EnveloBank: 100 zł premii na start, 120 zł premii za wpływy wynagrodzenia, nawet 200 zł zwrotu za e-zakupy + korzystne płatności zagraniczne!

Ruszyła szesnasta edycja promocji Money Mania. Tym razem po raz pierwszy promowanym produktem będzie EnveloKonto od EnveloBanku. Podobnie jak w ostatniej akcji z Agorą, tak i tym razem będziecie mogli zdobyć 100 zł łatwej premii na start. Oprócz tego możecie skorzystać z wewnętrznej promocji Banku Pocztowego zapewniającej do 200 zł zwrotu za e-zakupy dostarczane Pocztą Polską. Oprócz premii pieniężnych, ważnym aspektem przemawiającym za otwarciem EnveloKonta są bardzo korzystne rozwiązania w zakresie płatności zagranicznych. EnveloBank nie pobiera żadnych opłat z tytułu przewalutowania płatności zagranicznych oraz stosuje bardzo korzystny kurs przeliczeniowy udostępniany przez organizację VISA. Być może dla części z Was będzie to główny motyw do założenia EnveloKonta, będącego wygodnym narzędziem w przypadku podróży zagranicznych lub zakupów w zagranicznych sklepach. UWAGA – ponownie pula promocyjnych wniosków jest ograniczona. Tym razem wynosi 2500 sztuk. Przy okazji przypominam o promocji lotniczej, w której do zdobycia są bonu o wartości 50 zł oraz 1000 zł, a także promocji „Bonus za wynagrodzenie”, w której do zdobycia jest kolejne 120 zł premii.

 

 

Uczestnicy promocji

Co do uczestnictwa w promocji, kluczowe są 3 kwestie. Po pierwsze, z promocji mogą skorzystać nowi klienci EnveloBanku, którzy nigdy nie posiadali EnveloKonta. Po drugie, z promocji wykluczone są osoby wobec których procesowany jest już wniosek o EnveloKonto lub konto w Banku Pocztowym. Po trzecie, w chwili wnioskowania o EnveloKonto nie możecie być posiadać aktywnego konta w „dużym” Banku Pocztowym. Oznacza to, iż jeśli posiadaliście przykładowo Bliskie Konto Pocztowe, ale zdążyliście je zamknąć przed startem Money Manii, wówczas możecie wziąć udział w promocji.

 

Jak założyć promocyjne konto

Aby wziąć udział w akcji, na początek zarejestrujcie się na dedykowanej stronie promocji. W tym miejscu wystarczy, że podacie imię, nazwisko, adres e-mail, hasło a także zaakceptujecie wszystkie okienka. Po rejestracji otrzymacie na maila link aktywacyjny. Kliknięcie w link będzie równoznaczne z potwierdzeniem udziału w akcji. W tym momencie zostaniecie przeniesieni z powrotem na stronę promocji, co będzie równoznaczne z aktywacją profilu w promocji. Osoby, które korzystały już z poprzednich promocji Money Mania nie muszą się ponownie rejestrować. Wystarczy, że zalogujecie się na dedykowanej stronie promocji.

Teraz pozostaje Wam już tylko złożenie wniosku o konto wraz z kartą debetową za pośrednictwem linku umieszczonego w profilu. Na złożenie wniosku w promocji macie czas od 4 września 2018 roku do 30 września 2018 roku. Ostateczny termin podpisania umowy to 19 października 2018 roku. Możecie to zrobić na trzy sposoby:

 • Przelewem weryfikacyjnym – najszybciej, ponieważ konto będzie aktywne już po 15 minutach. Pamiętajcie jednak, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku. Chociaż najmniejsza różnica w imieniu, czy adresie sprawi, iż wniosek zostanie odrzucony. Przelew weryfikacyjny można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał aktualny wzór podpisu). Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z konta założonego w następujących bankach: Alior Bank, BZ WBK, eurobank, mBank, Nest Bank, Orange Finanse, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. W przypadku, gdy przelew weryfikacyjny zostanie odrzucony, poczekajcie na kontakt telefoniczny z banku. Otrzymacie wówczas propozycję podpisania umowy za pośrednictwem kuriera lub w placówce.
 • Kurierem – kurier dostarczy Wam umowę w ciągu kilku dni roboczych. Umowa może być dostarczona zarówno do miejsca zamieszkania, jak i do pracy, szkoły, czy też innego miejsca, w którym będzie Ci wygodnie podpisać dokumenty. To chyba najbardziej optymalna forma podpisania umowy. Podczas wyboru tego wariantu należy przesłać skany dowodu osobistego w trakcie składania wniosku.
 • W placówce banku lub na poczcie – po wypełnieniu wniosku internetowo, umowę można podpisać podczas wizyty w placówce. UWAGA – pracownik może chcieć wygenerować umowę na nowo, na standardowych warunkach, co uniemożliwia udział w promocji. W związku z tym pamiętajcie o poinformowaniu pracownika placówki o realizacji tego konkretnego wniosku o konto.

Składając wniosek pamiętajcie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach przeprowadzenia akcji promocyjnej.

 

Warunki uzyskania 100 zł premii na start

W celu otrzymania premii, wystarczy, że do 12 listopada 2018 roku wykonacie co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 100 zł (przykładowo 63 zł, 24 zł i 34 zł). Na poczet promocji zaliczają się zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie.

 

Finalizacją akcji będzie powiadomienie Was o otrzymaniu prawa do wypłaty premii. Stosownego maila od organizatora otrzymacie do 21 listopada 2018 roku. Następnie do 28 listopada 2018 roku będziecie musieli zalogować się na stronie promocji (link będzie podany w mailu) w celu uzupełnienia danych do wypłaty premii (podstawowe dane do zrealizowania przelewu). Premia zostanie wypłacona w terminie do 30 listopada 2018 roku. W dniu wypłaty premii wasze konto i karta muszą być aktywne. Później sami zdecydujecie co dalej. Kartę możecie zamknąć na infolinii. Zamknięcie konta dostępne jest natomiast w placówce Banku Pocztowego lub Poczty Polskiej, listownie bądź też w poprzez mailową wysyłkę wypowiedzenia umowy.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „Money Mania 16”.

 

 

Kalendarium promocji:

 • Od 4 września do 30 września 2018 – rejestrujecie się w promocji

 • Do 19 października 2018 – podpisujecie umowę o konto wraz z kartą debetową

 • Do 12 listopada 2018 – wykonujecie 3 płatności kartą na minimum 100 zł

 • Do 21 listopada 2018 – otrzymujecie maila z prośbą o wypełnienie danych

 • Do 28 listopada 2018 – wypełniacie dane do wypłaty premii

 • Do 30 listopada 2018 – bonus ląduje na waszych kontach 🙂

 

200 zł zwrotu za e-zakupy

Zakładając EnveloKonto w niniejszej promocji, możecie również skorzystać z wewnętrznej promocji banku „EnveloBonus za e-zakupy”. W ramach tej promocji możecie zdobyć do 200 zł w formie zwrotów za zakupy internetowe dostarczane za pośrednictwem Poczty Polskiej w ramach jednej z poniższych usług:

 • Paczka pocztowa,
 • Pocztex,
 • Paczka EKSTRA24,
 • PACZKA24,
 • PACZKA48,
 • List polecony,
 • Przesyłka firmowa polecona.

Za dokonany zakup otrzymacie 2 zł premii pod warunkiem, iż wartość zamawianych produktów wynosi co najmniej 30 zł oraz dokonaliście płatności EnveloKartą lub przelewem Pay-By-Link. Co dziesiąte zgłoszenie przesyłki nagrodzone będzie bonusem w wysokości 10 zł.

Aby otrzymać zwrot należy zarejestrować wykonaną płatność w ramach bankowości online lub mobilnej, podając numer przesyłki. Macie na to do 30 dni od dokonania danego zakupu. Bonus będzie wypłacony już następnego dnia po dokonaniu zgłoszenia.

 

Do programu moneyback możecie przystąpić poprzez bankowość online, akceptując jednocześnie regulamin promocji. Ponadto musicie wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z realizacją promocji oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowych.

Maksymalnie w skali miesiąca możecie zdobyć 20 zł premii, zaś w skali roku 200 zł. Premie zwolnione są z opodatkowania.

Szczegóły w regulaminie promocji „EnveloBonus za e-zakupy”.

 

Zarejestruj się w promocji i odbierz 100 zł premii na start

 

Transakcje zagraniczne i korzystne przewalutowania

Korzystne przewalutowania transakcji zagranicznych to prawdopodobnie największa zaleta EnveloKonta. Po pierwsze, bank nie pobiera żadnej prowizji za dokonanie przewalutowania (jest taki bank w Polsce, który za każde przewalutowanie dolicza sobie aż 5,8% wartości transakcji). Po drugie, EnveloBank przelicza wykonane płatności według średniego kursu oferowanego przez organizację VISA. Nie muszę chyba Was mocno uświadamiać, iż kurs ten jest bardzo korzystny i nie zawiera znaczących spreadów stosowanych przez inne banki. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest cytat z regulaminu prowadzenia EnveloKonta:

Wszystkie transakcje dokonane kartami (w walucie rachunku jak i w innych walutach), rozliczane są przez Bank w walucie rachunku, przy czym transakcje dokonane w walutach innych niż waluta rachunku przeliczane są przez organizacje Visa bezpośrednio na walutę rachunku zgodnie z kursem stosowanych w dniu rozliczenia operacji przez tę organizacje; kursy stosowane przez organizację Visa prezentowane są na stronie internetowej www.visaeurope.com.

 

Kurs po jakim zostanie rozliczona płatność możecie sprawdzać na bieżąco, korzystając z kalkulatora walutowego na stronie VISY. Wysokość opłaty za przewalutowanie pozostawiacie jako 0%. Przykładowo, 6 czerwca 2018 roku kurs VISY dla waluty Euro wynosił  4,291477 zł, natomiast średni kurs NBP 4,2829 zł. W przypadku USD VISA proponował kurs na poziomie 3,678932 zł, zaś NBP 3,6470 zł. Różnice w stosunku do średnich kursów NBP są zatem znikome. Propozycja EnveloBanku jest tak korzystna, iż wyjeżdżając za granicę nie musicie otwierać dodatkowego pakietu konta i karty walutowej, czy też rejestrować się w którymś z kantorów online. Być może część z Was postanowi pozostawić sobie EnveloKonto jako główne narzędzie rozliczeniowe podczas wakacyjnych wojaży lub też zakupów online w zagranicznych sklepach.

 

Wypłaty z zagranicznych bankomatów wiążą się z opłatą równą 1% wartości transakcji (nie mniej niż 5 zł). Możecie jednak skorzystać z opłaty abonamentowej zapewniającej darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie. Koszt takiego abonamentu to tylko 5 zł, czyli równowartość jednej wypłaty z bankomatu (a nawet mniej, jeśli wypłata jest na kwotę ponad 500 zł).

 

EnveloKonto – charakterystyka

EnveloKonto to obecnie jeden z najlepszych rachunków osobistych na rynku. Jego najważniejsze cechy to bezwarunkowo darmowe: prowadzenie konta, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz przelewy internetowe i mobilne. Karta do konta jest bezpłatna bez spełniania żadnych warunków jeżeli macie mniej niż 26 lat. Jeśli jesteście starsi, wystarczy, że wykonacie minimum 1 płatność kartą w miesiącu oraz zapewnicie wpływy z zewnątrz na łączną kwotę co najmniej 1000 zł (przykładowo ze swojego konta w innym banku). EnveloBank umożliwia również wykonywanie przelewów natychmiastowych. Co ciekawe, koszt takiego przelewu zleconego przez bankowość mobilną wynosi jedynie 2,50 zł, co jest bardzo intratną propozycją w porównaniu do innych banków. Być może część z Was postanowi pozostawić EnveloKonto jako główny rachunek rozliczeniowy. Warto dodać, iż tradycjonaliści mogą również za darmo korzystać z obsługi gotówkowej. Bank nie pobiera ani złotówki za wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronetu oraz w placówkach Banku Pocztowego / Poczty Polskiej.

 

Najważniejsze opłaty związane z obsługą EnveloKonta

0 zł za prowadzenie konta,

0 zł za kartę VISA dla osób powyżej 26 lat przy 1 płatności kartą i przelewach z innych banków łącznie na minimum 1000 zł w miesiącu poprzedzającym naliczenie opłaty (w przeciwnym razie opłata wynosi 5 zł miesięcznie),

– 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,

– 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronet,

– 0 zł za wpłaty gotówki w placówce banku lub na poczcie,

1,5 zł za wypłaty gotówki w placówce banku lub na poczcie,

– 0,50 zł za wypłaty gotówki w ramach usługi Cash Back,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

0 zł prowizji za przewalutowania transakcji zagranicznych,

5 zł za internetowe przelewy natychmiastowe, 

2,5 zł za mobilne przelewy natychmiastowe,

– szeroka sieć placówek z obsługą kasową oraz dobra aplikacja mobilna,

– dostęp do promocji w ramach VISA Oferty.

 

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji

 

 

Zarejestruj się w promocji i odbierz 100 zł premii na start

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów