Konto Santander: 500 zł premii na start, do 300 zł zwrotu za rachunki, 100 zł premii dla dziecka + 6% w skali roku na Lokacie wakacyjnej

Trwa do:
30 września 2023

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Ruszyła nowa, wrześniowa edycja promocji konta osobistego od Santander Bank Polska. Tym razem, w ramach zestawu promocji możecie zdobyć 400 zł premii gotówkowej na start oraz voucher o wartości 100 zł za udział w programie poleceń (do wyboru są vouchery do Biedronki, Decathlona, RTV Euro AGD, Zalando oraz Cinema City). Razem daje to łączną premię na poziomie solidnych 500 zł. Jeśli zaś jesteście rodzicami, zakładając konto dziecku zgarniecie kolejne 100 zł premii. Oprócz tego bank oferuje preferencyjne oprocentowanie na Lokacie mobilnej Wakacyjnej. Dla kwoty do 20.000 zł 50.000 zł będzie to 7% 6% w skali roku, na okres 3 miesięcy. Gdy już otworzycie Konto Santander, będziecie mogli je polecać swoim bliskim. W ten sposób co miesiąc odbierzecie nawet 5 voucherów, każdy o wartości 100 zł (na przykład do Biedronki lub innych wymienionych wcześniej sklepów). Prowadzenie Konta Santander oraz wydawana do niego karta debetowa będą dla Was darmowe po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków (wystarczą miesięczne płatności kartą na kwotę minimum 300 zł). Do innych zalet konta możemy zaliczyć nielimitowane bezpłatne przelewy natychmiastowe oraz do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych. Ponadto po założeniu konta możecie też skorzystać z promocji darmowej karty kredytowej z 300 zł premii na start.Uczestnictwo w promocji – 400 zł premii gotówkowej

Zgodnie z regulaminem, w promocji z bonusem mogą wziąć udział osoby, które w okresie:

 • od 1 września 2022 roku do momentu złożenia wniosku bezwzględnie nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska,
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie otworzyły konta w Santander Bank Polska w żadnej promocji z premią.

Jeśli natomiast posiadacie inny produkt Santandera (na przykład kartę kredytową, czy konto oszczędnościowe) – śmiało możecie wziąć udział i w tej promocji. Jeżeli nie do końca rozumiecie, o co chodzi w kwestii okresów karencji – tłumaczę to na poniższych przykładach.

Jeśli przykładowo założyliście promocyjne konto z jakąś premią 1 marca 2019 roku, a następnie zamknęliście je 4 grudnia 2021 roku – śmiało możecie wziąć udział w promocji.

Inny przykład: założyliście konto bez żadnej premii 16 października 2019 roku i zamknęliście je 30 września 2022 roku – w takim przypadku nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ posiadaliście aktywne konto po 1 września 2022 roku.

A tu taki przykład: założyliście konto w promocji z premią 30 grudnia 2019 roku i zamknęliście je 30 maja 2020 roku – niestety w tym przypadku też nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ konto w promocji z premią założyliście po 1 kwietnia 2019 roku.

Jeśli nie macie pewności, co do kwestii okresu karencji – pytajcie o to śmiało w komentarzach.

Jak założyć promocyjne konto?

Aby założyć konto, na początek złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie również o wyrobieniu karty debetowej Mastercard lub VISA. Polecam rzecz jasna wybór tej pierwszej ze względu na możliwość uzyskiwania punktów Bezcenne Chwile. Wniosek możecie złożyć zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Poza tym, warunkiem uczestnictwa w promocji jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie zgód:

 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie),
 • zgody na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na kontakt w celu realizacji wniosku i dostarczeniu regulacji bankowych.

Na złożenie wniosku macie czas od 1 do 30 września 2023 roku, zaś ostateczny termin zawarcia umowy to 10 października 2023 roku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera lub e-kuriera. W przypadku e-kuriera dokumenty otrzymacie mailowo, zaś podczas wizyty specjalnego e-kuriera jedynie złożycie podpis na tablecie. Odbędzie się to w pełni ekologicznie, bo bez zużycia papieru (po podpisaniu umowy, trafi ona do Was mailowo). Alternatywnym sposobem finalizacji umowy może być „zakładanie konta na selfie”, czyli w pełni zdalna metoda wymagająca zrobienia zdjęcia twarzy i dowodu osobistego.

400 zł premii na start – warunki promocji

Premia bazowa podzielona jest na cztery części. Pierwsze 100 zł premii gotówkowej otrzymacie za zawarcie umowy o konto i kartę debetową wraz z wyrażeniem stosownych zgód. Oprócz tego w październiku 2023 roku należy:

 • wykonać transakcje bezgotówkowe kartą debetową i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 300 zł – jeśli macie 26 lat lub więcej albo
 • wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową lub BLIKIEM na dowolną kwotę – jeśli nie macie ukończonych 26 lat.Aby zdobyć drugie 100 zł premii bazowej należy w dwóch kolejnych miesiącach: w listopadzie i w grudniu 2023 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • wykonać transakcje bezgotówkowe kartą debetową i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 300 zł – jeśli macie 26 lat lub więcej albo
 • wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową lub BLIKIEM na dowolną kwotę – jeśli nie macie ukończonych 26 lat.
 • zapewnić wpływ na konto na kwotę co najmniej 1000 zł – jeśli macie 26 lat lub więcej albo
 • zapewnić wpływ na konto na kwotę co najmniej 300 zł – jeśli nie macie ukończonych 26 lat.

Kolejne, trzecie już 100 zł premii otrzymacie pod warunkiem, iż w styczniu i w lutym 2024 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • wykonacie transakcje bezgotówkowe kartą debetową i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 300 zł – jeśli macie 26 lat lub więcej albo
 • wykonacie minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową lub BLIKIEM na dowolną kwotę – jeśli nie macie ukończonych 26 lat.
 • zapewnicie wpływ na konto na kwotę co najmniej 1000 zł – jeśli macie 26 lat lub więcej albo
 • zapewnicie wpływ na konto na kwotę co najmniej 300 zł – jeśli nie macie ukończonych 26 lat.

Czwarta premia o wartości 100 zł trafi do Was pod warunkiem, iż spełnicie wszystkie wcześniej wymienione warunki dla pierwszych trzech premii pieniężnych.

A teraz technikalia. Co do kwestii wpływów, przelew na 1000 zł lub 300 zł pochodzący z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego bezproblemowo zapewni spełnienie warunków promocji. Po zaksięgowaniu środków, jeszcze tego samego dnia możecie je przelać z powrotem na swoje główne konto.

Transakcje kartą debetową oraz BLIKIEM możecie wykonywać zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. Może to być zarówno zakup chipsów w Żabce, jak i kupno książki na Allegro. Do transakcji nie zaliczają się rzecz jasna przelewy BLIKIEM na telefon.


Wypłata premii w promocji

Premia gotówkowa zostanie wypłacona przelewem na konto w Santander Banku w terminach:

 • do 30 listopada 2023 roku – pierwsze 100 zł premii,
 • do 31 stycznia 2024 roku – drugie 100 zł premii,
 • do 31 marca 2024 roku – trzecie 100 zł premii,
 • do 31 marca 2024 roku – czwarte 100 zł premii,.

W podanych terminach należy rzecz jasna posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody marketingowe. Po odebraniu wszystkich nagród, zgody naturalnie będziecie mogli wycofać. A jeśli chodziłoby Wam po głowie, aby zamknąć konto, więcej na tego typu tematy pisałem tutaj.

Szczegóły w regulaminie promocji.

100 zł premii w programie poleceń

W ramach programu poleceń wartość bonusu wynosi 100 zł i jest on wypłacany w formie jednego z wybranych voucherów:

 • 100 zł do RTV Euro AGD lub
 • 100 zł do Decathlona lub
 • 100 zł do Biedronki lub
 • 100 zł do Zalando lub
 • 4 bilety do kina Cinema City.

Aktualna edycja programu potrwa do końca września 2023 roku, także spokojnie możecie połączyć promocję bazową wraz z programem poleceń, a w międzyczasie sami zarabiać poprzez polecanie.

Nowym klientem w programie poleceń (osobą poleconą) może być osoba, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska w ciągu 12 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji. Oznacza to, iż okres karencji w programie poleceń jest bardzo zbliżony z okresem karencji dla premii głównej. Przykładowo, składając wniosek 1 września 2023 roku, wasze konto powinno zostać zamknięte przed 1 września 2022 roku – w takim przypadku możecie skorzystać z programu poleceń.

W celu wzięcia udziału w programie poleceń możecie użyć mojego kodu polecenia: TH46UL lub kodu uzyskanego od kogoś bliskiego. Kod ten wpiszecie już po założeniu konta. W tym celu należy zalogować się do bankowości i podać kod polecenia – macie na to 30 dni od momentu otwarcia konta (nie później jednak niż do 30 września 2023 roku).Aby zdobyć bonus w ramach programu poleceń, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (przykładowo sklepy, stacje benzynowe), jak i w Internecie (na przykład Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów online).


Przykładowo, otwierając konto we wrześniu 2023 roku, na spełnienie warunku płatniczego będziecie mieli czas do końca października 2023 roku. Oczywiście wykonując płatności kartą na poczet promocji bazowej, jednocześnie “wyrabiacie warunki” dla programu poleceń. Po spełnieniu warunków promocji, w ciągu 5 dni roboczych, bank poinformuje Was o tym fakcie w bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej, w zakładce Program poleceń. Od tego momentu będziecie mieli 30 dni na wybór konkretnej nagrody. W dniu wydania nagrody powinniście posiadać aktywne konto wraz z bankowością elektroniczną oraz aplikacją mobilną.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja 5”.

Szczegóły Konta Santander

Aby prowadzenie konta i obsługa karty były darmowe, należy zapewnić w danym miesiącu płatności bezgotówkowe wykonane kartą debetową i/lub BLIKIEM na łączną kwotę 300 zł. W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za konto to 6 zł, zaś za kartę debetową to 9 zł.

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas bank założy Wam automatycznie Konto Santander dla Młodych. W tym przypadku prowadzenie konta (oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce) są bezwarunkowo darmowe. Natomiast, aby obsługa karty była darmowa, wystarczy zapewnić w danym miesiącu 1 płatność bezgotówkową wykonaną kartą debetową lub BLIKIEM na dowolną kwotę. Jeśli nie spełnicie tego warunku, opłata za kartę debetową wyniesie 9 zł.

Pozostałe opłaty:

 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe Express Elixir oraz Blue Cash (bez limitu),
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM z dowolnego bankomatu,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Santander Bank Polska,
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska,
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce, opłata nie jest pobierana od osób w wieku do 26 lat,
 • 0 zł za dostęp do Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz BLIKA.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji.

Santander Bank Polska jako jedyny bank w Polsce zapewnia nielimitowane darmowe przelewy natychmiastowe!

Lokata wakacyjna na 6% w skali roku

Lokata Wakacyjna – Santander Bank Polska

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Santander jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie.

W celu otrzymywania zwrotów należy potwierdzić (zweryfikować) opłacane faktury, które mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza lub współposiadacza Konta Santander. Faktury możecie potwierdzić na 3 sposoby:

 • po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, w zakładce Twoje sprawy. W polu Wyszukaj sprawę wpiszcie frazę „faktura”, po czym pojawi się Wam opcja dodania faktury w ramach promocji. W formularzu, oprócz nazwy kontrahenta, należy również załączyć skan faktury, jej zdjęcie lub oryginał w pliku pdf,
 • za pośrednictwem wideo rozmowy – w tym przypadku fakturę okazujecie do kamery, by wideodoradca mógł wprowadzić dane odbiorców do zwrotów,
 • w placówce banku – w tym przypadku musicie ze sobą zabrać wydruki faktur lub ich oryginały.

Po weryfikacji faktur wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet (wybierając odbiorcę zdefiniowanego), za pośrednictwem zleceń stałych lub poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.

Nawet 200 zł zwrotu za ubezpieczenie samochodu

Oprócz wspomnianych do tej pory korzyści, czeka na Was jeszcze jedna promocja. Mianowicie, wykupując polisę ubezpieczenia samochodu (OC, AC, Assistance lub NNW) za pośrednictwem bankowości internetowej, otrzymacie zwrot na konto w wysokości 20% składki, aż do kwoty 200 zł.

W promocji mogą wziąć udział nowi oraz obecni klienci banku, czyli osoby, które posiadają konto osobiste z dostępem do bankowości online. Promocja potrwa do 31 października 2023 roku lub do momentu wyczerpania puli nagród o wartości 40.000 zł.

Żeby wziąć udział w akcji, musicie upewnić się, że macie wyrażone zgody na:

 • otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną oraz telefoniczną,
 • przesyłanie korespondencji w formie elektronicznej przez elektroniczny kanał kontaktu (EKK),
 • przetwarzania przez bank Twoich danych osobowych w celach marketingowych.

Później wystarczy, że zarejestrujecie się na dedykowanej stronie promocji, a następnie zawrzecie samodzielnie umowę o ubezpieczenie samochodu w bankowości elektronicznej (na komputerze lub w aplikacji mobilnej) i opłacicie składkę.

Wszystkie czynności należy wykonać do 31 października 2023 roku. Z kolei do 30 listopada 2023 roku nie możecie wypowiedzieć umowy rachunku w Santander Bank Polska, z którego opłaciliście składkę, odwołać zgód marketingowych, ani oczywiście wypowiedzieć umowy ubezpieczenia, jeśli chcecie otrzymać premię.

Ubezpieczenie samochodu w bankowości internetowej

Nagroda zostanie wypłacona na konto do końca grudnia 2023 roku. Informację o przyznaniu nagrody otrzymacie w wiadomości SMS lub w Poczcie Santander.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Pakiet bezpieczeństwa CyberRescue za darmo przez rok!

Santander Bank Polska ma dla swoich klientów jeszcze jedną korzyść w postaci pakietu CyberRescue, który uruchomicie za darmo na okres 12 miesięcy (po tym czasie usługa zostanie wyłączona). Pakiet może pomóc Wam w przypadku wymierzonego w Was ataku hakerskiego, przejęcia konta na portalu społecznościowym czy włamania na skrzynkę e-mail oraz w innych przypadkach.

Specjaliści z ekipy Cyber Rescue od ręki pomogą Wam w opanowaniu trudnej sytuacji – na przykład poinstruują Was, jak zablokować dostęp do konta lub zdalnie usunąć ze smartfona wrażliwe dane i zdjęcia. Pomogą Wam także w dochodzeniu swoich praw w przypadku nieuczciwych sklepów online, oszustw na OLX, zaproponują gotowy wniosek do zgłoszenia sprawy na policję i wiele innych.

Ze specjalistami ds. cyberbezpieczeństwa posiadacze pakiety mogą kontaktować się na różne sposoby:

CyberRescue – Santander Bank Polska

Usługę CyberRescue możecie włączyć, przechodząc do zakładki Usługi partnerów w bankowości elektronicznej Santander Banku. Konieczne będzie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Promocja oferująca darmowy pakiet jest dostępna dla wszystkich posiadaczy rachunku osobistego z dostępem do bankowości online.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów