fbpx

mBank: 50 zł premii za aktywowanie umowy z NJU Mobile w mOkazji – Styczeń 2018

Drugi miesiąc z rzędu posiadacze konta w mBanku mogą skorzystać z mOkazji zapewniającej zwrot 50 zł w zamian za aktywowanie umowy z NJU Mobile. W poprzednim roku promocje NJU Mobile uzyskały wręcz kultowy charakter. Z moich informacji wynika, iż wśród czytelników bloga utworzyła się stała grupa osób, które regularnie czerpią korzyści dzięki tej mOkazji. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ wiem, że moje porady w praktyce umożliwiają Wam uzyskiwanie dodatkowych dochodów. Nie da się ukryć, iż w przypadku mOkazji z NJU należy wyrobić sobie pewną strategię działania, dzięki której maksymalizujecie zyski przy jak najmniejszym zaangażowaniu. Wracając jednak do samej mOkazji, w lutym w zasadzie nie zaszły zmiany w stosunku do edycji ze stycznia. Aby uzyskać zwrot w wysokości 50 zł musicie utrzymać aktywny numer przez minimum jeden pełny cykl rozliczeniowy.

 

 

mOkazja NJU Mobile

mOkazje znajdziecie po zalogowaniu w bankowości elektronicznej mBanku w zakładce Pasaż. Ta mOkazja nie wymaga żadnego zapisu. Aby z niej skorzystać wystarczy złożyć wniosek o nową usługę z rachunkiem (telefon lub Internet) na stronie NJU Mobile. Może to być całkowicie nowy numer lub przeniesienie numeru od dotychczasowego operatora. Pamiętajcie, aby podczas składania zamówienia wybrać opcję e-faktury (domyślnie zaznaczona). Wówczas opłata aktywacyjna wyniesie 0 zł. W przeciwnym wypadku koszt opłaty aktywacyjnej to 20 zł.

 

Gdy już złożycie wniosek, kluczowym elementem jest wpisanie numeru zamówienia po zalogowaniu na dedykowanej stronie promocji pod linkiem:
https://form.mbank.pl/webforms/mokazja/logowanie.html (link do tej strony znajdziecie również w szczegółach mOkazji). Będziecie mieli na to czas do 31 stycznia 2018 roku. Numer zamówienia znajdziecie w mailu oraz wyświetli się Wam on zaraz po wysłaniu wniosku. Umowę o świadczenie usług dostarczy Wam kurier firmy DPD. 

Głównym warunkiem promocji jest utrzymanie aktywnego numeru przez co najmniej jeden, pełny okres rozliczeniowy. Warto w tym miejscu wspomnieć jak wygląda specyfika umowy w NJU Mobile pod względem naliczania okresów rozliczeniowych. Otóż pierwszy okres rozliczeniowy ma charakter cząstkowy i trwa kilka dni od momentu aktywacji numeru. Dokładny czas trwania tego okresu możecie sprawdzić po zalogowaniu się na stronie NJU Mobile, zaraz po aktywacji numeru. Dopiero drugi okres jest pełnym, miesięcznym okresem rozliczeniowym. To właśnie w tym okresie koniecznie musicie utrzymać aktywny numer. Zwrot zostanie wypłacony na wasze konta w mBanku w ciągu 60 dni od momentu upływu pierwszego pełnego cyklu rozliczeniowego.

 

Jeśli okazja będzie się pojawiać także w kolejnych miesiącach, również będziecie mogli z niej skorzystać. Jedynym ograniczeniem jest fakt, iż w ciągu 6 miesięcy można podpisać do 6 umów z NJU Mobile (później trzeba nieco odczekać). Obecna edycja trwa do 31 stycznia 2018 roku. W tym czasie należy złożyć wniosek o NJU z rachunkiem oraz uzupełnić numer zamówienia w stosownym formularzu. Kurier może już do Was dotrzeć po zakończeniu miesiąca.

Więcej na temat mOkazji po zalogowaniu na stronie banku oraz w nocie prawnej.  Oferta nie łączy się z innymi promocjami Orange, Orange Finanse i mBanku. 

 

Oferta NJU Mobile

NJU Mobile to marka telefonii komórkowej należąca do Orange Polska. Oferta NJU ma pewną szczególną cechę. Otóż minimalna kwota faktury wynosi 9 zł (jest to kwota tak zwanego maksymalnego dociążenia). Jeśli będziecie aktywnie korzystać z numeru w NJU, wówczas zapłacicie więcej, zgodnie z cennikiem konkretnej usługi. Natomiast w przypadku, gdy w danym miesiącu w ogóle nie korzystacie z telefonu, wówczas zostanie naliczona kwota minimalna rachunku, czyli samo 9 zł. 

 

Osoby, które zdecydują się na dłuższą współpracę z NJU Mobile, mogą skorzystać z planu taryfowego „Jeden na wszystko” zapewniającego:

  • nielimitowane połączenia do wszystkich sieci oraz na numery stacjonarne w kraju oraz w UE;
  • nielimitowane SMS i MMS do wszystkich sieci w kraju oraz w UE;
  • transfer danych do 20 GB w kraju lub do 1,96 Gb w UE.

Za to wszystko zapłacicie maksymalnie 39 zł miesięcznie. Nie jest to jednak sztywna stawka, jak w przypadku tradycyjnych abonamentów. Jeśli korzystacie mniej w danym miesiącu, zapłacicie…mniej. Do osiągnięcia pułapu 39 zł za usługi płacicie według cennika (m.in. 19 gr za minutę rozmowy czy 9 gr za SMS-a). Dopiero po przekroczeniu kwoty maksymalnej, opłaty nie będą już naliczane (zapłacicie 39 zł). Oczywiście dotyczy to standardowych usług.

Po szczegóły oferty odsyłam na stronę NJU Mobile.

 

Specyfika umowy w NJU Mobile

Cechą charakterystyczną oferty NJU Mobile jest elastyczność. Pomimo, iż jest to oferta z rachunkiem, umowa podpisywana jest na czas nieokreślony. Oznacza to, iż możecie ją wypowiedzieć w każdej chwili bez konsekwencji. W ten sposób NJU Mobile promuje się jako „najlepsze rozwiązanie dla niezdecydowanych”. W praktyce wypowiedzenie umowy następuje ze skutkiem na koniec kolejnego okresu rozliczeniowego (następującego po okresie, w którym złożyliście wypowiedzenie). Jedną z opcji wypowiedzenia umowy jest przeniesienie numeru do innej sieci w ofercie na kartę. Wówczas to nowy operator załatwia za Was wszelkie formalności związane z wypowiedzeniem umowy w NJU oraz przenosinami numeru do nowej sieci. Niekiedy takie przeniesienie wiąże się z dodatkowymi bonusami na start u nowego operatora. Po przeniesieniu numeru, sami zdecydujecie co zrobicie z kartą SIM. Będzie to już standardowa oferta typu prepaid.

 

Wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym

Ciekawą sprawą jest również wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym (lub przeniesienie numeru w trybie natychmiastowym). Kwestię rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia reguluje ustawa Prawo Telekomunikacyjne:

Art. 71a. Abonent, o którym mowa w art. 71, żądając przeniesienia przydzielonego numeru może rozwiązać umowę z dotychczasowym dostawcą usług bez zachowania terminów wypowiedzenia określonych w rozwiązywanej umowie. W takim przypadku abonent jest obowiązany do uiszczenia opłaty dotychczasowemu dostawcy usług w wysokości nieprzekraczającej opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie wyższej jednak niż opłata abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy, powiększonej o roszczenie związane z ulgą przyznaną abonentowi obliczoną proporcjonalnie do czasu pozostającego do zakończenia trwania umowy.

Ulga przyznana abonentowi jest nieco wirtualną kwotą, którą udziela operator w zamian za podpisanie umowy na usługę telekomunikacyjną (przykładowo na 24 miesiące). Jest to niejako rabat, za to, że związaliśmy się z operatorem na określony czas. W przypadku takiej umowy, rzeczywiście należy zapłacić karę umowną, jeśli przedwcześnie zerwiecie umowę. Jednak w przypadku NJU Mobile ulga wynosi 0,00 zł (przynajmniej tak jest we wszystkich moich umowach, które dotychczas podpisywałem z NJU). Oznacza to, że NJU Mobile nie może naliczać żadnych kar za wypowiedzenie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Wybór okresu wypowiedzenia należy oczywiście do Was (standardowy czy natychmiastowy). Z moich doświadczeń wynika, że NJU Mobile nie wystawia faktury dociążeniowej zarówno za pierwszy (cząstkowy), jak i ostatni okres rozliczeniowy (jedynie za wykonane usługi). Zatem w przypadku standardowego okresu wypowiedzenia, przygoda z NJU będzie Was kosztować 18 zł, zaś w przypadku natychmiastowego wypowiedzenia tylko 9 zł. Pomimo, że regulamin tego nie precyzuje, z jakimkolwiek wypowiedzeniem lepiej wstrzymać się do momentu aż upłynie jeden pełny cykl rozliczeniowy (da Wam to pewność spełnienia warunków promocji). Najbardziej hardcorowa wersja to złożenie wypowiedzenia w standardowym trybie  w pierwszym (cząstkowym) okresie rozliczeniowym. Wówczas umowa zostanie rozwiązana na koniec drugiego (czyli pierwszego pełnego) okresu rozliczeniowego. W ten sposób spełnicie warunki promocji, a przy okazji nie zostanie Wam naliczona żadna opłata. Oczywiście to tylko moje dywagacje na podstawie regulaminów związanych ze świadczeniem usług przez NJU Mobile. Nie mam pewności, czy mBank wypłaci Wam wówczas premię. Do odważnych świat należy 🙂

 

Przeniesienie numeru do Virgin Mobile

Ciekawą propozycję dla chcących przenieść numer do oferty prepaid ma Virgin Mobile. Główne aspekty przemawiające za przeniesieniem numeru do tego wirtualnego operatora to:

  • wszystkie formalności załatwiane są bez wychodzenia z domu – wniosek składa się online, zaś dokumenty dostarcza kurier (koszty pokrywa Virgin Mobile),
  • sami wybieracie datę przeniesienia – konkretny dzień (tryb natychmiastowy) lub zgodnie z okresem wypowiedzenia,
  • starter jest bezpłatny,
  • na start otrzymujecie saldo w wysokości 5 zł,
  • w prezencie otrzymujecie do wyboru: e-kod na 6-miesięczny dostęp premium do aplikacji Coyote, 90-dniowy dostęp do TIDAL, lub zestaw 3 sztuk… prezerwatyw SKYN, 
  • możecie skorzystać z oferty Freemium, która zapewnia co miesiąc 30 minut, 30 SMS-ów oraz 300 MB Internetu. 

Więcej na temat oferty Virgin Mobile w tym artykule.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów