi o opodatkowanie tzw. podatkiem Belki – mam dobrą wiadomość: zyski wypracowane na kontach emerytalnych są z niego zwolnione. Wpłaty na IKZE można dodatkowo odliczyć od podstawy opodatkowania w danym roku, dzięki czemu sam podatek dochodowy będzie niższy. Służy do tego formularz PIT-0, jednak szczegóły dotyczące takich rozliczeń sugeruję konsultować ze specjalistą/ką ds. podatków lub poszukać informacji na portalach branżowych.

Czy oszczędzanie z IKE/IKZE się opłaca?

Co do tego, że emerytury dzisiejszych trzydziestolatków będą miały raczej charakter symboliczny, nie ma raczej żadnych wątpliwości. Wpływ ma na to oczywiście sama konstrukcja systemu, który z założenia jest niewydolny. Problem pogłębia także coraz mniejsza dzietność, z którą zmaga się niemal cały świat. Na stronie ING Banku Śląskiego możecie skorzystać z ciekawego kalkulatora, który oszacuje za Was wartość Waszej przyszłej emerytury. Pomoże też w przybliżeniu poznać wartość wypłat z kont emerytalnych prowadzonych na własną rękę.

Kalkulator emerytalny – ING Bank Śląski

Narzędzie daje arcyciekawy przykład tego, jak może wyglądać nasza przyszłość. Pamiętajcie jednak, żeby wskazania kalkulatora traktować bardzo, bardzo niezobowiązująco. Tego typu wyliczeń nie jesteśmy w stanie wykonać z dużą dokładnością.

Maksymalna wartość wpłat na konta emerytalne IKE oraz IKZE jest regulowana przez prawo. W 2023 roku limity wyglądają następująco:

IKE – maksymalnie 20.805 zł rocznie,

IKZE – maksymalnie 8.322 zł dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę i innych umów cywilnoprawnych oraz 12.483 zł dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą.

IKE i IKZE – zalety i wady

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów