fbpx

Saxo Bank: świetne konto maklerskie dla polskiego inwestora. Niskie prowizje i 250 EUR bonusu na opłaty dla czytelników JakDorobic.pl

Trwa do:
10 kwietnia 2024

Saxo Bank to z pewnością jeden z najbardziej profesjonalnych i rozpoznawalnych banków inwestycyjnych na świecie. Platforma skupia ponad milion klientów zainteresowanych zróżnicowanym wyborem aktywów. W Saxo Bank znajdziecie zarówno zdobywające popularność ETF-y, jak i tradycyjne akcje, obligacje, opcje giełdowe, kontrakty futures i CFD. Zyskacie też dostęp do rynków walutowych oraz tradycyjnych funduszy inwestycyjnych, a także całkowicie pasywnych portfeli zarządzanych, które pozwolą Wam budować spokojną przyszłość bez zagłębiania się w analizę i podejmowania trudnych decyzji. W ofercie znajdziecie także oprocentowanie dla niezainwestowanych środków (zupełnie jak na koncie oszczędnościowym!) oraz niespotykaną u konkurencji opcję wypożyczania akcji. Wszystko to opisaliśmy dokładnie w dedykowanej analizie Saxo Banku, którą znajdziecie pod tym adresem. Dziś krótko scharakteryzujemy działalność Saxo Banku, a potem zajmiemy się omówieniem specjalnej promocji, w ramach której, jako czytelnicy bloga JakDorobic.pl, otrzymacie dedykowany bonus w postaci 250 EUR do wykorzystania na prowizje transakcyjne!

Saxo Bank – co to za podmiot? 

Saxo Bank to założony w 1992 roku bank inwestycyjny z duńskim rodowodem. Bank obsługuje ponad milion inwestorów na całym świecie z aktywami o wartości ponad 100 miliardów USD. Siłą banku jest połączenie nowoczesnych rozwiązań znanych z inwestycyjnych fintechów z pewnością i stabilnością tradycyjnego banku. Wbrew temu, co zazwyczaj oferują inne banki, w Saxo Bank znajdziecie znacznie więcej, niż tylko tradycyjne akcje giełdowe czy fundusze inwestycyjne, którym coraz trudniej konkurować z tanimi ETF-ami. W Saxo Bank każdy inwestor, niezależnie od horyzontu czasowego, skłonności do ryzyka oraz preferencji, z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Saxo Bank – 6 mocnych argumentów na korzyść duńskiego banku inwestycyjnego

Saxo Bank przeanalizowaliśmy bardzo szczegółowo w dedykowanym artykule na jego temat. Tamtym wpisem w zasadzie wyczerpaliśmy temat, zawierając w nim wszystkie informacje, które mogą być potrzebne inwestorom. Poniżej znajdziecie więc jedynie skrót najważniejszych zalet i funkcjonalności konta inwestycyjnego, a po więcej informacji zapraszam Was do linku powyżej.

Saxo Bank – darmowe konto dla polskiego inwestora

Konto w Saxo Bank założycie za darmo. Jego prowadzenie również nie będzie wiązało się z żadnymi opłatami. Saxo Bank nie nalicza także prowizji za brak aktywności na koncie, co powinno ucieszyć inwestorów pasywnych.

Rachunek może mieć status Classic, Platinum lub VIP – zależnie od wartości początkowej wpłaty na konto. Więcej na temat poszczególnych kont i wynikających z tego korzyści powiedzieliśmy w naszej analizie.

Konto inwestycyjne możecie prowadzić w 18 najpopularniejszych walutach. Możliwe jest przewalutowywanie środków pomiędzy tymi subkontami lub wpłata docelowej waluty bezpośrednio na rachunek.

Korzystając z konta w Saxo Banku będziecie mogli także liczyć na polskojęzyczne wsparcie w razie problemów technicznych.

Zaufanie i bezpieczeństwo

Saxo Bank wywodzi się z Danii, więc środki klientów są przechowywane na duńskich kontach bankowych (a nie w tak zwanych „rajach podatkowych”). Pieniądze inwestorów chroni tamtejszy system gwarantowania depozytów (do równowartości 100.000 EUR) o najwyższym ratingu kredytowym (AAA). 

O bezpieczeństwie inwestorów korzystających z kont w Saxo Banku świadczą także licencje bankowe wydane dla działalności bankowej w 15 różnych jurysdykcjach (między innymi w Danii, Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Hongkongu).

Oprocentowanie niezainwestowanych środków

Saxo Bank oferuje swoim klientom oprocentowanie środków znajdujących się na rachunku. Na kontach VIP i Platinum oprocentowanie obowiązuje dla każdej złotówki, która w danym momencie nie jest zainwestowana w instrumenty dostępne w Saxo Bank. W przypadku kont Classic kwota wolnych środków musi przekroczyć 10.000 EUR by aktywować oprocentowanie. 

Wartość zysku zależy od waluty oraz poziomu kont (Classic, Platinum, VIP), a także aktualnych warunków rynkowych. Na stronie Saxo Banku możecie wykonać kalkulację rocznych odsetek dla dowolnej kwoty i waluty. Poniżej widzicie symulację zysku dla waluty PLN przy kwocie 500.000 zł niezainwestowanych środków (w ujęciu rocznym).

oprocentowanie środków w Saxo Bank
Oprocentowanie niezainwestowanych środków w Saxo Banku

Dostęp do zagranicznych rynków

Za pośrednictwem konta w Saxo Bank będziecie mogli inwestować w spółki, obligacje i fundusze notowane na rynkach w krajach rozwiniętych i wschodzących. Największą atrakcją dla wielu inwestorów są oczywiście akcje spółek notowanych na giełdach w USA. Oprócz tego czekają na Was także akcje z rodzimej GPW oraz oferta giełd europejskich i azjatyckich.

opłaty i prowizje saxo bank bonus
Saxo Bank – opłaty transakcyjne

Niskie prowizje

Saxo Bank kusi także bardzo niskimi kosztami transakcyjnymi. Prowizja za transakcje kupna/sprzedaży akcji lub ETF na polskiej giełdzie to zaledwie 0,12% (i nie mniej niż 10 zł). Inwestując w aktywa na giełdach zagranicznych, przyjdzie nam zapłacić jeszcze mniej, bo tylko 0,08% prowizji (z kwotą minimalną przypisaną do konkretnego rynku – w tym 1 USD za akcje USA).

Co ważne, polscy użytkownicy nie ponoszą żadnych opłat za przechowywanie instrumentów (czyli utrzymanie inwestycji w długim terminie nie generuje dodatkowych kosztów).

Proste podatki

W sytuacji, gdy Wasze środki generują zyski lub straty (w wyniku sprzedaży aktywów czy otrzymywania dywidend lub odsetek na oprocentowanych rachunku), zachodzi konieczność złożenia odpowiedniego zeznania podatkowego. Saxo Bank przygotowuje w tym celu szczegółowy raport podatkowy, w którym zawarte są wszystkie kwoty i wartości, które trzeba zamieścić w zeznaniu rocznym wraz z instrukcją wypełniania PIT. To olbrzymia wartość dodana – z tym raportem bez trudu rozliczycie PIT od inwestycji samodzielnie, bez angażowania specjalisty czy płatnych aplikacji do rozliczania.

Jak założyć konto w Saxo Banku?

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Jeśli powyższe argumenty Was przekonały i chcielibyście przetestować ofertę Saxo Bank na własnej skórze, kliknijcie dedykowany link promocyjny, który pozwoli Wam przy okazji zgarnąć 250 EUR premii na prowizje od inwestycji (zasady tej promocji omówimy w dalszej części artykułu). Wypełnijcie krótki formularz, a następnie zweryfikujcie swoją tożsamość zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Do tego procesu potrzebny będzie Wam dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający Wasz adres zamieszkania (na przykład wyciąg bankowy).

Załóż konto inwestycyjne Saxo Bank
Otwórz rachunek w Saxo Bank i oszczędź 250 EUR na prowizjach!

250 EUR bonusu do wykorzystania na prowizje inwestycyjne w Saxo Bank

Specjalnym bonusem dla czytelników bloga JakDorobic.pl jest aż 250 EUR (lub równowartość w głównej walucie konta) do wykorzystania na prowizje naliczane przez Saxo Bank. Po założeniu konta z naszego dedykowanego linku promocyjnego będziecie mogli unikać prowizji przez kolejne 90 dni (lub do momentu wyczerpania puli 250 EUR). Warunkiem jest dokonanie pierwszej wpłaty na swoje konto inwestycyjne w ciągu 30 dni od rejestracji i zatwierdzenie konta przez Saxo Bank. Zwroty równowartości prowizji będą dodawane do Waszego konta w ciągu 24 godzin.

W praktyce jest to więc dobry sposób na poznanie platformy i nieskrępowany handel bez martwienia się ewentualnymi kosztami. Kwota 250 EUR to naprawdę spora obniżka – wystarczy na wiele początkowych transakcji i skonstruowanie solidnego i zdywersyfikowanego portfela akcji, ETF lub innych aktywów dostępnych w ofercie Saxo Bank.


Oferta będzie ważna tylko dla czytelników bloga JakDorobic.pl – wyłącznie w terminie do 10 kwietnia 2024 roku!

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów