fbpx

Alior Bank: nawet 1875 zł premii w promocji iKonto Biznes

Trwa do:
31 grudnia 2020

Alior Bank przygotował kolejną edycję promocji, która od samego początku wzbudza ogromne zainteresowanie przedsiębiorców. Organizator zagwarantuje Wam co najmniej 375 zł bonusu w postaci 250 zł łatwej premii na start oraz 125 zł w formie punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Kolejne 1500 zł możecie zyskać w regularnej promocji Alior Banku. To, ile uda się Wam wyrwać z puli 1500 zł, zależy już tylko od tego, jak intensywnie będziecie korzystać z konta. Bank nagrodzi Was bowiem za różne czynności: przelewy do ZUS i US, transakcje kartą, przelewy międzynarodowe, skorzystanie z usługi wynajmu terminala czy utrzymywanie wysokiego salda na koncie. Choć zgarnięcie 100% premii będzie dość trudne, to większość przedsiębiorców, oprócz gwarantowanych 375 zł, zarobi na pewno kolejne kilkaset złotych. Zapraszam Was na omówienie ciekawej promocji oraz symulację jej opłacalności. A przy okazji przypominam o rekordowej promocji Konta Jakże Osobistego z 400 zł premii pieniężnej!

 

250 zł na start – uczestnicy promocji

Promocja z 250 zł za otwarcie Rachunku 4×4 lub iKonto Biznes skierowana jest wyłącznie do nowych klientów biznesowych (prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą), czyli osób, które przed dniem przystąpienia do akcji nie posiadają i nie posiadały wcześniej żadnych rachunków firmowych Alior Banku. Natomiast posiadanie produktów przeznaczonych z myślą o klientach indywidualnych – w żaden sposób nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej promocji 🙂 Dla przykładu, rzutem na taśmę możecie skorzystać z promocji Kantoru Walutowego Alior Banku z 50 zł premii na start oraz świetnymi warunkami w zakresie użytkowania karty wielowalutowej.

Zasady promocji

Żeby otrzymać 250 zł premii, powinniście wykonać kilka czynności. Opiszę je chronologicznie – krok po kroku – pozwoli Wam to wracać do tego artykułu jak do kompletnej instrukcji. 

 1. Pierwszym krokiem będzie przejście do dedykowanej strony promocji i złożenie wniosku o otwarcie jednego z promocyjnych rachunków: iKonta Biznes lub Rachunku 4×4. Macie na to czas do 31 grudnia 2020 roku
 2. Następnie, w ciągu 30 dni kalendarzowych od momentu wysłania wniosku, powinniście zawrzeć z bankiem umowę o otwarcie rachunku firmowego, o który wcześniej wnioskowaliście. Zrobicie to za pośrednictwem kuriera lub przelewu weryfikacyjnego z konta w innym banku. 
 3. Do 60 dni od momentu zawarcia umowy spełnijcie opisane niżej warunki:
 • Choć raz zalogujcie się do bankowości elektronicznej Alior Online lub BusinessPro albo do aplikacji mobilnej Alior Mobile, dostępnej dla smartfonów z system Android i iOS
 • Zapewnijcie wpływy od kontrahenta o wartości co najmniej 500 zł na otwarty w promocji rachunek.
 • Wykonajcie transakcje kartą debetową, wydaną do promocyjnego rachunku, na łączną kwotę minimum 250 zł. Najbezpieczniejsze będą zwykłe płatności za towary i usługi – online lub stacjonarnie – na terytorium Polski. Standardowo bank przygotował listę wykluczonych kodów MCC. Nie ma tutaj żadnych niespodzianek. Nie spełnicie warunku, płacąc za ubezpieczenie, przelewając pieniądze na konta bukmacherskie czy konta w kasynach online, a także opłacając usługi transportowe. Pełna lista wykluczeń znajduje się w regulaminie. 60 dni to jednak wystarczająco dużo czasu, by wydać 250 zł kartą bez zbędnego kombinowania. 🙂
 • Zarejestrujcie wydaną do rachunku kartę Mastercard w programie lojalnościowym Bezcenne Chwile. Możecie to zrobić, klikając podany przeze mnie link lub bezpośrednio w bankowości elektronicznej, lub mobilnej w sekcji Informacje o karcie
 • Wykonajcie przelewy o łącznej wartości 300 zł na konto w innym banku – organizator nie zastrzega tutaj, kto powinien być posiadaczem tego konta, ani że zabronione jest wysyłanie pieniędzy na własny rachunek w innym banku. Uważam więc, że nie ma problemu, by pieniądze wysłać na własne konto – na przykład prywatne. Tego warunku nie spełniają natomiast przelewy do Urzędu Skarbowego lub ZUS. 

To wszystko. Warunki nie są szczególnie trudne. Większość z Was prawdopodobnie spełni je „przy okazji”. W porównaniu z innymi promocjami dla firm, w tym przypadku otrzymanie pełnej premii odbędzie bez zbędnej nerwówki. 60 dni to wystarczająco długo, by rozłożyć sobie wszystkie warunki w czasie.

Przekazanie premii bazowej

Nagroda w wysokości 250 zł trafi wprost na Wasze konto bankowe. Wypłata odbędzie się najpóźniej z końcem miesiąca, następującego po miesiącu, w którym spełnicie wszystkie warunki, ale nie wcześniej niż 1 lutego 2021 roku i nie później niż 30 kwietnia 2021 roku. 

Do tego czasu koniecznie utrzymajcie aktywny rachunek i kartę debetową. Nie wypowiadajcie zatem umowy przed przekazaniem nagrody. 

Pamiętajcie, że jako przedsiębiorcy macie obowiązek rozliczyć każdy przychód firmowy – także ten, będący premią bankową. Poinformujcie swoją księgowość o udziale w promocji. Tam będą już wiedzieć, co należy z tym zrobić. 🙂

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

8350 punktów w programie Bezcenne Chwile

Jednym z warunków opisywanej wyżej promocji z 250 zł na start jest zarejestrowanie wydanej do konta karty Mastercard w programie lojalnościowym Bezcenne Chwile. Zasada jego działania jest bardzo prosta: robiąc zakupy u partnerów programu (choć nie tylko) zbierać będziecie punkty, które będziecie mogli przeznaczyć na konkretny cel. Zbieranie punktów nie przychodzi oczywiście szybko, więc „dopalacz” w formie 8350 punktów na start jest bardzo przyjemnym akcentem. Taka pula punktów pozwoli Wam na korzystną wymianę na nagrody o wartości około 125 zł. Jakie? O tym w dalszej części. Przedsiębiorcy mogą bowiem korzystać z całkowicie nowego katalogu z nagrodami dostosowanymi do realiów biznesowych.

Zasady promocji

Akcja potrwa do 31 grudnia 2020 roku. Przeznaczona jest dla klientów biznesowych Alior Banku. Warunkiem jest brak uczestnictwa w programie Bezcenne Chwile (dla karty firmowej Alior Banku) przed 3 listopada 2020 roku

Bank stworzył listę kart dopuszczonych do promocji. Znajdują się na niej:

 • MasterCard Business Debit, 
 • MasterCard Business, 
 • MasterCard Business Travel, 
 • MasterCard Debit Commercial Wielowalutowa.

Co ważne, bank przewidział limit 1030 nagród – trzeba więc nieco się pospieszyć.

Warunkiem otrzymania 8350 punktów jest jedynie zarejestrowanie w programie Bezcenne Chwile jednej z powyższych kart. Zrobicie to w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej, w zakładce Informacje o karcie. Widnieje tam jeszcze stara nazwa programu, czyli Priceless Specials. Konieczne będzie wyrażenie zgód marketingowych oraz akceptacja regulaminu. 

Konto nie zostanie utworzone od ręki. Będziecie musieli poczekać na to do 14 dni (choć zazwyczaj proces przebiega znacznie sprawniej). Gdy tak się stanie, w ciągu następnych 30 dni powinniście wykonać jedną transakcję podpiętą kartą firmową – online lub stacjonarnie

Jak widzicie, warunek rejestracji karty pokrywa się z jednym z warunków promocji opisywanej wyżej – 250 zł na start. Jest to więc dobra okazja, by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Podobnie jak w tamtej promocji i tutaj bank wykluczył kilka kodów MCC transakcji. Szczegółów szukajcie nieco wyżej oraz w regulaminie promocji. 

Punkty zostaną przekazane na Wasze konto w programie najpóźniej 14 dnia od momentu spełnienia warunków. Na ich wykorzystanie będziecie mieli jedynie 2 miesiące. Nie zwlekajcie więc zbyt długo z wymianą na nagrody lub vouchery. 

Szczegóły w regulaminie promocji

Katalog nagród przeznaczonych wyłącznie dla przedsiębiorców jest zarezerwowany dla klientów biznesowych Alior Banku. Wśród nagród znajdziecie vouchery na usługi dla firm – wynajem samochodów firmy Panek, subskrypcja prasy specjalistycznej, czy najem przestrzeni coworkingowej, wykorzystywanej do regularnej pracy lub na spotkania z klientami.


1500 zł – zasady przyznawania

Mam nadzieję, że choć jesteśmy już po dużej przystawce, nadal macie apetyt na danie główne. 🙂

W teorii do zgarnięcia jest aż 1500 zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że prawdopodobnie niewielu przedsiębiorców wypracuje maksymalny poziom premii. Nie traćcie jednak rezonu, nawet mało aktywni “gracze” mogą ze spokojem upolować dodatkowe kilkaset złotych!  

Przejdźmy do konkretów. Bonus naliczany będzie co miesiąc, przez 12 kolejnych miesięcy, od momentu założenia konta (miesiąc powstania rachunku jest już pierwszym liczącym się miesiącem). Każdego miesiąca będziecie mogli zgarnąć maksymalnie 125 zł, co w skali roku da omawiane 1500 zł. Niezależnie od tego, które czynności wykonacie każdego miesiąca, nadrzędnym warunkiem będzie zrobienie co najmniej 4 płatności kartą – co miesiąc. Bez tego bonus za dany miesiąc nie zostanie wypłacony. 

Za co bank będzie naliczał premię:

 • Przelew do ZUS lub US – 20 zł

Premia 20 zł za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS (na kwotę minimum 250 zł) lub do Urzędu Skarbowego (na kwotę minimum 500 zł) – to bardzo prosty warunek. Wystarczy z iKonta Biznes zapłacić tradycyjnym przelewem składki do ZUS-u lub zaliczkę na podatek, by cieszyć się zwrotem wynoszącym 20 zł. Z tej premii może skorzystać praktycznie każdy, nawet osoby opłacające składki w ramach rządowej Ulgi na start. Po 12 miesiącach zarobicie 240 zł na jednej z najbardziej znienawidzonych czynności wśród przedsiębiorców. Pamiętajcie jednak, by nie korzystać z przelewów natychmiastowych ani usługi zlecenia stałego, które nie zostaną zaliczone w promocji.

 • Przelew SEPA – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 100 EUR z iKonta Biznes. Ta część premii niestety nie jest zbyt opłacalna, gdyż koszty przewalutowania “przejedzą” uzyskany bonus. Chyba, że i tak mieliście wykonać takowy przelew. Wówczas 10 zł nieco złagodzi ból portfela.

 • Transakcje kartą – 25 zł

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych kartą w kwocie minimum 2000 zł. Jest to niejako moneyback naliczany w zamian za użytkowanie karty. Jeśli i tak wykonujecie zakupy firmowe, 25 zł wpadnie bez oglądania się za siebie. Mimo wszystko, nie wszystkie płatności zostaną zaliczone przez bank. Mowa tu o podmiotach bukmacherskich i hazardowych, transportowych czy ubezpieczeniowych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie. Wystarczy użyć kod ctrl+f, a następnie wpisać frazę MCC.

 • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł

Premię za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymacie, jeśli na wasz rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF (Polskie Centrum Kas Fiskalnych) w kwocie 100 zł. O jaki bonus chodzi? Otóż każdy klient, który po raz pierwszy dokonuje zakupu kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, otrzymuje 100 zł bonusu z tytułu promocji “Kasa za kasę”. Oprócz tego możecie otrzymać upust cenowy w wysokości 15% od rekomendowanej ceny producenta oraz zwrot lub ulgę z Urzędu Skarbowego w wysokości maksymalnie 90% wartości urządzenia fiskalnego (nie więcej niż 700 zł). Regulamin promocji “Kasa za kasę” znajdziecie tutaj.

 • Premia za średniomiesięczne saldo

Ten bonus jest niejako substytutem oprocentowania rachunku. Nie jest może ono zbyt wysokie, aczkolwiek mało który rachunek firmowy posiada jakiekolwiek oprocentowanie. Ta transza bonusu jest w pewnym sensie nagrodą dla osób, które mają wysoką płynność na koncie firmowym. Bonus wynosi odpowiednio, dla kwoty:

– do 10.000 zł – 0 zł,

– od 10.000,01 zł do 50.000 zł –5 zł,

– od 50.000,01 zł do 100.000 zł – 10 zł,

– powyżej 100.000 zł – 20 zł.

 • Możecie także zgarniać 25 zł miesięcznie za wykonanie transakcji walutowych o wartości od 5000 jednostek waluty obcej w usłudze Autodealing i 15 zł za wykonanie co najmniej 3 przelewów zagranicznych.

Miesięczne bonusy będą wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wypełnicie poszczególne warunki. 

Przykład: Maciej zrobił we wrześniu premiowany przelew składek ZUS i wydał za pomocą karty wymaganą kwotę. Jego średniomiesięczne saldo wyniosło 11.990 zł. Premia w wysokości 50 zł zostanie dodana do jego konta najpóźniej do końca października.

Szczegóły w regulaminie promocji „1500 zł dla firm”.

Symulacja opłacalności – realna wartość premii

Nie da się ukryć, iż z premii na start trzeba skorzystać, no bo jednak 250 zł piechotą nie chodzi. Do tego dochodzą oczywiście punkty Mastercard Bezcenne Chwile o wartości 125 zł. Prześledźmy natomiast, ile jeszcze możecie realnie wycisnąć z “aktywnościowej” promocji Alior Banku. Być może niektórym przedsiębiorcom uda się osiągnąć pełny miesięczny bonus wynoszący 125 zł, jednak jest to nie lada wyzwanie.

W wersji „umiarkowanej” do zdobycia może być 20 zł za przelew do ZUS lub US, oraz 25 zł za płatności kartą. Dodatkowo dochodzi premia za saldo, która jest już zależna od wysokości środków na waszych kontach. Załóżmy, że będzie to kwota w granicach pomiędzy 10 a 25 tysięcy złotych, co będzie dodatkowo premiowane kwotą 5 zł miesięcznie. Zatem łączny “łatwy” bonus w każdym z 12 miesięcy wyniesie 50 zł. Rocznie daje to sumę 600 zł. Dodając do tego 375 zł na start, otrzymujemy niemal 1000 zł dodatkowego przychodu. Jest się zatem po co schylić.

Teraz wersja „leniwa”, czyli coś dla osób, które chcą założyć konto wyłącznie dla zdobycia premii. W tym przypadku ograniczymy się wyłącznie do jednego przelewu w miesiącu do ZUS-u lub US. W ten oto sposób po 12 miesiącach na wasze konto wpłynie 240 zł premii. Do tego dojdzie 375 zł ekstra na start. Summa summarum 615 zł premii w dość łatwej promocji konta sprawia, iż będą to najłatwiej zarobione pieniądze przez waszą firmę.

Musicie przyznać, że nawet najniższe kwoty w tym podsumowaniu robią wrażenie. Na blogu znajdziecie jeszcze kilka sposobów na firmowe oszczędności. Osoby nowe w biznesie, zdecydowanie powinny zainteresować się możliwością zaoszczędzenia na składkach ZUS. Ile? Bez naciągania – ponad 24 tysiące złotych w ciągu 36 miesięcy. Tyle zyska osoba korzystająca z dostępnych ulg.iKonto Biznes – podsumowanie kosztów

 • 0 zł  za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł  za kartę do konta w przypadku dokonania 4 transakcji bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata wyniesie 8 zł),
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,
 • 0 zł za pierwsze 2 wypłaty z bankomatów sieci Euronet oraz Planet Cash, każda kolejna 5 zł,
 • 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet (również do US i ZUS),
 • 0 zł za pierwsze 10 SMS autoryzacyjnych, za każdy kolejny opłata wyniesie 20 groszy,
 • 0 zł za 1 przelew natychmiastowy w miesiącu, każdy kolejny 10 zł,
 • 0 zł za przelewy SEPA wykonywane przez bankowość online.

Szczegółowo o opłatach poczytacie tutaj.

Nawet 15 groszy taniej na stacjach paliw Circle K

Na koniec jeszcze mała wisienka, czy zniżka na stacjach paliw Circle K.

Promocja przeznaczona jest dla klientów indywidualnych i biznesowych Alior Banku, posiadających co najmniej jedną z dostępnych kart debetowych, kredytowych lub kart debetowych Kantoru Walutowego. Klient powinien zarejestrować swoją kartę w dedykowanym programie lojalnościowym Circle K EXTRA Club.

Rejestracja w programie odbywa się na tej podstronie. Po udanej rejestracji należy jeszcze przypisać do konta kartę Alior Banku. Promocja trwa do 30 listopada 2020 roku. Promocyjne ceny będą dla Was dostępne na drugi dzień po rejestracji w programie (od godziny 10:00). Rabat obowiązuje do 100 litrów (na jednym rachunku). Promocja nie łączy się z innymi akcjami stacji Circle K. Paliwa objęte promocją i wartość zniżki :

 • rabat 10 gr/l na paliwa miles 95, miles diesel, SupraGas,
 • rabat 15 gr/l na paliwa milesPLUS 95, milesPLUS 98, milesPLUS diesel.

Szczegóły w regulaminie promocji Alior Banku i Circle K.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów