Lokata db Plan 500+Premia w Deutsche Banku jako skuteczny sposób długoterminowego oszczędzania z myślą o przyszłości dziecka

dyiecko

Na temat rządowego programu Rodzina 500+ napisałem na blogu już szereg artykułów. W dzisiejszym wpisie natomiast, dowiecie się jaką propozycję długoterminowego oszczędzania z myślą o przyszłości waszych dzieci przygotował Deutsche Bank. Co ważne, promocyjna lokata (a w zasadzie rachunek oszczędnościowy) dostępna jest dla każdego dziecka, nie musicie być nawet beneficjentami rządowego programu. Tytułowa „500” dotyczy maksymalnej premii, jaką corocznie bank będzie wypłacać osobom, które zdecydują się na regularne oszczędzanie w ramach planu db 500+. Roczna premia może wynieść od 100 zł do 500 zł. Pomimo dość niskiego oprocentowania lokaty (obliczane jako stawka stopy procentowej WIBID O/N), średnioroczne oprocentowanie okraszone premią wypłacaną przez bank, może zdecydowanie przewyższyć rynkowe rentowności tradycyjnych produktów oszczędnościowych.

 

 

Dla kogo promocja

Zgodnie z regulaminem, na każde dziecko możecie założyć tylko jedną lokatę. Jeśli posiadacie kilkoro dzieci, oczywiście możecie założyć kilka lokat – po jednej na każde dziecko, nie więcej jednak niż 5 lokat. Bank będzie weryfikował czy możecie skorzystać z promocji. W tym celu potrzebne będzie przedstawienie odpisu skróconego aktu urodzenia dziecka, dowodu osobistego lub paszportu dziecka. W przypadku opiekunów prawnych będzie to dokument potwierdzający ustanowienie uczestnika promocji jako opiekuna prawnego dla małoletnich pozostających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym. 

W celu przystąpienia do promocji niezbędne jest posiadanie lub otwarcie konta osobistego wraz z rachunkiem oszczędnościowym. Jeśli nie jesteście jeszcze klientami Deutsche Banku, wniosek o pełny pakiet możecie złożyć na dedykowanej stronie promocji.

Screen Shot 08-19-16 at 04.41 PM 001

 

Lokata db Plan 500+Premia

Na lokatę możecie tak naprawdę wpłacać dowolne kwoty. Jednak w celu „wyciśnięcia” jak najbardziej optymalnego oprocentowania, najlepiej wpłacać na nią od 1200 zł do 6000 zł rocznie. Mogą to być równe, comiesięczne wpłaty; wpłaty nieregularne o różnych wysokościach lub wpłaty jednorazowe. Częściowa lub całkowita wypłata środków z rachunku lokaty jest równoznaczna z jej likwidacją/zamknięciem.

Oprocentowanie lokaty jest zmienne. Jest ono oparte o wskaźnik rocznej stopy procentowej rynku międzybankowego WIBID O/N. Stawki ustalane są codziennie, w każdy dzień roboczy o godzinie 11.00. Dzisiaj, 19 sierpnia 2016 roku stawka ta wynosi 1,37%. Taką też wartość będziemy stosować do liczenia hipotetycznej rentowności inwestycji. Pomimo wahań wartości stopy WIBID O/N, przyjmiemy jej względną stałość. Notowania stawki WIBID O/N możecie śledzić przykładowo na stronie Bankier.pl.

Kapitalizacja lokaty – roczna (odsetki dopisywane są po każdym roku oszczędzania).

Odnawialność – brak (po zakończeniu lokaty środki wracają na konto osobiste).

Okres trwania lokaty liczony jest od daty pierwszej wpłaty na rachunek lokaty. Pierwszą wpłatę powinniście wykonać nie później niż w ciągu 30 dni kalendarzowych, licząc od dnia otwarcia lokaty. W przypadku niedokonania pierwszej wpłaty w wyznaczonym terminie – lokata zostanie zamknięta.

Czas trwania lokaty…o tym poniżej

 

Jak zdobyć nawet 500 zł premii rocznie

Kluczowym elementem propozycji Deutsche Banku jest oczywiście premia, na jaką mogą liczyć klienci, którzy zdecydują się na regularne oszczędzanie. Zgodnie z regulaminem, premia wynosi 1/12 sumy wpłat na rachunek lokaty w roku poprzedzającym kapitalizację odsetek. Coroczna premia może wynieść od 100 zł do 500 zł. Oznacza to, iż minimalna roczna kwota uprawniająca do otrzymania premii to 1200 zł, zaś w przypadku kwoty wynoszącej 6000 zł otrzymacie maksymalny pięciusetzłotowy bonus.

Premia zostanie wypłacona najpóźniej w terminie 20 dni roboczych od dnia rozpoczęcia kolejnego roku trwania lokaty. Dodatkowym plusem oferty jest fakt, iż wypłacane premie są zwolnione z podatku dochodowego. Zdecydowanie wyróżnia to ofertę Deutche Banku na tle tradycyjnych produktów oszczędnościowych.

Ważnym elementem lokaty db Plan 500+Premia jest okres jej trwania. Maksymalny czas życia tego produktu oszczędnościowego to 10 lat. Oznacza to, iż maksymalnie możecie uzyskać 10 premii, czyli nawet 5000 zł. Regulamin promocji zezwala jednak na wypłatę środków już po 5 latach, oczywiście z zachowaniem naliczonych odsetek oraz wypłaconych premii. W przypadku zerwania lokaty przed upływem 5 lat – utracicie wypłacone premie, otrzymacie jedynie odsetki, których wysokość nie jest powalająca.

Dodam tylko, iż premie wypłacane są na osobne konto oszczędnościowe, którego oprocentowanie wynosi również stawkę WIBID O/N. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie przelanie tej kwoty na rachunek oszczędnościowy w innym banku. Przykładowo BZ WBK oferuje obecnie 4% w skali roku. Więcej propozycji w rankingu kont oszczędnościowych.

W tym momencie sami będziecie musieli zdecydować, czy wolicie wycisnąć jak najwyższe średnioroczne oprocentowanie (wypłacając środki zaraz po upływie 5 lat) czy też wolicie wariant dalszego oszczędzania. Im dłuższy czas trwania lokaty, tym coraz niższe średnioroczne oprocentowanie. 

 

Obliczenia, czyli ile zarobię

Na początek dochód odsetkowy netto po n kolejnych latach oszczędzania.

 

Screen Shot 08-19-16 at 06.02 PM

 

Wariant – 5 lat oszczędzania

Przy założeniu wpłat rocznych w wysokości 6000 zł, po 5 latach do wypłaty będzie 31.013,63 zł. Odsetki będą stanowić zatem 1013,63 zł. Nie jest to zbyt duża kwota. Gdy jednak doliczymy 5 premii po 500 zł, wówczas łączny zarobek netto wyniesie już 3513, 63 zł.

Pytanie brzmi jak wysoko musiałoby być oprocentowane tradycyjne konto oszczędnościowe, by zarobić takową kwotę. Załóżmy, iż na tradycyjne konto wpłacane jest na początku każdego rocznego okresu 6000 zł, kapitalizacja również jest roczna. Zatem, aby uzyskać podobny rezultat jak w przypadku konta w Deutsche Banku, należałoby zastosować oprocentowanie wynoszące około 4,59%. Dowód poniżej:

 

Screen Shot 08-19-16 at 07.22 PM

 

Ale to nie wszystko. Otóż od wypłacanych premii również mogą być naliczane odsetki. Załóżmy, iż coroczną premię wynoszącą 500 zł przelejemy na konto oszczędnościowe. Stosując stopę procentową wynoszącą 4% w skali roku (taką jaką ma obecnie BZ WBK) dodatkowo możecie zarobić 167,33 zł netto. Zatem do 3513,63 zł należy dodać 167,33 zł, co da nam łącznie 3680,96 zł dochodu netto.

 

 

Wariant – 10 lat oszczędzania

W przypadku 10-letniego okresu oszczędzania, zysk z odsetek netto wyniesie 3786,67 zł. Do tego należy doliczyć 5000 zł premii, co da nam łączny zarobek w wysokości 8786,67 zł netto. Aby uzyskać podobny na standardowym koncie oszczędnościowym, musiałoby ono być oprocentowane na około 3,05%. Oto dowód:

 

Screen Shot 08-19-16 at 07.19 PM

 

W tym przypadku należy również policzyć odsetki, które otrzymamy za ulokowanie wypłacanych premii. Stosując tak jak powyżej oprocentowanie wynoszące 4% w skali roku, otrzymamy dodatkowo 259,70 zł netto. Gdy dodamy je do 8787,67 zł otrzymamy łącznie 9047,37 zł.

Jeśli chcesz otrzymać arkusze kalkulacyjne, które ułatwią Ci obliczenia dla innych kwot – napisz do mnie poprzez zakładkę Kontakt.

 

Szczegóły w regulaminie produktu

 

Szczegóły konta osobistego dbNET

Jednym z warunków skorzystania z promocyjnej lokaty jest posiadanie konta osobistego w Deutsche Banku. Jeżeli jesteście już klientami banku, z oferty możecie skorzystać w oddziale podpisując umowę o sam produkt oszczędnościowy. Jeśli zaś nie macie jeszcze konta w DB, najkorzystniejszą opcją jest otwarcie konta dbNET. Prowadzenie konta oraz przelewy internetowe są darmowe, więc rachunek będzie spełniał niejako rolę techniczną. Karta debetowa jest płatna, aczkolwiek nie musicie o nią wnioskować. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż db Plan 500+Premia jest produktem o kilkuletnim horyzoncie czasowym, więc w międzyczasie mogą nastąpić zmiany w tabeli opłat.

 

0 zł za prowadzenie konta

0 zł / 10 zł za kartę do konta

Należy wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę 700 zł miesięcznie

0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

0 zł za wypłaty gotówki w sklepach przy okazji zakupów kartą

0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji DB.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów