ING Bank Śląski: po 300 zł premii za regularne inwestowanie z IKE/IKZE. Do tego 250 zł za konto osobiste i 8% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Trwa do:
29 grudnia 2022

Największym problemem oszczędzania na emeryturę jest fakt, że większości z nas wydaje się, iż jesteśmy na to za młodzi. To oczywiście duży błąd, bo im wcześniej zaczniemy, tym mniejsze miesięczne kwoty wystarczą do odłożenia pokaźnej sumy na starość. Z pomocą przychodzi ING Bank Śląski oraz jego konta emerytalne, czyli IKE i IKZE. Po raz kolejny już możecie otrzymać premię za założenie i dokonanie co najmniej 7 wpłat na konta emerytalne IKE i/lub IKZE. Dla każdego z produktów premia wynosi maksymalnie 300 zł. Oznacza to, że oszczędzając za pomocą zarówno IKE jak i IKZE, możecie odebrać aż 600 zł bonusu! Warto uzupełnić to premią w wysokości 250 zł za założenie konta osobistego oraz skorzystaniem z oferty konta oszczędnościowe na 8% w skali roku – aż do 800.000 zł!

O samym tworze, jakim są IKE oraz IKZE napisałem w tym miejscu. Jeśli nie wiecie, jak działają konta emerytalne, polecam zacząć od lektury tego właśnie wpisu 🙂

Uczestnicy promocji IKZE/IKE – ING Bank Śląski

W promocji mogą uczestniczyć osoby, które w terminie od 10 października 2022 roku (czyli w dniu poprzedzającym start promocji) ani w momencie rejestracji w promocji nie posiadały IKE/IKZE w żadnym banku ani instytucji. Każda osoba może posiadać w danym czasie tylko jedno konto IKE i tylko jedno konto IKZE. Ponadto, z uwagi na fakt, że premiowany rachunek otworzycie wyłącznie za pośrednictwem bankowości internetowej – powinniście mieć do niej dostęp jako klienci banku. 

Jeśli nie należycie do tego grona, możecie zarobić dodatkowo 250 zł, zakładając darmowe konto osobiste! Idąc za ciosem, warto sprawić sobie także konto oszczędnościowe, dzięki któremu możecie oszczędzać na 8% w skali roku do kwoty 800.000 zł. Posiadanie Otwartego Konta Oszczędnościowego ING Banku Śląskiego to ponadto warunek otrzymania premii za regularne oszczędzanie z IKE/IKZE. To też propozycja na krótkoterminowy depozyt – w przeciwieństwie do IKE/IKZE 😉

Założenie IKE, IKZE Oszczędnościowego oraz IKZE Inwestycyjnego z przyjęciem wypłaty transferowej nie jest objęte promocją. Zatem przeniesienie konta z innej instytucji odpada.

ING Bank Śląski – zasady akcji

Promocją objęte są trzy rodzaje produktów. Klikając poszczególne linki możecie dowiedzieć się więcej na temat każdego z nich.

 • IKE – Indywidualne Konto Emerytalne
 • IKZE Inwestycyjne – za pośrednictwem tego rachunku będziecie inwestować w fundusze,
 • IKZE Oszczędnościowe – ten rodzaj rachunku nie lokuje środków w funduszach inwestycyjnych.

Bank zadbał o bardzo przejrzystą tabelę, obrazującą ważne różnice i podobieństwa pomiędzy produktami emerytalnymi.

Charakterystyka produktów emerytalnych – ING Bank Śląski

W ramach najnowszej edycji akcji dostępne są trzy progi premii uzależnione od wysokości comiesięcznych wpłat:

 • 150 zł premii – za regularne inwestowanie co najmniej 100 zł miesięcznie,
 • 200 zł premii – za regularne inwestowanie co najmniej 300 zł miesięcznie,
 • 300 zł premii – za regularne inwestowanie co najmniej 500 zł miesięcznie lub wpłatę jednorazowo: 500 zł na dowolne IKZE lub 12.000 zł na IKE.

Łącząc ze sobą obie promocje (poprzez oszczędzanie na IKZE oraz IKE zgodnie z warunkami) możecie otrzymać podwójną premię – nawet 600 zł!

Jak to wszystko zrobić:

 • Najpóźniej 29 grudnia 2022 roku, za pomocą bankowości elektronicznej ING Banku Śląskiego (zakładka: Oferta ING), zarejestrujcie się do promocji, wypełnijcie ankietę inwestycyjną i podpiszcie z bankiem ING umowę pośredniczenia w zakupie jednostek funduszy inwestycyjnych (ostatni warunek tylko dla osób zdecydowanych na IKE oraz IKZE Inwestycyjne). Konieczne będzie także wyrażenie zgody na weryfikację behawioralną oraz przekazywanie przez bank informacji handlowych drogą elektroniczną.

 • Również do dnia 29 grudnia 2022 roku:
  – złóżcie zlecenie otwarcia nowego rejestru i kupcie pierwsze jednostki funduszu w ramach IKE/IKZE Inwestycyjnego o wartości co najmniej 100 zł lub załóżcie IKZE Oszczędnościowe i wpłaćcie minimum 100 zł,
  – ustawcie DRI (dyspozycję regularnego inwestowania) na kwotę 100 zł, 300 zł lub 500 zł miesięcznie (IKE/IKZE Inwestycyjne) lub zlecenie stałe na przelewy na IKE Oszczędnościowe – również w kwocie 100 zł, 300 zł lub 500 zł.

 • Do dnia 14 lipca 2023 roku:
  – w ramach dyspozycji regularnych wpłat, które utworzyliście wcześniej, dokonajcie co najmniej 6 zakupów jednostek funduszy w ramach IKE/IKZE Inwestycyjnego lub 6 wpłat na swoje IKE Oszczędnościowe.

Zamiast regularnych wpłat możecie także spełnić warunki jednym przelewem na 12.000 zł w przypadku IKE oraz 5000 zł w przypadku IKZE Inwestycyjnego/Oszczędnościowego.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Wypłata premii

Wypłata premii o wartości od 150 zł do 300 zł nastąpi najpóźniej 28 lipca 2023 roku pod warunkiem, że na Waszym IKE lub IKZE zgromadzi się kwota co najmniej 500 zł. 

Jeszcze raz wspomnę o tym, że oszczędzać możecie na jednym, jak i drugim produkcie emerytalnym. Jeśli uda się Wam spełnić opisane warunki, na Waszym koncie pojawi się wtedy nie 300 zł, a 600 zł bonusu. 

Gdy dodamy do tego premię za założenie konta, łączna wartość nagród od ING Banku Śląskiego wyniesie aż 850 zł!

Kwestie podatkowe

Regulamin promocji jest skonstruowany w taki sposób, że jej uczestnicy nie muszą przejmować się opłacaniem podatku od nagrody. W przypadku premii za regularne inwestowanie w ramach IKZE Oszczędnościowego bonus jest zwolniony z opodatkowania. Z kolei premia za oszczędzanie na IKE oraz IKZE Inwestycyjnym zostanie uregulowana przez bank – organizatora promocji.

W regulaminie znajdują się też szczegóły dotyczące opodatkowania premii dla nierezydentów podatkowych w Polsce.

Jeśli chodzi o opodatkowanie tzw. podatkiem Belki – mam dobrą wiadomość: zyski wypracowane na kontach emerytalnych są z niego zwolnione. Wpłaty na IKZE można dodatkowo odliczyć od podstawy opodatkowania w danym roku, dzięki czemu sam podatek dochodowy będzie niższy. Służy do tego formularz PIT-0, jednak szczegóły dotyczące takich rozliczeń sugeruję konsultować ze specjalistą/ką ds. podatków.

Czy oszczędzanie z IKE/IKZE się opłaca?

Co do tego, że emerytury dzisiejszych trzydziestolatków będą miały raczej charakter symboliczny, nie ma raczej żadnych wątpliwości. Wpływ ma na to oczywiście sama konstrukcja systemu, który z założenia jest niewydolny. Problem pogłębia także coraz mniejsza dzietność, z którą zmaga się niemal cały świat. Na stronie ING Banku Śląskiego możecie skorzystać z ciekawego kalkulatora, który oszacuje za Was wartość Waszej przyszłej emerytury. Pomoże też w przybliżeniu poznać wartość wypłat z kont emerytalnych prowadzonych na własną rękę.

Kalkulator emerytalny – ING Bank Śląski

Narzędzie daje ciekawy przykład tego, jak może wyglądać nasza przyszłość. Pamiętajcie jednak, żeby wskazania kalkulatora traktować bardzo, bardzo niezobowiązująco. Tego typu wyliczeń nie jesteśmy w stanie wykonać z dużą dokładnością.

Maksymalna wartość wpłat na konta emerytalne IKE oraz IKZE jest regulowana przez prawo. W 2022 roku limity wyglądają następująco:

IKE – maksymalnie 17.766 zł rocznie,

IKZE – maksymalnie 7.106,40 zł dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę i innych umów cywilnoprawnych oraz 10.659,60 zł dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów