Santander Bank Polska: 350 zł + 1500 zł premii w promocji Konta Firmowego Godnego Polecenia i zwolnienie z opłat bez terminu!

Trwa do:
20 grudnia 2021

Po raz kolejny Santander Bank Polska łączy siły z partnerem, oferując przedsiębiorcom dwa zestawy premii: 350 zł od spółki Rankomat.pl i nawet 1500 zł w pozostałych akcjach banku. Co ważne, pierwsza część nagrody dostępna jest w zasadzie bez okresu karencji! Końcowa wartość premii uzależniona jest więc od Waszej aktywności, jednak nawet mało aktywni użytkownicy mogą liczyć na zastrzyk gotówki na poziomie kilkuset złotych – wystarczą podstawowe czynności, jak płatności kartą czy przelewy do ZUS/US, które każdy przedsiębiorca musi wykonywać co miesiąc. Ogromną zaletą promocji jest również zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej, wypłaty z bankomatów, czy też wykonywanie przelewów. Bank nie zapomina również o klientach indywidualnych, proponując im 350 zł na start i nawet 300 zł zwrotu za rachunki!

Uczestnicy promocji

Na początek uspokoję: bycie właścicielem lub współwłaścicielem konta osobistego w Santander Bank Polska nie wyklucza Was z udziału w promocji konta firmowego. Mało tego, możecie najpierw wziąć udział w promocji rachunku dla osób indywidualnych i odebrać 350 zł, by potem założyć jeszcze konto biznesowe i zwiększyć zysk z promocji. 

W akcji mogą wziąć udział przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy w dniu startu promocji – 4 listopada 2021 roku – nie posiadali żadnego rachunku dla firm, prowadzonego przez Santander Bank Polska (również jako współposiadacze lub pełnomocnicy). Dotyczy to pierwszej części premii zapewnianej przez Rankomat.pl. Oznacza to, iż promocji z 350 zł w zasadzie nie ma okresu karencji! Wystarczy zatem, że skutecznie zamknęliście konto przed startem promocji, a ponownie możecie je założyć i zgarnąć premię!

Osoby, które będą starały się o uzyskanie części lub całości premii 1500 zł, obowiązuje okres karencji od 31 marca 2019 roku (ponownie dotyczy to wyłącznie rachunków firmowych).

Zasady promocji – jak założyć konto

Promocja trwa do 20 grudnia 2021 roku. To ostatni dzień, w którym możecie założyć konto w ramach opisywanej akcji. Żeby to zrobić, przejdźcie na dedykowaną stroną promocji, kliknijcie przycisk Weź udział, zalogujcie się lub zarejestrujcie w formularzu na stronie partnera, a następnie złóżcie wniosek o otwarcie rachunku (zakładka Konto Bonus) i wydanie do niego karty debetowej oraz dostęp do bankowości elektronicznej Mini Firma. Konieczne jest oczywiście wyrażenie zgody na przetwarzanie danych marketingowych, ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie spełnienia warunków promocji oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych – bez tego nie otrzymacie swojej premii i nie będziecie brani pod uwagę w promocji. 

Umowę z bankiem o prowadzenie rachunku należy podpisać najpóźniej 10 stycznia 2022 roku.

350 zł premii od Rankomat.pl – zasady

Waszym głównym zadaniem będzie wykonanie trzech przelewów (Elixir lub Bluecash) w terminie do 31 stycznia 2022 roku. Kwota przelewów jest dowolna. Pamiętajcie jedynie, że mają to być przelewy zewnętrzne, czyli do innych banków niż Santander Bank Polska (przelewy do ZUS i US też odpadają). Przykładowo przelew na wasze konto w innym banku zapewni spełnienie warunków promocji. Premia za spełnienie tego warunku to 250 zł.

Druga część premii to 100 zł. Aby ją otrzymać należy co najmniej jeden raz zalogować się do aplikacji mobilnej banku. Na spełnienie tego warunku również macie czas do 31 stycznia 2022 roku.

To wszystko! Teraz pozostaje Wam już tylko poczekać na maila z informacją o przyznaniu prawa do wypłaty premii oraz linkiem do formularza, na którym należy zostawić dane do wypłaty premii. Organizator roześle stosowne informacje do 11 lutego 2022 roku. Następnie w ciągu 7 kolejnych dni będziecie musieli uzupełnić dane do wypłaty premii na stronie promocji (chodzi głównie o numer rachunku założonego w promocji, na który powędruje premia). Premia zostanie wypłacona w okresie do 28 lutego 2022 roku.

Szczegóły w regulaminie na stronie promocji.

3% zwrotu za płatności kartą – nawet 900 zł premii

Największą premię możecie odebrać w ramach zwrotu za transakcje kartą zarówno stacjonarnie, jak i online. By było to możliwe, konieczne jest wykonywanie dwóch czynności: płacenie kartą wydaną do konta oraz robienie przelewów do ZUS lub Urzędu Skarbowego (płatności na rzecz danego urzędu należy wykonywać do 15. dnia miesiąca, w ciągu kolejnych 6 pełnych miesięcy po założeniu konta). Przelew powinien opiewać na kwotę co najmniej 200 zł. Pierwszy przelew powinniście zrobić w miesiącu następującym po tym, w którym założyliście konto, z kolei płatności możecie zacząć wykonywać od razu po otrzymaniu karty. 

Oznacza to, że 3% zwrotu kwoty zapłaconej kartą otrzymacie wtedy, gdy w kolejnym miesiącu zrobicie przelew do ZUS lub US. Może wydawać się to nieco zagmatwane, dlatego rozpiszę dokładnie przebieg promocji. W symulacji uwzględnię, że konto zostało założone w listopadzie 2021 roku.

 • listopad: w tym miesiącu zakładacie konto i wykonujecie płatności kartą debetową. 
 • grudzień: w tym miesiącu również wykonujecie transakcje kartą, a dodatkowo robicie pierwszy przelew do ZUS/US i otrzymujecie dzięki temu 3% zwrotu za listopadowe transakcje
 • styczeń: ponownie wykonujecie płatności kartą, a dzięki przelewowi do ZUS otrzymujecie zwrot za transakcje z grudnia

…i tak dalej. Jeśli więc założycie konto w listopadzie 2021 roku, ostatni przelew do ZUS lub US powinniście wykonać w maju 2022 roku. Wtedy też otrzymacie ostatnią premię w formie 3% zwrotu za transakcje kartą z poprzedniego miesiąca (w tym przypadku z kwietnia 2022 roku).

Mam nadzieję, że udało się to nieco rozjaśnić.

Maksymalny zwrot za transakcje to 900 zł, jednak miesięcznie nie może on przekroczyć 150 zł. Żeby więc odebrać najwyższy możliwy zwrot, konieczne będzie wykonanie płatności na minimum 5000 zł miesięcznie, co w warunkach firmowych (gdy płacimy za najem powierzchni, narzędzia lub materiały) nie powinno być bardzo trudne. 

Pod uwagę nie będą brane transakcje w kasynach, firmach bukmacherskich, loteriach czy totalizatorach (również internetowych). Z promocji zostaniecie wykluczeni także wtedy, gdy Wasze roczne przychody przekroczą 10 milionów złotych… czego serdecznie Wam życzę. 🙂

Premia zostanie wypłacona do końca miesiąca, następującego po miesiącu, w którym wykonano płatności.

400 zł za kredyt, leasing lub pożyczkę leasingową

Druga z trzech części „promocji wewnętrznej” Santander Bank Polska to 400 zł premii dla osób, które zdecydują się na jeden produktów leasingowych lub kredyt banku. Umowę należy podpisać nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji.

Warunkiem jest, podobnie jak w części dotyczącej płatności kartą, by w każdym miesiącu, w którym występuje rata kredytu/leasignu/pożyczki nastąpił przelew do ZUS – minimum 200 zł do 15. dnia miesiąca, co najmniej do miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o produkt.

Konieczne jest także, by do momentu wypłacenia tej części premii nadal obowiązywała umowa o kredyt/leasing (choćby jedna – w przypadku, gdy zdecydujecie się na więcej produktów).

Premia zostanie wypłacona do końca miesiąca, następującego po miesiącu podpisania umowy.

200 zł premii za pakiet medyczny LUX MED

Ostatnia część premii o wartości 200 zł przysługuje osobom, które zdecydują się na skorzystanie z pakietu medycznego firmy LUX MED (pakiet eZdrowie) i dołączą do tej usługi za pośrednictwem Santander Bank Polska. Umowę należy podpisać nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji.

Warunkiem jest, podobnie jak w części dotyczącej płatności kartą i premii za kredyt/leasing, by w każdym miesiącu, w którym występuje składka za pakiet medyczny nastąpił przelew do ZUS – minimum 200 zł do 15. dnia miesiąca, co najmniej do miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o produkt.

Premia zostanie wypłacona do końca miesiąca, następującego po miesiącu podpisania umowy o pakiet medyczny.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

Konto Firmowe Godne Polecenia – Santander Bank Polska – szczegóły i koszty

W ramach Promocji Godnej Polecenia otrzymujecie bezterminową gwarancję zwolnienia z opłat za większość usług związanych z użytkowaniem konta!

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za wydanie i obsługę pierwszej karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir,
 • 0 zł za 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu (system Bluecash),
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewu do innego banku,
 • 0 zł za smsKody autoryzacyjne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska. 

Szczegóły dotyczące obecnie obowiązujących stawek znajdziecie w Taryfie opłat i prowizji.

Potwierdzenie zwolnienia z opłat za użytkowanie konta znajdziecie w regulaminie Promocji Godnej Polecenia. Dla osób korzystających wyłącznie z akcji z Rankomat.pl (360 zł premii na start) – obowiązuje standardowe stawki, zgodne z taryfą opłat.

Opodatkowanie premii – konto firmowe Santander Bank Polska

Promocje dla przedsiębiorców rządzą się swoimi prawami w kwestii opodatkowania. Przychód uzyskany w ramach promocji bankowych musicie rozliczyć samodzielnie, zgodnie ze stosowaną formą opodatkowania. O szczegóły pytajcie swojego księgowego. W regulaminie promocji znajdziemy jedynie zapis:

Wartość premii (określonej w par.4 ust.2 i 3 Regulaminu) otrzymanej przez Uczestnika w ramach Promocji, stanowi dla niego przychód z działalności gospodarczej. Uczestnik jest zobowiązany do samodzielnego odprowadzenia należnego podatku z tego tytułu.

Mam już konto firmowe, po co mi drugie?

Przedsiębiorcy tak samo jak osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą posiadać więcej niż jeden rachunek bankowy. Jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy chcecie, aby środki na waszym koncie zostały zaksięgowane natychmiastowo. Wówczas podajecie kontrahentowi numer konta założonego w banku, w którym posiada on konto. Tego typu przelewy księgowane są natychmiastowo. Innym motywatorem do zakładania kolejnych rachunków są promocje, taka jak ta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów