Bitpanda: 15 euro premii na start (około 70 zł) oraz 10 euro premii w programie poleceń – #ZostańWDomu i zarabiaj!

Ten artykuł nie jest już w pełni aktualny. W związku z tym sprawdź najnowszy artykuł na temat Bitpandy.

Były: Bitwala, XAPO i Bison, no to czas na kolejną nowość. Tym razem pod lupę trafia giełda kryptowalut Bitpanda. Jest to największy tego typu podmiot w Austrii, działający na rynku od 2014 roku. Oprócz szerokiego wachlarza kryptowalut, Bitpanda umożliwa również inwestowanie w waluty tradycyjne oraz metale szlachetne. Was jednak najbardziej z pewnością zainteresuje fakt korzystnego programu poleceń. W tym przypadku możecie zdobyć 10 euro premii na start oraz identyczną kwotę za polecanie usługi swoim bliskim. Dodatkowo, nowi klienci mogą otrzymać 5 euro premii ekstra za wypełnienie prostego quizu. Oznacza to, iż premia startowa to aż 15 euro, co przy obecnym kursie europejskiej waluty daje około 70 zł premii! Prowadzenie konta oraz portfela crypto jest darmowe, tak samo jak przelewy SEPA. Warunki promocji są bardzo proste, a potencjał zarobków bardzo duży, zatem #zostajewdomu i zarabiam! 

Bitpanda – czym jest oraz krótki rys historyczny

Jak wspomniałem we wstępie, Bitpanda to największa kryptogiełda w Austrii, której początki datuje się na 2014 roku. Oprócz rodzimego rynku, Bitpanda oferuje swoje usługi na terenie całej Unii Europejskiej. Dzięki temu posiada ona już ponad milion użytkowników! Główne cechy Bitpandy to niskie opłaty i atrakcyjne ceny aktywów (handluje się bezpośrednio z giełdą, a nie pomiędzy jej uczestnikami).

Serwis Bitpanda zapewnia wielowalutowy cyfrowy portfel zapewniający obsługę w walutach (euro, funt brytyjski, frank szwajcarski oraz dolar amerykański) oraz w ponad 20 kryptowalutach.

Konto Bitpanda – szczegóły

  • 0 zł za założenie konta,
  • 0 zł za prowadzenie konta w walutach CHF, USD, EUR, GBP,
  • 0 zł za przechowywanie kryptowalut,
  • darmowe przelewy walutowe SEPA w walucie euro,
  • atrakcyjne prowizje przy wymianie kryptowalut, zgodne z aktualnym cennikiem,
  • szczegóły w Cenniku oraz w Tabeli stosowanych limitów.

Jak założyć konto w Bitpanda

Niezbędnik, czyli co przygotować przed rozpoczęciem procesu:

  • paszport lub dowód osobisty.

Wniosek o konto Bitpanda możecie zacząć składać na smartfonie lub na komputerze. W obu przypadkach proces odbywa się w przeglądarce internetowej. To pewna różnica w stosunku do dotychczasowo opisywanych fintechów, które już od początku sugerowały pobranie aplikacji mobilnej. Składanie wniosku w przeglądarce jest również bardzo wygodne ze względu na wsparcie opcji tłumacza Google. Wystarczy w dowolnym miejscu na stronie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Przetłumacz na język polski. Osobiście wniosek o konto w Bitpanda wypełniłem na komputerze, tak by móc pokazać Wam na wygodnych screenach, jakie kroki należy wykonać. Podczas uzupełniania pól – nie używajcie polskich znaków.

Zatem do dzieła! Wniosek o konto z premią dostępny jest po kliknięciu w link na dedykowanej stronie promocji. Aby polecenie zaczytało się prawidłowo, warto wcześniej wyczyścić cookies oraz wyłączyć programy blokujące typu AdBlock. Zatem po przejściu na stronę Bitpanda wybierzcie opcję Get started now.

Na początek podajcie podstawowe dane osobowe oraz zaakceptujcie dwie pierwsze zgody (newsletter jest fakultatywny). Po chwili dostaniecie link aktywacyjny na adres e-mail.

Po kliknięciu w link w mailu, Bitpanda poprosi Was o odpowiedź na kilka pytań, wymaganych przez prawo unijne, między innymi o źródła funduszy, wartość majątku, status zatrudnienia czy o spodziewaną kwotę inwestycji. Google translate sprawdza radzi sobie tutaj bardzo dobrze. Informacje te mają bardziej charakter statystyczny.

Po serii pytań, wasze konto jest już otwarte! Teraz bardzo ważny krok, czyli weryfikacja. W tym celu kliknijcie Verify now, a następnie uzupełnijcie szczegółowe dane osobowe wraz zaznaczeniem jednej zgody na końcu formularza.

Teraz wybierzcie, jakim dokumentem chcecie się zweryfikować. Po kliknięciu Continue, pojawią się Wam dwie opcje weryfikacji. Tutaj ogromne brawa dla Bitpandy, ponieważ żadna inna instytucja nie daje takiego wyboru:

  • Light verification – przyjazna weryfikacja polegająca na zrobieniu selfie oraz zdjęcia dowodu osobistego z dwóch stron (na wzór tej w XAPO lub w Revolucie).
  • Full verification – czyli pełna weryfikacja podczas rozmowy z konsultantem IDnow (taka sama jak w Bison lub Bitwala z 30 euro premii).

Ponadto w przypadku pełnej weryfikacji możecie doładowywać konto za pośrednictwem karty płatniczej. Dla light verification jedyna opcja to przelew SEPA.

Po kliknięciu Start light verification, zapoznajcie się z informacjami na temat ochrony danych osobowych i zatwierdźcie wszystkie trzy obowiązkowe zgody. Bez tego system nie przepuści Was dalej. Później jeszcze jedna  zgód, dotycząca danych biometrycznych i możecie przejść do procesu weryfikacji.

Proces ten jest prosty i intuicyjny. Aplikacja najpierw poprosi Was o wykonanie zdjęcia dokumentu tożsamości z przodu i z tyłu. Później aplikacja poprosi o zdjęcie twarzy. U mnie całość trwała około 30 sekund. Teraz już tylko pozostało oczekiwanie na akceptację weryfikacji.

W tym momencie możecie spokojnie poczekać na weryfikację. U mnie trwała ona kilka minut, pomimo, że zdjęcia nie były najwyższej jakości. W tym czasie możecie zamknąć powyższy komunikat i zająć się czymś innym.

Po krótkiej chwili dostaniecie maila z potwierdzeniem założenia konta w Bitpanda, zaś w systemie online ukaże się informacja o pozytywnej weryfikacji konta. Teraz już możecie przejść do kwestii doładowania środków 🙂

Jak doładować konto w Bitpanda oraz wypłacić środki?

Jedynym sposobem na zasilenie konta jest wykonanie przelewu SEPA w walucie euro. Możecie go wykonać ze swojego konta walutowego w banku lub fintechu typu Monese, bnc10, Bitwala (z 30 euro premii) czy N26. Nawet jeśli w chwili obecnej nie posiadacie waluty euro, możecie ją przykładowo zakupić w Revolucie po kursie rzeczywistym i przelać do któregoś z wymienionych fintechów. Ewentualnie konto w Bitpanda możecie zasilić przelewając środki z rachunku osobistego w PLN. Jednak w tym przypadku to bank przewalutuje środki po swoim (zazwyczaj niekorzystnym) kursie. Jest to zatem opcja ostateczna dla osób, które nie korzystają z żadnych innych narzędzi walutowych.

W celu zasilenia konta w kryptogiełdzie kliknijcie przycisk Deposit (prawy górny róg), a następnie Euro Wallet. W tym momencie aplikacja wyświetli Wam informację o możliwości doładowania konta poprzez przelew SEPA.

Po dokonaniu jedynego z możliwych wyborów, wpiszcie jaką kwotą chcecie doładować konto. Minimalna kwota doładowania to 25 euro. Dla pewności, warto doładować konto z lekką górką, na przykład 27 euro.

Po kliknięciu Go to summary, zatwierdzeniu zgód oraz kliknięciu Confirm, system pokaże Wam dane do wykonania przelewu SEPA. Jeśli nie macie teraz możliwości wykonania przelewu, dane możecie wyeksportować do pliku pdf. Instrukcja trafi również na waszego maila.

Pamiętajcie, aby w polu tytuł przelewu przepisać reference number. Dzięki temu środki poprawnie zostaną przydzielone do waszej e-portmonetki. Przelew SEPA dochodzi zazwyczaj w ciągu 1-2 dni roboczych. Osobiście wykonywałem przelew z Bitwali i przelew dotarł tego samego dnia.

Wypłata środków jest bardzo prosta. W tym celu wchodzicie w Euro Wallet, a następnie wybieracie opcję Withdraw EUR.

Środki powędrują na konto, z którego dokonaliście wpłaty (przelewu SEPA). Ewentualnie możecie zedytować numer konta na inny. W moim przypadku Bitpanda dodatkowo poprosiła o dodaniu numeru BIC/SWIFT. Jako, że robiłem przelew z Bitwali, poszukałem w Google hasła „BIC solarisBank”.

Na końcu podajecie kwotę wypłaty. Minimalnie jest to 25 euro.

Warunek otrzymania 10 euro premii na start

Oprócz wpłacenia depozytu na kwotę co najmniej 25 euro, głównym warunkiem zdobycia premii jest zakup dowolnej kryptowaluty za równowartość minimum 25 euro. Po zakupie na przykład Bitcoina, możecie go od razu sprzedać lub odłożyć ten fakt na przyszłość. W ten oto sposób z 25 euro zrobicie (prawie) 35 euro. Napisałem prawie, ponieważ różnica między ceną kupna i sprzedaży kryptowaluty może nieco uszczknąć wartość premii.

Zakup i sprzedaż kryptowaluty jest bardzo prosta i nie różni się niczym od wymiany waluty w tradycyjnym kantorze internetowym.

Na ekranie głównym wchodzicie w dany rodzaj kryptowaluty, po czym na górze wybieracie opcję Trade. Dalej do wyboru macie opcję Buy (Kup) oraz Sell (Sprzedaj). Po wyborze opcji Buy wpisujecie kwotę oraz zatwierdzacie transakcję.

Dana kryptowaluta od razu trafia do waszego portfela. Chcąc dokonać sprzedaży analogicznie wystarczy użyć opcji Sell.

Po zakupie kryptowaluty, 10 euro premii automatycznie zostanie przelane do waszego portfela w walucie Euro.

Szczegóły na stronie programu poleceń Bitpanda.

5 euro premii ekstra za rozwiązanie quizu

To jeszcze nie wszystko! Oprócz 10 euro premii na start, otrzymacie dodatkowo 5 euro premii ekstra za rozwiązanie prostego quizu. Dotyczy on tematyki kryptowalut, dzięki czemu sprawdzicie swój stan wiedzy na ten temat. Quiz jest po angielsku, aczkolwiek pytania możecie przeklejać do Google Translate, a odpowiedzi szukać w Internecie lub w 25 lekcjach od Bitpandy. Macie nieskończenie wiele podejść do rozwiązywania quizu. Składa się on z 15 pytań czterokrotnego wyboru i trwa maksymalnie 20 minut. Aby otrzymać premię należy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi, czyli 12/15 pytań.

Quiz przeznaczony jest dla osób, które dokonały weryfikacji konta. Premia zostanie wypłacona na portfel BEST, od razu po zdaniu egzaminu 🙂 Dajcie znać w komentarzach jak Wam poszło!

Quiz dostępny jest na stronie Bitpanda Academy. Aby przejść do jego rozwiązania należy się zalogować, wybrać Start learning, a następnie Check your knowledge. Powodzenia! A mi poszło tak:

Program poleceń, czyli 10 euro za skuteczne polecenie – bez limitu!

Polecanie serwisu Bitpanda możliwe jest po zweryfikowaniu konta. Link polecający wygenerujecie po zalogowaniu w serwisie i kliknięciu w ikonkę pandy w prawym górnym rogu. Swój link znajdziecie po kliknięciu w przycisk Tell-a-friend. Link polecający możecie przesyłać bezpośrednio do znajomych (na przykład mailem) lub poprzez wykorzystanie social mediów.

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w serwisie. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus. W chwili pisania tego artykułu jest to po 10 euro premii dla obu stron programu za założenie konta, doładowanie go kwotą minimum 25 euro oraz zakup kryptowaluty za co najmniej taką kwotę.

Szczegóły na stronie programu poleceń Bitpanda.

Jak zamknąć konto w Bitpanda?

Jeśli będziecie chcieli zamknąć konto w Bitpandzie, zrobicie to w pełni online. Wystarczy napisać prośbę do supportu. Przed zamknięciem musicie wypłacić wszystkie środki, tak by konta były puste.

Więcej na ten temat na dedykowanej podstronie Bitpanda.

Informacje o ryzyku

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką finansów, w tym kryptowalut.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie Bitpanda, zatem zawsze coś można przekręcić. Dla mnie również jest to całkiem nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

Kurs Bitcoina, jak i innych kryptowalut jest dość zmienny, szczególnie w obecnych czasach. W chwili wymiany waluty, wartość danej kryptowaluty może być wyższa lub niższa niż w chwili wypłaty bonusu. Różnica między ceną zakupu i sprzedaży waluty to tak zwany spread. Jest to standardowy koszt wymiany walut, który może nieco uszczknąć ostateczną wartość premii.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów