Citi Handlowy: rekordowe 600 zł premii do Allegro w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity – IV edycja

Trwa do:
30 listopada 2022
Dostępność wniosków
5000

Darmowa karta kredytowa Citi Handlowego doczekała się już IV edycji promocji! Ponownie do zdobycia jest aż 600 zł premii na zakupy w serwisie Allegro! Jako że znaleźć można tam niemal wszystko – od produktów spożywczych, przez elektronikę aż po materiały budowlane i części motoryzacyjne, kartę podarunkową można potraktować niemal na równi z gotówką (co ważne, nagrody mają charakter wielorazowy). W artykule dodatkowo podpowiem co zrobić, by nie zapłacić za kartę kredytową Citi Simplicity ani grosza (przez pierwszy rok jest to wyjątkowo łatwe). Umowę o kartę możecie sfinalizować w pełni online. Po wyrobieniu karty możecie też skorzystać z promocji konta z 300 zł premii na start.

Uczestnicy promocji

Promocja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały głównej karty kredytowej w banku Citi Handlowym w okresie od 3 marca 2022 roku. Co tu kryć, okres karencji jest rekordowo krótki. Jednak bank nieco broni się przed „wyjadaczami wisienek”, dlatego w regulaminie znajdziemy dodatkowy zapis, iż z promocji wykluczone są osoby, które zamknęły swoją kartę kredytową Citi w terminie od 1 stycznia 2019 roku, a ich umowa była krótsza niż 24 miesiące.

Przykłady

Jeśli przykładowo wyrobiliście kartę Citi Handlowego w 2017 albo 2018 roku i zamknęliście ją w 2021 lub nawet na początku 2022 roku – możecie wziąć udział w promocji (posiadaliście co prawda kartę po 1 stycznia 2019 roku, ale umowa trwała więcej niż 24 miesiące).

Inny przykład jest taki – założyliście kartę w promocji w 2018 roku i po zgarnięciu premii wypowiedzieliście umowę w 2019 roku – tutaj niestety nie możecie wziąć udziału w promocji (umowa krótsza niż 24 miesiące).

Trzeci przykład to wszelkie sytuacje, gdy wyrobiliście kartę kredytową Citi i zamknęliście ją przed 1 stycznia 2019 roku – w tych wszystkich przypadkach możecie wziąć udział w akcji.Jeśli posiadaliście natomiast inny produkt, przykładowo konto osobiste, konto oszczędnościowe lub wyłącznie kartę dodatkową (wydaną do karty głównej członka waszej rodziny), śmiało możecie wziąć udział w niniejszej promocji. Możecie również najpierw założyć konto osobiste w promocji, a potem zawnioskować o kartę. Wówczas bank będzie „Was już znał”, więc proces kredytowy może być nieco bardziej uproszczony.

Warunki otrzymania karty kredytowej

Aby otrzymać kartę kredytową w ramach niniejszej promocji, musicie mieć zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

  • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
  • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
  • wiek minimum 18 lat.

Co więcej, o kartę mogą zawnioskować również renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o., a także osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających uzyskiwanie konkretnych dochodów znajdziecie w regulaminie.

Druga kwestia to sytuacja w BIK-u. Na to nie mamy już wpływu, ponieważ decyzję w tej materii podejmuje bank. Wy natomiast możecie sprawdzić swoją sytuację, wykupując pełny raport BIK za 39 zł.

A jeśli nie wiesz jak działa karta kredytowa – sprawdź mój autorski poradnik na ten temat.

Zasady promocji – jak zawnioskować o kartę

Jeśli spełniacie podstawowe warunki uczestnictwa, na początek wypełnijcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas do 30 listopada 2022 roku lub do wyczerpania puli 5000 promocyjnych wniosków. Co tu kryć, promocja jest bardzo dobra i nie ma co zwlekać, żeby nie zostać z niczym.

Karta kredytowa Citi Simplicity – strona promocyjna

Podczas wypełniania wniosku, poproszeni zostaniecie o określenie swojej sytuacji dochodowej oraz udokumentowanie uzyskiwanego dochodu poprzez wgranie stosownego dokumentu do systemu banku na specjalnej stronie. Listę akceptowanych „papierów” znajdziecie w regulaminie. Warto przygotować sobie określony dokument, zanim jeszcze zaczniecie składać wniosek. Przykładowym poświadczeniem dochodu może być wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 miesiące), czy też zeznanie PIT. Na dostarczenie wymienionych dokumentów macie czas do 10 dni roboczych od momentu złożenia wniosku.

Po wypełnieniu wniosku umowę zawrzecie zdalnie, za pośrednictwem selfie i zdjęcia dowodu osobistego. Ewentualnie podczas wnioskowania możecie wybrać opcję kontaktu z konsultantem oraz finalizacji umowy za pośrednictwem kuriera. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, karta zostanie wysłana listownie.

Zasady promocji – jak zdobyć 600 zł do Allegro

Gdy weryfikacja przebiegnie pomyślnie, a umowa zostanie podpisana, zalogujcie się do aplikacji mobilnej Citi Mobile (pobierzecie ją na telefon za pomocą Google Play lub Apple Store) lub do bankowości elektronicznej. Macie na to czas do końca kolejnego miesiąca po miesiącu podpisania umowy – przykładowo do końca listopada, jeśli umowę podpiszecie w październiku 2022 roku. Ponadto aktywujcie swoją kartę kredytową – przez aplikację mobilną albo bankowość elektroniczną.

Łączna nagroda w promocji podzielona jest na 5 voucherów Allegro. Pierwszy voucher ma wartość 200 zł, zaś cztery kolejne są o wartości 100 zł każdy.

Aby zdobyć pierwszy voucher o wartości 200 zł należy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 300 zł w każdym z trzech miesięcy następujących po zawarciu umowy (w każdym miesiącu z osobna).

Kolejne vouchery (każdy o wartości 100 zł) otrzymacie, jeśli identyczne warunki (transakcje na łączną kwotę minimum 300 zł) spełnicie w czterech kolejnych miesiącach.

Przykładowo, podpisując umowę w październiku 2022 roku, warunki spełnijcie od listopada 2022 roku do stycznia 2023 roku (otrzymacie za to jeden voucher o wartości 200 zł) oraz od lutego 2023 roku do maja 2023 roku (otrzymacie za to cztery vouchery po 100 zł).Na poczet płatności zaliczają się zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Sumowane są tu transakcje wykonane kartą główną, kartą dodatkową oraz nośnikiem zbliżeniowym (również przez Google Pay i Apple Pay). Wykluczone są tylko transakcje szczególne, czyli przelewy z karty, transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych i hazardowych, transakcje w urzędzie pocztowym oraz transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (na przykład zasilenia Revoluta).

Przekazanie nagrody

Informacji o przyznaniu nagrody szukajcie w skrzynce odbiorczej swojej bankowości internetowej CitiBank Online w terminie do końca miesiąca, następującego po miesiącu spełnienia warunków (na przykład do końca grudnia, za warunki spełnione od września do listopada).

W ciągu 60 dni od momentu otrzymania wiadomości otrzymacie e-kod do Allegro o danej wartości (200 zł lub 100 zł). Bank zabezpiecza się tak długim okresem na wypadek nieprzewidzianych problemów. Te jednak zdarzają się rzadko, a doświadczenie pokazuje, iż nagrody przekazywane są znacznie szybciej (w większości przypadków).

Karta podarunkowa Allegro – zawsze trafiony prezent 🙂Każda karta podarunkowa do Allegro będzie ważna przez 12 miesięcy. Jak wspominałem we wstępie, mają one charakter wielorazowy. Za pomocą karty podarunkowej możecie opłacić duży koszyk zakupów (z produktami od jednego lub wielu sprzedających), kupić jedną droższą rzecz lub sfinansować za pomocą karty część większego zakupu. Nie można jednak łączyć kilku kart podarunkowych podczas jednej transakcji.

W przypadku, gdy kwota wykorzystana podczas transakcji jest niższa niż wartość użytego vouchera, otrzymacie nowy voucher, który zostanie przypisany do konta w Allegro, o nowej wartości, równej tej, jaka pozostała po wykorzystaniu pierwotnego vouchera.

Więcej informacji o kartach podarunkowych Allegro i sposobie ich realizacji znajdziecie tutaj

Szczegółów akcji Citibanku szukajcie natomiast w regulaminie promocji.

Karta Citi Simplicity – szczegóły

Standardowo opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł lub 0 zł w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na kwotę co najmniej 1000 zł. Jednak uczestnicy niniejszej promocji traktowani są priorytetowo. Mianowicie, przez pierwsze 12 miesięcy, kwota transakcji zwalniająca z opłaty za kartę to tylko 300 zł. Pozostałe szczegóły związane z kartą to:

  • opłata za wydanie karty – 0 zł,
  • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł,
  • okres bezodsetkowy – 56 dni.Więcej szczegółów w Tabeli opłat i prowizji.

Karta Simplicity to również dodatkowe korzyści dzięki zniżkom i rabatom. Z jednej strony będziecie mogli korzystać z programu banku Citi Specials, z drugiej zaś zbierać punkty w programie Mastercard Priceless Specials „Bezcenne chwile”. Kartę Simplicity będziecie mogli wygodnie dodać do aplikacji Google Pay lub Apple pay.

Standardowe RRSO poza okresem bezodsetkowym wynosi 26,28%. Rzecz jasna, terminowo spłacając kartę (w okresie bezodsetkowym), nie zapłacicie ani złotówki z tytułu naliczonych odsetek. Więcej o tym, czym jest RRSO znajdziecie w tym artykule.

Czy po odebraniu nagród można zrezygnować z karty?

Jeżeli pod odebraniu wszystkich nagród będziecie chcieli jednak zrezygnować z karty, możecie to uczynić w każdej chwili i to bez wychodzenia z domu. To Wy decydujecie, jak długo chcecie z niej skorzystać. Jedyny wymóg to fakt, iż w dniu przyznania każdej nagrody musicie być posiadaczami karty. Kartę możecie zamknąć poprzez krótką wiadomość w ramach poczty wewnętrznej. Kto wie, może Citi będzie chciał Was utrzymać dłużej i zaproponuje jakiś bonus za lojalność?

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów