Bankse: 50 euro za każdego poleconego, czyli ciekawa zapowiedź nowego fintechu

Trzeba przyznać, że promocja Bankse już na pierwszy rzut oka różni się od innych akcji, dotychczas prezentowanych na blogu. Promocja polega na wpisaniu się na listę oczekujących i założeniu konta w ciągu 30 dni od premiery usługi, która planowana jest na wrzesień 2021 roku. Premię w wysokości 50 euro otrzymacie za zaproszenie do Bankse znajomego lub znajomych (bez limitu ilościowego). Co ważne, wystarczy podać podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko. Bankse to fintech podobny do Revoluta, zatem znalezienie chętnych na konto nie powinno być problemem. Warto zwrócić uwagę, iż Bankse będzie posiadać status banku. Dzięki temu uzyskacie pełnoprawny estoński numer IBAN oraz gwarancję depozytów do równowartości 100.000 euro. Aby móc polecać nowe osoby, najpierw sami musicie wpisać się na listę oczekujących.

Bankse – co wiemy o marce?

Bankse to fintech, będący elektronicznym portfelem, czerpiącym z rozwiązań innych marek, funkcjonujących już na rynku. Będzie umożliwiał wymianę kryptowalut, a także inwestowanie w surowce i energię odnawialną, pochodzącą z farm słonecznych. Pełna działalność marki, wraz z udostępnieniem usług klientom, wystartuje we wrześniu bieżącego roku. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji trzy plany: Standard, Premium i Metal. Każdy z nich gwarantuje darmowe prowadzenie konta i wypłaty z bankomatów oraz bezpłatne wirtualne karty debetowe. Darmowe karty fizyczne są dostępne dla dwóch pierwszych planów. Za metalową kartę przyjdzie zapłacić jedynie w najdroższym planie. Bankse pozwoli również zarabiać – wydając. Chodzi tu oczywiście o 0,3% moneyback za transakcje wykonane kartą płatniczą.

Bankse oferuje darmowe przelewy SEPA (również natychmiastowe) i dostęp do bankowości mobilnej za darmo. Dostępne będzie także konto oszczędnościowe. Wymiana kryptowalut będzie obarczona prowizją w wysokości 2%, 1,5% lub 1% – zależnie od wybranego planu. 

Bankse chce wspierać rozwój i edukację finansową dzieci, dlatego klienci marki (plan Premium i Metal) będą mogli wyrobić także darmową kartę debetową dla swojej pociechy. Dostępna dla wszystkich będzie z kolei możliwość otwarcia darmowego subkonta dla dzieci (w tym przypadku różnica pomiędzy poszczególnymi planami dotyczy ilość takich rachunków – 1, 2 lub 6 dla naprawdę dużych rodzin).

Przyznam, że o samej marce nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Z pewnością dodatkowe informacje będą pojawiały się wraz ze zbliżającym się terminem startu całego projektu. Myślę, że warto w tym celu śledzić również profile Bankse w social mediach, na Facebooku, Instagramie, LinkedIn lub Twitterze.

Zasady promocji Bankse

Udział w promocji jest bardzo prosty. Nie wymaga przeprowadzenia żadnej weryfikacji, przesyłania zdjęć czy rozmów z konsultantami (przynajmniej w tym momencie 🙂 ). To tylko zapisanie się do listy oczekujących. Pozwólcie, że rozpiszę to w kilku wygodnych krokach.

Krok 1. Wejdźcie na dedykowaną stronę promocji i wpiszcie swoje podstawowe dane: imię, nazwisko i adres e-mail oraz podajcie mój kod polecający (lub inny, który otrzymacie na przykład od swojego znajomego): Bankse42115. Dodatkowo, w ramach prezentu powitalnego, możecie także odebrać 3 miesiące dostępu do konta w planie Premium za darmo. Wystarczy, że w polu Welcome gift… wybierzecie opcję Sure I’d like to try… Całość potwierdźcie, klikając przycisk Join the Waiting List.

Waiting List, czyli lista oczekujących Bankse

Mail z potwierdzeniem dołączenia powinniście otrzymać w ciągu 24 godzin.

Potwierdzenie dodania do listy

Krok 2. W treści wiadomości znajdziecie własny kod polecający, który możecie przesłać swoim znajomym i przyjaciołom. Oni także powinni wpisać się na listę oczekujących.

Krok 3. W momencie, gdy usługa oficjalnie wystartuje (we wrześniu 2021 roku), zarówno Wy, jak i zaproszeni przez Was znajomi, powinniście w ciągu 30 dni otworzyć konto w Bankse, a następnie zasilić je kwotą minimum 50 euro i wykonać co najmniej dwie transakcje kartą w sklepie stacjonarnym lub online. 

Jeśli tak się stanie, otrzymacie po 50 euro za każdą osobę zaproszoną przez Was do aplikacji, która spełni te trzy warunki.

Użyj mojego kodu rekomendacyjnego: Bankse42115

Co będzie z Bankse we wrześniu?

Z uwagi na fakt, że sama usługa Bankse nie jest jeszcze dostępna, nie mogę powiedzieć o niej zbyt wiele. Promocja również nie została do tej pory sprawdzona i przetestowana. Twórcy aplikacji chyba zdają sobie z tego sprawę, dlatego na obecnym etapie nie tylko nie ma konieczności wpłacania żadnego depozytu, ale także pełnej rejestracji w usłudze (póki co ta opcja jest w ogóle niedostępna). Do udziału w promocji wystarczy Wam adres e-mail, za pomocą którego zapiszecie się na listę oczekujących. Proponuję Wam to zrobić (bo nie możecie nic stracić) i czekać na rozwój wypadków.

Jedno jest pewne, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziecie mogli na tym naprawdę dużo zarobić. 50 euro to niemal 250 zł. Namówienie przykładowo 10 osób na zostawienie podstawowych danych, pozwoli Wam zarobić 2500 zł, co starczy na solidne wakacje. Nie oszukujmy się, tak podstawowe dane jak imię, nazwisko i adres e-mail zna każdy sklep, w którym robiliście zakupy online, czy też przychodnia, w której leczyliście zęby. Tak naprawdę wymienione instytucje wiedzą o Was o wiele więcej, zatem akcja Bankse jest o wiele mniej inwazyjna.

Pozostaje jeszcze pytanie skąd tak wysoka premia w dopiero raczkującym podmiocie. Nie da się ukryć, iż bank musi się rozruszać, a do tego potrzebni są klienci. Wypłacane premie są niejako inwestycją banku w pozyskanie nowych klientów, którzy będą stanowili trzon klienteli Bankse. Zamiast płacić za drogie reklamy w telewizji lub internecie, Bankse woli rozdysponować te środki pomiędzy swoich użytkowników.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów