fbpx

Toyota Bank: 140 zł premii dla nowych oraz 70 zł dla obecnych klientów banku w promocji Duet Lokat + do 250 zł w programie poleceń

Rusza kolejna promocja Toyota Banku, organizowana wraz z Agorą. Trzeba przyznać, że akcja ma rozmach. Promocja skierowana jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Ci pierwsi mogą liczyć na 140 zł premii, zaś dotychczasowi posiadacze konta 70 zł. Co niezmiernie ważne, bank zdecydowanie skrócił okres karencji. Aby otrzymać status nowego klienta, wystarczy, że po 1 stycznia 2016 roku nie posiadaliście konta w Toyota Banku. Kolejną dobrą zmianą jest zwolnienie z opłaty za konto dla osób utrzymujących aktywne lokaty w banku. Opłata ta była dużym minusem w przypadku poprzednich edycji promocji. To jednak nie wszystko. Swoje dochody możecie zwiększyć dzięki programowi poleceń. Polecając promocję znajomym możecie zdobyć dodatkowo nawet 250 zł. Na deser, program moneyback zapewniający zwrot od 5% do 10% za zakupy na stacjach paliw.

 

 

Uczestnicy promocji

Jak wspomniałem we wstępie, promocja dostępna jest zarówno dla całkiem nowych (w tym powracających), jak i obecnych posiadaczy konta w Toyota Banku.

 

Nowy Klient Banku – osoba, która nie posiada i nie posiadała Konta Jedynego w Banku w okresie od  1.01.2016 roku do 14.02.2017 roku…

Jeśli byliście klientami Toyota Banku, ale swoje konto zamknęliście przed 1 stycznia 2016 roku, wówczas posiadacie status nowego klienta. Dzięki temu możecie zdobyć aż 140 zł bonusu. Informacja ta ucieszy szczególnie czytelników, którzy brali udział w początkowych akcjach Toyota Banku i przez długi czas nie mogli skorzystać z nadarzających się okazji. Na szczęście bank zmienił te niekorzystne zapisy 🙂 Oczywiście nowymi klientami są także osoby, które dotychczasowo nigdy nie miały styczności z Toyota Bankiem (to tak w gwoli ścisłości).

 

Obecny Klient Banku – osoba, która posiada Konto Jedyne w Banku otwarte w ramach poprzednich akcji organizowanych wspólnie przez Organizatora i Partnera…

Organizatorem w rozumieniu regulaminu jest spółka Agora. Status obecnego klienta posiadają zatem osoby, które założyły Konto Jedyne w ramach następujących promocji:

Klikając w odnośniki przejdziecie do opisów danych promocji, co pozwoli Wam zweryfikować, czy konto na pewno zakładaliście podczas akcji z Agorą. Warto mieć na uwadze, iż w międzyczasie bank organizował także akcje Money Mania oraz Comperia Bonus. Założenie konta w ramach tych akcji nie uprawnia Was do wzięcia udziału w niniejszej promocji.

 

Z promocji wykluczone są osoby, które zamknęły Konto Jedyne w terminie od 1 stycznia 2016 roku do 14 lutego 2017 roku. Oprócz tego, standardowo z promocji nie mogą skorzystać pracownicy banku.

W porządku. Kwestię uczestnictwa w promocji mamy już wyjaśnioną. Gdyby coś jednak było niejasne, śmiało pytajcie o to w komentarzach. Tymczasem przechodzimy do analizy warunków promocji. Najpierw przedstawię zasady dla nowych klientów, zaś następnie dla dotychczasowych. Opisy przygotowałem w ten sposób, iż jeśli jesteście obecnymi klientami – nie musicie czytać opisu dla nowych klientów i na odwrót 🙂 Zawsze to trochę zaoszczędzonego czasu, bo trzeba przyznać, iż akcja jest stworzona z rozmachem.

 

140 zł premii dla nowych klientów – zasady promocji

Aby wziąć udział w promocji, pierwszym krokiem będzie rejestracja na dedykowanej stronie promocji. W tym miejscu wystarczy tylko podać imię, nazwisko oraz adres e-mail oraz zaznaczyć pierwsze okienko (akceptacja regulaminu oraz zgoda na przetwarzanie danych przez organizatora). Automatycznie zostaniecie zalogowani w aplikacji promocyjnej. Możecie tutaj wpisać kod polecający, jeśli uzyskaliście takowy od kogoś ze znajomych (wpisanie kodu nie wpływa na uzyskanie przez Was bonusu). Jeśli nie wpisujecie kodu, od razu przejdźcie niżej i wybierzcie opcję Menu „Nie mam konta w Toyota Banku”. Teraz wystarczy, że przejdziecie na stronę banku i wypełnicie wniosek o Konto Jedyne.

Pamiętajcie, aby podczas składania wniosku zaakceptować zgodę na przesyłanie informacji handlowych oraz zgodę na przekazywanie przez bank organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji. Chodzi tu głównie o informacje dotyczące przyznawania i wydawania premii oraz nagród (standardowa procedura w tego typu promocjach). Powyższe zgody zaznacza się na końcu wniosku (pierwsza i ostatnia z wymienionych). Oprócz tego wystarczy jeszcze zaznaczyć przedostatnią zgodę, która jest wymagana do założenia konta. Pozostałych zgód nie musicie zaznaczać. Zawsze to trochę mniej spamu 😀

[edit: z niewyjaśnionych przyczyn bank zmienił kolejność zgód. Obecnie zgoda na otrzymywanie informacji handlowych oraz materiałów marketingowych… znajduje się na trzecim miejscu. Na szczęście wniosek wyraźnie przypomina o potrzebie zaznaczenia tej zgody w celu otrzymania premii.]

Podczas wypełniania wniosku bank zapyta Was w jakiej formie chcecie otrzymywać wyciągi. Lepiej wybrać elektroniczne, ponieważ papierowe kosztują 5 zł miesięcznie. Podobnie jest w przypadku Pakietów SMS. Lepiej z nich zrezygnować, żeby nie narażać się na dodatkowe koszty. Pamiętajcie również, aby zawnioskować o kartę debetową.

Bank dość precyzyjnie określa, jakie będą dalsze kroki. Otóż w ciągu 2 dni roboczych skontaktuje się z Wami konsultant, by potwierdzić dane oraz umówić wizytę kuriera. Ten zaś zjawi się u Was z umową do podpisania w ciągu następnych 3 dni roboczych. Po podpisaniu umowy otrzymacie SMS-a z informacją o uruchomieniu Konta Jedynego.

 

Najważniejszym z warunków jest oczywiście, założenie lokaty Plan Depozytowy na 160 dni z oprocentowaniem 2,5% w skali roku oraz Depozyt Plus na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,3% w skali roku. Obie lokaty należy założyć na kwotę minimum 5.000 zł każda. Oznacza to, iż jeśli chcecie wziąć udział w promocji, musicie posiadać środki w wysokości co najmniej 10.000 zł. Toyota Bank ma dość pokaźną ofertę lokat, dlatego polecam uważny wybór depozytów z listy dostępnej w systemie elektronicznym. Pomyłka może kosztować Was utratę prawa do wypłaty premii. Lokaty należy założyć do 15 kwietnia 2017 roku.

Gdy lokaty będą już aktywne, warunkiem uzyskania premii będzie utrzymanie ich przez minimum 90 dni. Warto jednak poczekać do końca trwania lokat, gdyż ich przedwczesne zerwanie będzie skutkować niewypłaceniem naliczonych odsetek (otrzymacie sam bonus). Jeśli spełnicie ten podstawowy warunek – uzyskacie prawo do wypłaty premii. O tym, w jaki sposób zostaniecie poinformowani o wypłacie oraz w jakiej formie się ona odbędzie przeczytacie w dalszej części (po opisie warunków dla obecnych klientów oraz analizie programu poleceń).

 

70 zł premii dla obecnych klientów – zasady promocji

Podobnie jak w przypadku nowych klientów, pierwszym krokiem jest rejestracja na dedykowanej stronie promocji w dniach od 15 lutego 2017 roku do 8 marca 2017 roku. Spośród trzech okienek wystarczy zaznaczyć pierwsze (akceptacja regulaminu oraz zgoda na przetwarzanie danych przez organizatora). Automatycznie zostaniecie zalogowani w aplikacji promocyjnej. Teraz, przewijacie na dół strony i wybieracie opcję menu „Mam konto w Toyota Banku”, po czym przejdziecie na stronę banku. W tym miejscu wypełniacie podstawowe dane oraz akceptujecie zgodę na przekazywanie przez bank organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji. Chodzi tu głównie o informacje dotyczące przyznawania i wydawania premii oraz nagród (standardowa procedura w tego typu promocjach). Jednocześnie należy posiadać aktualną zgodę (wyrażoną we wcześniejszych akcjach) na przesyłanie informacji handlowych.

W Waszym przypadku punktem kulminacyjnym będzie zwiększenie salda depozytów posiadanych w Toyota Banku na dzień 14 lutego 2017 roku (tj. kwoty środków pieniężnych zgromadzonych na wszystkich kontach i wszystkich lokatach w banku we wskazanym dniu) poprzez założenie co najmniej jednej lokaty Plan Depozytowy na 160 dni na kwotę minimum 5000 zł oraz co najmniej jednej lokaty Depozyt Plus na 12 miesięcy na kwotę minimum 5000 zł. Toyota Bank ma dość pokaźną ofertę lokat, dlatego polecam uważny wybór depozytów z listy dostępnej w systemie elektronicznym. Pomyłka może kosztować Was utratę prawa do wypłaty premii. Obie lokaty należy utrzymać przez minimum 90 dni, ale lepszym rozwiązaniem będzie utrzymanie depozytów do okresu zapadalności. Przedwczesne zerwanie lokat co prawda pozwoli Wam uzyskać 70 zł bonusu, ale pozbawi Was naliczonych odsetek. Na założenie obu lokat macie czas do 15 kwietnia 2017 roku.

Dodatkowo przez co najmniej 30 dni (licząc od dnia założenia lokat) należy utrzymać saldo wszystkich depozytów, które posiadaliście w banku według stanu na dzień 14 lutego 2017 roku oraz założone w ramach akcji lokaty (utrzymanie zwiększonego salda depozytów). Definicyjnie wygląda to tak:

Utrzymanie zwiększonego salda depozytów – utrzymanie kwoty środków zgromadzonych na wszystkich kontach i wszystkich lokatach na dzień 14.02.2017 roku oraz założonych w ramach Akcji lokat: Plan Depozytowy na 160 dni w kwocie minimum 5 000 zł oraz Depozyt Plus na 12 miesięcy w kwocie minimum 5 000 zł przez minimum 30 dni licząc od dnia zwiększenia salda depozytów…

Ewidentnie Toyota Bank broni się przed przerzucaniem oszczędności z konta na konto 🙂 Dla bezpieczeństwa, lepiej utrzymywać saldo na koncie z lekką górką, tak by bank nie miał wątpliwości co do spełnienia warunków. Ogólnie rzecz biorąc, środki wpłacane na promocyjne lokaty muszą być niejako dopływem „świeżego kapitału”, przelanego z zewnątrz, na przykład z waszego konta oszczędnościowego w innym banku.

 

Akcja „Polecaj i zarabiaj” – do 250 zł premii w programie poleceń

Oprócz bonusu za założenie i utrzymanie lokat, dodatkowo możecie zarobić w programie poleceń. Bawiąc się w bankiera, otrzymacie 50 zł za skuteczne polecenie oferty swoim bliskim. Poleceni natomiast będą mogli zdobyć bonus w zamian za założenie promocyjnych lokat, dzięki czemu korzystają obie strony. Maksymalnie możecie polecić ofertę 5 osobom, co daje sumaryczną wartość 250 zł premii dodatkowej. Aby otrzymać premię dodatkową należy spełnić warunki do wypłaty premii głównej (założenie i utrzymanie lokat).

Aby móc zostać polecającym należy spełnić warunki bycia obecnym klientem (czyli założyć Konto Jedyne w jednej z  wymienionych wcześniej akcji Agory) lub zostać nowym klientem poprzez złożenie wniosku o Konto Jedyne podczas trwającej promocji. Uczestnik akcji „Polecaj i zarabiaj” może być jednocześnie Poleconym jak i Polecającym. Aby móc polecać ofertę, należy wygenerować kod poleceń na dedykowanej stronie promocji (ta sama, na której rejestrujecie się w akcji).

Osoba polecona wpisuje kod podczas rejestracji w promocji. Oprócz kodu należy również wpisać imię i nazwisko polecającego oraz jego adres e-mail (ten, na który zarejestrował się w programie poleceń).

Poleconymi mogą być osoby, które nie posiadają i nie posiadały w okresie od 1 stycznia 2016 roku do 14 lutego 2017 roku Konta Jedynego w Toyota Banku, czyli definicyjni nowi klienci.

Oczywiście udział w programie poleceń nie jest obowiązkowy, zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Korzystając z promocji, zarówno z kodem polecenia, czy bez – i tak otrzymacie 140 zł premii. Jest to jedynie dodatek motywacyjny, który sprawi, iż w akcji weźmie udział większa liczba uczestników.

 

Wypłata bonusu oraz premii dodatkowej

Kwestia wypłaty bonusu zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku jest jednakowa, dlatego nie rozbijam jej na osobne części. Finalizacją akcji będzie powiadomienie Was o otrzymaniu prawa do wypłaty premii. Stosownego maila od organizatora, z informacją o zakwalifikowaniu do otrzymania premii oraz ewentualnie premii dodatkowej otrzymacie do dnia 31 lipca 2017 roku.

Następnie do 10 sierpnia 2017 roku będziecie musieli zalogować się na stronie promocji (link będzie podany w mailu), by uzupełnić dane do wypłaty premii (podstawowe dane do zrealizowania przelewu).

Premia główna (zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów) wraz z premią dodatkową zostaną wypłacone w terminie do dnia 25 sierpnia 2017 roku jednym przelewem na wasze Konto Jedyne. Premie zwolnione są z opodatkowania. Oczywiście do momentu wypłaty premii, należy zachować aktywne konto osobiste.

Po szczegóły promocji odsyłam do regulaminu oraz na stronę promocji.

 

Weź udział w promocji Duet lokat i odbierz bonus

 

Szczegóły promowanych lokat

Lokata Plan Depozytowy na 160 dni

– minimalna kwota jednej lokaty uprawniającej do otrzymania bonusu: 5000 zł
– maksymalna kwota jednej lokaty : 13000 zł

– maksymalna ilość lokat dla jednego klienta: 10 lokat, na łączną kwotę 130.000 zł
– okres lokaty: 160 dni
– oprocentowanie stałe: 2,5%
– kapitalizacja odsetek: na koniec okresu lokaty
– w przypadku zerwania lokaty przed terminem bank nie wypłaca odsetek
– lokata zakładana w pełni online

 

Lokata Depozyt Plus na 12 miesięcy

– minimalna kwota jednej lokaty: 5000 zł
– okres lokaty: 12 miesięcy
– oprocentowanie stałe: 2,3%
– kapitalizacja odsetek: na koniec okresu lokaty
– w przypadku zerwania lokaty przed terminem bank wypłaca 0,1 należnych odsetek
– lokata zakładana w pełni online

 

Szczegóły Konta Jedynego oraz zwolnienie z opłat za prowadzenie konta

Kolejnym elementem jest zwolnienie uczestników promocji z opłaty za prowadzenie konta. Jest to istne novum w dotychczasowych akcjach Toyota Banku. Bank co prawda pierwotnie pobierze opłatę za konto, aczkolwiek zostanie ona zwrócona w kolejnym miesiącu. Warunkiem uzyskania zwrotu jest wzięcie udziału w promocji oraz utrzymywanie obu aktywnych lokat. Zwroty będą realizowane nie dłużej jednak niż do 2017 roku. Jeśli chcecie korzystać ze zwolnienia z opłat za konto po zakończeniu lokaty Plan Depozytowy na 160 dni, będziecie mogli ją odnowić na kolejny okres (wystarczy odnowić lokatę na minimalną dostępną kwotę – 3000 zł). Poniżej standardowe warunki prowadzenia Konta Jedynego.

 • 0 zł / 2,49 zł za prowadzenie konta – opłata nie jest pobierana w przypadku dokonania transakcji kartą na kwotę minimum 400 zł miesięcznie,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową,
 • 0 zł za trzy pierwsze wypłaty w miesiącu ze wszystkich bankomatów w Polsce, pozostałe wypłaty 4,50 zł każda,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • moneyback 5% – 10% zwrotu za zakupy na stacjach paliw,
 • Tabela opłat i prowizji.

Toyota Bank reklamuje Konto Jedyne jako „najlepsze konto dla zmotoryzowanych”. Przejawem tego hasła jest promocja „Tankuj korzyści do pełna”. W jej ramach otrzymujecie zwrot od 5% do 10% wartości zakupów dokonanych na stacjach paliw. Szczegóły programu moneyback w osobnym artykule.

 

Poniżej filmik instruktażowy dotyczący promocji Duet lokat:

 

Ile można na tym zarobić + moja opinia

W przypadku promocji typu „lokata z premią” dość często dokonuję analizy rentowności depozytu z uwzględnieniem wypłaconego bonusu. Akcja Toyota Banku jest nieco bardziej złożona, ponieważ zakładacie dwie lokaty o różnym okresie zapadalności. Różnie można zatem liczyć opłacalność tej inwestycji. Ja zrobię to po swojemu, mam nadzieję, iż taka analiza będzie dla Was przejrzysta.

Zakładam, iż na obie lokaty wpłacam po 5000 zł (minimalna kwota umożliwiająca odebranie bonusu). Premia wynosi 140 zł i w celu dokonania obliczeń podzielę ją po równo na oba depozyty (po 70 zł na każdą z lokat). Oczywiście w ramach promocji otrzymujemy jeden, całościowy bonus za spełnienie wszystkich warunków, dlatego dokonany podział ma niejako charakter wirtualny. Prześledźmy więc jak będą kształtowały się stopy zwrotu z zastosowaniem wymienionych założeń. Podatek od zysków kapitałowych wynosi 19%, natomiast premia zwolniona jest z opodatkowania. 

 

Lokata Plan Depozytowy na 160 dni:

 • 5000 zł x 2,5% x 160 dni / 365 dni x (1-0,19) = 44,38 zł odsetek netto
 • 44,38 zł + 70 zł bonusu = 114,38 zł łącznego zysku netto na lokacie
 • 114,38 zł / 5000 zł x 365 dni / 160 dni = 5,22% rentowności netto w skali roku
 • 5,22% / (1-0,19) = 6,44% – rentowność w skali roku po „ubruttowieniu”

 

Lokata Depozyt Plus na 12 miesięcy:

 • 5000 zł x 2,3% x (1-0,19) = 93,15 zł odsetek netto
 • 93,15 zł + 70 zł bonusu = 163,15 zł łącznego zysku netto na lokacie
 • 163,15 zł / 5000 zł = 3,26% rentowności netto w skali roku
 • 3,26% / (1-0,19) = 4,03% – rentowność w skali roku po „ubruttowieniu”

 

Według moich założeń, krótsza lokata wraz z bonusem da taki sam zysk jak tradycyjna lokata oprocentowana na 6,44% w skali roku. Dłuższy depozyt po uwzględnieniu premii nominalnie da wyższy dochód, aczkolwiek jej oprocentowanie jest ekwiwalentne z tradycyjną, roczną lokatą oprocentowaną na 4,03%. Przy minimalnym zaangażowaniu, po zakończeniu obu lokat, łącznie zarobicie 277,53 zł.

Na tle rynkowych ofert, propozycja Toyota Banku prezentuje się zatem całkiem okazale. Oprócz tego, możecie jeszcze skorzystać z moneyback za transakcje na stacjach paliw. Minusem jest fakt, iż po zakończeniu lokaty na 160 dni bank może zacząć naliczać Wam opłaty za konto. Receptą na tę sytuację jest odnowienie lokaty Plan Depozytowy na 160 dni lub zapewnianie transakcji kartą na 400 zł w skali miesiąca. Skrajnym rozwiązaniem będzie zerwanie lokaty 12-miesięcznej po otrzymaniu bonusu i zamknięcie konta. Nie preferuję tej zagrywki, ponieważ znając Toyota Bank, w ciągu roku będziemy mile zaskoczeni ciekawymi akcjami promocyjnymi dla „obecnych klientów”.

Moim zdaniem promocja jest bardzo w porządku. Niestety obracamy się w środowisku rekordowo niskich stóp procentowych przy rosnącej inflacji. Aby uzyskać realnie dodatnią rentowność lokat należy wykazać się pewną aktywnością. Świetnym rozwiązaniem jest korzystanie z nadarzających się okazji rynkowych oraz przenoszenie środków z banku do banku. Osobiście zamierzam wziąć udział w akcji „Duet lokat”. Dotychczas byłem wykluczony z wszelkich promocji Toyota Banku, ponieważ brałem udział w jednej z pierwszych akcji banku, w której do zdobycia było marne 60 zł. Na szczęście okres karencji został zliberalizowany 🙂

 

Weź udział w promocji Duet lokat i odbierz bonus

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów