fbpx

Nest Bank: Lokata Witaj na 8,6% (do 50.000 zł), w pełni darmowe konto osobiste oraz analiza pozostałych produktów oszczędnościowych

Oferowane przez Nest Bank konta oszczędnościowe i lokaty to absolutna czołówka, jeśli chodzi o ofertę oszczędnościową dla klientów indywidualnych. Wpływ na tę ocenę ma kilka produktów banku. Po pierwsze Lokata Witaj oprocentowana na 8,6% w skali roku (dla kwoty do 50.000 zł, na okres 6 miesięcy). Dalej mamy Nest Lokatę na Nowe Środki z oprocentowaniem do 6,25% w skali roku (różne okresy zapadalności i limit środków do kwoty nawet 2 milionów złotych). Kolejne ciekawe produkty to Nest Konto Oszczędnościowe (na 8,25% w skali roku, do kwoty 200.000 zł) oraz Nest Konto Twoje Cele (7,5% w skali roku przez pierwsze 3 pełne miesiące kalendarzowe do kwoty 20.000 zł). Do grupy korzyści zalicza się również w pełni darmowe konto osobiste (0 zł za prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów BLIKIEM w Polsce) z 50 zł premii na start i program poleceń, dzięki któremu zarobicie nawet 2000 zł. Tę okazję opisałem w dedykowanym artykule.

Jak założyć Nest Konto z 50 zł premii?

Aby skorzystać z całego zestawu dobrodziejstw od Nest Banku, na początek złóżcie wniosek o Nest Konto na dedykowanej stronie produktu. Podczas składania wniosku polecam użyć kodu poleceniu uzyskanego od obecnego klienta Nest Banku – w ten sposób możecie otrzymać łatwe 50 zł premii na start. Taki kod możecie uzyskać od kogoś bliskiego lub po prostu skorzystać z mojego, sprawdzonego kodu. W tym celu napiszcie do mnie krótką wiadomość poprzez zakładkę Kontakt. Kod należy wpisać na ostatniej stronie wniosku – w podsumowaniu. Złożenie wniosku możliwe jest zarówno w przeglądarce internetowej na komputerze, jak i na smartfonie (przykładowo podczas podróży komunikacją miejską). W trakcie wypełniania wniosku, pamiętajcie o wyrażeniu zgód marketingowych.

Umowę możecie podpisać poprzez:

 • rozmowę wideo z konsultantem,
 • przelew weryfikacyjny (opcja dostępna dla posiadaczy konta osobistego w następujących bankach: (Alior Bank, Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank),
 • zawarcie umowy podczas wizyty w oddziale banku.

Jeśli wybierzecie przelew weryfikacyjny, pamiętajcie, iż dane adresowe podane we wniosku muszą się zgadzać z danymi, które podaliście w banku, z którego wykonacie przelew. Konto z którego dokonujecie przelewu musi być w pełni zweryfikowane, to znaczy założone w placówce lub za pośrednictwem kuriera (nie może to być konto założone online).

Nest Konto – szczegóły

Szczegóły związane z użytkowaniem Nest Konta prezentują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku – bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Polsce BLIKIEM,
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci Euronet – kartą lub BLIKIEM,
 • 6 zł za wypłaty gotówki kartą z bankomatów innych niż sieć Euronet,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach Cash back,
 • 0 zł za internetowe przelewy Elixir,
 • 0 zł za internetowe przelewy SEPA,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wszystkich wpłatomatach w Polsce – BLIKIEM,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet – kartą,
 • 4 zł za internetowe przelewy natychmiastowe,
 • możliwość korzystania z Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay,
 • nowoczesna aplikacja mobilna,
 • darmowe konto walutowe w EUR, USD oraz GBP.

Pozostałe opłaty i prowizje znajdziecie w krótkiej i przejrzystej Tabeli Opłat i Prowizji.

Nest Lokata Witaj na 8,6% w skali roku

Jednym z najważniejszych benefitów oferowanych przez Nest Bank jest Nest Lokata Witaj, będąca typową lokatą na start dla nowych klientów. Oprocentowanie wynoszące nawet 8,6% w skali roku obowiązuje dla kwoty od 1000 zł do 50.000 zł, zaś okres deponowania środków to 3 lub 6 miesięcy (w przypadku lokaty 3-miesięcznej obowiązuje oprocentowanie 6% w skali roku).

Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób, które w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty zapewnią:

 • wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł oraz
 • wykonają 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami).

Oprócz tego warunkiem skorzystania z lokaty jest udzielenie i nieodwoływanie zgody marketingowej. Lokatę Witaj możecie założyć jednorazowo poprzez bankowość online w ciągu 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta. W przypadku zerwania lokaty przed czasem, bank zwróci Wam kapitał, ale już bez naliczonych odsetek.

Szczegóły lokaty w regulaminie promocji Nest Lokaty Witaj oraz w Tabeli oprocentowania.

Nest Lokata Witaj – ile można na tym zarobić?

Lokując maksymalną kwotę (50.000 zł) na okres 6 miesięcy otrzymacie 2150 zł odsetek brutto, czyli około 1 741,50 zł netto po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. To o wiele więcej niż podczas korzystania ze standardowych promocji bankowych z premią na start.

Nest Lokata na Nowe Środki – 6,5% w skali roku

W przypadku Nest Banku na uwagę zasługuje Lokata na Nowe Środki. Możecie na niej ulokować kwotę od 1000 zł do nawet 2 milionów złotych. Warto jednak pamiętać o gwarancjach BFG, które wynoszą 100% dla kwot o równowartości do 100.000 euro (obecnie około 460.000 zł). Lokaty na Nowe Środki dostępne są online po zalogowaniu do bankowości elektronicznej.

Nest Lokata na Nowe ŚrodkiW przypadku Lokaty na Nowe Środki, kluczowym elementem jest definicja nowych środków. Zgodnie z regulaminem:

Nowe środki – nowe środki pieniężne Klienta w złotych, zdeponowane w Banku celem założenia Lokaty, które stanowią nadwyżkę nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanymi przez Klienta w Banku na dzień poprzedzający dzień bazowy…

W obecnej edycji promocji dniem bazowym jest 14 marca 2023 roku. Zatem całkowita kwota wpłacona do Nest Banku z zewnątrz po dniu bazowym będzie traktowana jako dopływ świeżych środków. Jeśli natomiast jesteście nowymi klientami Nest Banku, wasze saldo w dniu bazowym wynosi 0 zł, zatem całość wpłaconych środków będzie mogło procentować na Lokacie na Nowe Środki.

Nest Konto Twoje Cele – 7,5% w skali roku

Nest Konto Twoje Cele to oprocentowany depozyt na bardzo podobnych warunkach do podstawowego Nest Konta Oszczędnościowego, które opisaliśmy już w innym artykule. Dedykowane jest zarówno nowym, jak i obecnym klientom banku. Jego specyficzną cechą jest wskazanie konkretnego celu, na który zamierzamy oszczędzać środki. Celów możecie określić nawet 20, a łączna wartość zdeponowanych środków dla wszystkich celów to 20.000 zł. Dla każdego celu wybierzecie oddzielną ikonę, a wbudowany w aplikację kalkulator celu pozwoli Wam obliczyć, ile zarobicie na oprocentowanym depozycie i z jakim tempem powinniście odkładać pieniądze, żeby wspomniane cele osiągnąć.

Oczywiście nikt nie broni Wam wydać zgromadzonych oszczędności na coś innego – cele mają jedynie zmotywować Was do odkładania środków, podobnie jak funkcja automatycznego oszczędzania, która pobierze z Waszego konta osobistego określoną kwotę i przekaże na cel oszczędnościowy.

Oprocentowanie Nest Konta Twoje Cele to stałe 7,5% w skali roku na okres 3 pełnych miesięcy kalendarzowych. Oznacza to, że jeśli konto założycie przykładowo 2 maja 2023 roku, to zyskacie prawie cały maj i dodatkowo 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe, a więc niespełna 4 miesiące promocyjnego oprocentowania 😉

Limit kwotowy wynosi 20.000 zł. Po upływie 3 pełnych miesięcy oprocentowanie rachunku zmniejszy się do 3% w skali roku i będzie obowiązywać do dnia 30 września 2023 roku. Środki ponad limit oprocentowane są standardowo, czyli na 0,01% w skali roku.

Oprocentowanie Nest Konta Twoje Cele

Prowadzenie konta jest darmowe. Darmowe są też przelewy pomiędzy kontem oszczędnościowym a osobistym w Nest Banku. Wcześniejsza wypłata środków nie powoduje utraty odsetek. Przelewy zewnętrzne kosztują 10 zł, więc zdecydowanie bardziej opłaca się zmigrować najpierw środki na konto osobiste Nest Banku za darmo, a następnie przelać je dalej bez dodatkowych opłat.

Szczegółów szukajcie w Dokumencie dotyczącym opłat oraz w Tabeli oprocentowania.

Nest Lokata Lojalna – 6,5% w skali roku

Promocyjne oprocentowanie Nest Lokaty Lojalnej jest zbieżne z tym, co oferuje Lokata na Nowe Środki, czyli:

Nest Lokata Lojalna – oprocentowanie

Promocja obowiązuje do jej odwołania, a podwyższone oprocentowanie dostępne jest dla nowych i aktualnych klientów Nest Banku, posiadających konto osobiste lub firmowe i wyrażających zgodę na przesyłanie informacji promujących usługi banku. Na depozyt możecie wpłacić nawet 2.000.000 zł, a kapitalizacja następuje na koniec umownego okresu lokaty.

Jednak żeby uzyskać promocyjne oprocentowanie, konieczne jest spełnienie dwóch warunków:

 • powinniście zapewnić wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł lub 5000 zł na firmowe BIZnest Konto,
 • za pomocą konta firmowego lub osobistego wykonają 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami).Nest Lokata Lojalna – korzyści

Oczywiście wcześniejsze zerwanie lokaty powoduje utratę odsetek. Po zakończeniu wybranego okresu lokata odnowi się z oprocentowaniem standardowym obowiązującym w dniu odnowienia.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji oraz w Tabeli oprocentowania.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów