fbpx

Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Bank Polska: nawet 1500 zł premii, voucher na 700 zł do Allegro i bezterminowe zwolnienie z opłat! Aktualizacja megapromocji!

Trwa do:
31 lipca 2023

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Bank Polska cały czas kusi nowych klientów swoją promocją. Jednak oprócz oferowanej dotąd premii o łącznej wartości 1500 zł, zdobyć możecie także dodatkowy bonus – kartę podarunkową Allegro o wartości aż 700 zł (tylko 100 sztuk w puli)! W tym artykule przedstawię więc jeszcze raz analizę całej promocji wzbogaconą o nową nagrodę. Łącznie do zdobycia jest aż 2200 zł premii! Oczywiście zgarnięcie pełnej puli będzie trudne, jednak duża jej część jest jak najbardziej w zasięgu większości przedsiębiorców. Dużym atutem omawianego konta jest jego bezterminowe i bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za prowadzenie i korzystanie z podstawowych usług. Przy okazji przypominam o trwającej do 31 maja 2023 roku promocji Konta Jakie Chcę, czyli rachunku dla klientów indywidualnych Santander Bank Polska z premią w wysokości nawet 480 zł i dostępem do lokaty na 8% w skali roku!

Uczestnicy promocji

Na początek uspokoję: bycie właścicielem lub współwłaścicielem konta osobistego w Santander Bank Polska nie wyklucza Was z udziału w promocji konta firmowego. Mało tego, możecie najpierw wziąć udział w promocji rachunku dla osób indywidualnych i odebrać nawet 480 zł premii, by potem założyć jeszcze konto biznesowe i zwiększyć zysk z promocji. 

W akcji mogą wziąć udział przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy w okresie od 1 stycznia 2022 roku nie korzystali z żadnego rachunku dla firm, prowadzonego przez Santander Bank Polska. Wykluczone są również osoby o łącznych przychodach przewyższających 10 milionów złotych. Warto zaznaczyć, że w poprzedniej edycji promocji wykluczenie obejmowało osoby, które prowadziły konto firmowe w banku organizatora jeszcze w marcu 2019 roku. Okres karencji uległ więc znacznemu skróceniu.

Zasady promocji – jak założyć konto

Promocja trwa do 31 lipca 2023 roku. To ostatni dzień, w którym możecie założyć konto w ramach opisywanej akcji. Żeby to zrobić, przejdźcie na dedykowaną stronę promocji i złóżcie wniosek o otwarcie rachunku i wydanie do niego karty debetowej Mastercard lub Visa Business oraz dostęp do bankowości elektronicznej Mini Firma. Konieczne jest oczywiście wyrażenie zgody na przetwarzanie danych marketingowych oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych – bez tego nie otrzymacie swojej premii i nie będziecie brani pod uwagę w promocji.

900 zł premii za transakcje kartą

Największą premię możecie odebrać w ramach zwrotu za transakcje kartą debetową. By było to możliwe, konieczne jest wykonywanie dwóch czynności: płacenie kartą wydaną do konta oraz robienie przelewów do ZUS (płatności na rzecz urzędu należy wykonywać do 20. dnia miesiąca, w ciągu kolejnych 6 pełnych miesięcy po założeniu konta). Przelew do ZUS powinien opiewać na kwotę co najmniej 200 zł. Pierwszy przelew powinniście zrobić w miesiącu następującym po tym, w którym założyliście konto, z kolei płatności możecie zacząć wykonywać od razu po otrzymaniu karty. 

Oznacza to, że 3% zwrotu kwoty zapłaconej kartą otrzymacie wtedy, gdy w kolejnym miesiącu zrobicie przelew do ZUS. Może wydawać się to nieco zagmatwane, dlatego rozpiszę dokładnie przebieg promocji. W symulacji uwzględnię, że konto zostało założone w maju 2023 roku.

 • Maj: w tym miesiącu zakładacie konto i wykonujecie płatności kartą debetową. 
 • Czerwiec: w tym miesiącu również wykonujecie transakcje kartą, a dodatkowo robicie pierwszy przelew do ZUS. Otrzymacie dzięki temu 3% zwrotu za majowe transakcje
 • Lipiec: ponownie wykonujecie płatności kartą, a dzięki przelewowi do ZUS otrzymacie zwrot za transakcje z czerwca

…i tak dalej. Jeśli więc założycie konto w maju, ostatni przelew do ZUS powinniście wykonać w listopadzie 2023 roku.

Mam nadzieję, że udało się to nieco rozjaśnić.

Maksymalny zwrot za transakcje to 900 zł, jednak miesięcznie nie może on przekroczyć 150 zł. Żeby więc odebrać najwyższy możliwy zwrot, konieczne będzie wykonanie płatności na minimum 5000 zł miesięcznie, co w warunkach firmowych (gdy płacimy za najem powierzchni, narzędzia lub materiały) nie powinno być bardzo trudne. 

Pod uwagę nie będą brane transakcje wykonane w kasynach, firmach bukmacherskich, loteriach czy totalizatorach (również internetowych). Wykluczone są także płatności za pośrednictwem usługi Przelew24 (nie mylić z pośrednikiem przelewy24.pl). Z promocji zostaniecie wykluczeni także wtedy, gdy Wasze roczne przychody przekroczą 10 milionów złotych.

Premia za każdy zostanie wypłacona w ciągu 45 dni po miesiącu, w którym wykonano transakcje.

300 zł za kredyt lub leasing (razem nawet 600 zł)

Kolejną część nagrody w postaci 300 zł premii otrzymają osoby, które w ciągu 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji podpiszą z bankiem:

 • umowę kredytu z Santander Bank Polska,
 • umowę leasingu z Santander Leasing,
 • umowę pożyczki leasingowej z Santander Leasing.

Ponadto konieczne będzie wyrażenie niezbędnych zgód marketingowych.

Możecie otrzymać maksymalnie 600 zł premii: 300 zł za skorzystanie z oferty kredytu oraz kolejne 300 zł bonusu za skorzystanie z pożyczki leasingowej lub leasingu.

W obu przypadkach do spełnienia całości warunków konieczne będzie wykonywanie przelewów do ZUS-u na kwotę minimum 200 zł, do 20. dnia każdego miesiąca. Pierwsza wpłata na rzecz ZUS powinna odbyć się w najbliższym terminie płatności po podpisaniu umowy , a ostatnia co najmniej do miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisano umowę.

Premia zostanie wypłacona w ciągu 45 dni po miesiącu, w którym podpiszecie umowę.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

700 zł premii do wykorzystania w Allegro.pl

Pora na nowość, o której mówiłem we wstępie, czyli voucher do wykorzystania na zakupy w serwisie Allegro. Zasady tej promocji są bardzo proste: udział w akcji mogą wziąć przedsiębiorcy, którzy nigdy wcześniej nie mieli konta firmowego na platformie Allegro (Allegro będzie weryfikować NIP Waszej firmy – jeśli kiedykolwiek wcześniej istniało już konto zarejestrowane na ten numer podatkowy – nie będziecie mogli wziąć udziału w promocji).

Promocja ma potrwać do 31 lipca 2023 roku, jednak niemal na pewno skończy się przed czasem – przewidziana pula nagród to tylko 100 sztuk, a w momencie powstawania tej analizy pozostało ich ledwie 60 – warto się zatem pospieszyć.

Aby otrzymać nagrodę, powinniście w czasie trwania promocji (czyli w okresie do 31 lipca 2023 roku) zarejestrować nowe konto Allegro Firma poprzez wypełnienie dedykowanego formularza i jako rachunek do wypłat wskazać Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska, a następnie, w tym samym terminie, wystawić przynajmniej jedną ofertę sprzedaży na Allegro.

Zakładanie konta Allegro Firma

Co ważne – nie musi faktycznie dojść do transakcji, wystarczy sam fakt wystawienia oferty. Nagrodę otrzymacie w wiadomości e-mail na adres podany w ustawieniach konta Allegro Firma do 30 dni roboczych od chwili spełnienia warunków.

Regulamin promocji nie precyzuje terminu ważności e-karty podarunkowej (jednak regulamin voucherów informuje o okresie ważności wynoszącym 12 miesięcy od chwili aktywacji) ani tego, na co możecie spożytkować nagrodę. Voucher możecie wykorzystywać wielokrotnie aż do wyzerowania jego salda – od pewnego czasu karty podarunkowe Allegro można także łączyć ze sobą (nawet 15 kart w jednej transakcji), realizując zakupy na większą wartość (maksymalnie 4000 zł). Więcej na temat bonów do Allegro przeczytacie na dedykowanej stronie.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji oraz regulaminie Kart Podarunkowych Allegro.

e-usługi dla firm

Konto Firmowe Godne Polecenia to także bogaty pakiet usług online, które przydają się niemal każdemu przedsiębiorcy. Bank oferuje aż 7 różnych e-usług, dostępnych online. 

Usługi dla firm w ramach konta firmowego Santander Bank Polska

Darmowa eKsięgowość

To narzędzie do prowadzenia księgowości (samemu lub z pomocą dedykowanej księgowej): wystawiania faktur, generowania i wysyłania plików JPK czy opłacania kosztów. Korzystając z darmowej eKsięgowości, otrzymacie wsparcie księgowego InFakt od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-22:00. Wszystkie te usługi dostępne są w ramach bankowości online Mini Firma oraz za pomocą aplikacji mobilnej. 

eFaktoring

Faktoring to nazwa usługi, pozwalającej przetrwać w sytuacji, gdy gonią Was koszty i zobowiązania, a Wasi klienci nie opłacili jeszcze zamówień. Faktoring Santander Bank Polska pozwala mieć gotówkę na koncie w ciągu 5 minut. Koszt finansowania zaczyna się od 1,99 zł za każde 100 zł. Usługa serwowana przez bank to faktoring cichy lub jawny – zależnie od potrzeb. 

eUmowy

Za pomocą bankowości elektronicznej Santander Bank Polska możecie tworzyć, wysyłać i podpisywać umowy online z wykonawcami i klientami bez względu na ich położenie. Pozwala to zaoszczędzić czas i unikać niepotrzebnego kontaktu z innymi osobami (istotne w ostatnim czasie). Możecie też mieć pewność, że sporządzone w ten sposób umowy mają pełną moc prawną. 

eWindykacja

Każdy przedsiębiorca trafi lub trafił na klienta, którego podejście do terminów płatności jest co najmniej elastyczne. Takie sprawy można załatwiać samodzielnie, jednak w krytycznych sytuacjach konieczne może okazać się przekazanie problemu firmie windykacyjnej. Za pomocą usługi Payhelp odzyskacie swoje pieniądze. Payhelp w pierwszej kolejności korzysta z metod polubownych. Dopiero w najtrudniejszych sytuacjach proponuje ingerencję sądu. Co więcej, jeśli uda się odzyskać pieniądze na etapie działań polubownych, zapłacicie jedynie za odzyskane należności. Payhelp zapewnia także opiekę prawną na każdym etapie postępowania. 

eWadia

Usługa eWadia pozwala uzyskać poręczenie wadialne dla firm startujących w przetargach czy konkursach, wymagających tego typu zabezpieczeń bez blokowania własnych środków. Na początku współpracy otrzymacie limit do 50.000 zł poręczenia!

eZdrowie

W ramach tej usługi zyskacie dostęp do ponad 7000 lekarzy w ramach grupy LUX MED w ponad 850 placówkach w całej Polsce. Będziecie mogli także skorzystać z wygodnych e-recept i konsultacji online.

eLeasing

Usługa oferowana w ramach Santander Leasing, skorzystacie z niej za pomocą bankowości MiniFirma, finansując swoje przedsięwzięcia, zakup maszyn, oprogramowania i innych narzędzi.

Oprócz tego wśród usług dla firm znajdziecie także zakładkę eSklep. To pakiet korzyści dla osób działających w sektorze e-commerce lub dopiero planujących założenie sklepu online. Znajdziecie tam zniżki do przydatnych usług, platform i narzędzi (Shoper, Apaczka.pl, Omnipack). Szczegóły oraz dokładne zasady promocji znajdziecie w dedykowanej zakładce.

Konto Firmowe Godne Polecenia – Santander Bank Polska – szczegóły i koszty

W ramach promocji z moneyback otrzymujecie bezterminową gwarancję zwolnienia z opłat za większość usług związanych z użytkowaniem konta!

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za wydanie i obsługę pierwszej karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir,
 • 0 zł za 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu (system Bluecash),
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewu do innego banku,
 • 0 zł za smsKody autoryzacyjne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska. 

Szczegóły dotyczące obecnie obowiązujących stawek znajdziecie w Taryfie opłat i prowizji.

Opodatkowanie premii – konto firmowe Santander Bank Polska

Promocje dla przedsiębiorców rządzą się swoimi prawami w kwestii opodatkowania. Przychód uzyskany w ramach promocji bankowych musicie rozliczyć samodzielnie, zgodnie ze stosowaną formą opodatkowania. O szczegóły pytajcie swojego księgowego. W regulaminie promocji znajdziemy jedynie zapis:

Wartość premii (określonej w par.4 ust. 3 i 4 Regulaminu) otrzymanej przez Uczestnika w ramach promocji, stanowi dla niego przychód z działalności gospodarczej. Uczestnik jest zobowiązany do samodzielnego odprowadzenia należnego podatku z tego tytułu.

Mam już konto firmowe, po co mi drugie?

Przedsiębiorcy tak samo jak osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą posiadać więcej niż jeden rachunek bankowy. Jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy chcecie, aby środki na waszym koncie zostały zaksięgowane natychmiastowo. Wówczas podajecie kontrahentowi numer konta założonego w banku, w którym posiada on konto. Tego typu przelewy księgowane są natychmiastowo. Innym motywatorem do zakładania kolejnych rachunków są promocje, taka jak ta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów