fbpx

Alior Bank: rekordowe 400 zł premii w promocji konta + moneyback

Trwa do:
31 grudnia 2020

Alior Bank ładnie nam się rozszalał, oferując nawet 400 zł premii! W piątej edycji promocji „Z nami najlepiej” do zdobycia jest dość łatwe 300 zł premii gotówkowej! Warunki promocji są przejrzyste i bardzo uczciwe. Kolejne 100 zł otrzymacie w formie voucherów dostępnych w programie punktowym Mastercard Bezcenne Chwile. Wachlarz dostępnych nagród jest bardzo szeroki (między innymi Circle K, Decathlon, RTV Euro AGD, Free Now, Cinema City). Dodatkowo możecie zyskiwać 1% moneyback za płatności wykonane telefonem, do 240 zł zwrotu w ciągu roku. Konto Jakże Osobiste założycie oraz zamkniecie bez wychodzenia z domu! Ponadto w łatwy sposób unikniecie wszelkich opłat związanych z użytkowaniem konta.

Kto może zostać uczestnikiem promocji Alior Bank?

Na początek bardzo dobra wiadomość. Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które w ciągu dwóch lat od momentu złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), karty kibica Alior Banku, bądź konta w ramach T-Mobile Usługi Bankowe.

Przykładowo, składając wniosek 19 listopada 2020 roku, wystarczy, że swoje poprzednie konto zamknęliście przed 19 listopada 2018 roku.

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, czy też konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) pozwala na udział również w niniejszej promocji! Dlatego też, najpierw możecie zdobyć 50 zł premii w promocji Kantoru Walutowego, a później nawet 400 zł w ramach niniejszej akcji.

Jak założyć promocyjne konto z premią?

Aby skorzystać z promocji należy w okresie do 31 grudnia 2020 roku złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Oprócz Konta Jakże Osobistego, zawnioskujcie również o kartę debetową. Wniosek możecie wypełnić zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Im szybciej złożycie wniosek, tym szybciej premie powędrują na wasze konta!

Jeśli podczas składania wniosku pojawi się jakiś błąd uniemożliwiający dokończenie procesu lub aktualnie posiadacie aktywną bankowość elektroniczną Alior Banku, wybierzcie opcję kontaktu telefonicznego ze strony konsultanta banku. W ten sposób podczas rozmowy dokończycie składanie wniosku, a przy okazji pozostaniecie w promocji z premią.

Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie maksymalnie 30 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie zawrzeć na trzy sposoby:

 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  obecnie w tym systemie uczestniczą oprócz Alior Banku: Bank Pekao, Santander Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PBS Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe (lista banków ulega pewnym wahaniom). W tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z banku, w którym posiadacie konto (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu).
 • poprzez videorozmowę z pracownikiem banku – umowa może być podpisana nawet w ciągu 5 minut. Pamiętajcie, aby wasz komputer był wyposażony w sprawną kamerę oraz mikrofon.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 300 zł premii?

Tym razem premia od Alior Banku podzielona jest na dwa typy, które dodatkowo są rozłożone na okres 12 miesięcy.

Pierwszy typ premii to 10 zł za aktywność. W tym przypadku w ciągu 12 miesięcy możecie zdobyć łącznie 120 zł. Aby otrzymać premię miesięczną należy:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • zapewniać wpływy na kwotę co najmniej 1500 zł,
 • wykonywać minimum 3 płatności kartą na dowolną kwotę.

Warunki należy zacząć spełniać od kolejnego miesiąca po zawarciu umowy. Przykładowo, gdy umowę sfinalizujecie w listopadzie, wówczas od grudnia zacznie się Wasz okres obowiązywania promocji. Gdy w danym miesiącu nie spełnicie warunków – po prostu nie otrzymacie premii za ten miesiąc, jednak nadal będziecie mogli korzystać z promocji w kolejnych miesiącach. Wypłaty premii będą odbywały się w do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Przykładowo, za warunki spełnione w grudniu, premia zostanie wypłacona w styczniu i tak dalej. Co ważne, spełniając powyższe warunki, przy okazji zapewniacie sobie zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta w danym miesiącu.


Wymagany wpływ może pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku. Po zaksięgowaniu wpływu, środki możecie z powrotem przelać na swoje konto (nie musicie ich utrzymywać przez określony czas). 

Co do 3 płatności kartą, pamiętajcie, iż możecie je wykonać w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej (Google Pay oraz Apple Pay są jak najbardziej akceptowalne i mogą zapewnić dodatkowy 1% moneyback). Bank nie reguluje natomiast minimalnej kwoty transakcji, zatem drobne zakupy w sklepie spełnią warunki promocji. Z promocji wykluczone są jedynie „mniej typowe transakcje kartą” określone według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne (na przykład doładowanie Revoluta),
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Moje Usługi, czy Blue Media).


Drugi typ premii to 15 zł za aktywny produkt kredytowy. W tym przypadku w ciągu 12 miesięcy możecie zdobyć łącznie 180 zł. Aby otrzymać premię miesięczną należy:

 • posiadać w danym miesiącu co najmniej jeden aktywny produkt kredytowy: limit w koncie, kartę kredytową, pożyczkę lub kredyt.

Zasady wypłaty tej premii są bardzo podobne do pierwszego typu premii. Mówiąc prościej, 15 zł bonusu będzie wypłacane razem z 10 zł bonusu. Wypłaty premii będą odbywały się w do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Warunkiem wypłaty bonusu za produkt kredytowy jest terminowe regulowanie zobowiązań.

Jeśli już posiadacie jakiś produkt kredytowy w Alior Banku, w zasadzie warunki spełnicie niemal pasywnie i od razu możecie zakładać konto. Natomiast w przypadku, gdy dla uzyskania premii musicie też skorzystać z produktu kredytowego – zapraszam Was do kolejnego akapitu, w którym podpowiadam, jaki produkt kredytowy Alior Banku najlepiej wybrać 🙂

Szczegóły w regulaminie promocji „Z nami najlepiej – 5 edycja”.

Produkty kredytowe Alior Banku – analiza

Na pierwszy ogień idzie pożyczka. Najtańszą opcją jaką udało mi się znaleźć na stronie banku jest Pożyczka na Klik. Kwota pożyczki zamyka się w zakresie od 500 zł do 5000 zł, zaś okres spłaty od 3 do nawet 60 miesięcy. Pożyczka zwolniona jest z prowizji, naliczane są tylko same odsetki (oprocentowanie stałe 7,19% w skali roku). Załóżmy, że zaciągamy pożyczkę na minimalną kwotę, czyli 500 zł oraz okres 13 miesięcy (12 miesięcy mogłoby spowodować niepewność co do wypłaty ostatniej premii). Miesięczna rata pożyczki dla tego przykładu to 40,09 zł. Zatem do spłaty będzie łącznie 521,17 zł. Zatem łączny koszt pożyczki to 21,17 zł. Przy okazji polepszycie swój scoring w BIK, zbudujecie pozytywną historię kredytową oraz zobaczycie jak w praktyce wygląda zaciąganie kredytu gotówkowego.

Jak sama nazwa wskazuje, Pożyczka na Klik dostępna jest w 100% online, na oświadczenie – czyli bez potrzeby dostarczania dodatkowych dokumentów. Umowę zawrzecie poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę wynoszącą 1 zł. Jako, że pożyczka udzielana jest szerokiemu gronu odbiorców, najpierw możecie załatwić sprawę pożyczki, a dopiero gdy bank ją Wam udzieli – założyć konto w promocji. Wiadomo, czasem bank odmawia udzielenia produktu kredytowego i wówczas skorzystalibyście tylko z premii bazowej po 10 zł miesięcznie.

Więcej na podstronie pożyczki. Oczywiście nie namawiam Was do zaciągania tego typu zobowiązań. Decyzję musicie podjąć samodzielnie po zapoznaniu się z warunkami, na jakich udzielana jest pożyczka.


Drugi z dostępnych produktów to limit w koncie. Minimalna kwota limitu to 1000 zł. Prowizja za udzielenie limitu wynosi 2% jego wartości, nie mniej jednak niż 75 zł. To właśnie koszt jaki musielibyście ponieść, by spełni warunki promocji, nawet jeśli przez kolejne 12 miesięcy ani razu nie skorzystalibyście ze środków w ramach limitu. Mało tego, po 12 miesiącach znowu należy uiścić opłatę, tym razem z tytułu odnowienia limitu na kolejny okres. Wówczas dobrym rozwiązaniem byłaby rezygnacja z limitu po 11 miesiącach, kosztem ostatniej premii.

Trzeci, a zarazem ostatni dostępny produkt to karta kredytowa. Tutaj polecić Wam mogę kartę kredytową Mastercard OK!. Jej wydanie jest darmowe, natomiast miesięczna opłata z tytułu użytkowania karty to 10 zł. Opłaty tej unikniecie w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na kwotę minimum 600 zł. Karta OK! zapewnia 1% moneyback od wybranych płatności. Łącznie w skali roku można w ten sposób zyskać nawet 300 zł zwrotu (do 75 zł kwartalnie). Więcej na temat karty kredytowej Mastercard OK! przeczytacie na dedykowanej podstronie karty. Znajduje się tam również lista punktów płatniczych, za które będziecie otrzymywali 1% moneyback.


100 zł w promocji Mastercard „Bezcenne chwile”

Oprócz 300 zł premii od Alior Banku, kolejne 100 zł ekstra możecie uzyskać w formie voucherów w promocji Bezcenne Chwile. Mówiąc bardziej szczegółowo, otrzymacie 6800 punktów powitalnych, które wymienicie później na vouchery do: RTV Euro AGD, Circle K, Douglas, Decathlon i do wielu innych miejsc. Z promocji wyłączone są osoby, które korzystały już z programu Bezcenne Chwile dla karty Alior Banku przed 28 września 2020 roku.

Aby przystąpić do promocji, zarejestrujcie swoją kartę w bankowości elektronicznej lub na stronie programu. Promocja potrwa do 31 grudnia 2020 roku lub do wcześniejszego wyczerpania puli promocyjnej. Po premię sięgnie w tej edycji aż 7179 osób. Po udanej rejestracji, wystarczy już tylko wykonać 5 płatności bezgotówkowych kartą (online lub w tradycyjnych sklepach). Macie na to 30 dni kalendarzowych, liczonych od momentu prawidłowej rejestracji, czyli zaakceptowania Waszej karty i włączenia jej do programu. Każda płatność musi opiewać na kwotę co najmniej 10 zł.

Do 15 dni roboczych po wykonaniu ostatniej płatności, w Waszych profilach Bezcenne Chwile pojawi się bonusowe 6800 punktów. Punkty zachowają ważność przez 2 miesiące.

Szczegóły w regulaminie promocji – 6800 punktów powitalnych.

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na co najmniej 1500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł; dla osób w wieku do 26 lat prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe,

0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu – wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów,

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay,

1% w skali roku na darmowym koncie Mega Oszczędnościowym do kwoty 100.000 zł na okres 2 miesięcy (w przypadku wpływów na minimum 1500 zł miesięcznie na konto osobiste oraz wyrażeniu zgód marketingowych),

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

Korzyści dołączane do Konta Jakże Osobistego

Oprócz warunków bazowych związanych z użytkowaniem konta, dodatkowo możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych „korzyści” dołączanych do rachunku. Każda kolejna „korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię. W dalszej fazie użytkowania rachunku, możecie rotować wybranymi korzyściami, wyłączając jedne i w to miejsce włączając inne.

Spośród poniżej wymienionych, zapewne najbardziej interesujące będą dla Was dwie pierwsze korzyści, o których wspominałem już wcześniej. Jeśli zamiast konta oszczędnościowego i moneyback wolicie coś innego, lista prezentuje się następująco:

 • konto oszczędnościowe na 1% w skali roku (do 20.000 zł),
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem (do 240 zł),
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach,
 • punkty dla graczy – posiadaczy karty z logo LOL.


Pamiętajcie, iż do rachunku nie można wybrać w tym samym czasie korzyści „Zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne” oraz „Punkty dla Graczy”.

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

1% moneyback od płatności telefonem

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

Z pewnością większość z Was zainteresuje głównie opcja numer dwa (jest najwygodniejsza). Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Dyspozycja, Rachunki bankowe (zamknięcie konta). Na końcu wymienionej ścieżki wybierzcie natomiast powód zamknięcia konta, oczywiście wedle uznania.

W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany „osad” pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów