fbpx

Analiza rachunku BIZnest Konto – konto firmowe i karta bezwarunkowo za 0 zł, masa przydatnych usług oraz 100 zł premii na start

Darmowe konto firmowe z oferty Nest Banku to obecnie jeden z najpopularniejszych rachunków firmowych. Konto jest wyjątkowo często polecane w rankingach, a informacje o jego pełnej i bezwarunkowej darmowości rozeszły się pocztą pantoflową wśród przedsiębiorców z prędkością błyskawicy. Nic dziwnego – Nest Bank, jako pierwsza znana mi instytucja, udostępnił całkowicie darmowe konto dla firm i pokazał, że taki rachunek wcale nie musi kosztować co miesiąc kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt złotych (!), jak ma to miejsce w wielu konkurencyjnych bankach. Cóż, postanowiłem więc osobiście przekonać się, co takiego do zaoferowania ma darmowe BIZnest Konto i dokładnie przyjrzeć się mniej oczywistym usługom i funkcjonalnościom. Oprócz tego na start otrzymacie 100 zł łatwej premii oraz będziecie mogli zarabiać po 200 zł za polecanie konta swoim bliskim.

BIZnest Konto – dla kogo darmowe konto firmowe?

Darmowe konto firmowe Nest Banku jest dedykowane nie tylko jednoosobowym działalnościom gospodarczym, ale także bardziej zaawansowanym formom prawnym (w tym spółkom akcyjnym i z ograniczoną odpowiedzialnością), fundacjom, organizacjom czy… kołom gospodyń wiejskich 😉

W przypadku przedsiębiorców prowadzących działalność jednoosobową, do założenia konta potrzebny będzie jedynie dowód osobisty lub paszport. Bank nie stosuje żadnych wykluczeń.

BIZnest Konto – dlaczego jest jednym z najlepszych rachunków firmowych na rynku?

Duża popularność, jaką BIZnest Konto zyskało w ostatnim czasie, wynika przede wszystkim z jego darmowości. Nic w tym dziwnego, prowadząc firmę, ważne jest optymalizowanie wszelkich kosztów – zarówno tych dużych, jak i najmniejszych. O ile w przypadku kont osobistych darmowy rachunek nie jest niczym nadzwyczajnym, to w warunkach biznesowych takie produkty nadal są w zdecydowanej mniejszości, a do niedawna praktycznie w ogóle ich nie było. Nest Bank wprowadził więc na rynek całkowitą świeżość, kierując do ludzi biznesu prosty komunikat: w naszym banku nie płacicie za konto, kartę i inne podstawowe czynności nawet złotówki – bez warunków, bez specjalnych promocji i bez ostatecznego terminu.

Czy to chwyciło? Jeszcze jak! BIZnest Konto jest obecnie prawdopodobnie najpopularniejszym rachunkiem dla firm, bijącym rekordy popularności i plasującym się na pierwszych miejscach rankingów – między innymi rankingu Bankier.pl, jak i również naszego Rankingu Kont Firmowych JakDorobic.pl!

Z wiadomości, które od Was dostaję, wynika jasno, że zachwyty nie są w ogóle przesadzone, a brak opłat to dopiero początek zalet tego rachunku.

Korzyści dla użytkowników BIZnest Konta w Nest Banku

100 zł premii na start

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów Nest Banku. Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie konta firmowego w Nest Banku w okresie po 1 stycznia 2020 roku.

Aby wziąć udział w akcji, na początek złóżcie wniosek o konto i kartę debetową na dedykowanej stronie promocji. Podczas składania wniosku należy użyć kodu poleceniu uzyskanego od obecnego klienta Nest Banku. Taki kod możecie uzyskać od kogoś bliskiego lub po prostu skorzystać z mojego, sprawdzonego kodu. W tym celu napiszcie do mnie krótką wiadomość poprzez zakładkę Kontakt. Kod należy wpisać na ostatniej stronie wniosku – w podsumowaniu.

Składanie wniosków w programie poleceń regulaminowo dostępne jest od 1 listopada 2022 roku do 30 czerwca 2023 roku. Pula wniosków jest nieograniczona! Na ostateczne zawarcie umowy macie 14 dni od momentu złożenia wniosku. 

Aby zdobyć bonus na start należy w jednym z trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych od otwarcia rachunku:

  • zapewnić wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 5000 zł oraz
  • wykonać 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

W praktyce oznacza to, iż przelew z waszego konta w dowolnym banku na kwotę 5000 zł oraz 3 przelewy zwrotne na dowolną kwotę załatwią sprawę bonusu.

Premie będą wypłacane do 20. dnia roboczego kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków promocji. Do tego momentu musicie posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody marketingowe.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń.

Terminal płatniczy za darmo + 400 zł premii

Nie każdy biznes potrzebuje terminala płatniczego, jednak całkiem pokaźna grupa firm korzysta z niego na co dzień. Dotyczy to nie tylko sklepów i punktów usługowych, ale także mobilnych specjalistów i fachowców dojeżdżających do klienta. Jako klienci Nest Banku, w ramach akcji Polska Bezgotówkowa, zyskacie możliwość darmowej dzierżawy terminala płatniczego. Brak opłat dotyczy także jego aktywacji i instalacji. Płatności nie będą ponadto obarczone prowizją do momentu osiągnięcia obrotu na poziomie 42.000 zł w okresie 5 miesięcy. Po tym czasie zyskacie też miesięczny abonament za 1 zł na kolejne pół roku.

Opcja dostępna jest dla firm, które nie korzystały z terminala w ramach akcji w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wykluczenie obejmuje niektóre typy działalności, więc nie skorzystacie z promocji, jeśli jesteście: …stowarzyszeniem, operatorem automatów vendingowych i innych terminali samoobsługowych (biletomaty, parkomaty, bankomaty, itp.).

W ramach umowy z firmą Fiserv Polska S.A. (dostawcą terminala), otrzymacie między innymi:

Terminal płatniczy dla klientów Nest Bank

Żeby otrzymać terminal, we wniosku o założenie konta zaznaczcie okienko terminal płatniczy. Możecie też wypełnić wniosek o terminal w bankowości elektronicznej. Zależnie od tego, na jak długą umowę się zdecydujecie, otrzymacie specjalną premię – 100 zł, 200 zł, 300 zł lub 400 zł za umowę odpowiednio na 1, 2, 3 lub 4 lata!

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Obsługa faktur w Nest Banku

To z kolei wygodne narzędzie do generowania i wysyłki własnych faktur. Za pomocą Obsługi faktur możecie wystawiać dokumenty z logo swojej firmy za darmo i bez narzuconego limitu. Portal zapewni Wam pełną obsługę dokumentów za darmo przez 2 miesiące. Następnie miesięczny koszt będzie wynosił niewiele, bo 45 złotych (lub 9 zł miesięcznie, jeśli będziecie samodzielnie prowadzić księgowość).

Usługi dedykowanej księgowości to koszt od 159 zł netto, co na obecną chwilę jest korzystną propozycją.

Dużym plusem jest zebranie wszystkich dokumentów w jednym miejscu, dodatkową funkcjonalnością zaś możliwość wgrywania skanów bezpośrednio ze smartfona lub poczty e-mail. Po zrobieniu zakupów w sklepie wystarczy więc szybkie zdjęcie i faktura kosztowa będzie już zaksięgowana.

Obsługa faktur pozwala też zweryfikować kontrahenta pod kątem obecności na tak zwanej białej liście podatników. Dla fanów statystyk i analiz mam równie dobre wiadomości – portal umożliwia przeglądanie kosztów i przychodów, a także prognoz finansowych na najbliższe tygodnie.

Darmowa karta debetowa Visa

„Plastik” wydawany do BIZnest konta to karta debetowa Visa, niosąca kolejne korzyści. Abstrahując już od tego, że jej wydanie i korzystanie na co dzień nie jest obarczone żadną opłatą, warto zwrócić uwagę także na darmowe wypłaty gotówki z bankomatów Euronet (niemal 7600 punktów w całej Polsce). Kartę standardowo podepniecie do aplikacji płatniczych typu Apple/Google/Garmin Pay i będziecie mogli korzystać z niej bez fizycznej obecności w portfelu.

Ciekawą opcją jest też usługa Cashback dostępna w sklepach oznaczonych logo Visa Cash Back. Za pomocą tej funkcji wypłacicie podczas zakupów pieniądze z karty – nawet 1000 zł w sklepie spożywczym czy supermarkecie. Wystarczy, że poinformujecie o takim zamiarze sprzedawcę.

Jako użytkownicy karty Visa będziecie mogli skorzystać z Visa Mobile – nowej formy płatności w internecie. W sklepie internetowym podacie po prostu swój numer telefonu powiązany z kartą, a następnie potwierdzicie płatność w aplikacji mobilnej banku. Szybkie i proste – lepsze od polskiego BLIK-a? 😉

Nowa metoda płatności Visa dostępna dla BIZnest Konta!

Program poleceń Nest Bank – również dla firm!

Programy poleceń nie są nowością w świecie promocji bankowych. Nieczęsto zdarza się jednak, że ich oferta jest przeznaczona także dla przedsiębiorców. W zdecydowanej większości dotyczą one kont dla klientów indywidualnych. W przypadku BIZnest Konta jest jednak inaczej – jako jego użytkownicy możecie dorobić nawet 2000 zł, polecając darmowe konto swoim znajomym.

Mało tego! Stawka za polecenie konta firmowego jest czterokrotnie wyższa niż w przypadku kont osobistych (200 zł zamiast 50 zł). Nie zmienia to jednak faktu, że polecać możecie oba rodzaje rachunku. Osoba, które zdecyduje się na założenie konta z Waszego polecenia, również otrzyma premię: 50 zł w przypadku konta osobistego oraz 100 zł za założenie konta firmowego.

Stawki w programie poleceń Nest Bank

Oprócz samego rachunku jako przedsiębiorcy możecie polecać również kredyt firmowy Nest Banku. Jeśli któryś z Waszych znajomych zdecyduje się na zaciągnięcie pożyczki, otrzymacie 1% całej kwoty w postaci premii za polecenie. Dotyczy to również linii kredytowej otwieranej w rachunku firmowym. Maksymalna wartość jednorazowej premii to aż 1000 zł.

Szczegółów szukajcie w regulaminie programu poleceń.

Jak założyć darmowe konto firmowe?

Konto firmowe Nest Bank założycie na kilka różnych sposobów, a najwygodniej będzie zrobić to w pełni online. Wystarczy, że wypełnicie wniosek, na dedykowanej stronie produktu, a następnie wykonacie przelew weryfikacyjny z innego swojego konta, potwierdzający Wasze dane osobowe (dane muszą się zgadzać). Jedynym warunkiem jest wykonanie przelewu z rachunku, który nie został wcześniej otwarty tą samą metodą. Tym sposobem nowy rachunek firmowy założycie nawet w 15 minut, a przede wszystkim – bez wizyt w oddziałach.

Jak założyć darmowe konto firmowe?

Opłaty i prowizje, czyli BIZnest w liczbach

Na tym polu nie ma zbyt wiele do opowiadania, bo BIZnest Konto jest faktycznie darmowe w kontekście najważniejszych usług. Prowadzenie pierwszego konta w PLN nie kosztuje nawet złotówki (drugi rachunek to 10 zł miesięcznie). Podobnie jest z kartą debetową wydawaną do konta – jest ona całkowicie darmowa (wydanie drugiej karty kosztuje 25 zł, a jej obsługa 25 zł rocznie).

Darmowe są wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce. Wypłaty z innych bankomatów w Polsce oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów poza jej granicami kosztują już 6 zł. Przelewy internetowe, w tym te do ZUS i US, przelewy SEPA w euro i zlecenia stałe są całkowicie bezpłatne.

6 x 0 zł, czyli o darmowości BIZnest Konta

Szczegółów na temat opłat szukajcie w tym dokumencie.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów