Citi Handlowy: 9,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym + 20 zł bonusu na start

Trwa do:
31 lipca 2023
Dostępność wniosków
2000

Bank Citi Handlowy aktywnie promuje pakiet swoich trzech produktów, na który składają się: darmowa karta kredytowa Citi Simplicity, bezwarunkowo darmowe CitiKonto z kartą debetową oraz Konto Oszczędnościowe. W zamian za skorzystanie z tej oferty otrzymacie nagrodę w postaci podwyższonego do 9,5% w skali roku oprocentowania na oszczędnościówce dla kwoty do 100.000 zł. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 4 miesiące kalendarzowe. Na chwilę obecną jest to najlepszy wynik na rynku kont oszczędnościowych. Warto też wspomnieć, że za udzielenie zgód marketingowych otrzymacie dodatkowy bonus w postaci 20 zł. Może i niewiele, ale przynajmniej bez wysiłku, więc dlaczego nie skorzystać? 😉

Jeśli jednak nie interesuje Was podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, ponieważ preferujecie premie gotówkowe, polecam Wam dwie alternatywne akcje: promocję darmowego CitiKonta z 400 zł premii na start + do 200 zł moneyback za płatności bezgotówkowe oraz nawet 900 zł rekordowej premii na start w promocji darmowej karty kredytowej Citi Simplicity! Do wyboru, do koloru 😉

Uczestnicy promocji

Z promocji mogą skorzystać klienci, którzy w okresie po 31 grudnia 2020 roku nie posiadali w Citi Handlowym konta osobistego, konta oszczędnościowego oraz głównej karty kredytowej banku (posiadacze dodatkowej karty kredytowej mogą więc wziąć udział w promocji). Biorąc pod uwagę, że jednym z warunków udziału w promocji jest podpisanie umowy o kartę kredytową, ważne są także warunki jej przyznawania przez bank Citi Handlowy, co omówię poniżej. Oczywiście może zdarzyć się tak, że bank nie przyzna Wam karty kredytowej. Wówczas nadal będziecie mogli wziąć udział w promocji i po spełnieniu pozostałych warunków otrzymać oprocentowanie podwyższone do 7% w skali roku (zamiast 9,5% w skali roku).

Promocyjne „Mocne Trio” banku Citi Handlowy

Warunki otrzymania darmowej karty kredytowej

Aby otrzymać kartę kredytową w ramach niniejszej promocji, musicie posiadać zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

 • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
 • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
 • wiek minimum 18 lat.

Co więcej, o kartę mogą zawnioskować również renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o., a także osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających uzyskiwanie konkretnych dochodów znajdziecie w regulaminie.

Druga kwestia to sytuacja w BIK-u. Na to nie mamy już wpływu, ponieważ decyzję w tej materii podejmuje bank. Wy natomiast możecie sprawdzić swoją sytuację, wykupując pełny raport BIK za 49 zł.

A jeśli nie wiesz jak działa karta kredytowa – sprawdź mój autorski poradnik na ten temat.

Jak założyć promocyjne „Mocne Trio”

Jak już wspominałem, bank promuje swoje trzy produkty, które na potrzeby promocji nazwano ”Mocnym Trio”. Udział w akcji rozpocznijcie od złożenia wniosku o kartę kredytową Citi Simplicity na dedykowanej stronie promocji. Na złożenie wniosku macie czas do 31 lipca 2023 roku lub do wyczerpania puli 2000 promocyjnych wniosków. W przypadku, gdy dojdzie do wyczerpania puli, strona promocji po prostu zaprzestanie przyjmować nowe wnioski.

Podczas składania wniosku o kartę pamiętajcie o wyrażeniu zgód marketingowych niezbędnych do udziału w promocji:

 • zgody na przesyłanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach),
 • zgody na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

W ten sposób otrzymacie prawo do odbioru 20 zł premii na start. Nagroda zostanie przekazana do końca kolejnego miesiąca następującego po miesiącu założenia konta. Przelew trafi na otwarty w promocji rachunek osobisty.

Podczas wypełniania wniosku o kartę kredytową, poproszeni zostaniecie o określenie swojej sytuacji dochodowej oraz udokumentowanie uzyskiwanego dochodu poprzez wgranie stosownego dokumentu do systemu banku na specjalnej stronie. Listę akceptowanych „papierów” znajdziecie w regulaminie. Warto przygotować sobie określony dokument, zanim jeszcze zaczniecie składać wniosek. Przykładowym poświadczeniem dochodu może być wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 miesiące), czy też zeznanie PIT.

Gdy po złożeniu wniosku o kartę kredytową oddzwoni do Was konsultant/ka banku, należy podczas rozmowy zawnioskować również o otwarcie CitiKonta wraz z wydawaną do niego kartą debetową oraz Konta Oszczędnościowego w walucie PLN. Umowę o konto osobiste należy zawrzeć najpóźniej 31 lipca 2023 roku.

Po otrzymaniu karty kredytowej należy aktywować ją w terminie do 30 dni kalendarzowych od chwili złożenia wniosku.

Jak otrzymać promocyjne oprocentowanie?

Jak zdobyć promocyjne oprocentowanie w ramach akcji „Mocne Trio”?

Specjalne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym będzie naliczane pod warunkiem, że w każdym z 4 kolejnych miesięcy po założeniu CitiKonta:

 • zapewnicie wpływy na rachunek na łączną kwotę co najmniej 2000 zł,
 • wykonacie płatności bezgotówkowe kartą lub wydanym do niej nośnikiem zbliżeniowym na łączną kwotę co najmniej 1000 zł.

Jeśli w jednym z 4 wymienionych miesięcy nie uda się Wam spełnić warunków promocji, nadal możecie spełniać je w pozostałych miesiącach i otrzymywać w nich podwyższoną stawkę oprocentowania.

Na poczet płatności zaliczają się zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Sumowane są tu transakcje wykonane kartą kredytową oraz nośnikiem zbliżeniowym (również przez Google Pay i Apple Pay). Wykluczone są tylko transakcje szczególne, czyli przelewy z karty, transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych i hazardowych, usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (na przykład zasilenia Revoluta). Wystarczy więc wykonywać „standardowe” płatności za zakupy, by spełnić ten warunek.

Potencjalny zysk z promocjiJeśli chodzi o wpływy, bank stawia jeden warunek: wpłaty nie mogą pochodzić z rachunków prowadzonych przez Citi Handlowy dla klientów indywidualnych. Możecie jednak wykonać przelew ze swojego konta prowadzonego w innym banku.

W każdym miesiącu, w którym spełnicie powyższe warunki, oprocentowanie Waszych środków będzie wynosiło 9,5% w skali roku (lub 7% w skali roku, jeśli Wasz wniosek o kartę kredytową został odrzucony, ale mimo to spełniliście pozostałe warunki). Promocyjne odsetki, które zostaną naliczone jako nadwyżka od oprocentowania standardowego, otrzymacie w formie przelewu na Konto Oszczędnościowe do 20. dnia kolejnego miesiąca po miesiącu, w którym spełnicie warunki.

W regulaminie brak informacji o oprocentowaniu konta oszczędnościowego w miesiącu, w którym założycie wymagane trzy produkty banku i wpłacicie pierwsze środki na rachunek oszczędnościowy. Prawdopodobnie obowiązuje wtedy standardowe oprocentowanie konta zgodne z tabelą banku.

Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać dla kwot do 100.000 zł. Po przekroczeniu tego progu nadwyżka zostanie objęta oprocentowaniem standardowym zgodnie z aktualną tabelą banku (w chwili powstawania tego artykułu – 3% w skali roku).

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Przykładowo: zakładając konto osobiste, oszczędnościowe oraz kartę kredytową 27 czerwca 2023 roku, musicie spełniać warunki w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku 2023 roku (w tych miesiącach zostanie wówczas naliczone promocyjne oprocentowanie). Standardowe odsetki naliczą się na Waszym koncie z końcem każdego miesiąca trwania depozytu, a dodatek w formie odsetek promocyjnych otrzymacie do: 20. sierpnia, 20. września, 20. października i 20. listopada 2023 roku.

Oprocentowanie promocyjne za dany miesiąc nie zostanie naliczone, jeśli złożycie w nim dyspozycję zamknięcia konta osobistego lub oszczędnościowego.

CitiKonto – analiza rachunku

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową z usługą wielowalutową – bezwarunkowo,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe oraz mobilne, 
 • 0 zł za pierwsze 3 przelewy internetowe Express Elixir w miesiącu, każdy kolejny 5 zł,
 • 0 zł za wypłaty ze gotówki z bankomatów Citi,
 • 0 zł za 4 pierwsze wypłaty z bankomatów innych niż Citi, każda kolejna 8 zł,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach własnych,
 • 0 zł prowizji za udzielenie kredytu w rachunku płatniczym,
 • uczestnictwo w programie Citi Rabaty oraz Bezcenne Chwile (Priceless Specials),
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.


Cóż, tak prostych i przejrzystych warunków nie oferuje żaden inny bank. Korzystając z rachunku w tradycyjny sposób – nie zapłacicie z tytułu jego użytkowania ani złotówki. Ba, nawet gdy kartę wrzucicie na dno szuflady, również żadne opłaty się nie pojawią. Pamiętajcie tylko, aby podczas otwierania konta nie wnioskować o żadne dodatkowe usługi typu CitiPhone (jej koszt to 9 zł) lub CitiAlerts (koszt 6 zł lub 10 zł). Usługi te nie są wymagane na poczet promocji, a mogą tylko niepotrzebnie zwiększyć koszty użytkowania rachunku.

Ile kosztuje Konto Oszczędnościowe?

Warto też powiedzieć kilka słów na temat Konta Oszczędnościowego. Prowadzenie rachunku jest darmowe dla posiadaczy rachunku osobistego banku Citi Handlowy (lub 10 zł miesięcznie dla pozostałych osób). Produkt cechuje się comiesięczną kapitalizacją odsetek, a wypłacanie środków z konta nie powoduje ich utraty. O ile w standardowej odsłonie konta oprocentowanie nie wyróżnia się na tle konkurencji (aktualnie 3% w skali roku), to promocyjna stawka jest warta zachodu. Pierwszy przelew z rachunku konta w miesiącu jest darmowy. Każdy kolejny kosztuje 10 zł.

Więcej szczegółów znajdziecie w Tabeli Opłat i Prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów