fbpx

Konto Santander – nareszcie krótszy i bardziej przejrzysty okres karencji! Rekordowe 600 zł premii na start, do 200 zł bonusu za zakup ubezpieczenia auta oraz do 300 zł zwrotu za rachunki

Trwa do:
31 października 2023

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Wreszcie się doczekaliśmy. Od wielu miesięcy, a nawet lat, Santander Bank Polska wykluczał ze swoich promocji konta osobistego osoby, które brały udział w akcjach promocyjnych w terminie po 1 kwietnia 2019 roku. Najboleśniejsze w tym wszystkim było to, iż nawet w sytuacji, gdy skorzystaliście z promocji, ale nie odebraliście premii – i tak byliście wykluczeni z możliwości otrzymania bonusu w kolejnych odsłonach promocji. Na szczęście po wielu apelach branży finansowej, bank w końcu się ugiął i uprościł kwestię okresu wykluczenia byłych klientów. W związku z tym, miło mi poinformować, iż w akcji trwającej w październiku 2023 roku udział w promocji mogą wziąć osoby, które nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska po 1 stycznia 2021 roku. Dzięki temu okres karencji jest bardziej przejrzysty – nie ma już rozgraniczenia na osoby, które brały udział w promocji, albo nie brały. Po dłuższym wstępie – przejdźmy do rzeczy. Tym razem, w ramach zestawu promocji możecie zdobyć 300 zł premii gotówkowej na start, vouchery o wartości 100 zł za udział w programie poleceń (do wyboru są vouchery do Biedronki, Decathlona, RTV Euro AGD, Zalando oraz Cinema City), a także punkty powitalne w programie Bezcenne Chwile, które wymienicie na vouchery o wartości 200 zł. Razem daje to łączną premię na poziomie rekordowych 600 zł. Co ważne, warunki promocji uległy mocnemu uproszczeniu! Oprócz tego bank oferuje preferencyjne oprocentowanie na Lokacie dla Ciebie. Dla kwoty do 50.000 zł będzie to 5% w skali roku, na okres 3 miesięcy. Gdy już otworzycie Konto Santander, będziecie mogli je polecać swoim bliskim. W ten sposób co miesiąc odbierzecie nawet 5 voucherów, każdy o wartości 100 zł (na przykład do Biedronki lub do innych wymienionych wcześniej sklepów). Prowadzenie Konta Santander oraz wydawana do niego karta debetowa będą dla Was darmowe po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków (wystarczą miesięczne płatności kartą na kwotę minimum 300 zł). Za darmo możecie też wypłacać środki ze wszystkich bankomatów w Polsce – pod warunkiem, że w tym celu użyjecie BLIKA. Do innych zalet konta możemy zaliczyć darmowy Pakiet bezpieczeństwa CyberRescue (przez pierwszy rok), nielimitowane bezpłatne przelewy natychmiastowe oraz do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych. A jeśli jesteście posiadaczami samochodu, po założeniu konta możecie wykupić ubezpieczenie OC, AC, Assistance lub NNW za pośrednictwem bankowości internetowej, gdzie do zdobycia jest nawet 200 zł zwrotu. Przy okazji – sprawdźcie też promocję karty kredytowej z 600 zł premii na start!

Uczestnictwo w promocji: 300 zł premii gotówkowej + 200 zł bonusu w programie Bezcenne Chwile

Jak wspomniałem we wstępie, w promocji z bonusem mogą wziąć udział osoby, które w okresie od 1 stycznia 2021 roku do momentu złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska.

Jeśli natomiast posiadacie inny produkt Santandera (na przykład kartę kredytową, czy konto oszczędnościowe) – śmiało możecie wziąć udział i w tej promocji.

Jak założyć promocyjne konto?

Aby założyć konto, na początek złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie również o wyrobieniu karty debetowej Mastercard. Polecam rzecz jasna wybór tej karty ze względu na możliwość uzyskania punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile o wartości 200 zł. Wniosek możecie złożyć zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Poza tym, warunkiem uczestnictwa w promocji jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie zgód:

 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie),
 • zgody na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na kontakt w celu realizacji wniosku i dostarczeniu regulacji bankowych.

Na złożenie wniosku o konto macie czas od 1 do 31 października 2023 roku, zaś ostateczny termin zawarcia umowy to 10 listopada 2023 roku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera, e-kuriera lub poprzez fotoweryfikację. W przypadku e-kuriera dokumenty otrzymacie mailowo, zaś podczas wizyty specjalnego e-kuriera jedynie złożycie podpis na tablecie. Odbędzie się to w pełni ekologicznie, bo bez zużycia papieru (po podpisaniu umowy, trafi ona do Was mailowo). Alternatywnym sposobem finalizacji umowy może być „zakładanie konta na selfie”, czyli w pełni zdalna metoda wymagająca zrobienia zdjęcia twarzy i dowodu osobistego. Jest ona jeszcze bardziej eko, ponieważ kurier nie musi do Was jechać autkiem 😉

Konto Santander – rekordowe 600 zł premii

300 zł premii gotówkowej na start – warunki promocji

Premia gotówkowa podzielona jest na dwie części. Pierwsze 100 zł premii gotówkowej otrzymacie za zawarcie umowy o konto i kartę debetową wraz z wyrażeniem stosownych zgód. Oprócz tego w listopadzie 2023 roku należy:

 • zalogować się minimum 1 raz do aplikacji mobilnej Santander Mobile,
 • wykonać transakcje bezgotówkowe kartą debetową i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 300 zł – jeśli macie 26 lat lub więcej albo wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową lub BLIKIEM na dowolną kwotę – jeśli nie macie ukończonych 26 lat. W tym miejscu polecam wykonać wspomniane płatności kartą Mastercard, później dowiecie się dlaczego 🙂Aby zdobyć kolejne 200 zł premii bazowej należy w trzech kolejnych miesiącach: w grudniu 2023 roku, w styczniu 2024 roku oraz w lutym 2024 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • zalogować się minimum 1 raz do aplikacji mobilnej Santander Mobile,
 • wykonać transakcje bezgotówkowe kartą debetową i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 300 zł – jeśli macie 26 lat lub więcej albo wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową lub BLIKIEM na dowolną kwotę – jeśli nie macie ukończonych 26 lat.
 • zapewnić wpływ zewnętrzny na konto na kwotę co najmniej 1000 zł – jeśli macie 26 lat lub więcej albo na kwotę co najmniej 300 zł – jeśli nie macie ukończonych 26 lat.

Pierwsze 100 zł premii zostanie wypłacone w terminie do 31 grudnia 2023 roku. Natomiast kolejne 200 zł bonusu trafi na wasze Konto Santander w terminie do 31 marca 2024 roku. Nagrody zwolnione są z opodatkowania. W podanych terminach należy rzecz jasna posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody marketingowe. Po odebraniu wszystkich nagród, zgody naturalnie będziecie mogli wycofać.

Szczegóły w regulaminie promocji „Zyskaj 300 zł z kontem”.

200 zł premii – punkty powitalne w programie Mastercard Bezcenne Chwile

Aby zdobyć kolejne 200 zł premii (w formie 16.000 punków Mastercard Bezcenne Chwile) należy… w sumie to nic nie musicie już robić. Wystarczy, że spełniliście już warunki dla pierwszej części premii gotówkowej (tej z 100 zł) używając karty Mastercard (tylko nie BLIKA!). Fajnie, c'nie? Co tu kryć, tak prostych warunków w Santander Banku nie widzieliśmy już dawno.

Nagrodę w tej części promocji otrzymacie SMS-owo w formie kodu – w okresie do 31 grudnia 2023 roku. Aby otrzymany kod zamienić na vouchery, zarejestrujcie swoją kartę Santander w programie Bezcenne Chwile – o na tej stronie. Następnie wpiszcie kod w polu „Kody Promocyjne”. Na wykorzystanie kodu macie czas do 29 lutego 2024 roku. Od momentu jego realizacji, będziecie mieli 6 miesięcy na wymianę punktów na sowite vouchery.

Punkty od Mastercarda wymienicie na vouchery do ulubionych sklepów, między innymi Allegro/Carrefour/Decathlon/Empik/Euro RTV AGD/Ski Team/W.KRUK/Smyk/Circle K i wielu innych.

Szczegóły w regulaminie promocji „Możesz więcej z kartą Mastercard”.

A teraz technikalia dotyczące obu promocji. Co do kwestii wpływów, przelew na 1000 zł lub 300 zł pochodzący z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego bezproblemowo zapewni spełnienie warunków promocji. Po zaksięgowaniu środków, jeszcze tego samego dnia możecie je przelać z powrotem na swoje główne konto.

Transakcje kartą debetową oraz BLIKIEM możecie wykonywać zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. Może to być zarówno zakup chipsów w Żabce, jak i kupno książki na Allegro. Do transakcji nie zaliczają się rzecz jasna przelewy BLIKIEM na telefon.


100 zł premii w programie poleceń

W ramach programu poleceń wartość bonusu wynosi 100 zł i jest on wypłacany w formie jednego z wybranych voucherów:

 • 100 zł do RTV Euro AGD lub
 • 100 zł do Decathlona lub
 • 100 zł do Biedronki lub
 • 100 zł do Zalando lub
 • 4 bilety do kina Cinema City.

Aktualna edycja programu potrwa do końca stycznia 2024 roku, także spokojnie możecie połączyć promocję bazową wraz z programem poleceń, a w międzyczasie sami zarabiać poprzez polecanie.

Nowym klientem w programie poleceń (osobą poleconą) może być osoba, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska w ciągu 12 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji. Przykładowo, składając wniosek 1 października 2023 roku, wasze konto powinno zostać zamknięte przed 1 października 2022 roku – w takim przypadku możecie skorzystać z programu poleceń. Rzecz jasna, aby połączyć premię główną z premią w programie poleceń – musicie uwzględnić dłuższy okres karencji, czyli liczony względem daty 1 stycznia 2021 roku.

W celu wzięcia udziału w programie poleceń możecie użyć mojego kodu polecenia: TH46UL lub kodu uzyskanego od kogoś bliskiego. Kod ten wpiszecie już po założeniu konta. W tym celu należy zalogować się do bankowości i podać kod polecenia – macie na to 30 dni od momentu otwarcia konta (nie później jednak niż do 31 stycznia 2024 roku).Aby zdobyć bonus w ramach programu poleceń, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (przykładowo sklepy, stacje benzynowe), jak i w Internecie (na przykład Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów online).


Przykładowo, otwierając konto w październiku 2023 roku, na spełnienie warunku płatniczego będziecie mieli czas do końca listopada 2023 roku. Oczywiście wykonując płatności kartą Mastercard na poczet promocji bazowej, jednocześnie “wyrabiacie warunki” dla programu poleceń. Zatem warunki spełnicie niejako z automatu. Po spełnieniu warunków promocji, w ciągu 5 dni roboczych, bank poinformuje Was o tym fakcie w bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej, w zakładce Program poleceń. Od tego momentu będziecie mieli 30 dni na wybór konkretnej nagrody. W dniu wydania nagrody powinniście posiadać aktywne konto wraz z bankowością elektroniczną oraz aplikacją mobilną.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja 6”.

Szczegóły – Konto Santander

Aby prowadzenie konta i obsługa karty były darmowe, należy zapewnić w danym miesiącu płatności bezgotówkowe wykonane kartą debetową i/lub BLIKIEM na łączną kwotę 300 zł. W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za konto to 6 zł, zaś za kartę debetową to 9 zł.

Jeśli natomiast macie mniej niż 26 lat, wówczas bank założy Wam automatycznie Konto Santander dla Młodych. W tym przypadku prowadzenie konta (oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce) są bezwarunkowo darmowe. Natomiast, aby obsługa karty była darmowa, wystarczy zapewnić w danym miesiącu 1 płatność bezgotówkową wykonaną kartą debetową lub BLIKIEM na dowolną kwotę. Jeśli nie spełnicie tego warunku, wówczas miesięczna opłata za kartę debetową wyniesie 9 zł.

Pozostałe opłaty:

 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe Express Elixir oraz Blue Cash (bez limitu),
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM z dowolnego bankomatu,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Santander Bank Polska,
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska,
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce, opłata nie jest pobierana od osób w wieku do 26 lat,
 • 0 zł za dostęp do Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz BLIKA.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji.

Santander Bank Polska jako jedyny bank w Polsce zapewnia nielimitowane darmowe przelewy natychmiastowe!

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Santander jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie.

W celu otrzymywania zwrotów należy potwierdzić (zweryfikować) opłacane faktury, które mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza lub współposiadacza Konta Santander. Faktury możecie potwierdzić na 3 sposoby:

 • po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, w zakładce Twoje sprawy. W polu Wyszukaj sprawę wpiszcie frazę „faktura”, po czym pojawi się Wam opcja dodania faktury w ramach promocji. W formularzu, oprócz nazwy kontrahenta, należy również załączyć skan faktury, jej zdjęcie lub oryginał w pliku pdf,
 • za pośrednictwem wideo rozmowy – w tym przypadku fakturę okazujecie do kamery, by wideodoradca mógł wprowadzić dane odbiorców do zwrotów,
 • w placówce banku – w tym przypadku musicie ze sobą zabrać wydruki faktur lub ich oryginały.

Po weryfikacji faktur wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet (wybierając odbiorcę zdefiniowanego), za pośrednictwem zleceń stałych lub poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.

Nawet 200 zł zwrotu za ubezpieczenie samochodu

Oprócz wspomnianych do tej pory korzyści, czeka na Was jeszcze jedna promocja. Mianowicie, wykupując polisę ubezpieczenia samochodu (OC, AC, Assistance lub NNW) za pośrednictwem bankowości internetowej Santander, otrzymacie zwrot na konto w wysokości 20% składki, maksymalnie do kwoty 200 zł.

W promocji mogą wziąć udział nowi oraz obecni klienci banku, czyli osoby, które posiadają konto osobiste z dostępem do bankowości online. Promocja potrwa do 31 października 2023 roku lub do momentu wyczerpania puli nagród o wartości 40.000 zł.

Żeby wziąć udział w akcji, musicie upewnić się, że macie wyrażone zgody na:

 • otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną oraz telefoniczną,
 • przesyłanie korespondencji w formie elektronicznej przez elektroniczny kanał kontaktu (EKK),
 • przetwarzania przez bank Twoich danych osobowych w celach marketingowych.

Gdy już założycie konto, wystarczy, że zarejestrujecie się na dedykowanej stronie promocji, a następnie zawrzecie samodzielnie umowę o ubezpieczenie samochodu w bankowości elektronicznej (na komputerze lub w aplikacji mobilnej) i opłacicie składkę.

Wszystkie czynności należy wykonać do 31 października 2023 roku. Z kolei do 30 listopada 2023 roku nie możecie wypowiedzieć umowy rachunku w Santander Bank Polska, z którego opłaciliście składkę, odwołać zgód marketingowych, ani oczywiście wypowiedzieć umowy ubezpieczenia, jeśli chcecie otrzymać premię.

Ubezpieczenie samochodu w bankowości internetowej

Nagroda zostanie wypłacona na konto do końca grudnia 2023 roku. Informację o przyznaniu nagrody otrzymacie w wiadomości SMS lub w Poczcie Santander.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Pakiet bezpieczeństwa CyberRescue za darmo przez rok!

Santander Bank Polska ma dla swoich klientów jeszcze jedną korzyść w postaci pakietu CyberRescue, który uruchomicie za darmo na okres 12 miesięcy (po tym czasie usługa zostanie wyłączona). Pakiet może pomóc Wam w przypadku wymierzonego w Was ataku hakerskiego, przejęcia konta na portalu społecznościowym czy włamania na skrzynkę e-mail oraz w innych przypadkach.

Specjaliści z ekipy Cyber Rescue od ręki pomogą Wam w opanowaniu trudnej sytuacji – na przykład poinstruują Was, jak zablokować dostęp do konta lub zdalnie usunąć ze smartfona wrażliwe dane i zdjęcia. Pomogą Wam także w dochodzeniu swoich praw w przypadku nieuczciwych sklepów online, oszustw na OLX, zaproponują gotowy wniosek do zgłoszenia sprawy na policję i wiele innych.

Ze specjalistami ds. cyberbezpieczeństwa posiadacze pakiety mogą kontaktować się na różne sposoby:

CyberRescue – Santander Bank Polska

Usługę CyberRescue możecie włączyć, przechodząc do zakładki Usługi partnerów w bankowości elektronicznej Santander Banku. Konieczne będzie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Promocja oferująca darmowy pakiet jest dostępna dla wszystkich posiadaczy rachunku osobistego z dostępem do bankowości online.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów