fbpx

Przelewy w Nest Bank

Nest Bank chce być postrzegany jako bank oferujący bezpieczną bankowość dla rodzin i mikroprzedsiębiorców. Chce wspierać swoich klientów w codziennym życiu i być tam, gdzie potrzebują go klienci. Nest Bank oferuje możliwość prowadzenia darmowego rachunku dla klientów indywidualnych, jak i drobnych przedsiębiorców. Cyklicznie pojawiające się akcje promocyjne skutecznie zachęcają do zakładania kont w Nest Banku, o czym świadczy stały wzrost liczby klientów. 

Nest Bank w skrócie

Możecie mieć pewność, że zawarte w tabeli informacje będą zawsze aktualne. Zamieściłem w tym miejscu najważniejsze i przydatne informacje dotyczące marki. 

 

Data powstania 1995 rok
Prezes zarząduMarek Kulczycki
Infolinia22 438 41 41
Zastrzeżenie karty22 438 41 41
Adres siedzibyNest Bank SA
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa
Adres e-mail[email protected]

 

Bank sprawnie odpowiada na pytania wysłane na adres e-mail, a dzwoniąc na infolinię możecie uzyskać potrzebne informacje niemal natychmiast.

Zastanawiacie się, jak zamknąć konto w Nest Banku? Zajrzyjcie do artykułu na ten temat.

Krótka historia Nest Banku

Twórcą Nest Banku był Sławomir Lachowski, czyli pomysłodawca inne marki, znanej Wam jako mBank. Nest Bank nie oferował początkowo wizyt w stacjonarnych oddziałach. Dopiero w 2018 roku klienci mogli załatwiać swoje sprawy w punktach BIZ Banku. W 2016 roku Nest Bank stał się następcą wymienionego BIZ Banku oraz Banku Smart i FM Banku PBP.

Nest Bank doczekał się również wielu wyróżnień, jak nagroda Innowator “Wprost” w kategorii Finanse 2014 roku, nominacja do nagrody Mobile Trends Awards 2015 roku czy nagroda Lidera Bankowości dla najbardziej innowacyjnego banku w 2015 roku. 

Przelewy w Nest Bank

Banki przekazują sobie informacje o zleconych przelewach za pomocą systemu Elixir. Znajomość godzin “wychodzenia” i księgowania przelewów pozwoli Wam dokładnie oszacować godzinę nadejścia środków. 

Sesje wychodząceSesje przychodzące
Pierwsza sesja Elixir 8:00Pierwsza sesja po godzinie 10:30
Druga sesja Elixir 12:00Druga sesja po godzinie 14:15
Trzecia sesja elixir 14:30Trzecia sesja po godzinie 17:00

Powinniście mieć na uwadze fakt, że przelewy nie księgują się w dni wolne od pracy. System funkcjonuje od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt) i przelewy zlecone po ostatniej sesji wychodzącej dotrą do adresata zazwyczaj dopiero w poniedziałek rano. Nie dotyczy to oczywiście przelewów natychmiastowych, które rządzą się swoimi prawami i pozwalają na błyskawiczne przesyłanie środków. 

 

Numer IBAN oraz kod SWIFT/BIC w Nest Banku

Jako odbiorcy przelewu zagranicznego będziecie musieli podać osobie wysyłającej Wam środki kilka dodatkowych danych. Przede wszystkim – przelewy międzynarodowe wymagają podania numeru konta w formacie IBAN. Nie ma jednak powodów do paniki – numer IBAN to Wasz “standardowy” numer konta poprzedzony skrótem PL, oznaczającym kraj. Całość ma więc 28 znaków. Przykładowy numer IBAN znajdziecie w poniższej tabeli. 

 

Kod SWIFT lub BIC to z kolei identyfikator banku lub innej instytucji. Międzynarodowy system SWIFT gwarantuje bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg transakcji. Aktualny kod SWIFT Nest Banku znajduje się poniżej. 

 

Kod SWIFT/BIC Nest BankuNESBPLPW
Przykładowy numer IBANPL88 1870 5465 3232 0000 7895 6548

 

Powraca bardzo przyjemna promocja Nest Banku w ramach której przedsiębiorcy mogą uzyskać dodatkowy przychód dla swojej firmy. Mianowicie, w zamian za założenie rachunku firmowego BIZnest Konto otrzymacie aż 200 zł premii na start oraz dodatkowe 400 zł, jeśli zdecydujecie się ...

Nest Bank zasłynął ostatnio z serii świetnych promocji konta osobistego, w których do zdobycia było 200 zł premii. W najnowszej promocji zyskać mogą natomiast przedsiębiorcy. Otóż w zamian za założenie rachunku firmowego BIZnest Konto otrzymacie aż 200 zł premii na ...

Ruszyła kolejna limitowana promocja od Nest Banku. Tym razem zamiast premii na start, brązowy bank oferuje preferencyjne oprocentowanie na Nest Lokacie oraz Nest Koncie Oszczędnościowym. W obu przypadkach oprocentowanie wynosi 4% w skali roku przez okres 6 miesięcy, co jest ...

Nest Bank zasłynął ostatnio z kilku świetnych promocji konta osobistego, w których do zdobycia było 200 zł premii. W najnowszej promocji zyskać mogą natomiast przedsiębiorcy. Otóż w zamian za założenie rachunku firmowego BIZnest Konto otrzymacie aż 300 zł premii na ...

Po ostatniej nie do końca udanej akcji promocyjnej, Nest Bank idzie na całość i podwaja premię za założenie w pełni darmowego Nest Konta. Oznacza to, że tym razem do zdobycia jest aż 200 zł premii na start! Ale uwaga - ...

Pamiętacie ostatnią akcję Nest Banku, która zakończyła się w ciągu 1 dnia od startu? Miło mi zatem poinformować, iż dziś ruszyła reedycja promocji. Jednak tym razem liczba wniosków jest jeszcze mniejsza, ponieważ wynosi jedyne 650 sztuk! Co tu kryć, wygrają najsprytniejsi, ...

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


6

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

2.7

tysięcy członków
grupy

1.9

tysięcy
artykułów