Bank Millennium: Lokata Horyzont Zysku na 6,5% w skali roku bez górnego limitu kwotowego! Wygodny proces online i 500 zł premii na start w promocji konta osobistego!

Oferowana przez Bank Millennium Lokata Horyzont Zysku to kolejna z ciekawych opcji oszczędnościowych, które w ostatnim czasie analizuję na łamach bloga. Tak to już jest, że gdy jedni zaciskają zęby, inni mogą na tym trochę skorzystać – kolejne podwyżki stóp procentowych, pomimo uderzenia w kredytobiorców, skutkują też zaciętą rywalizacją na rynku depozytów. W efekcie wreszcie wielu z nas może sensownie ulokować pieniądze na lokacie lub koncie oszczędnościowym. Lokata Horyzont Zysku oferuje oprocentowanie 6,5% w skali roku (dla lokaty 6- 12- i 18-miesięcznej). Lokatę założycie bez wychodzenia z domu – wystarczy jedynie smartfon lub komputer. Produkt przeznaczony jest dla klientów Banku Millennium, jeśli więc nie należycie do tego grona, możecie zyskać dodatkowe 500 zł premii na start! Jeśli zaś konto już posiadacie, miejcie na uwadze, że lokata przeznaczona jest dla nowych środków, których definicję wyjaśnię w artykule.

Lokata Horyzont Zysku – kto może skorzystać?

Lokata Horyzont Zysku przeznaczona jest dla osób będących klientami Banku Millennium, posiadających dostęp do bankowości internetowej banku (Millenet). Dzięki temu założenie lokaty będzie ograniczać się do kilku kliknięć na smartfonie lub komputerze. Jeśli jednak nie posiadacie konta osobistego w Banku Millennium, jego założenie da Wam dodatkowy zysk – nawet 500 zł premii na start możecie otrzymać w promocji odświeżonego i bezwarunkowo darmowego konta Millennium 360°. Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule.

Bank Millennium – Lokata Horyzont Zysku – oprocentowanie i ogólne warunki

Lokata Horyzont Zysku jest lokatą nieodnawialną i może być prowadzona wyłącznie złotówkach. Minimalna ilość pieniędzy potrzebna do założenia lokaty to tylko 1000 zł. Górna granica nie została określona. Pamiętajcie jednak, że w przypadku wystąpienia czarnego scenariusza i – przykładowo – bankructwa banku, Bankowy Fundusz Gwarancyjny będzie chronił Wasze środki wyłącznie do równowartości kwoty 100.000 euro.

Do wyboru mamy 3 warianty długości trwania lokaty, dla każdej z nich wysokość oprocentowania jest identyczna – 6,5% w skali roku.

Gwoli ścisłości trzeba też dodać, że choć wcześniejsze zerwanie lokaty jest jak najbardziej możliwe, to oczywiście taki ruch pozbawi Was wypracowanych dotychczas odsetek (kapitalizacja odbywa się na koniec okresu umownego). Sytuacja ma się zupełnie inaczej w przypadku dostępnego dla klientów Banku Millennium Konta Oszczędnościowego Profit z 7% w skali roku do kwoty 200.000 zł. Wypłacanie i wpłacenie na rachunek oszczędności nie pozbawi Was odsetek. Możecie dodatkowo liczyć na jeden darmowy przelew wychodzący miesięcznie.

Lokata na nowe środki – co to oznacza?

Banki oferujące depozyty z naprawdę dobrym oprocentowaniem zastrzegają często, że oferta dostępna jest tylko dla nowych środków. Oznacza to, że możecie wpłacić na nią środki, które wcześniej nie znajdowały się w tym banku (nie tylko na lokatach, ale także w innych kontach i produktach). Gdyby bank nie zabezpieczał się w ten sposób, większość osób mogłaby po prostu wypłacić całe swoje pieniądze z banku, a następnie zdeponować je na lokacie. Oczywiście byłoby to idealne rozwiązanie dla nas – klientów, jednak bank chce pozyskać nowy kapitał, a nie ten, który już „przyciągnął”.

Jeśli chodzi o nowe środki, w przypadku Lokaty Horyzont Zysku, uznaje się za nie środki ponad saldo, które mieliście w banku dnia 5 lipca 2022 roku. Oznacza to, że jeśli dnia 5 lipca 2022 roku na Waszym koncie bankowym znajdowało się 5000 zł, a miesiąc później wpłaciliście na nie jeszcze 3000 zł i postanowicie całość przenieść na lokatę, to nowymi środkami, pracującymi na 6,5% w skali roku będzie 3000 zł. 

Pod uwagę bank bierze środki umieszczone w następujących produktach (informacja umieszczona na stronie promocyjnej): 

rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach technicznych, rachunkach oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościowych lokat terminowych i lokatach strukturyzowanych w PLN, których posiadacz/współposiadacze są ci sami, co rachunku z którego zasilona zostanie Lokata Horyzont Zysku. Do wyliczania nowych środków nie są brane pod uwagę środki zgromadzone na lokatach pomostowych wykorzystywane do zakupu obligacji strukturyzowanych w segmencie Prestige oraz w Bankowości Prywatnej.

W tym miejscu nie zaszkodzi dodać, że według regulaminu pod uwagę będą brane wyłącznie indywidualne produkty klienta, o ile zasilenie lokaty odbędzie się z konta prowadzonego w pojedynkę. Jeśli lokatę zasilicie z konta prowadzone wspólnie z inną osobą, pod uwagę zostanie wzięte saldo Waszych wspólnych produktów.

W przypadku nowych klientów, którzy konto otworzyli po dniu 5 lipca 2022 roku, saldo początkowe to 0 zł i wszystkie wpłacone będą nowymi środkami.

Szczegółów szukajcie w Arkuszu informacyjnym dla deponentów oraz w Regulaminie Lokaty Horyzont Zysku.

Bank Millennium – Lokata Horyzont Zysku – jak założyć?

Oferowana przez Bank Millennium lokata dostępna jest z poziomu aplikacji mobilnej banku oraz w Millenecie – bankowości internetowej. Możecie też udać się do jednej z placówek osobiście, jednak jest to najmniej wygodna opcja. 

Lokata jest obecna w ofercie banku 6 lipca 2022 roku. Jej regulamin oraz inne oficjalne źródła nie informują o planowanej dacie końcowej. Możemy jednak spodziewać, że z kolejnymi podwyżkami stóp procentowych oprocentowanie lokaty będzie ulegać zmianie.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów