Gemini Exchange – 10 USD premii dla obu stron programu poleceń

Oglądaliście film The Social Network? A pamiętacie dwójkę bliźniaków, która oskarżyła Marka Zuckerberga o kradzież pomysłu na portal społecznościowy. Ta dwójka to pierwowzory Tyler'a i Cameron'a Winklevoss, twórców platformy, o której dziś będzie mowa. Co prawda, nie stali się oni oficjalnymi twórcami Facebooka, ale i tak nieźle wyszli na swoim dzięki kryptowalutom. Kontynuujemy zatem wątek platform do inwestowania w kryptowaluty, w tym przede wszystkim w Bitcoiny. Tym razem na tapet trafia Gemini Exchange – jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Po założeniu konta w Gemini Exchange otrzymacie 10$ premii w ramach programu poleceń. Później sami będziecie mogli zarabiać poprzez polecanie aplikacji swoim bliskim. Obie strony programu otrzymują po 10$ wypłacane w Bitcoinach. To jednak nie wszystko. Gemini w ramach usługi ActiveTrader zapewnia ultra niskie prowizje. Dzięki temu, swój bonus odbierzecie niemal bezkosztowo. Oczywiście Gemini zapewnia darmowe: prowadzenie konta, wypłaty środków, przechowywanie kryptowalut oraz wysyłkę kryptowalut na inne portfele.

Gemini Exchange – charakterystyka

Gemini to jedna z największych i najbardziej znanych platform do wymiany kryptowalut na świecie. Według serwisu CoinMarketCap, w chwili pisania tego artykułu, Gemini znajduje się na 16. miejscu na świecie. Twórcami giełdy są bracia bliźniacy Cameron i Tyler Winklevoss, których kryptowaluty uczyniły miliarderami, zanim jeszcze uruchomili oni własną giełdę. Na temat Gemini Exchange oraz braci Winklevoss poczytacie więcej w Wikipedii oraz w serwisach branżowych.

Gemini – CoinMarketCap.com

Platforma zaczęła działalność w 2015 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Klientów z Europy obsługuje brytyjska spółka Gemini Europe Ltd. Konta w walucie Euro obsługiwane są natomiast przez bank z siedzibą w Szwajcarii. Cóż, kraj ten uznawany jest za jedno z najbardziej liberalnych, a zarazem bezpiecznych miejsc w zakresie bankowości. Gemini spełnia bardzo rygorystyczne uwarunkowania w zakresie bezpieczeństwa. Większość dostępnych kryptowalut przetrzymywana jest offline, by zredukować możliwość defraudacji. Natomiast na etapie użytkowania platformy, wymagane jest dwuskładnikowe logowanie.

Dla nas Europejczyków serwis zapewnia konto bazowe w walucie euro lub w funtach. Serwis nie jest przetłumaczony na język polski, aczkolwiek jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. W dodatku świetnie sobie z nim radzi Google Translate. Możecie korzystać z wersji przeglądarkowej lub z aplikacji mobilnej.

Oprócz Bitcoina, Gemini zapewnia możliwość nabycia ponad 30 innych kryptowalut. Niektóre są naprawdę odjechane 🙂 Oczywiście oprócz zakupu i sprzedaży kryptowalut, Gemini umożliwia wygodne przyjmowanie i wysłanie ich na inny portfel.

Konto Gemini – szczegóły

 • 0 zł za założenie konta,
 • 0 zł za prowadzenie konta w walucie Euro – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wpłatę Euro i kryptowalut,
 • 0 zł za przechowywanie kryptowalut,
 • 0 zł za przelewy wychodzące SEPA.
 • 0,35% prowizji przy zakupie i sprzedaży kryptowaluty dla opcji ActiveTrader,
 • 0 zł za przesłanie i przyjęcie kryptowaluty + aktualna opłata sieciowa.


Jak założyć konto w Gemini

Niezbędnik, czyli co przygotować przed rozpoczęciem procesu:

 • paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty.

Wniosek o konto w Gemini możecie zacząć składać na smartfonie lub na komputerze. Dla wygody, osobiście proces przeprowadziłem na komputerze, aby w formie wygodnych screenów przestawić Wam, co i jak należy wykonać. W obu przypadkach, po kliknięciu w link na dedykowanej stronie promocji, na początek ujrzycie stronę informującą Was o udziale w programie poleceń.

Program poleceń Gemini – strona potwierdzająca udział w promocji.

Po kliknięciu Register Now, na pierwszej stronie znajdziecie formularz do podania podstawowych danych, takich jak imię, drugie imię, nazwisko, adres e-mail, ustalenie hasła oraz lokalizacja (automatycznie powinna być ustalona jako Polska). U góry strony znajdziecie natomiast kolejne potwierdzenie udziału w promocji. Na skrzynkę mailową trafi zaś wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu e-mail.

Po kliknięciu Next wpiszcie swój numer telefonu (kod +48 powinien pojawić się automatycznie), by następnie potwierdzić numer 7-cyfrowym kodem. Kolejny krok to Wasz adres zamieszkania. Pamiętajcie, iż będziecie musieli później potwierdzić ten adres wybranym dokumentem.

Po tym przychodzi czas na weryfikację, czy znane i lubiane KYC 🙂

Gemini – weryfikacja.

W pierwszym kroku weryfikacji wybierzcie dokument, którym chcecie potwierdzić swoje dane. Po wyborze dokumentu, proces możecie kontynuować na telefonie (robiąc fotki danego dokumentu) lub wgrać zdjęcia z dysku. Osobiście wybrałem prawo jazdy oraz załadowanie zdjęć z dysku. Po ich potwierdzeniu system poprosił o wpisanie numeru prawa jazdy oraz daty urodzenia. Jako, że w moim prawie jazdy jest adres zamieszkania, nie musiałem podawać żadnych dodatkowych dokumentów.

To wszystko. Jeszcze tylko jedna zgoda, po czym konto zostało utworzone. Teraz system poprosi Was o podanie formy doładowania konta. Możecie to zrobić od razu lub przełożyć na kiedy indziej. Ja już opiszę ten proces w osobnym akapicie. Trzeba przyznać, iż proces weryfikacyjny jest bardzo krótki i przyjazny. Dodatkowe potwierdzenie prawidłowej weryfikacji konta znajdziecie na mailu.

Aktywacja usługi ActiveTrader

Co do zasady, Gemini nie należy do najtańszych giełd na rynku. Na szczęście wystarczy za darmo aktywować darmową usługę ActiveTrader. Dzięki temu będziecie mogli korzystać ze świetnych stawek prowizyjnych. Przykładowo, zakup BTC o wartości 100 euro dla opcji Basic wymaga opłacenia prowizji na poziomie 3 euro. Natomiast w przypadku ActiveTrader będzie to tylko 0,34 euro. W związku z tym, Gemini może być dobrą opcją dla osób, które chcą nieco intensywniej inwestować w kryptowaluty.

W celu aktywacji usługi ActiveTrader przejdźcie do zakładki Account, a następnie Settings. Aktualną opcję Gemini Basic zmieńcie teraz na Activetrader Advanced. Nie zdziwcie się, że po zmianie opcji konta, interfejs zacznie wyglądać o wiele bardziej profesjonalnie 😉

Gemini – ActiveTrader

Jak wpłacić środki do Gemini

Opcja doładowania konta dostępna jest po wejściu w Add funding source. Dla nas Polaków, domyślną walutą jest waluta Euro. Do wyboru mamy aż 4 formy doładowania konta:

 • automatyczny szybki przelew,
 • doładowanie kartą płatniczą,
 • tradycyjny przelew SEPA,
 • przesłanie do Gemini kryptowalut z innego portfela.

Co prawda w tej zakładce nie znajdziecie opcji numer 4, aczkolwiek jest ona w pełni możliwa. Wówczas wystarczy przesłać do Gemini dowolną kryptowalutę (na przykład BTC) i wymienić ją na inną.

Ja dla przykładu wybieram opcję doładowania tradycyjnym przelewem z Bitwali. Klikam zatem Manually Link Bank Account. W tym miejscu uzupełniamy szczegóły płatności, czyli imię i nazwisko (bez polskich znaków), numer konta oraz BIC. Po zatwierdzeniu ukaże Wam się numer referencyjny, który koniecznie musicie podać w tytule przelewu. Poniżej zaś znajdziecie dane do wykonania przelewu. Wszystkie te dane od razu powędrowały na wasz adres e-mail. Większości z nich w zasadzie nie musicie nawet podawać w formularzu przelewu. Teraz pozostaje już tylko wykonać przelew i poczekać na jego zaksięgowanie.

Konto możemy doładować wyłącznie z rachunku prowadzonego na nasze imię i nazwisko. Przykładowo może to być Bitwala, Monese, Vivid Money, Revolut, czy każdy inny fintech. Inne opcje to przelew z kantoru walutowego, konta walutowego w polskim banku lub zwykłego konta złotówkowego. W ostatnim przypadku może jednak dojść do niezbyt korzystnego przewalutowania środków po kursie waszego banku. Bardzo wygodną opcją jest wykonanie przelewu z konta w Bitwala (oferującego 15 euro premii na start). Taka możliwość dostępna jest zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na komputerze.

W moim przypadku środki zostały zaksięgowane w kolejnym dniu roboczym po wykonaniu przelewu.

Odbiór 10 USD premii na start

Premia zostanie wypłacona pod warunkiem wykonania transakcji zakupu kryptowaluty o równowartości co najmniej 100 USD. Jako, że my operujemy w Euro, w pierwszej kolejności trzeba przeliczyć te środki na walutę europejską. W chwili pisania tego artykułu 100 USD to około 84 euro. Dla pewności można zaokrąglić tę kwotę do 90 lub nawet 100 euro. Wszelkie opłaty wliczone będą w wartość transakcji. Ciekawą opcją jest przesłanie kryptowalut do Gemini, a następnie ich wymiana na inną kryptowalutę lub walutę fiducjarną. Za to również bez problemu powinien zostać wypłacony bonus.

Zakup Bitcoinów jest bardzo prosty. Jeśli aktywowaliście już opcję ActiveTrader, wybierzcie parę walutową, jaką chcecie użyć. Ja dla przykładu wybieram BTCEUR. Jako, że chcę dokonać zakupu po aktualnej cenie, wybieram opcję Market. Teraz wystarczy ustalić kwotę w walucie euro za jaką chcecie kupić kryptowalutę. Ja dla przykładu wpisałem 100 euro, po czym kliknąłem BUY, a następnie Confirm, gdy ujrzałem pełne szczegóły transakcji.

Gemini – zakup Bitcoina.

Na premiowany zakup kryptowaluty macie 30 dni. Po co jednak zwlekać? Im szybciej dokonacie zakupu, tym szybciej premia trafi na wasze konto. Środki otrzymacie na konto w kryptowalucie Bitcoin. Premia zostanie wypłacona w ciągu 24 godzin. W moim przypadku bonus został wypłacony następnego dnia po założeniu konta, co dodatkowo potwierdzone zostało stosownym mailem.

Szczegóły na stronie programu poleceń Gemini.

Gemini – wypłata bonusu.

Jak wypłacić środki z Gemini?

Po wypłacie bonusu, sami zdecydujecie co dalej. Możecie dalej zdobywać bonusy w programie poleceń, utrzymywać swoje kryptowaluty z myślą o wzroście ich wartości, czy też zamienić kryptowaluty na walutę tradycyjną i odesłać na konto z którego dokonaliście zasilenia. W celu wypłaty środków, wystarczy wejść w Transfer (prawy górny róg), wybrać Withdraw from Gemini oraz wypełnić formularz do wypłaty środków. Pieniądze zostaną wysłane na konto, z którego dokonaliście zasilenia Koszt przelewu w walucie euro jest darmowy.

Gemini – wypłata środków.

Innym rozwiązaniem będzie przetransferowanie swoich bitcoinów do innego portfela, jeśli takowy posiadacie lub wykorzystanie kryptowaluty w inny sposób (na przykład wypłata w Bitomacie lub zakup sushi w serwisie Pyszne.pl). Wysyłka bitcoinów jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać Withdraw from Gemini, a następnie wybrać portfel danej kryptowaluty (dla przykładu Bitcoin). Następnie podajecie adres docelowy oraz wartość, jaką chcecie wytransferować. Na końcu wszystko zatwierdzacie i gotowe.

Program poleceń, czyli 10 dolarów za skuteczne polecenie – bez limitu!

Polecanie serwisu Gemini możliwe jest zaraz po aktywacji konta. Link polecający wygenerujecie po zalogowaniu w serwisie. Jest on widoczny w widoku głównym (zakładka Market) Invite friends, get bitcoin. Swój link będziecie mogli udostępniać po kliknięciu w przycisk Copy. Link polecający możecie przesyłać bezpośrednio do znajomych (na przykład mailem lub SMS-em), podając ich adres e-mail, bądź też poprzez wykorzystanie social mediów.

Gemini – polecaj znajomym.

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach (od razu będą usuwane). Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w serwisie. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus. Obecnie jest to po 10 USD premii dla obu stron programu za założenie konta i wykonanie pierwszej transakcji zakupu kryptowalut za równowartość co najmniej 100 USD.

Szczegóły na stronie programu poleceń Gemini.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów