Citi Handlowy: smartfon Motorola moto E22 o wartości 600 zł w promocji darmowej karty kredytowej + 100 zł bonusu ekstra

Trwa do:
31 maja 2023

Ruszyła kolejna edycja smartfonowej akcji od banku Citi Handlowy. Tym razem do zdobycia ponownie jest smartfon Motorola moto E22 wyposażony w 64 GB pamięci wewnętrznej i 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Nagroda ma wartość rynkową około 600 zł, a parametry urządzenia będą satysfakcjonujące dla zdecydowanej większości użytkowników. Warunki zdobycia nagrody są bardzo proste, a dodatkowo w artykule podpowiem Wam, co trzeba zrobić, by nie zapłacić za kartę kredytową Citi Simplicity ani grosza (przez pierwszy rok jest to wyjątkowo łatwe). Oprócz smartfona, możecie również zdobyć nagrodę dodatkową – punkty Bezcenne Chwile o wartości 100 zł. Punkty od Mastercarda wymienicie na vouchery do ulubionych sklepów, między innymi Allegro/Carrefour/Decathlon/Empik/Euro RTV AGD/Ski Team/W.KRUK/Smyk/Circle K i wielu innych. Umowę o kartę możecie sfinalizować w pełni online. Po wyrobieniu karty możecie też skorzystać z promocji konta z 400 zł, a nawet 500 zł premii na start.

Uczestnicy promocji

Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów banku, a konkretnie – nowych użytkowników głównej karty kredytowej Citibanku. Możecie wziąć udział w akcji, jeśli nie posiadaliście karty kredytowej Citi od co najmniej 1 stycznia 2021 roku. Posiadanie innych produktów Citibanku (na przykład lokaty czy konta oszczędnościowego) absolutnie nie wyklucza Waszego udziału. Możecie również najpierw założyć konto osobiste w promocji z premią na start, a potem zawnioskować o kartę. Wówczas bank będzie „Was już znał”, więc proces kredytowy może być nieco bardziej uproszczony.

Warunki otrzymania karty kredytowej

Aby otrzymać kartę kredytową w ramach niniejszej promocji, musicie posiadać zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

 • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
 • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
 • wiek minimum 18 lat.

Co więcej, o kartę mogą zawnioskować również renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o., a także osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających uzyskiwanie konkretnych dochodów znajdziecie w regulaminie.

Druga kwestia to sytuacja w BIK-u. Na to nie mamy już wpływu, ponieważ decyzję w tej materii podejmuje bank. Wy natomiast możecie sprawdzić swoją sytuację, wykupując pełny raport BIK za 39 zł.

A jeśli nie wiesz jak działa karta kredytowa – sprawdź mój autorski poradnik na ten temat.

Zasady promocji – jak zawnioskować o kartę

Jeśli spełniacie podstawowe warunki uczestnictwa, na początek wypełnijcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas w okresie do 31 maja 2023 roku lub do momentu wyczerpania puli nagród (150 smartfonów). W przypadku wyczerpania puli – strona promocji po prostu nie będzie już przyjmować nowych wniosków. Każdy kto zdąży złożyć wniosek, podpisać umowę i spełnić warunki – otrzyma swój smartfon 🙂

Podczas wypełniania wniosku, poproszeni zostaniecie o określenie swojej sytuacji dochodowej oraz udokumentowanie uzyskiwanego dochodu poprzez wgranie stosownego dokumentu do systemu banku na specjalnej szyfrowanej stronie. Listę akceptowanych „papierów” znajdziecie w regulaminie. Warto przygotować sobie określony dokument, zanim jeszcze zaczniecie składać wniosek. Przykładowym poświadczeniem dochodu może być wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 miesiące), czy też zeznanie PIT. Na dostarczenie wymienionych dokumentów macie czas do 10 dni roboczych od momentu złożenia wniosku.

Po wypełnieniu wniosku, umowę zawrzecie zdalnie, za pośrednictwem selfie i zdjęcia dowodu osobistego. Ewentualnie podczas wnioskowania możecie wybrać opcję kontaktu z konsultantem oraz finalizacji umowy za pośrednictem kuriera. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, karta zostanie wysłana listownie.

Zasady promocji – jak zdobyć smartfon Motorola

Gdy weryfikacja przebiegnie pomyślnie, a umowa zostanie podpisana, przed Wami trzy proste zadania do spełnienia.

 • Po pierwsze – aktywujcie swoją kartę kredytową. Regulamin wymaga, by aktywacja karty nastąpiła przez aplikację mobilną lub bankowość internetową Citibank online.
 • Po drugie – co najmniej raz zalogujcie się do aplikacji mobilnej Citi Mobile (pobierzecie ją na telefon za pomocą Google Play lub Apple Store). Macie na to czas do końca kolejnego miesiąca po miesiącu podpisania umowy. Przykładowo, jeśli umowę podpiszecie w lutym 2023 roku, na spełnienie tego warunku będziecie mieli czas do końca marca 2023 roku.
 • Po trzecie – teraz waszym głównym zadaniem będzie wykonywanie transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę co najmniej 500 zł przez 3 kolejne miesiące, następujące po miesiącu podpisania umowy. Płatności należy wykonać w każdym z trzech kolejnych miesięcy osobno. Na poczet płatności zaliczają się zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Sumowane są tu transakcje wykonane kartą główną, kartą dodatkową oraz nośnikiem zbliżeniowym. Wykluczone są tylko transakcje szczególne, czyli przelewy z karty, transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych i hazardowych, transakcje w urzędzie pocztowym oraz transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (na przykład zasilenia Revoluta).

Przykład: Podpisując umowę w lutym 2023 roku, powinniście wykonywać płatności na łączną kwotę co najmniej 500 zł w marcu, kwietniu oraz maju 2023 roku. Nie da się ukryć, że to bardzo proste warunki.

Przekazanie nagrody w promocji Citibanku

O spełnieniu warunków promocji zostaniecie powiadomieni w wiadomości w systemie bankowości elektronicznej Citibank Online w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji (w naszym przykładzie będzie to zatem czerwiec 2023 roku). Natomiast sama dostawa smartfona odbędzie się w ciągu maksymalnie 60 dni od momentu otrzymania wyżej wymienionej wiadomości. Bank zabezpiecza się tak długim okresem na wypadek nieprzewidzianych problemów. Te jednak zdarzają się rzadko, a z doświadczenia wiem, iż nagrody przekazywane są znacznie szybciej (w większości przypadków).

Szczegółów akcji Citibanku szukajcie w regulaminie promocji.

Smartfon Motorola moto E22 objęty jest 24-miesięczną gwarancją realizowaną przez producenta (oczywiście na terenie Polski). W chwili otrzymania nagrody wasza karta Citi Simplicity musi pozostawać aktywna.


100 zł ekstra w postaci 8000 punktów Bezcenne Chwile

Promocja skierowana jest do posiadaczy kart Mastercard wydanych przez dowolny bank, zatem mogą z niej skorzystać również klienci banku Citi Handlowy. Punkty bonusowe otrzymają osoby, które nie rejestrowały dotychczas w programie Bezcenne Chwile karty danego banku – czyli w tym przypadku karty Citi Handlowego. Jeśli więc jesteście już uczestnikami programu z kartą (przykładowo) Alior Banku, możecie wziąć udział w promocji, rejestrując w nim po raz pierwszy kartę Banku Citi Handlowy. Oznacza to, iż z programu mogą skorzystać zarówno byli, obecni, jak i całkiem nowi uczestnicy programu.

Żeby odebrać 8000 punktów, należy spełnić następujące warunki: 

 • zarejestrować swoją kartę Mastercard za pomocą dedykowanej strony programu wyrażając tym samym chęć uczestnictwa w promocji – macie na to czas do dnia 17 maja 2023 roku lub do wyczerpania puli 78.333 nagród (organizator poinformuje o szacunkowym terminie wyczerpania puli na 7 dni przed tym faktem),
 • w ciągu 30 dni od momentu dołączenia do programu należy wykonać płatności bezgotówkowe o łącznej wartości minimum 100 zł zarejestrowaną w programie kartą. Nie muszą to być transakcje wykonywane u partnerów programu. Możecie je wykonywać dowolnie – w punktach stacjonarnych lub w Internecie, z uwzględnieniem transakcji wykluczonych, o których mowa poniżej.

Oczywiście nie każda transakcja zostanie zaliczona w poczet płatności promocyjnych. Regulamin informuje o wykluczeniu płatności między innymi za składki ubezpieczeniowe, spłatę odsetek, przekazy pieniężne, wypłaty z bankomatów i w kilku innych przypadkach oraz transakcji zwróconych czy anulowanych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie promocji (żeby szybciej je wyszukać, skorzystajcie ze skrótu CTRL+F i wpiszcie frazę MCC).

Nagroda trafi na Wasze konto w ciągu 30 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Punkty będą ważne przez 3 miesiące. Po tym czasie bezpowrotnie przepadną, dlatego koniecznie pamiętajcie o ich wykorzystaniu.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji – punkty na start o wartości 100 zł.

Punkty Mastercard Bezcenne Chwile – na co wymienić?

Na co można wymienić bonus? Dostępne są między innymi karty podarunkowe o wartości 50 zł do sklepów Carrefour/Decathlon/Empik/Euro RTV AGD/Ski Team/W.KRUK/Smyk/Circle K i wielu innych. Jedna karta będzie Was kosztować 4000 punktów – możecie nabyć więcej takich voucherów. Oprócz tego możecie skorzystać z oferty na bilety do kina, doładowania do telefonu czy vouchery do sklepu Google Play i wiele innych.

Vouchery Mastercard Bezcenne Chwile

Karta Citi Simplicity – szczegóły

Standardowo opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł lub 0 zł w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na kwotę co najmniej 1000 zł. Jednak uczestnicy niniejszej promocji traktowani są priorytetowo. Mianowicie, przez pierwsze 12 miesięcy, kwota transakcji zwalniająca z opłaty za kartę to tylko 300 zł. Pozostałe szczegóły związane z kartą to:

 • opłata za wydanie karty – 0 zł,
 • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł,
 • okres bezodsetkowy – 56 dni.Więcej szczegółów w Tabeli opłat i prowizji.

Karta Simplicity to również dodatkowe korzyści dzięki zniżkom i rabatom. Z jednej strony będziecie mogli korzystać z programu banku Citi Specials, z drugiej zaś zbierać punkty w programie Mastercard Priceless Specials „Bezcenne chwile”. Kartę Simplicity będziecie mogli wygodnie dodać do aplikacji Google Pay lub Apple pay.

Standardowe RRSO poza okresem bezodsetkowym wynosi 26,28%. Rzecz jasna, terminowo spłacając kartę (w okresie bezodsetkowym), nie zapłacicie ani złotówki z tytułu naliczonych odsetek. Więcej o tym, czym jest RRSO znajdziecie w tym artykule.

Citi Simplicity – szczegóły karty w promocji ze smartfonem

Czy po odebraniu nagród można zrezygnować z karty?

Jeżeli pod odebraniu nagrody będziecie chcieli jednak zrezygnować z karty, możecie to uczynić w każdej chwili i to bez wychodzenia z domu. To Wy decydujecie, jak długo chcecie z niej skorzystać. Jedyny wymóg to fakt, iż w dniu przyznania nagrody musicie być posiadaczami karty. Kartę możecie zamknąć poprzez krótką wiadomość w ramach poczty wewnętrznej. Kto wie, może Citi będzie chciał Was utrzymać dłużej i zaproponuje jakiś bonus za lojalność?

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów