fbpx

BNP Paribas dla firm: „300 zł na Start” w bonach Sodexo i darmowy terminal przez 15 miesięcy

Trwa do:
31 sierpnia 2020

Nie opadł jeszcze kurz po publikacji analizy promocji, w ramach której możecie zgarnąć 300 zł premii za założenie darmowego rachunku dla klientów indywidualnych, a na horyzoncie pojawiła się kolejna okazja. Nowa promocja BNP Paribas, promowana pod nazwą 300 zł na Start, to prawdopodobnie jedna z najprostszych akcji dla przedsiębiorców, które miałem okazję do tej pory analizować na blogu. Jej zasady mógłbym wytłumaczyć Wam jednym zdaniem, które brzmiałoby: otwórzcie konto, aktywujcie kartę i podpiszcie umowę na dwa terminale, a otrzymacie 300 zł w bonach Sodexo. Mimo wszystko, temat warto rozwinąć – szczególnie, jeśli szukacie solidnego rachunku firmowego, a przy okazji nie pogardzicie darmowym (przez 15 miesięcy) terminalem płatniczym. 

Uczestnicy promocji

W promocji mogą wziąć udział wszyscy przedsiębiorcy, którzy na dzień ogłoszenia regulaminu promocji, czyli 19 czerwca 2020 roku, nie posiadali w banku BNP Paribas firmowego rachunku płatniczego. 

Abstrahując od wytycznych regulaminu, jest to promocja skierowana do osób, które w swojej firmie mają zamiar wykorzystywać terminale płatnicze. Jednym z warunków, o których przeczytacie już za chwilę, jest bowiem podpisanie umowy o dzierżawę dwóch urządzeń od firmy Elavon. 

Zasady promocji

Promocja trwa od 19 czerwca, a jej koniec wyznaczony jest na 31 sierpnia 2020 roku. Główną nagrodą jest 300 zł przyznawane w formie bonu Sodexo. Jeśli nie znacie tej formy płatności, więcej możecie przeczytać tutaj. W skrócie – vouchery Sodexo umożliwiają wykonywanie płatności w 50.000 punktów w Polsce – od sklepów spożywczych po sklepy z elektroniką użytkową. Organizator promocji ustalił limit przyznanych bonów w wysokości 400 sztuk. Jeśli limit wyczerpie się przed końcem akcji, bank poinformuje o tym fakcie na tej stronie.

W celu zgarnięcia nagrody, powinniście spełnić (łącznie) dwa warunki:

 • Przejdźcie na dedykowaną stronę promocji i wypełnijcie wniosek o otwarcie konta firmowego w BNP Paribas wraz z kartą debetową Mastercard Business, a następnie aktywujcie ją we wskazany przez bank sposób. Umowę możecie podpisać zdalnie – bez wychodzenia z domu. 
 • W ciągu miesiąca od momentu otwarcia rachunku, podpiszcie umowę na dzierżawę dwóch terminali płatniczych przez co najmniej 24 miesiące. Jako finalizację umowy regulamin uznaje zakończenie parametryzacji terminala POS w Elavon. Dodatkowo należy pamiętać, by rachunkiem rozliczeniowym terminala było konto promocyjne, założone w ramach opisywanej akcji. 

Po spełnieniu warunków bank przekaże Wam drogą pocztową voucher Sodexo o wartości 300 zł. Weryfikację spełnienia warunków przez uczestników bank rozpoczął już 30 czerwca i będzie kontynuował ją w okresach dwutygodniowych. 

Terminal płatniczy – ile to kosztuje

Promocyjne terminale dla przedsiębiorców, którzy do tej pory takiego urządzenia nie posiadali, dostarcza marka Elavon. Na 15 miesięcy darmowej dzierżawy składają się:

 • 12 miesięcy wsparcia w ramach programu Polska Bezgotówkowa,
 • 3 miesiące wynikające z oferty banku.

Po upływie okresu darmowego korzystania z terminalu, dostawca usługi zacznie naliczać swoje standardowe opłaty, zależne od wybranego urządzenia. 

Podczas użytkowania terminali, od każdej płatności, przyjętej za pomocą urządzenia, będziecie musieli opłacać prowizję w wysokości:

 • 0,69% wartości transakcji + 5 groszy w przypadku krajowych kart Visa, Mastercard i Maestro,
 • 3,50% za płatności kartami Diners Club, JCB czy Amex

Dodatkowe usługi związane z terminalami (w tym firmowe logo na wydruku, doładowania GSM, Cashback czy DCC) nie wiążą się z żadną opłatą. 

Rachunek firmowy BNP Paribas – koszty i opłaty

No dobrze, a co z samym rachunkiem? Opłata za prowadzenie Konta Otwartego na Biznes to 9 zł. Opłaty można się jednak dość szybko pozbyć. Istnieją trzy możliwości:

 • jeśli średniomiesięczne saldo na rachunku będzie wynosiło 3000 zł lub więcej, opłata nie zostanie naliczona,
 • nie zapłacicie również miesięcznej opłaty, jeśli suma wpływów wyniesie równo (lub przekroczy) 20.000 zł,
 • trzecia możliwość to założenie konta, gdy Wasza firma ma mniej, niż pół roku (w momencie zawarcia umowy) – zostaniecie wtedy zwolnieni z opłaty przez rok.  

Pozostałe opłaty i ograniczenia: 

 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego,
 • 20 darmowych przelewów miesięcznie (jeśli na Wasze konto wpłynie mniej, niż 20.000 zł; 40 darmowych przelewów, jeśli na Wasze konto wpłynie od 20.000 do 100.000 zł oraz nielimitowana ilość darmowych przelewów przy wpływach na ponad 100.000 zł miesięcznie),
 • 7 zł za kartę (0 zł, jeśli za jej pomocą wykonacie płatności na minimum 700 zł miesięcznie lub suma wpływów wyniesie ponad 100.000 zł lub 3,5 zł, jeśli suma wpływów przekroczy 20.000 zł),
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w placówkach BNP Paribas i i sieci Euronet (wypłaty z pozostałych kosztują 1,5%, lecz nie mniej niż 10 zł lub 5 zł w bankomatach BPS).

Regulamin promocji znajdziecie tutaj.

Kwestie podatkowe

Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że wszystkie premie otrzymywane z tytułu promocji bankowych traktowane są jak przychód firmy. Konieczne jest więc ich właściwe zaksięgowanie i odprowadzenie podatku dochodowego.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów