Konkurencja dla Revoluta, czyli Kantor Walutowy Alior Banku z 50 zł premii dla obu stron programu poleceń

Trwa do:
31 maja 2021

Kantor Walutowy Alior Banku ruszył z drugą edycją promocji z premią dla obu stron programu poleceń. Dla przypomnienia, program rekomendacyjny Kantoru Walutowego Alior Banku oferuje po 50 zł premii dla poleconego i polecającego. Warunki zdobycia premii są naprawdę proste. Kantor Walutowy Alior Banku od lat jest jedną z najpopularniejszych tego typu instytucji na rynku w Polsce. Z jednej strony zapewnia bardzo dużo korzyści jak darmowe prowadzenie konta i karty wielowalutowej, darmowe przelewy walutowe, obsługę gotówkową w oddziałach, korzystne kursy wymiany walut, współpracę z Google Pay oraz Apple Pay, czy też darmową usługę Flight Relay Pass zapewniającą pobyt w saloniku lotniskowym w przypadku opóźnienia lotu. Z drugiej strony zapewnia on bezpieczeństwo, ponieważ będąc częścią Alior Banku, środki do 100.000 euro gwarantowane są w pełni przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Konto w Kantorze Alior Banku otworzycie i zamkniecie w pełni online. Jako, że Kantor Walutowy Alior Banku zapewnia wygodną aplikację mobilną, a także bardzo dobre kursy rozliczeniowe dla 23 różnych walut – śmiało możemy nazywać go polską konkurencją dla Revoluta! Przy okazji wspominam również o dwóch innych promocjach Alior Banku: nawet 960 zł premii z kontem osobistym.

Do kogo skierowana jest ta promocja

W promocji Kantoru Walutowego Alior Banku występują w zasadzie trzy strony: polecający, polecony i sam organizator, czyli Alior Bank.

Polecający powinien być użytkownikiem Kantoru Walutowego Alior Banku i uczestnikiem Programu Rekomendacyjnego. Co ważne, najpierw możecie założyć konto jako poleceni, by później zostać polecającymi. Jeśli nie posiadacie jeszcze swojego konta, możecie zostać moim poleconym, wykorzystując kod M4JNMR46JZGG i zgarnąć dodatkowe 50 zł przy okazji dołączania do grona klientów. 🙂 

Wniosek o utworzenie konta w Kantorze złożycie na dedykowanej stronie promocji. Po założeniu konta w Kantorze Alior Banku możecie też założyć konto osobiste, które zagwarantuje Wam nawet 960 zł premii.

Polecony, czyli TY oraz osoby, które zwerbujesz do korzystania z usługi, powinniście być całkowicie nowymi klientami zarówno kantoru, jak i samego Alior Banku.

Premia krok po kroku – daty i terminy

Wyjaśnijmy sobie – krok po kroku – sposób działania, gwarantujący otrzymanie 50 zł premii promocyjnej. Żeby zgarnąć 50 zł jako polecony, powinniście wykonać następujące czynności: 

Na początek złożyć wniosek o utworzenie konta w Kantorze Walutowym Alior Banku (wraz z kartą wielowalutową), podając kod promocyjny, który otrzymacie od znajomego lub (jeśli nikt z Waszych przyjaciół nie jest jeszcze klientem Kantoru), podając mój kod: M4JNMR46JZGG. Umowę zawrzecie za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego, wideorozmowy lub kuriera. Jeśli natomiast posiadacie aktywny dostęp do bankowości Alior Banku, wówczas wystarczy SMS z potwierdzeniem zawarcia umowy o Kantor Alior Banku.

Aby otrzymać swoją premię – nie zapomnijcie o wpisaniu kodu polecenia.

Następnie:

 • zamówcie i aktywujcie kartę wielowalutową (domyślnie przypisaną do konta w euro),
 • dokonajcie wymiany walut o łącznej wartości 500 zł (jeśli w wymianie nie uczestniczą złotówki, kurs zostanie przeliczony według aktualnego średniego kursu NBP),
 • wykonajcie jedną transakcję nową kartą na dowolną kwotę i w dowolnym miejscu, z wyłączeniem dostawców usług określonych w §6 regulaminu – wykluczone są między innymi usługi hazardowe (szczegółową listę wykluczonych kodów MCC znajdziecie w regulaminie).

Kartę możecie domówić nawet po założeniu konta.

Ostateczny termin zarówno podpisania umowy, jak i spełnienia powyższych warunków to 31 maja 2021 roku. Zatem nie ma sensu zwlekać ze złożeniem wniosku do końca promocji, ponieważ karta musi do Was dojść fizycznie, abyście mogli wykonać transakcję. Moim zdaniem najbezpieczniej złożyć wniosek nie później niż do 20 maja 2021 roku. Płatność kartą możecie wykonać w polskim sklepie, w ramach salda PLN (bez przewalutowania).

50 zł premii trafi na Wasze konto do 25. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, czyli najpóźniej 25 czerwca 2021 roku. Jednak im szybciej spełnicie warunki, tym szybciej otrzymacie swoją premię.

Jak w praktyce spełnić warunki promocji? W tym celu możecie przykładowo nabyć walutę euro o wartości 260 zł, a następnie sprzedać ją z powrotem za co zainkasujecie kwotę o 2-3 złote niższą (spready w dni robocze są naprawdę niskie). Inny pomysł to zakup waluty obcej i przetrzymanie jej na lepsze czasy w oczekiwaniu na wzrost jej wartości. Tak zakupioną walutę możecie też przelać do innego banku lub fintechu (na przykład do Revoluta). Jeszcze inny pomysł to zakup waluty i spożytkowanie jej podczas wakacyjnych wojaży lub podczas zakupów w zagranicznych sklepach online.

Użyj kodu polecenia: M4JNMR46JZGG

Gdy jesteście już po drugiej stronie płotu…

…czas znaleźć własny kod promocyjny. Ukrywa się on w szczegółach waszego profilu w zakładce Poleć kantor i odbierz aż 50 zł. Kod powinien mieć 12 znaków. Kod możecie dystrybuować bezpośrednio lub poprzez podanie adres e-mail znajomego.

Program Rekomendacyjny jest projektem długoterminowym i organizator nie ustala daty jego zakończenia. Z kolei 50 zł dla poleconego to premia występująca w konkretnej promocji, dlatego należy trzymać się terminów, które opisałem wyżej (jeśli chcecie zafundować premię także polecanemu – z nią na pewno łatwiej będzie namówić przyjaciół). Osoba, której przekażecie swój kod, powinna wykonać wszystkie czynności z poprzedniego akapitu. 

Premię za skuteczne polecenie otrzymacie w momencie, gdy: 

 • Wasz znajomy wypełni wniosek o otwarcie konta w Kantorze i wykorzysta przy tym Wasz kod oraz podpisze umowę z Kantorem Alior Banku w ciągu 30 dni od momentu wysłania wniosku. Następnie, w ciągu 6 miesięcy, powinien dokonać wymiany walut o wartości 500 PLN (przeliczając na podstawie aktualnego średniego kursu NBP).

Premia dla polecającego zostanie wypłacona ponownie do 25. dnia miesiąca następnego po spełnieniu warunków przez poleconego. Program rekomendacyjny nie ma żadnych limitów poleconych osób! Wszelkie kwestie podatkowe załatwia za Was organizator, zatem wypłacane nagrody są kwotami netto. Informacje dotyczące liczby skutecznych rekomendacji i należnych premii możecie uzyskać od banku za pośrednictwem wiadomości mailowej. Niestety na chwilę obecną w panelu nie ma udostępnionych statystyk dotyczących programu poleceń „w czasie rzeczywistym”.

Konto walutowe w Kantorze Walutowym Alior Banku – szczegóły

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie każdego konta walutowego,
 • 0 zł za wydanie karty wielowalutowej,
 • 0 zł za użytkowanie karty wielowalutowej – bez żadnych warunków,
 • 0 zł za przelew europejski SEPA oraz przelewy w pozostałych walutach w systemie SHA (w ramach tak zwanego licznika, czyli ilości środków wymienionych przez klienta w Kantorze Walutowym, liczonych w każdej z walut oddzielnie, środki w walucie obcej wpłacone na przykład w kasie banku nie zwiększają wartości licznika),
 • nie trzeba posiadać konta osobistego w banku, środki w PLN można wpłacać i przelewać na konto w innym banku,
 • darmowy odbiór gotówki w PLN, USD, EUR, GBP w wybranych oddziałach banku,
 • 0 zł za pierwszą w miesiącu wypłatę gotówki w bankomacie krajowym, każda kolejna wypłata to koszt 9 zł,
 • 0 zł za pierwszą w miesiącu wypłatę waluty obcej w bankomacie zagranicznym, każda kolejna wypłata to koszt 9 zł,
 • 0 zł za wpłatę gotówki w oddziale banku (w walutach PLN, EUR, GBP oraz USD),
 • możliwość zasilenia konta z pośrednictwem karty płatniczej (należy doliczyć 1% prowizji),
 • spready w dni robocze poniżej 1 % = korzystne kursy, które możecie śledzić tutaj,
 • gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego,
 • dostęp do responsywnej strony serwisu oraz do aplikacji mobilnej,
 • współpraca z Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay,
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Użyj kodu polecenia: M4JNMR46JZGG

Karta wielowalutowa Kantoru Alior Banku

Dość długo Kantor Alior Banku odstawał pod względem innowacji w przypadku karty płatniczej. O ile inne banki i fintechy oferowały już inteligentne karty wielowalutowe, o tyle KAB wydawał osobne karty walutowe do każdego konta walutowego. Jednak od lipca tego roku do oferty kantoru weszła karta wielowalutowa i to jaka! Po pierwsze – darmowa. Nie musicie wykonywać jakichkolwiek płatności, by karta była dla Was comiesięcznie za free. Po drugie – karta inteligentnie pobiera środki bezpośrednio w walucie jednego z 23 kont walutowych dostępnych w kantorze. Wystarczy zatem wcześniej nabyć daną walutę, by nie ponosić opłat prowizyjnych. Po trzecie – kartą można płacić w aż 160 różnych walutach, a przewalutowanie nastąpi po bardzo korzystnych kursach Mastercarda (jeśli akurat nie posiadacie danej waluty lub jest to waluta spoza koszyka 23 walut). W celu wyliczenia kosztów transakcyjnych, Alior Bank przygotował bardzo wygodny kalkulator. Po czwarte – jeśli nie lubicie plastiku, kartę możecie dodać do swojego telefonu, w zasadzie do wszystkich najpopularniejszych aplikacji płatniczych. Jako bonus – jedna darmowa wypłata z bankomatu w kraju i za granicą.

Nowości w Kantorze Alior Banku

Walutowa usługa Alior Banku ewidentnie poczuła na swoich plecach oddech konkurencji w postaci polskich i zagranicznych fintechów. Aby sprostać wymaganiom rynku, Kantor Alior Banku oprócz inteligentnej karty wielowalutowej wprowadził do swojej oferty wiele innowacyjnych rozwiązań. Należą do nich między innymi:

 • doładowanie konta za pośrednictwem karty płatniczej (obarczone 1% prowizji),
 • funkcja dzielenia płatności,
 • zlecanie przelewów na numer telefonu lub adres e-mail,
 • wysyłanie prośby o przelew do innego użytkownika,
 • cykliczne lub pojedyncze zlecenie zakupu waluty po wybranym kursie,
 • mobilna autoryzacja przelewów za pośrednictwem aplikacji mobilnej,
 • możliwość czasowego zablokowania karty (w serwisie online lub w aplikacji mobilnej),
 • powiadomienie o zmianie kursów walut i realizacji zleceń (SMS, e-mail lub push),
 • ubezpieczenie 'PZU Pomoc w podróży” dostępne w 3 wariantach w ofercie na klik.

Doładowanie konta kartą jest bardzo proste.

Użyj kodu polecenia: M4JNMR46JZGG

Darmowa usługa Flight Delay Pass dla podróżników

Jako, że karta wielowalutowa Kantoru Alior Banku stworzona została między innymi z myślą o aktywnych podróżnikach, bank postanowił za darmo dołożyć bardzo wygodną usługę – Flight Delay Pass. W ten oto sposób klienci Kantoru Alior Banku w przypadku opóźnienia lotu o minimum dwie godziny, mogą bez opłat skorzystać z wybranych saloników lotniskowych na całym świecie. Nie musicie nawet kupować biletu kartą Kantoru Alior Banku, wystarczy być jej posiadaczem.

Jeśli lot opóźni się o 120 minut lub więcej, a linie lotnicze przekażą tę informację do systemu Flight Stats, posiadacz karty wraz z osobą towarzyszącą mogą bezpłatnie skorzystać z saloniku lotniskowego (tzw. business lounge) z napojami, przekąskami, prasą, Wi-Fi, stacjami ładującymi do urządzeń. Program LoungeKey™ umożliwia wejście do sieci ponad tysiąca salonów na lotniskach na całym świecie. W Polsce są to lotniska w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Lublinie oraz Poznaniu.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy, że zarejestrujecie swój lot online na stronie Flight Delay Pass. Gdy tylko w systemie pojawi się informacja o wymaganym opóźnieniu lotu, natychmiast zostanie do Was wysłana wiadomość e-mail i SMS wraz z kuponem LoungeKey™. Jeśli podróżujecie z osobą towarzyszącą, ważne, aby podczas rejestracji lotu na stronie podać imię i nazwisko drugiego pasażera, by każdy z Was otrzymał indywidualny kupon. Nie ma ograniczenia co do liczby rejestrowanych lotów – np. lecąc na trasie Warszawa-Meksyk z przesiadką w Amsterdamie, można zarejestrować każdy odcinek lotu i skorzystać z saloniku zarówno w Warszawie, jak i w stolicy Holandii.

Więcej na ten temat na dedykowanej podstronie usługi.

Jak zamknąć konto w Kantorze Alior Banku

Jeśli po odebraniu premii, Kantor Alior Banku nie spełni Waszych oczekiwań lub po prostu nie będzie Wam potrzebny, dostęp do usługi możecie zamknąć bez konsekwencji. Możecie to zrobić na cztery sposoby, w tym dwa z nich są dostępne „bez ruszania się z kanapy”. Umowę możecie wypowiedzieć:

 • pisemnie na adres korespondencyjny Alior Banku,
 • w oddziale Alior Banku, po złożeniu pisemnego oświadczenia o wypowiedzeniu umowy rachunku,
 • na infolinii pod nr 19 502,
 • korzystając z formularza kontaktowego dostępnego po zalogowaniu w Kantorze Walutowym, zakładka „Napisz do nas”.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów