Bitpanda: 10 euro premii na start (około 45 zł) oraz 5 euro premii w programie poleceń!

Bitpanda to popularna platforma wśród miłośników kryptowalut. Ostatni rok dla austriackiej giełdy był rokiem przełomu. Nie dość, że stała się startupowym jednorożcem (jej wycena przekroczyła miliard euro) to awansowała do pierwszej setki kryptowalutowych giełd na świecie (w chwili pisania tego artykułu – 82. miejsce według Coin Market Cap). Milowym krokiem w rozwoju Bitpandy było umożliwienie inwestowania również w akcje najpopularniejszych spółek giełdowych świata oraz fundusze ETF. Nowych klientów z pewnością zainteresuje fakt korzystnego programu poleceń. W tym przypadku możecie zdobyć 5 euro premii na start oraz identyczną kwotę za polecanie usługi swoim bliskim. Dodatkowo, nowi klienci mogą otrzymać 5 euro premii ekstra za wypełnienie prostego quizu. Oznacza to, iż premia startowa to aż 10 euro, co przy obecnym kursie europejskiej waluty daje nieco ponad 45 zł premii!

Bitpanda – czym jest oraz krótki rys historyczny

Bitpanda to austriacka giełda kryptowalut, która od momentu założenia w 2014 roku rozwinęła się do niesamowitego poziomu. Dziś firma jest pierwszym startupem z Austrii, którego wartość przekracza miliard dolarów (1,2 mld dolarów po uzyskaniu 170 milionów dolarów finansowania w marcu 2021 roku). Platforma zatrudnia aktualnie 400 pracowników, którzy obsługują ponad 2 miliony użytkowników z 44 państw. Za pomocą Bitpandy możecie inwestować w ponad 100 różnych cyfrowych aktywów – od kryptowalut, przez akcje czy fundusze ETF, na indeksach kryptowalutowych kończąc. Bitpanda stawia na prostotę i umożliwienie lokowania środków w sposób odpowiedzialny i ograniczający ryzyko nie tylko przez doświadczonych traderów, ale także tych, którzy stawiają w tym świecie pierwsze kroki.

Bezpieczeństwo

Jak wiele platform tego typu, Bitpanda zabezpiecza środki swoich inwestorów w portfelach offline. Firma działa zgodnie z dyrektywami MiFID oraz PSD2, ujednolicającymi standardy bezpieczeństwa płatności w Unii Europejskiej. Ciekawostka: Bitpanda prowadzi program Bug Bounty, który zakłada przyznanie premii za znalezienie błędów i problemów technicznych. Zainteresuje to z pewnością specjalistów IT. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Co wspólnego mają Bitpanda i Kraków?

Polskie media już w połowie zeszłego roku informowały o tym, że Polska ma stać się ważną lokalizacją biznesową i technologiczną startupu. Tak też się stało – jak przeczytamy w artykule Business Insider, w grudniu 2020 roku Bitpanda stworzyła w Krakowie centrum technologiczne o wartości 10 milionów złotych. Pracujący tam programiści stale rozwijają platformę i czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich transakcji. Kraków stał się drugim domem firmy. Stworzenie polskiego zespołu niemal podwoiło liczbę osób zaangażowanych w projekt.

Konto Bitpanda – szczegóły

  • 0 zł za założenie konta,
  • 0 zł za prowadzenie konta w walutach CHF, USD, EUR, GBP,
  • 0 zł za przechowywanie kryptowalut,
  • darmowe przelewy walutowe SEPA w walucie euro,
  • atrakcyjne prowizje przy wymianie kryptowalut, zgodne z aktualnym cennikiem,
  • szczegóły w Cenniku oraz w Tabeli stosowanych limitów.

Jak założyć konto w Bitpanda

Niezbędnik, czyli co przygotować przed rozpoczęciem procesu:

  • paszport lub dowód osobisty.

Wniosek o konto Bitpanda możecie zacząć składać na smartfonie lub na komputerze. W obu przypadkach proces odbywa się w przeglądarce internetowej. To pewna różnica w stosunku do dotychczasowo opisywanych fintechów, które już od początku sugerowały pobranie aplikacji mobilnej. Wniosek w większości dostępny jest w języku polskim. Jedynie na pewnym etapie pojawia się krótka ankieta po angielsku, ale łatwo poradzi sobie z nią tłumacz Google Translate. Wystarczy w dowolnym miejscu na stronie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Przetłumacz na język polski. Osobiście wniosek o konto w Bitpanda wypełniłem na komputerze, tak by móc pokazać Wam na wygodnych screenach, jakie kroki należy wykonać. Podczas uzupełniania pól – nie używajcie polskich znaków.

Zatem do dzieła! Wniosek o konto z premią dostępny jest po kliknięciu w link na dedykowanej stronie promocji. Aby polecenie zaczytało się prawidłowo, warto wcześniej wyczyścić cookies oraz wyłączyć programy blokujące typu AdBlock. Zatem po przejściu na stronę Bitpanda wybierzcie opcję Rozpocznij.

Serwis został już w większości przetłumaczony na język polski.

Na początek podajcie podstawowe dane osobowe oraz zaakceptujcie dwie pierwsze zgody (newsletter jest fakultatywny). Po chwili dostaniecie link aktywacyjny na adres e-mail.

Pierwsza część za nami. 🙂

Po kliknięciu w link w mailu, Bitpanda poprosi Was o odpowiedź na kilka pytań, wymaganych przez prawo unijne, między innymi o źródła funduszy, wartość majątku, status zatrudnienia czy o spodziewaną kwotę inwestycji. Google translate sprawdza radzi sobie tutaj bardzo dobrze. Informacje te mają bardziej charakter statystyczny.

Weryfikacja w Bitpanda została uproszczona do minimum.

Weryfikacja tożsamości w Bitpanda

Kolejnym krokiem będzie weryfikacja swojej tożsamości. Odbywa się ona bez konieczności rozmowy z konsultantem. Wiem, że to istotne dla wielu z Was. Kliknijcie Zweryfikuj teraz, wybierzcie swoje obywatelstwo oraz dokument, którym będziecie chcieli się zweryfikować (paszport lub dowód osobisty). Po przejściu dalej wyraźcie zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz biometrycznych i zaznaczcie, że podejmujecie to działanie z własne woli. Weryfikacja polega na nagraniu siebie podczas wykonywania dwóch czynności: głośnego wymawiania trzech cyfr (może być po polsku) oraz obejrzenia się przez ramię.

Weryfikacja bez krępujących rozmów na wideoczacie!

Po wykonaniu dwóch krókich nagrań, na ekranie pojawi się polecenie kontynuowania procesu na telefonie. Jednym kliknięciem możecie wysłać na swój numer SMS z linkiem, skopiować go na komputerze i przesłać sobie w dowolny sposób lub po prostu zeskanować kod QR.

Bitpanda poważnie podchodzi do tematu zabezpieczeń.

Skorzystałem z opcji wysyłania SMS.

Po otwarciu linka w telefonie, za pomocą otwartej aplikacji, będziecie musieli jedynie wykonać dwa zdjęcia dowodu osobistego lub paszportu – z przodu oraz z tyłu dokumentu tożsamości. Podsumowanie weryfikacji powinno znaleźć się po chwili na ekranie komputera. Potwierdźcie przesłanie materiałów do weryfikacji.

Prześlijcie materiały weryfikacyjne jednym kliknięciem.
Weryfikacja w Bitpanda zakończona – zaczekajcie na efekty!

W tym momencie możecie spokojnie poczekać na weryfikację. U mnie trwała ona kilka minut, pomimo, że zdjęcia nie były najwyższej jakości. W tym czasie możecie zamknąć powyższy komunikat i zająć się czymś innym.

Po krótkiej chwili dostaniecie maila z potwierdzeniem założenia konta w Bitpanda, zaś w systemie online ukaże się informacja o pozytywnej weryfikacji konta. Teraz już możecie przejść do kwestii doładowania środków 🙂

Jak doładować konto w Bitpanda oraz wypłacić środki?

Dokonanie depozytu jest pośrednio warunkiem uzyskania premii. Możecie to zrobić na kilka sposobów – między innymi za pomocą kart Visa i Mastercard (z prowizją 1,5%) lub przelewu SEPA. Depozytu najlepiej jest dokonać w walucie euro. Istnieje możliwość wysyłki pieniędzy ze złotówkowego konta w polskim banku, jednak koszty przewalutowania mogą być w tym przypadku dość duże. Przelew najlepiej będzie zrobić z portfela online – jak Revolut (50 zł premii na start), Vivid Money (z 5 euro premii) po wcześniejszym przewalutowaniu.

Dla korzystających z Revoluta: za pomocą tej platformy możecie wysłać tylko przelew SEPA. Bitpanda nie przyjmie płatności kartą wydaną przez Revolut. Niestety Bitpanda utrudnia też wypłatę walut FIAT na Revoluta, więc lepiej podać inne konto lub dokonać wypłaty w kryptowalutach.

W celu zasilenia konta w kryptogiełdzie kliknijcie przycisk Depozyt i wskażcie interesującą Was metodę płatności.

Wybór metod płatności w Bitpanda

Po dokonaniu wyboru, wpiszcie jaką kwotą chcecie doładować konto. Minimalna kwota doładowania to 25 euro. Dla pewności, warto doładować konto z lekką górką, na przykład 27 lub 30 euro.

Warto dodać kilka euro – dla pewności.

Po kliknięciu Przejdź do podsumowania, zatwierdzeniu zgód oraz kliknięciu Potwierdź, system pokaże Wam dane do wykonania przelewu SEPA. Jeśli nie macie teraz możliwości wykonania przelewu, dane możecie wyeksportować do pliku pdf. Instrukcja trafi również na waszego maila.

Bitpanda – szczegóły przelewu

Pamiętajcie, aby w polu tytuł przelewu przepisać numer referencyjny płatności . Dzięki temu środki poprawnie zostaną przydzielone do waszej e-portmonetki. Przelew SEPA dochodzi zazwyczaj w ciągu 1-2 dni roboczych. Osobiście wykonywałem przelew z Bitwali i przelew dotarł tego samego dnia. Numer referencyjny wpiszcie w tytule przelewu.

Wypłata środków jest bardzo prosta. W tym celu wchodzicie w Portfel, a następnie odszukujecie portfel w walucie euro. W tym momencie wybieracie opcję Wypłać Euro lub Withdraw EUR, jeśli używacie serwisu w języku angielskim.

Bitpanda – wypłata środków

Środki powędrują na konto, z którego dokonaliście wpłaty (przelewu SEPA). Ewentualnie możecie edytować numer konta na inny. W moim przypadku Bitpanda dodatkowo poprosiła o dodanie numeru BIC/SWIFT. Jako, że robiłem przelew z Bitwali, poszukałem w Google hasła „BIC solarisBank”.

Na końcu podajecie kwotę wypłaty. Minimalnie jest to 25 euro.

Bitpanda – podsumowanie wypłaty

Warunek otrzymania 5 euro premii na start

Oprócz wpłacenia depozytu na kwotę co najmniej 25 euro, głównym warunkiem zdobycia premii jest zakup dowolnej kryptowaluty za równowartość minimum 25 euro. Po zakupie na przykład Litecoina lub Bitcoina, możecie go od razu sprzedać lub odłożyć ten fakt na przyszłość. W ten oto sposób z 25 euro zrobicie (prawie) 30 euro. Napisałem prawie, ponieważ różnica między ceną kupna i sprzedaży kryptowaluty może nieco uszczknąć wartość premii. Ciekawą opcją jest zakup i sprzedaż waluty USDT – tether. Odzwierciedla ona kurs dolara, dlatego nie jest tak mocno narażona na wahania kursów.

Zakup i sprzedaż kryptowaluty jest bardzo prosta i nie różni się niczym od wymiany waluty w tradycyjnym kantorze internetowym.

Na ekranie głównym wchodzicie do sekcji Portfel, spośród posiadanych portfeli wybieracie ten prowadzony w euro, a następnie klikacie przycisk Kup i wybieracie kryptowalutę, której jednostki planujecie kupić. Wpisujecie kwotę (w euro) jaką chcecie wymienić i zatwierdzacie zakup.

Bitpanda – zakup kryptowalut

Finalnie kupiłem nieco mniej jednostek XRP – za 28 euro

Dana kryptowaluta od razu trafia do waszego portfela. Chcąc dokonać sprzedaży analogicznie wystarczy wejść do portfela kryptowalutowego i wybrać opcję Sprzedaj.

Bitpanda – skuteczny zakup XRP

Po zakupie kryptowaluty, 5 euro premii automatycznie zostanie przelane do waszego portfela w walucie euro.

Szczegóły na stronie programu poleceń Bitpanda.

Bitpanda – wypłata bonusu


5 euro premii ekstra za rozwiązanie quizu

To jeszcze nie wszystko! Oprócz 5 euro premii na start, otrzymacie dodatkowo 5 euro premii ekstra za rozwiązanie prostego quizu. Dotyczy on tematyki kryptowalut, dzięki czemu sprawdzicie swój stan wiedzy na ten temat. Quiz jest po angielsku, aczkolwiek pytania możecie przeklejać do Google Translate, a odpowiedzi szukać w Internecie lub w 25 lekcjach od Bitpandy. Macie nieskończenie wiele podejść do rozwiązywania quizu. Składa się on z 15 pytań czterokrotnego wyboru i trwa maksymalnie 20 minut. Aby otrzymać premię należy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi, czyli 12/15 pytań.

Bitpanda – Quiz

Quiz przeznaczony jest dla osób, które dokonały weryfikacji konta. Premia zostanie wypłacona na portfel BEST, od razu po zdaniu egzaminu. Środki możecie od razu wymienić na walutę tradycyjną lub inną kryptowalutę. Dajcie znać w komentarzach jak Wam poszło!

Quiz dostępny jest na stronie Bitpanda Academy. Aby przejść do jego rozwiązania należy się zalogować, wybrać Start learning, a następnie Check your knowledge. Powodzenia! A mi poszło tak:

Bitpanda – wyniki quizu

Program poleceń, czyli 5 euro za skuteczne polecenie – bez limitu!

Polecanie serwisu Bitpanda możliwe jest po zweryfikowaniu konta. Link polecający wygenerujecie po zalogowaniu w serwisie i kliknięciu w ikonkę pandy w prawym górnym rogu. Swój link znajdziecie po kliknięciu w przycisk Tell-a-friend. Link polecający możecie przesyłać bezpośrednio do znajomych (na przykład mailem) lub poprzez wykorzystanie social mediów.

Co prawda, w panelu pojawia się informacja o 10 euro premii, aczkolwiek w przypadku Polaków i Ukraińców wypłacane jest jedynie 5 euro premii. No cóż…

Bitpanda – tell-a-friend

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w serwisie. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus. W chwili pisania tego artykułu jest to po 5 euro premii dla obu stron programu za założenie konta, doładowanie go kwotą minimum 25 euro oraz zakup kryptowaluty za co najmniej taką kwotę.

Szczegóły na stronie programu poleceń Bitpanda.

Jak zamknąć konto w Bitpanda?

Jeśli będziecie chcieli zamknąć konto w Bitpandzie, zrobicie to w pełni online. Wystarczy napisać prośbę do supportu. Przed zamknięciem musicie wypłacić wszystkie środki, tak by konta były puste.

Więcej na ten temat na dedykowanej podstronie Bitpanda.Informacje o ryzyku

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką finansów, w tym kryptowalut.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Większość informacji na stronie Bitpanda jest w języku angielskim, zatem zawsze coś źle przetłumaczyć. Dla mnie również jest to całkiem nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, akcji giełdowych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

Kurs Bitcoina, jak i innych kryptowalut jest dość zmienny, szczególnie w obecnych czasach. W chwili wymiany waluty, wartość danej kryptowaluty może być wyższa lub niższa niż w chwili wypłaty bonusu. Różnica między ceną zakupu i sprzedaży waluty to tak zwany spread. Jest to standardowy koszt wymiany walut, który może nieco uszczknąć ostateczną wartość premii.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów