fbpx

Darmowe konto firmowe Nest Bank: 1050 zł premii na start, lokata na 7,5% w skali roku, darmowe konto walutowe i program poleceń z premią do 2000 zł – analiza

Trwa do:
15 września 2022

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Darmowe konto firmowe Nest Bank to jedna z najciekawszych propozycji dla przedsiębiorców spośród rachunków dostępnych na rynku. Oferuje bezwarunkowo darmowe prowadzenie i brak opłat za podstawowe czynności: wydanie i korzystanie z karty debetowej, czy przelewy internetowe. Decydując się na ten rachunek, możecie liczyć nawet na 1050 zł premii na start! Nagroda podzielona jest na dwa bonusy: do 700 zł za aktywne korzystanie z konta oraz 350 zł premii na start od partnera promocji, czyli firmy Rankomat.pl. Promocję dokładnie przeanalizowałem w tym artykule. Obie akcje potrwają do 15 września 2022 roku. Dziś zajmę się pozostałymi atutami tego rachunku i ofertą banku: Lokatą Witaj na 7,5% w skali roku – dla przedsiębiorców, resztą depozytów, programem poleceń z łączną nagrodą nawet 2000 zł oraz ciekawym kontem walutowym dla firm!

Lokata Witaj dla przedsiębiorców – aż 7,5% w skali roku!

Lokata Witaj to produkt, który większość z Was z pewnością zna już z analizy promocji dla klientów indywidualnych z 50 zł na start. Tak się jednak składa, że depozyt ten jest również dostępny dla przedsiębiorców i oferuje w tym wariancie dokładnie taki sam zwrot.

Nakreślmy jednak najpierw najważniejsze parametry Lokaty Witaj:

  • Oprocentowanie – 6% lub 7,5% w skali roku,
  • Maksymalna kwota – od 1000 zł do 20.000 zł,
  • Okres zapadalności – 3 lub 6 miesięcy,
  • Kapitalizacja odsetek – na koniec okresu zapadalności.Wysokość oprocentowania uzależniona jest od długości trwania depozytu. W przypadku wariantu lokaty na 6 miesięcy możecie liczyć na maksymalną stawkę 7,5% w skali roku. Jeśli jednak zdecydujecie się na trzymiesięczny depozyt, środki zapracują na 6% w skali roku.

Żeby skorzystać z maksymalnego oprocentowania (7,5%) Lokaty Witaj, konieczne jest spełnienie łącznie trzech warunków:

  • udzielenie i utrzymanie zgody na kontakt wszystkimi kanałami (SMS, PUSH, mail, telefon) w całym okresie trwania lokaty,
  • zapewnienie łącznego wpływu na konto firmowe w kwocie co najmniej 5000 zł każdego miesiąca obowiązywania promocyjnego oprocentowania,
  • wykonanie co najmniej 3 dowolnych transakcji spośród wymienionych: płatności BLIK, płatności kartą debetową lub przelewy.Powyższe warunki dotyczą osób, które osiągają dochody z jednoosobowej działalności gospodarczej. Klienci indywidualni powinni spełnić podobne warunki, z tą różnicą, że wymagany wpływ na konto to 2000 zł miesięcznie.

Jeśli chodzi o wpływy na konto, regulamin wyklucza płatności pomiędzy własnymi rachunkami w tym samym banku oraz wpływy z tytułu udzielonych kredytów. Żeby spełnić warunek, wystarczy więc zrobić przelew ze swojego konta w innym banku. W kwestii płatności regulamin nie określa żadnych dodatkowych warunków. Wystarczy więc, że co najmniej 3 razy zapłacicie za dowolne zakupy, a warunek zostanie spełniony. Wybierając przelewy, unikajcie jedynie wewnętrznych przelewów pomiędzy własnymi rachunkami. Wykonanie przelewu na swoje konto w innym banku załatwi sprawę.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Nest Lokata Witaj.

Darmowe konto firmowe Nest Bank z Lokatą Witaj – zalety

Jak założyć Lokatę Witaj, mając darmowe konto firmowe Nest Bank?

Do wpłaty środków na Lokatę Witaj konieczne jest założenie konta osobistego. Jeśli jeszcze go nie macie, ale korzystacie już z konta firmowego, możecie szybko otworzyć nowy rachunek w bankowości internetowej. Jest on całkowicie i bezwarunkowo darmowy – nawet w przypadku, gdy nie używacie go regularnie.

Na otwarcie Lokaty Witaj będziecie mieli wówczas 30 dni – licząc od dnia założenia osobistego Nest Konta. Wystarczy, że po zalogowaniu się do bankowości przejdziecie do sekcji Oszczędności i wybierzecie + Nowa Lokata.

Lokata Witaj – 7,5% w skali roku dla przedsiębiorców!

W przypadku, gdy dopiero przymierzacie się do założenia konta firmowego, jeszcze raz zapraszam Was do artykułu, w którym opisuję, jak zyskać ponad 1000 zł premii za spełnienie prostych warunków.

Inne depozyty dla przedsiębiorców

Oprócz Lokaty Witaj oferującej największy procentowo zwrot z inwestycji, Nest Bank może pochwalić się też innymi depozytami, które także mają niepodważalne plusy.

Pierwszym przykładem jest BIZnest Lokata z oprocentowaniem do 4% w skali roku (w wariancie na 25 i 18 miesięcy) i limitem do kwoty 2 milionów złotych! Produkt skierowany jest do przedsiębiorców. Oprócz wysokiego limitu lokata oferuje także wiele okresów zapadalności – od 7 dni do 36 miesięcy.

Ciekawym wyborem jest też BIZnest Oszczędności – konto lokacyjne oprocentowane na 6% w skali roku. Jego prowadzenie nie kosztuje nawet złotówki. Oferuje za to 1 darmową wypłatę w miesiącu, a wszystkie manipulacje – wpłaty i wypłaty – nie będą pozbawiać Waszej firmy wypracowanych odsetek. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 2 pełne miesiące kalendarzowe od dnia otwarcia depozytu. Więcej informacji na temat tego konta znajdziecie w dedykowanej zakładce.

BIZnest Oszczędności, czyli rachunek oszczędnościowy Nest Bank dla firm

Osoby zainteresowane możliwością inwestowania powinny też poznać oferowane przez Nest Bank fundusze inwestycyjne. Szczegółowe informacje znajdziecie na dedykowanej stronie, a na dokładniejszą analizę tej opcji przyjdzie niedługo czas.

Darmowe konto firmowe Nest Bank z programem poleceń

Programy poleceń nie są nowością w świecie promocji bankowych. Nieczęsto zdarza się jednak, że ich oferta jest przeznaczona także dla przedsiębiorców. W zdecydowanej większości dotyczą one kont dla klientów indywidualnych. W przypadku BIZnest Konta jest jednak inaczej – jako jego użytkownicy możecie dorobić nawet 2000 zł, polecając darmowe konto swoim znajomym.

Mało tego! Stawka za polecenie konta firmowego jest czterokrotnie wyższa niż w przypadku kont osobistych (200 zł zamiast 50 zł). Nie zmienia to jednak faktu, że polecać możecie oba rodzaje rachunku. Osoba, które zdecyduje się na założenie konta z Waszego polecenia również otrzyma premię: 50 zł w przypadku konta osobistego oraz 100 zł za założenie konta firmowego.

Stawki w programie poleceń Nest Bank

Oprócz samego rachunku jako przedsiębiorcy możecie polecać również kredyt firmowy Nest Banku. Jeśli któryś z Waszych znajomych zdecyduje się na zaciągnięcie pożyczki, otrzymacie 1% całej kwoty w postaci premii za polecenie. Dotyczy to również linii kredytowej otwieranej w rachunku firmowym. Maksymalna wartość jednorazowej premii to aż 1000 zł.

Warto dodać, iż promocje z 350 zł premii na start oraz 100 zł w programie poleceń nie łączą się. We wniosku po prostu nie znajdziecie miejsca na wpisanie kodu polecającego.

Jak przystąpić do programu poleceń?

Obecna edycja programu poleceń ma trwać do dnia 31 października 2022 roku. W tym czasie powinniście zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej i zgłosić swój udział w programie poleceń. Pamiętajcie, że konieczne jest także wyrażenie niezbędnych zgód marketingowych – wszystko to zrobicie po zalogowaniu do konta.

Otrzymacie premię za polecenie pod warunkiem, że:

  • polecony wykorzysta Wasz kod (numer telefonu) podczas otwierania rachunku osobistego lub firmowego,
  • polecony w ciągu 3 miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta zapewni wpływ w wysokości co najmniej: 2000 zł dla konta prywatnego lub 5000 zł dla BIZnest Konta firmowego,
  • polecony w ciągu 3 miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta wykona co najmniej 3 dowolne płatności kartą, BLIKiem lub przelewem.

Jeśli chodzi o wpływy na konto, regulamin wyklucza płatności pomiędzy własnymi rachunkami w tym samym banku oraz wpływy z tytułu udzielonych kredytów. Żeby spełnić warunek, wystarczy więc zrobić przelew ze swojego konta w innym banku. W kwestii płatności regulamin nie określa żadnych dodatkowych warunków. Wystarczy więc, że co najmniej 3 razy zapłacicie za dowolne zakupy, a warunek zostanie spełniony.

Jeśli polecacie kredyt firmowy, zadbajcie o to, by polecony złożył wniosek na stronie pod tym linkiem.

Premie za polecenia będziecie otrzymywać do 20. dnia roboczego kolejnego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym polecony spełnił warunku.

Jak przystąpić do programu poleceń w skrócie

Szczegółów szukajcie w regulaminie programu poleceń.

Konto walutowe w Nest Banku – tanie przewalutowania i płatności międzynarodowe

Jak przystało na nowoczesny produkt firmowy, BIZnest Konto może zaoferować także rachunek walutowy. BIZnest Konto Waluta to bezwarunkowo darmowy produkt z bezpłatną kartą walutową. W ramach konta możecie przeprowadzać transakcje w 10 różnych walutach (EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK), wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie i wykonywać przelewy krajowe oraz przelewy EUR w strefie SEPA.

Konto daje też ciekawą możliwość negocjacji kursu wymiany walut – wystarczy, że zadzwonicie do banku i postaracie się o lepszą ofertę. Jest to możliwe dla kwot od równowartości 500 EUR. Możecie więc negocjować nawet wtedy, gdy nie przeprowadzacie transakcji na dziesiątki czy setki tysięcy euro. 

Karta wydawana jest w jednej z trzech walut: EUR, GBP i USD. Bez problemu podepniecie ją w popularnych usługach i aplikacjach płatniczych: Google/Apple/Garmin/Fitbit Pay, pozbywając się tym samym z portfela kolejnego plastiku. Zakładając konto firmowe w Nest Banku, możecie w ogóle zrezygnować z wydania dla Was karty 🙂

BIZnest Waluta Konto

Konto firmowe BIZnest Konto Waluta – jak założyć?

Żeby założyć przedstawiony rachunek, powinniście posiadać już BIZnest Konto. Następnie przejdźcie do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej i zawnioskujcie o nowy rachunek. W takiej sytuacji bank ma już Wasze dane, więc nie jest konieczna dodatkowa autoryzacja. Jeśli jednak dopiero zakładacie konto firmowe w Nest Banku, umowę podpiszecie zarówno online (przelew autoryzacyjny, wideo rozmowa), jak i osobiście w obecności kuriera czy w wybranej placówce banku.

Ile kosztuje BIZnest Konto Waluta?

Jak już wspomniałem, prowadzenie konta walucie obcej, jak i w złotówkach, jest bezwarunkowo darmowe. Całkowicie bezpłatne jest także wydanie i obsługa pierwszej karty płatniczej. Wydanie każdej kolejnej karty będzie kosztować 25 zł. Taka sama opłata (25 zł) będzie pobierana po każdym pełnym roku użytkowania karty dodatkowej. 

Przelewy krajowe oraz przelewy SEPA (w EUR) są całkowicie darmowe. Wypłaty z bankomatów za granicą są obarczone stałą prowizją, zależną od waluty karty: 1,2 EUR, 1,6 USD lub 1 GBP.

Szczegółów szukajcie w Tabeli Opłat i Prowizji dla firm

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów