mBank: promocja regularnego inwestowania z 200 zł premii na start! Proste warunki + nawet 460 zł premii w promocji darmowego konta osobistego!

Trwa do:
6 listopada 2023
Dostępność wniosków
300.000

mBank bez nawet dnia przerwy ogłasza kolejną edycję promocji regularnego inwestowania! Mało tego – podbija stawkę bonusu na start do okrągłych 200 zł (w poprzedniej odsłonie mogliście zdobyć maksymalnie 155 zł premii) i zmienia reguły na bardziej elastyczne. W ramach akcji „Regularne inwestowanie z premią” zostaniecie nagrodzeni za złożenie wniosku i regularne wpłaty na cel inwestycyjny lub regularne inwestowanie w kolejne jednostki funduszy inwestycyjnych. Maksymalna wartość premii będzie dostępna dla osób, które wymienione czynności przeprowadzą na swoim smartfonie – to zachęta do częstszego korzystania z aplikacji mobilnej banku. Jeśli zaś nie posiadacie jeszcze konta osobistego w mBanku, a chcecie zacząć regularnie inwestować w swoją przyszłość, możecie założyć darmowe eKonto Osobiste w promocji z premią o wartości nawet 460 zł! Analizę promocji znajdziecie w dedykowanym artykule.

Pamiętajcie – każda promocja związana z inwestowaniem wiąże się z ryzykiem. Podejmujcie świadome decyzje w oparciu o swoje doświadczenie i przekonania. Treści zawarte w tym artykule nie mogą być traktowane jako porady inwestycyjne 😉

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) – słowem wstępu

SFI to narzędzie dostępne w bankowości elektronicznej (w przeglądarce i aplikacji) mBanku. Służy do inwestowania w fundusze inwestycyjne. Jego obsługa jest bardzo uproszczona, skierowana do osób początkujących oraz tych, które nie chcą zagłębiać się w naukę inwestowania, tylko osiągnąć długofalowy dochód na lepszych warunkach niż oferują lokaty.

Po przeprowadzeniu ankiety, która zbada Wasz profil inwestorski, zaproponowane zostaną odpowiadające mu fundusze inwestycyjne. W ramach SFI możecie zainwestować w ponad 300 różnych funduszy organizowanych przez 18 towarzystw. Nie każdy będzie jednak dla Was dostępny! Jeśli Wasze odpowiedzi w ankiecie i oczekiwania okażą się bardzo rozbieżne z możliwościami danego funduszu (profil sprzeczny), będziecie musieli wybrać inny fundusz. W przypadku „mniejszej rozbieżności” (profil niewystarczająco zgodny) zostaniecie poinformowani o ryzyku, jednak ostrzeżenie to będziecie mogli zignorować i przejść dalej. Wszystko to dla ochrony Waszego kapitału oraz uniknięcia rozczarowań.

W przeciwieństwie do tradycyjnych lokat, swoje środki z funduszy inwestycyjnych będziecie mogli wyprowadzić w dowolnej chwili bez straty wypracowanego do tej pory zysku. W takiej sytuacji trzeba będzie jednak liczyć się z utratą prawa do premii.

Korzystając z SFI, nie będziecie narażeni na dodatkowe koszty za nabycie czy późniejsze odkupienie aktywów poza kosztem samego funduszu. Wszystkie opłaty, w tym ta za zarządzanie, wkalkulowane są już w cenę jednostek funduszu i w jego wynik, co pozytywnie wpływa na przejrzystość oferty i brak niepotrzebnego zamieszania. Zysk, który widać na ekranie, należy już do właściciela portfela.

Cennik SFI – mBank

Pamiętajcie, że inwestowanie to maraton, a nie sprint i tego typu „przedsięwzięcia” warto planować na co najmniej kilka lat. Ich celem nie powinien być szybki zysk.

Uwaga! Fundusze inwestycyjne nie są tak bezpieczne, jak lokaty. Choć nadal uchodzą za bardzo stabilne, a ich konstrukcja ogranicza ryzyko utraty kapitału, nadal jest to możliwe! Przestrzegam więc przed wkładaniem wszystkich oszczędności w jeden fundusz lub w ogóle – w same fundusze inwestycyjne.

Ograniczającymi ryzyko działaniami są przede wszystkim: dywersyfikacja portfela (czyli inwestowanie w różne fundusze, by średni wynik pozostawał na plusie nawet wtedy, gdy któryś z nich jednostkowo spada) oraz regularne inwestowanie, co także uśrednia cenę zakupu.

Nie jest to jednak poradnik inwestorski. Dziś skupimy się na promocji. Więcej szczegółów szukajcie w Taryfie Opłat i Prowizji dla produktów inwestycyjnych mBanku.

mBank: promocja regularnego inwestowania – uczestnicy

Akcja skierowana jest do nowych i obecnych klientów mBanku. Do udziału w promocji konieczne jest prowadzenie konta osobistego z podpiętym Supermarketem Funduszy Inwestycyjnych (SFI).

Co ważne, w momencie przystąpienia do promocji (zlecenia nabycia pierwszych jednostek) saldo środków uczestnika w ramach SFI nie może być niższe niż w dniu startu akcji, czyli 29 sierpnia 2023 roku (chyba że obniżka wynika ze zmiany wyceny posiadanych funduszy – wtedy nadal kwalifikujecie się do promocji). Jeśli więc nie korzystaliście wcześniej z opcji inwestowania w mBanku, to w tym dniu saldo wynosiło po prostu 0 zł i spełniacie ten warunek bez żadnego problemu.

Pamiętajcie, że w tej edycji promocji podobnie jak w poprzednich, obowiązuje limit 300.000 wniosków. Jest on raczej życzeniowy. Z tego typu promocji korzysta niewiele osób 🙂

Nie masz konta w mBanku? Załóż je i odbierz nawet 460 zł!

Jeśli nie jesteście jeszcze klientami mBanku, a mimo to chcecie wziąć udział w promocji regularnego inwestowania, możecie zdobyć dodatkową premię w łącznej kwocie nawet 460zł! Po założeniu konta możecie też skorzystać z oferty konta oszczędnościowego Moje cele na 7% w skali roku (do kwoty 50.000 zł).

Regularne inwestowanie mBank – zasady promocji

Promocja trwa do dnia 6 listopada 2023 roku. W tym czasie należy założyć konto z 460 zł dodatkowej premii na start lub – jeśli jesteście już klientami mBanku – zalogować się w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej, przejść do usługi Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, a następnie:

  • założyć sobie cel inwestycyjny, za co możecie otrzymać od 50 zł premii do maksymalnie 150 zł premii na start z możliwością otrzymania dodatkowego bonusu w wysokości 50 zł – jeśli cel założycie w aplikacji mobilnej banku(!),

LUB

  • zawnioskować o zakup jednostek funduszy (bonus w tym przypadku wyniesie 100 zł – niezależnie od tego, czy skorzystacie z aplikacji mobilnej).

Pamiętajcie, żeby w stosownym momencie zaznaczyć okienko informujące o chęci udziału w promocji. Ewentualnie możecie skorzystać z pomocy dedykowanego doradcy. W tym drugim przypadku wystarczy, że wypełnicie prosty formularz na specjalnej stronie promocji.

Promocja daje więc w zasadzie kilka możliwości zdobycia premii, począwszy od 50 zł, aż po 200 zł. Poniżej postaram się wszystko wyjaśnić.

mBank – premia za regularne inwestowanie

50-150 zł premii za cel inwestycyjny + 50 zł bonusu – krok po kroku

Po założeniu konta, aktywacji usługi SFI i wypełnieniu ankiety pora na wybór aktywów, które staną się Waszym narzędziem do regularnego inwestowania. Proponowany przez mBank bonus o wartości od 50 zł do 200 zł dostępny jest dla osób, które zdecydują się na odkładanie w ramach celu inwestycyjnego. W tym wypadku wystarczy, że początkowo wpłacicie kwotę co najmniej 100 zł, a następnie ustalicie regularne wpłaty comiesięczne. Należy tutaj ustawić konkretny dzień wpłaty, przykładowo 25. dzień danego miesiąca. Od wysokości comiesięcznej wpłaty na cel zależy wartość premii:

  • 100-199 zł = 50 zł premii,
  • 200-499 zł = 100 zł premii,
  • 500 zł i więcej = 150 zł premii.

Jeśli obniżycie wartość wpłat w trakcie trwania promocji, bank weźmie pod uwagę najniższą wartość w całym okresie i według niej wypłaci premię.

Od teraz Waszym zadaniem przez 6 kolejnych miesięcy będzie po prostu pilnowanie, by w dniu wpłaty na cel inwestycyjny (dzień ustalicie podczas ustawiania celu) na koncie osobistym znajdowała się ustalona wcześniej kwota.

Jeśli powyższe czynności wykonacie w aplikacji mobilnej, otrzymacie dodatkową premię o wartości 50 zł, czyli razem nawet 200 zł bonusu za spełnienie wszystkich warunków.

Na dołączenie do promocji, ustalenie celu i wpłatę pierwszej kwoty macie czas do 6 listopada 2023 roku.

Bonus 100 zł za nabycie jednostek funduszy – krok po kroku

Jeśli zamiast odkładania w ramach celu inwestycyjnego zdecydujecie się na comiesięczne kupowanie jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych i tworzenie tym samym swojego portfela inwestycyjnego, musicie (po rejestracji w promocji i wypełnieniu ankiety) dokonać wpłaty początkowej o wartości co najmniej 2000 zł oraz ustawić comiesięczne regularne wpłaty w kwocie minimum 200 zł przez 6 kolejnych miesięcy. Należy tutaj ustawić konkretny dzień wpłaty, przykładowo 5. dzień danego miesiąca.

Na wszystko macie oczywiście czas do 6 listopada 2023 roku.

Nie wycofujcie swoich środków w czasie realizowania warunków promocji poprzez zlecenie odkupienia jednostek, nie wykonujcie też konwersji jednostek. Każde z tych działań skutkować będzie utratą prawa do odebrania premii. W przypadku premii za nabycie jednostek funduszy nie ma możliwości zgarnięcia dodatkowej premii w wysokości 50 zł za wykonanie czynności w aplikacji.

Odbiór premii – regularne inwestowanie

Jeśli uda się Wam dopilnować wykonania wpłaty początkowej oraz co najmniej 6 comiesięcznych regularnych wpłat, otrzymacie nagrodę do końca miesiąca następującego po miesiącu wykonania ostatniej regularnej wpłaty na cel lub dokupienia jednostek funduszy inwestycyjnych.

Jeśli więc dołączycie do promocji 10 września 2023 roku, musicie najpierw dokonać wpłaty początkowej w wysokości minimum 100 zł (cel inwestycyjny) lub 2000 zł (jednostki funduszu inwestycyjnego). Jeśli ustalicie dzień wykonania automatycznej wpłaty na przykład na 15. dzień miesiąca, to pierwsza „regularna wpłata” nastąpi już we wrześniu 2023 roku, a ostatnie zlecenie stałe powinno mieć miejsce w lutym 2024 roku. Premię otrzymacie wówczas w marcu 2024 roku.

Dla powyższego przykładu: jeśli ustalonym dniem regularnej wpłaty będzie na przykład 1. dzień miesiąca, to pierwszy automatyczny przelew nastąpi dopiero w październiku 2023 roku, a ostatni w marcu 2024 roku. Premię otrzymacie wówczas do końca kwietnia 2024 roku.

Jeden uczestnik może otrzymać tylko jedną premię – za cel inwestycyjny (+ 50 zł za założenie celu w aplikacji) lub zakup jednostek funduszy. Maksymalnie do zgarnięcia jest więc 200 zł dla każdego uczestnika. Nagroda wydawana w promocji jest zwolniona z opodatkowania.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów