Bank Pekao – ostatnie chwile promocji! 200 zł premii na start, voucher o wartości 150 zł, 100 zł bonusu dla dziecka oraz 7% w skali roku dla oszczędności (do 100.000 zł)

Trwa do:
2 listopada 2023

Już za kilka chwil skończy się świetna kompilacja promocji Banku Pekao! W ramach zestawu bonusów w terminie tylko do 2 listopada 2023 roku możecie zdobyć: 200 zł łatwej premii na start, 7% w skali roku na rachunku oszczędnościowym (dla kwoty do 100.000 zł, z gwarancją promocyjnego oprocentowania przez 152 dni, czyli około 5 miesięcy), a także solidne 100 zł bonusu w promocji konta dla dziecka i 150 zł premii w ramach punktów powitalnych w programie Mastercard Bezcenne Chwile, które wymienicie na vouchery do ulubionych sklepów. Konto Przekorzystne otworzycie bez wychodzenia z domu. Jako dodatkowy przywilej, Bank Pekao uraczy Was bezpłatnym 6-miesięcznym Pakietem Komfort. Zapewnia on między innymi darmowe ubezpieczenia oraz przelewy ekspresowe. Standardowa wartość pakietu w tym okresie sięga kwoty 72 zł. Jako ciekawostkę dodam, iż obok bazowej karty Mastercard, do Konta Przekorzystnego możecie zamówić też ekskluzywną kartę debetową VISA Gold. Moim zdaniem to najładniejsza złota karta debetowa na rynku, a przy okazji może być ona dla Was w pełni darmowa (bank w ostatnim czasie ułatwił zasady zwalniające z opłat za tę kartę). Ponadto karta Gold zapewnia bezwarunkowo darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz korzystne kursy przeliczeniowe.

Po założeniu konta, możecie skorzystać również z fantastycznej promocji karty kredytowej z 600 zł premii.

Kto może skorzystać z promocji z premią

Promocja skierowana jest do osób, które w okresie od 1 maja 2021 roku do 16 sierpnia 2023 roku nie posiadały (również jako współposiadacz) konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao S.A. Ponadto na dzień przystąpienia do promocji nie możecie posiadać żadnego produktu kredytowego Banku Pekao.

WAŻNE! Pamiętajcie również, iż Bank Pekao oraz PKO Bank Polski to dwa całkiem inne banki, pomimo, że ich nazwy brzmią podobnie. Jeśli posiadacie konto w PKO BP, śmiało możecie wziąć udział w promocji Banku Pekao (tym ze słynnym logo z żubrem).


Jak skorzystać z promocji Banku Pekao?

Z promocji możecie skorzystać już tylko w terminie do 2 listopada 2023 roku – w wymienionym okresie należy zarówno złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji, jak i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne wraz z dowolną kartą debetową (standardową lub złotą) oraz aplikacją mobilną banku PeoPay. Wniosek złożycie za pośrednictwem komputera lub smartfona. Najważniejsze, aby posiadać sprawną kamerkę oraz mikrofon. W tym celu polecam jednak złożenie wniosku na smartfonie (wyższa jakość obrazu). Możliwe jest również rozpoczęcie procesu na komputerze i dokończenie w aplikacji mobilnej PeoPay. Jako że złożenie wniosku i finalizacja umowy może odbyć się tego samego dnia (zdalnie), wniosek możecie złożyć nawet ostatniego dnia trwania promocji.

Co do kwestii finalizacji umowy, Bank Pekao S.A. stosuje popularną w ostatnim czasie metodę, zwaną potocznie “konto otwierane na selfie”. Mówiąc prościej, podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego. Nie będziecie musieli czekać na kuriera, czy też korzystać z krępującej wideorozmowy.

Założenie konta „metodą na selfie” jest jednym z głównych warunków promocji. Jeśli natomiast finalizacja umowy (weryfikacja tożsamości) nie powiedzie się z przyczyn technicznych, wówczas możecie wybrać opcję podpisania umowy w placówce (ale tylko w takim przypadku, jeśli chcecie zgarnąć premię).

Jak zdobyć 200 zł premii na start? – Konto Przekorzystne

Nagroda podzielona jest na dwie części. Pierwsze 50 zł premii otrzymacie za samo podpisanie umowy wraz z kartą debetową oraz dostępem do bankowości elektronicznej i aplikacji PeoPay.

Aby zdobyć kolejne 150 zł premii (3 premie cząstkowe po 50 zł każda), wystarczy, że w 3 kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych po podpisaniu umowy (w każdym miesiącu z osobna):

 • wykonacie minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub z wykorzystaniem aplikacji PeoPay (w przypadku aplikacji zaliczają się jedynie transakcje wykonane zbliżeniowo) – na dowolną kwotę.

Jeśli warunki spełnicie tylko w 2 miesiącach, wówczas otrzymacie 100 zł premii, zaś spełniając warunki tylko w jednym miesiącu – możecie liczyć na 50 zł premii. Jednak ze względu na łatwość warunków, polecam Wam skorzystać z pełnej opcji 🙂

Z promocji wyłączone są rodzaje płatności, które w zbyt łatwy sposób mogłyby pomóc „nabić liczbę wymaganych transakcji”. Chodzi tu głównie o różnego rodzaju przekazy pieniężne, niebędące faktyczną zapłatą za towary czy usługi. Szczegółowy wykaz „niedozwolonych” kodów MCC znajdziecie w regulaminie.

Przykładowo, otwierając konto w październiku 2023 roku, warunki dotyczące transakcji spełnijcie w listopadzie i grudniu 2023 roku oraz w styczniu 2024 roku.

Wypłata premii

Dla pierwszej części nagrody (50 zł za założenie konta) bank będzie wypłacał premie w czterech terminach (do 15. dnia drugiego miesiąca po założeniu konta):

Schemat wypłaty 1 nagrody w promocji Banku Pekao

Kolejna premia o wartości 50 zł, 100 zł lub 150 zł trafi na Wasze konto do 15. dnia piątego miesiąca po miesiącu założenia konta zgodnie z zapisami regulaminu:

Wypłata drugiej części bonusu od Banku Pekao

Przykładowo, zakładając konto w październiku 2023 roku, pierwsze 50 zł premii otrzymacie do 15 grudnia 2023 roku, zaś po spełnieniu wszystkich pozostałych warunków, drugą premię otrzymacie do 15 marca 2024 roku.W dniu wypłaty premii wasze konto musi pozostawać aktywne, tak samo jak karta debetowa, aplikacja PeoPay oraz dostęp do bankowości elektronicznej. Oprócz tego nie wycofujcie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Przekorzystnego.

100 zł premii za założenie Konta Przekorzystnego dla Młodych!

2 listopada 2023 roku kończy się także organizowana po raz trzydziesty (!) promocja, w ramach której najmłodsi użytkownicy, dla których rodzice zdecydują się założyć Konto Przekorzystne dla Młodych z rachunkiem oszczędnościowym Mój Skarb (oprocentowanym na 7% w skali roku), otrzymają aż 100 zł premii na start. To dobra okazja, by nauczyć dzieci zaradności finansowej i umiejętności rozważnego wydawania pieniędzy.

Akcja jest przeznaczona dla osób, które nie skończyły jeszcze 18 lat, których rodzice posiadają konto w Banku Pekao. Dziecko (lub dzieci) nie mogło mieć swojego konta w banku w okresie od dnia 1 stycznia 2021 roku. Wykluczone są osoby korzystające wcześniej z poprzednich edycji promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciomPierwsze kieszonkowe z PeoPay KIDS lub Ekstra 50 zł dla nastolatka.

Za dziecko lub nastolatka konto formalnie zakłada oczywiście prawny opiekun, posiadający konto osobiste w Banku Pekao. Pamiętajcie też, że w przypadku dzieci przed 13. rokiem życia, to rodzice muszą złożyć niezbędne zgody w jego imieniu (zgoda na udział w promocji, przekazanie nagrody i przetwarzanie danych), z kolei nastoletnie dzieciaki w wieku od 13 lat muszą zrobić to samodzielnie.

Promocja potrwa już tylko w terminie do dnia 2 listopada 2023 roku. W tym czasie jako rodzice musicie założyć swojemu dziecku Konto Przekorzystne dla Młodych za pomocą swojej aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej, a następnie, w zależności od wieku dziecka, wykonać nieco inne czynności.

 • W przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze 6. roku życia – wystarczy samo założenie konta i złożenie przez rodzica potrzebnych oświadczeń,
 • W przypadku dzieci, które ukończyły 6. rok życia, ale nie ukończyły jeszcze 13. roku życia – musicie otworzyć także inne produkty PeoPay KIDS, czyli (oprócz konta osobistego) rachunek oszczędnościowy Mój Skarb oraz dedykowaną aplikację mobilną dla młodych użytkowników i kartę Mastercard PeoPay KIDS,
 • W przypadku nastolatków przed 18. rokiem życia (ale już po „trzynastce”) – oprócz konta osobistego należy zawnioskować także o kartę debetową Mastercard i aplikację mobilną PeoPay.

Po spełnieniu tych warunków, przejdźcie do drugiej części promocji:

 • Uczestnik poniżej 6 lat musi posiadać na swoim Koncie Przekorzystnym dla młodych w dniu 30 listopada 2023 roku saldo na poziomie co najmniej 200,01 zł,
 • Uczestnik w wieku co najmniej 6 lat lub starszy musi do 30 listopada 2023 roku zalogować się do aplikacji mobilnej oraz wykonać co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę – stacjonarnie lub online (wykluczone są wpłaty i wypłaty gotówkowe).

Nagroda zostanie przekazana w terminie do 31 grudnia 2023 roku przelewem na konto dziecka. Do tego czasu jego konto osobiste oraz oszczędnościowe musi pozostać aktywne. Bonus jest oczywiście zwolniony z opodatkowania.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Możliwości rodzica w PeoPay KIDS

7% w skali roku na koncie oszczędnościowym Mój Skarb!

Oprócz świetnej aplikacji i darmowego rachunku Wasze dzieci zyskają także dostęp do rachunku oszczędnościowego Mój Skarb. Jego założenie jest warunkiem udziału w promocji. Konto oferuje oprocentowanie na poziomie aż 7% w skali roku z gwarancją oprocentowania przez 152 dni. Maksymalna kwota, która zapracuje w promocyjnym oprocentowaniu to 5000 zł. Nadwyżki będą oprocentowane standardowo – według aktualnej tabeli. Pieniądze mogą być rozproszone w różnych skarbonkach, dzięki którym dzieci nauczą się tworzyć długoterminowe cele i fundusze na konkretne wydatki. Promocja trwa do 2 listopada 2023 roku.

150 zł premii w ramach promocji Mastercard Bezcenne Chwile!

Bank Pekao rzutem na taśmę zdecydował o podbiciu promocyjnej stawki. Posiadając już kartę Mastercard wydaną do konta, możecie zdobyć dodatkowy bonus w postaci 12.000 punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile o wartości 150 zł.

Promocja obejmuje karty Mastercard wydawane przez Bank Pekao. Mogą z niej skorzystać klienci, którzy przed 16 października 2023 roku nie rejestrowali w programie Bezcenne Chwile żadnej karty tego właśnie banku. Jeśli natomiast uczestniczycie lub uczestniczyliście w programie z kartą innego banku – nadal możecie wziąć udział w niniejszej promocji.

Aby wziąć udział w promocji, należy w okresie do 31 stycznia 2024 roku otworzyć konto punktowe w programie Mastercard Bezcenne Chwile i dodać kartę debetową Banku Pekao. Zrobicie to na dedykowanej stronie promocji. Jeśli posiadacie już swoje konto punktowe w programie, po prostu dodajcie do niego kartę Banku Pekao (na przykład w bankowości elektronicznej lub po zalogowaniu do konta Mastercard).

W terminie do końca następnego miesiąca po miesiącu dodania karty, wykonajcie 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową Mastercard. Możecie to zrobić stacjonarnie lub online.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymacie 8000 punktów. To jednak nie koniec. Możecie zdobyć jeszcze dodatkową nagrodę – 4000 punktów. Wystarczy, że w tym samym miesiącu, w którym będziecie wykonywać powyższe płatności, wykonacie jeszcze jedną dodatkową płatność, ale za pomocą aplikacji do płatności mobilnych (na przykład Apple/Google/Garmin/Fitbit Pay) z podpiętą kartą, którą zarejestrowaliście w programie Bezcenne Chwile ramach promocji.

Przykładowo: jeśli zarejestrujecie swoją kartę debetową w programie Mastercard w październiku 2023 roku, należy do końca listopada 2023 roku wykonać 5 płatności kartą debetową. Następnie, również w listopadzie 2023 roku, wykonajcie jeszcze jedną płatność za pomocą aplikacji mobilnej, używając karty debetowej.

Płatności możecie wykonywać w Internecie lub stacjonarnie, a lista wykluczonych kodów MCC znajduje się w regulaminie (są to między innymi kasyna, zakłady bukmacherskie czy doładowania portfeli online, czyli klasyka). Wykluczone są także płatności BLIK. Nagroda zostanie przekazana do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełnicie wymagania promocji bezpośrednio na Wasze konto punktowe. Przyznane punkty będą ważne przez okres pół roku (6 miesięcy). 

Bank Pekao – darmowe punkty w Mastercard Bezcenne Chwile

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Konto Przekorzystne – szczegóły

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są dla Was bezwarunkowo darmowe. Dla osób, które ukończyły już 26. rok życia, zasady prowadzenia rachunku są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej Mastercard pod warunkiem zapewnienia wpływów zewnętrznych na kwotę co najmniej 500 zł, w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 4 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne (autoryzowane poprzez aplikację PeoPay),
 • 0,20 zł za SMS autoryzacyjny w przypadku przelewów internetowych,
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale lub we wpłatomatach banku,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao S.A.

Dodatkowo spełniając warunki zwalniające z opłaty za konto i kartę (wpływ na minimum 500 zł + 1 płatność kartą), bank sprezentuje Wam w danym miesiącu:

 • 0 zł za dwie wypłaty z obcych bankomatów w Polsce oraz
 • 0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów bez ograniczeń.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

7% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Na nowych klientów Pekao S.A. czeka również bardzo dobra oferta konta oszczędnościowego. Maksymalna kwota obowiązywania preferencyjnego oprocentowania wynosi aż 100.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 152 dni (5 miesięcy) od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżka ponad 100.000 zł będzie pracowała już według standardowego oprocentowania (zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania).

Z preferencyjnego oprocentowania mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nie posiadały rachunku osobistego, konta oszczędnościowego, bądź lokaty w Banku Pekao S.A. w okresie od 1 stycznia 2023 roku do 31 lipca 2023 roku lub ich saldo wynosiło mniej niż 2000 zł (średniomiesięcznie). Posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych w Pekao TFI wyklucza jednak z udziału w promocji bez wyjątków.

Z promocji konta oszczędnościowego również możecie skorzystać już tylko w terminie do 2 listopada 2023 roku. Najlepiej zawnioskować o nie podczas składania wniosku o Konto Przekorzystne. Później będzie to możliwe w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) wyłącznie w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste. Ewentualnie konto oszczędnościowe będziecie mogli uruchomić w placówce banku.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Co miesiąc bezpłatnie możecie wykonywać nielimitowaną liczbę przelewów z konta oszczędnościowego (co zdarza się dość rzadko), aczkolwiek wyłącznie za pośrednictwem aplikacji PeoPay. Przelewy poprzez tradycyjną bankowość elektroniczną kosztują standardowo 7 zł za każdy przelew.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej konta oszczędnościowego.

Pakiet Komfort – za darmo przez 6 miesięcy

W ramach promocji możecie skorzystać z Pakietu Komfort, który jest dołączany do konta jako dodatkowa wartość dodana (nie jest to rzecz jasna obowiązek, a jedynie miły dodatek). W ramach pakietu otrzymacie szereg usług przydatnych w codziennym życiu. Pekao zapewnia 3 rodzaje pakietów. Przez pierwsze 6 miesięcy wszystkie są darmowe, zaś później różnią się ceną w zakresie od dokonanego wyboru. Oczywiście na „okres testowy” warto wybrać najwyższy pakiet. Po okresie promocji możecie kontynuować korzystanie z pakietu na standardowych zasadach (już płatnie) lub go wyłączyć.

Co zatem możemy znaleźć w dostępnych Pakietach Komfort?

 • Standardowy – 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł) oraz ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) – standardowy koszt pakietu to 6 zł,
 • Złoty – 3 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) oraz ubezpieczenie „Pomoc w domu” – standardowy koszt pakietu to 9 zł,
 • Platynowy – 4 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł), ubezpieczenie „Pomoc w domu” oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (do 10.000 zł) – standardowy koszt pakietu to 12 zł.

Wszystkie wspomniane ubezpieczenia oferowane są przez PZU. Pakiet można włączyć w bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej lub w oddziale. Jeśli dyspozycję uruchomienia pakietu złożycie do 25. dnia miesiąca, wówczas zostanie on aktywowany już od nowego miesiąca (przykładowo aktywując pakiet do 25 października, zostanie on uruchomiony już 1 listopada). Natomiast w przypadku aktywacji pakietu pomiędzy 26. dnia miesiąca a jego końcem, uruchomienie pakietu nastąpi miesiąc później (przykładowo aktywując pakiet 28 października, zostanie on uruchomiony 1 grudnia).

Natomiast dyspozycja wyłączenia pakietu dostępna jest wyłącznie w placówce banku. Jeśli dokonacie tego do 25. dnia danego miesiąca, wówczas pakiet zostanie dezaktywowany wraz z zakończeniem tego miesiąca.

Więcej na temat pakietów na dedykowanej podstronie banku.

Złota karta debetowa VISA Gold dla każdego!

Skrycie marzy się Wam złota karta płatnicza? Chcielibyście mieć w swoim portfelu mieniący się w słońcu „plastik”, którym można pochwalić się znajomym? 😉 Do tej pory szanse na taki środek płatniczy dla większości z nas były równe zera – złote karty wydaje się zazwyczaj klientom o milionowych aktywach. Za sprawą Banku Pekao możecie jednak poczuć się jak Rockefeller, płacąc za niedzielny obiad z rodziną. Karta Visa Gold dostępna jest w ramach promocji za darmo! Jej wyrobienie nie kosztuje nawet złotówki!

Co do kosztów miesięcznych, karta VISA Gold jest darmowa po wykonaniu 5 płatności bezgotówkowych złotą kartą na dowolną kwotę w danym miesiącu oraz zapewnieniu wpływów zewnętrznych na łączną kwotę co najmniej 1000 zł. W przypadku niespełnienia tego warunku, miesięczny koszt karty to tylko 9 zł – a więc i tak niewielka cena za tak duży zastrzyk prestiżu 😉 Oprócz tego musicie posiadać wyrażone zgody na kontakt telefoniczny w celach marketingowych oraz na wysyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej przez Bank Pekao w celu promocji swoich usług i niezmieniania ich w całym poprzednim miesiącu kalendarzowym. Wymienione warunki obowiązują dla kart wydanych od 3 czerwca 2023 roku.

konto przekorzystne
Oprócz prestiżu, karta Gold zapewnia zniżki i rabaty w programie VISA Oferty.Złota karta Banku Pekao dostępna jest również dla osób w wieku do 26 lat i to bezwarunkowo za darmo.

Karta VISA Debit Gold zapewnia nielimitowane wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą – bez żadnych warunków! Co ważne, kurs rozliczeniowy stosowany dla karty Gold to kurs organizacji VISA bez dodatkowej prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów