fbpx

Bison – aktualizacja: darmowe konto w niemieckim solarisBanku oraz po 10 euro premii w programie poleceń + 5 euro premii ekstra dla nowych klientów – bez wychodzenia z domu!

Na łamy bloga trafia kolejny ciekawy fintech, który pozwoli Wam naprawdę dobrze dorobić. Aplikacja Bison, czyli bohater dzisiejszego artykułu zapewnia dostęp do konta w walucie euro oraz do portfela kryptowalut. O ile niekiedy macie wątpliwości, czy za danym projektem stoi godny zaufania podmiot, o tyle w przypadku Bisona są to naprawdę mocni gracze. Konto w tradycyjnej walucie zapewnia solarisBank, czyli bank znany użytkownikom bloga dzięki aplikacji Bitwala (z 30 euro premii na start). Natomiast twórcą całej aplikacji oraz portfela kryptowalutowego jest Deutsche Börse Stuttgart. Jest to druga pod względem wielkości w Niemczech oraz dziesiąta w Europie Giełda Papierów Wartościowych, której historia sięga 160 lat. Tworząc aplikację, grupa Börse Stuttgart miała na celu popularyzację technologii blockchain jako uzupełnienia do tradycyjnego rynku finansowego. Cóż, w Polsce instytucje finansowe mają raczej nieco odmienny stosunek do kryptowalut. Wracając jednak do kwestii zarabiania, w ramach programu poleceń otrzymacie 10 euro premii na start za przetestowanie usługi, co przy obecnym kursie euro sięga kwoty niemal 50 zł. Konto jest w pełni darmowe i zakłada się je w pełni online – bez wychodzenia z domu! Jako polecający zarobicie również 10 euro za każde skuteczne polecenie aplikacji Bison, zatem #zostajewdomu i zarabiam! 

Aktualizacja: dodatkowe 5 euro premii na start, czyli odbierz 15 euro bonusu (około 70 zł) za założenie konta w BISON! Wystarczy wpisać kod promocyjny HAPPY5 po zweryfikowaniu konta. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule 🙂

Bison – krótka charakterystyka

Najważniejsze kwestie będące odpowiedzią na pytanie „czym jest aplikacja Bison” oraz kto jest jej właścicielem w zasadzie zawarłem już we wstępie. Informacje na temat solarisBanku, czy też Börse Stuttgart możecie wygooglować w Internecie. Dużo informacji na ten temat znajdziecie też na stronie aplikacji. Z pewnością obecność tych podmiotów wpływa na duże zaufanie wobec projektu. Bison powstał w styczniu 2019 roku i początkowo dostępny był wyłącznie na rynku niemieckim. Na szczęście, działalność aplikacji została rozszerzone na pozostałe kraje Europy, w tym oczywiście Polskę.

Bison zapewnia konto osobiste w walucie euro, działające jak każdy inny rachunek IBAN z przedrostkiem DE, prowadzony przez solarisBank. Za jego pośrednictwem możecie między innymi wykonywać darmowe przelewy SEPA. 

Kolejna usługa to kantor oraz portfel Blockchain. Za pośrednictwem serwisu możecie nie tylko nabyć swoje kryptowaluty, ale również bezpiecznie je przechowywać. Portfel Bison umożliwia również wysyłanie i deponowanie kryptowalut z innego portfela. W przypadku kantoru do wyboru macie następujące kryptowaluty:

 • Bitcoin,
 • Ethereum,
 • Litecoin,
 • Ripple.

Konto Bison – szczegóły

 • 0 zł za założenie konta,
 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za przechowywanie kryptowalut,
 • darmowe przelewy walutowe SEPA w walucie euro,
 • 0% prowizji przy wymianie kryptowalut (jedynym kosztem jest spread),
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Jak założyć konto w Bison

Niezbędnik, czyli co przygotować przed rozpoczęciem procesu:

 • paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty,
 • jeśli w Waszym dowodzie osobistym nie ma podanego adresu lub wybraliście paszport/prawo jazdy, dodatkowo wydrukujcie rachunek za prąd, wodę, gaz, ogrzewanie lub Internet albo wyciąg z konta w banku lub w fintechu.

Wniosek o konto Bison najlepiej zacząć składać od razu na smartfonie. Jeśli proces rozpoczniecie na komputerze, i tak zostaniecie poproszeni o pobranie aplikacji. Aby zarejestrować się w promocji z premią pobierzcie aplikację po kliknięciu w link na dedykowanej stronie promocji (od razu zostaniecie przeniesieni do sklepu z aplikacjami mobilnymi). Pamiętajcie też, iż jeśli samodzielnie pobierzecie aplikację (bez klikania w link polecenia), wówczas nie otrzymacie premii – polecenie się nie zaczyta. Podczas uzupełniania pól, raczej nie używajcie polskich znaków. Promocja trwa od 15 kwietnia do 31 maja 2020 roku.

Aby ułatwić Wam proces otwierania konta Bison, przygotowałem zestaw wygodnych screenów, na których krok po kroku wyjaśniam jakie czynności należy wykonać. Zatem po kliknięciu w dedykowany link zostaniecie przeniesieni do sklepu z aplikacjami. Po pobraniu aplikacji wybierzcie Join now (na samym dole). Na początek aplikacja poprosi Was o podanie adresu e-mail oraz o ustalenie hasła do logowania. W tym momencie otrzymacie na maila link aktywacyjny. Po kliknięciu w link, aplikacja powita Was jako nowych członków społeczności. Następnie zostaniecie zapytani o zgodę na wysyłkę powiadomień oraz przedstawienie krótkiego tutoriala (można to pominąć).

Teraz waszym oczom ukaże się dostęp do konta Bison. 50.000 euro na start? Wygląda świetnie! Jednak to tylko konto demo 🙂 Aby przejść do otwarcia realnego konta kliknijcie w prawym dolnym rogu Switch to Real Money, a następnie Start verification.

Na kolejnym ekranie ukażą Wam się zgody do zaakceptowania (wszystkie są obowiązkowe). Dalej Bison poinformuje Was o ryzyku związanym w inwestowanie w kryptowaluty.

Na kolejnych stronach zostaniecie poproszeni o podanie danych osobistych, kolejno: imię, nazwisko, data urodzenia, kraj zamieszkania, narodowość oraz numer identyfikacji podatkowej (można wpisać PESEL lub pominąć). Ponadto potwierdźcie, iż posiadacie konto, z którego możecie zapewnić przelew SEPA.

Kolejny krok jest dosyć ważny. W tym miejscu wybieracie dodatkowy dokument, który potwierdzi wasze miejsce zamieszkania. Jednak w przypadku, gdy w waszym dowodzie osobistym zawarty jest adres zamieszkania, wówczas nie będziecie musieli okazywać do kamery tego dodatkowego dokumentu. Mimo wszystko, warto go sobie przygotować dla pewności. Do wyboru macie:

 • wydrukowany wyciąg bankowy lub wyciąg z fintechu,
 • wydrukowany rachunek za Internet, telefon, prąd, gaz, ogrzewanie lub wodę (z wyraźnym wskazaniem imienia, nazwiska i adresu).

Po dokonaniu wyboru, wprowadźcie Wasz adres zamieszkania (taki sam jak na wybranym dokumencie). W przypadku kodu pocztowego nie stosujcie kreseczki.

Weryfikacja tożsamości

Teraz przejdziecie do wideoweryfikacji tożsamości, czyli punktu kulminacyjnego w procesie zakładania konta Bison. Proces ten jest bliźniaczo podobny do zakładania konta w Bitwala, zatem jeśli korzystaliście już z tej promocji, bez problemu sobie poradzicie 🙂

Przed nawiązaniem połączenia podajcie numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikacyjny (na końcu rozmowy) oraz zaznaczcie dwie zgody. Nie zrażajcie się, jeśli nie zostaniecie połączeni od razu. Niekiedy potrzeba poczekać kilka minut. Proces wideoweryfikacji realizowany jest przez zewnętrzną firmę IDnow (aczkolwiek cały proces odbywa się w aplikacji Bison, bez potrzeby pobierania aplikacji IDnow). 

Rozmowa odbędzie się w języku angielskim (możecie też wybrać niemiecki), aczkolwiek wystarczą ultra podstawy, aby sobie poradzić. Ponadto konsultanci starają się pokazać, jakie czynności należy wykonać (na przykład pomachać przed kamerą dowodem osobistym). Rozmowa składa się dosłownie z kilku pytań/kwestii, a mianowicie:

 • konsultant może zapytać, czy dobrze go widać i słychać,
 • konsultant poprosi o przedstawienie się – imię i nazwisko,
 • następnie konsultant poprosi o potwierdzenie chęci założenia konta w Bison, użyjcie frazy: Yes, I confirm,
 • pokazanie twarzy do kamery, tak by konsultant mógł wykonać Wam zdjęcie (bez okularów),
 • pomachanie ręką przed twarzą (konsultant pokaże w jaki sposób),
 • pokazanie do kamerki dowodu tożsamości,
 • poruszanie dokumentem tożsamości i wskazanie hologramu, a następnie przykrycie palcem części hologramu,
 • konsultant może Was zapytać także o datę urodzenia oraz potwierdzenie numeru dowodu tożsamości,
 • w razie potrzeby należy pokazać drugi dokument potwierdzający adres,
 • na koniec otrzymacie kod SMS, który należy wpisać na koniec rozmowy.

Uff, nie taki diabeł straszny, jak go malują. Niemniej, miło mi poinformować, iż właśnie staliście się właścicielami konta Bison. Już teraz możecie zalogować się do aplikacji mobilnej, by zweryfikować fakt otwarcia konta. Jeśli konto Demo nie zostanie przełączone automatycznie na konto real, zrobicie to jednym kliknięciem w ustawieniach.

Jak doładować konto w Bison oraz wypłacić środki?

Jedynym sposobem na zasilenie konta jest wykonanie przelewu SEPA w walucie euro. Możecie go wykonać ze swojego konta walutowego w banku lub fintechu typu Revolut, Monese, Bitwala czy N26. Nawet jeśli w chwili obecnej nie posiadacie waluty euro, możecie ją przykładowo zakupić w Revolucie po kursie rzeczywistym. Ewentualnie konto w Bison możecie zasilić przelewając środki z rachunku osobistego w PLN. Jednak w tym przypadku to bank przewalutuje środki po swoim (zazwyczaj niekorzystnym) kursie. Jest to zatem opcja ostateczna dla osób, które nie korzystają z żadnych innych narzędzi walutowych.

W celu zasilenia konta w aplikacji kliknijcie przycisk Deposit money, a następnie Next. W tym momencie aplikacja wyświetli Wam dane do wykonania przelewu SEPA. Taką samą instrukcję otrzymacie też na maila. Pamiętajcie, aby w polu tytuł przelewu przepisać BISON App (choć i bez tego przelew przejdzie bez problemu). Jest to tradycyjny przelew na Wasz rachunek z przedrostkiem DE. Przelew SEPA dochodzi zazwyczaj w ciągu 1 dnia roboczego. Osobiście wykonywałem przelew z Bitwali i przelew dotarł natychmiastowo (konta dla Bitwali i Bison prowadzi solarisBank, dlatego jest to przelew wewnętrzny).

Wypłata środków jest bardzo prosta. W tym celu wchodzicie w ustawienia aplikacji (ikonka w prawym dolnym rogu), a następnie wybieracie opcję Withdraw. W tym miejscu wpisujecie kwotę jaką chcecie wypłacić. Środki powędrują na konto, z którego dokonaliście wpłaty.

Warunki otrzymania premii oraz jak wygląda zakup/sprzedaż kryptowaluty?

Aby zdobyć 10 euro premii na start należy w ciągu 30 dni od momentu otwarcia konta wykonać transakcje zakupu/sprzedaży dowolnej kryptowaluty na łączną kwotę co najmniej 50 euro. W tym celu możecie zasilić konto kwotą 50 euro i za całość zakupić na przykład Bitcoina. Bonus zostanie wypłacony automatycznie w formie zakupu dodatkowych Bitcoinów za równowartość 10 euro. W Waszym portfelu od razu pojawią się Bitcoiny o równowartości 60 euro. Potwierdzenie wypłaty bonusu otrzymacie dodatkowo w wiadomości w ramach aplikacji.

Szczegóły na stronie programu poleceń Bison.

Druga opcja to wpłata mniejszej kwoty, na przykład 10 euro. W tym przypadku należy dokonać kilku transakcji kupna/sprzedaży, aż do momentu przekroczenia minimalnej granicy łącznych transakcji. W ten oto sposób uzyskacie premię, angażując o wiele mniejszy kapitał 🙂

W celu zakupy kryptowaluty, na głównym ekranie klikacie Buy cryptocurrencies, a następnie wybieracie kryptowalutę, którą chcecie nabyć. Dalej już jest łatwo, do wyboru macie opcję Buy (Kup) oraz Sell (Sprzedaj). Po wyborze opcji Buy wpisujecie kwotę oraz zatwierdzacie transakcję. Dana kryptowaluta od razu trafia do waszego portfela. Chcąc dokonać sprzedaży analogicznie wystarczy użyć opcji Sell.

5 euro premii ekstra po wpisaniu kodu!

Jako nowi klienci, oprócz 10 premii w programie poleceń, otrzymacie 5 euro premii ekstra. W tym celu wystarczy wejść w aplikację, kliknąć przycisk menu w prawym dolnym rogu oraz wybrać opcję Redeem code. Po wpisaniu kodu HAPPY5 i kliknięciu Redeem, 5 euro automatycznie pojawi się na waszym koncie jako równowartość w Bitcoinach. Prościej się nie da 🙂

Promocja dla nowych klientów trwa od 20 kwietnia do 31 maja 2020 roku. Więcej na ten temat na dedykowanej podstronie promocji.

Program poleceń, czyli 10 euro za skuteczne polecenie – bez limitu!

Aplikacja Bison wyróżnia się dość wysoką stawką dla polecającego na tle innych programów poleceń. 10 euro (wypłacane jako równowartość w kryptowalucie) to przy obecnym kursie europejskiej waluty niemal 50 zł. Warto zatem „głosić wieść o Bisonie” wśród swoich bliskich 🙂

Polecanie serwisu Bison możliwe jest zaraz po założeniu konta. Link polecający wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu w ikonkę ustawień (prawy dolny róg), a następnie opcję Invite friends. Waszym oczom ukaże się link polecający, który możecie przesyłać bezpośrednio do znajomych (na przykład mailem) lub poprzez wykorzystanie social mediów (Send invitation). W tym miejscu możecie również śledzić liczbę poleconych użytkowników.

Od razu uprzedzam, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w aplikacji mobilnej. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus. 

Szczegóły na stronie programu poleceń Bison.

Informacje o ryzyku

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco bardziej obytych z obsługą smartfona i aplikacji mobilnych oraz otwartych na nowości.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie Bison są po angielsku, zaś w sieci próżno szukać wyczerpujących opracowań promocji w języku polskim (jetem tu niejako pionierem). Dla mnie również jest to całkiem nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

Kurs Bitcoina, jak i innych kryptowalut jest dość zmienny, szczególnie w obecnych czasach. W chwili wymiany waluty, wartość danej kryptowaluty może być wyższa lub niższa niż w chwili wypłaty bonusu. Aktualne kursy kryptowalut w aplikacji Bison zapewnia EUWAX AG, spółka zależna Boerse Stuttgart GmbH. Różnica między ceną zakupu i sprzedaży waluty to tak zwany spread. Jest to standardowy koszt wymiany walut, który może nieco uszczknąć ostateczną wartość premii.

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów