fbpx

Alior Bank: 960 zł rekordowej premii w promocji Konta Jakże Osobistego – ostatnie chwile promocji!

Trwa do:
31 maja 2021

W Alior Banku powoli dobiega końca promocja z rekordową premią za założenie Konta Jakże Osobistego. Wnioski możecie składać wyłącznie do 31 maja 2021 roku, później będzie już za późno! Dla przypomnienia, tym razem do zdobycia jest nawet 960 zł premii gotówkowej. Jak to w przypadku promocji Alior Banku przystało, aby zdobyć pełny bonus, należy się wykazać pewnym stopniem aktywności. Jednak, korzystając rutynowo z rachunku bankowego, bez problemu możecie zgarnąć nawet pełną pulę. Konto Jakże Osobiste założycie oraz zamkniecie bez wychodzenia z domu! Ponadto w łatwy sposób unikniecie wszelkich opłat związanych z użytkowaniem konta. Na deser 1% w skali roku na rachunku oszczędnościowym oraz darmowy limit w koncie dla kwoty 1000 zł.

Kto może zostać uczestnikiem promocji Alior Bank?

Na początek bardzo dobra wiadomość. Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które w ciągu dwóch lat od momentu złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), karty kibica Alior Banku, bądź konta w ramach T-Mobile Usługi Bankowe.

Przykładowo, składając wniosek 23 maja 2021 roku, wystarczy, że swoje poprzednie konto zamknęliście przed 23 maja 2019 roku.

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, czy też konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) pozwala na udział również w niniejszej promocji! Dlatego też, najpierw możecie zdobyć 50 zł premii w promocji Kantoru Walutowego, a później nawet 960 zł w ramach niniejszej akcji.

Jak założyć promocyjne konto z premią?

Aby skorzystać z promocji należy w okresie do 31 maja 2021 roku złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Oprócz Konta Jakże Osobistego, zawnioskujcie również o kartę debetową, a także wyraźcie zgody marketingowe, w tym między innymi na otrzymywanie informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych oraz połączeń głosowych. Wniosek możecie wypełnić zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Im szybciej złożycie wniosek, tym szybciej premie powędrują na wasze konta!

Jeśli podczas składania wniosku pojawi się jakiś błąd uniemożliwiający dokończenie procesu lub aktualnie posiadacie aktywną bankowość elektroniczną Alior Banku, wybierzcie opcję kontaktu telefonicznego ze strony konsultanta banku. W ten sposób podczas rozmowy dokończycie składanie wniosku, a przy okazji pozostaniecie w promocji z premią.

Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie maksymalnie 30 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie zawrzeć na dwa sposoby:

 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  w tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z banku, w którym posiadacie konto (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu). Przelew zostanie wykonany poprzez bramkę BlueMedia.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 960 zł premii?

Premia od Alior Banku podzielona jest aż na cztery różne typy. W każdym przypadku można zdobyć 240 zł premii, rozłożonej na okres 12 miesięcy. Trzy rodzaje premii po 240 zł dostępne są wyłącznie w niniejszej promocji, natomiast 1% moneyback za płatności telefonem (do 240 zł) to stała – wewnętrzna promocja banku, dostępna w ramach korzyści dodawanych do Konta Jakże Osobistego. W związku z tym, opcja ta będzie opisana osobno, już po analizie samego konta.

Nagroda I stopnia

Pierwszy typ premii to 20 zł za aktywność. W tym przypadku w ciągu 12 miesięcy możecie zdobyć łącznie 240 zł. Aby otrzymać premię miesięczną należy:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • zapewniać wpływy na kwotę co najmniej 1500 zł,
 • wykonywać płatności kartą na łączną kwotę co najmniej 300 zł.

Warunki należy zacząć spełniać od kolejnego miesiąca po zawarciu umowy. Przykładowo, gdy umowę sfinalizujecie w maju, wówczas od czerwca zacznie się Wasz okres obowiązywania promocji. Gdy w danym miesiącu nie spełnicie warunków – po prostu nie otrzymacie premii za ten miesiąc, jednak nadal będziecie mogli korzystać z promocji w kolejnych miesiącach. Wypłaty premii będą odbywały się do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Przykładowo, za warunki spełnione w czerwcu, premia zostanie wypłacona w lipcu i tak dalej. Co ważne, spełniając powyższe warunki, przy okazji zapewniacie sobie zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta i karty w danym miesiącu.


Wymagany wpływ może pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku. Po zaksięgowaniu wpływu, środki możecie z powrotem przelać na swoje konto (nie musicie ich utrzymywać przez określony czas). 

Co do płatności kartą, pamiętajcie, iż możecie je wykonać w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej. Z promocji wykluczone są jedynie „mniej typowe transakcje kartą” określone według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne (na przykład doładowanie Revoluta),
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Moje Usługi, czy Blue Media).

Nagroda II stopnia

Warunkami koniecznymi do otrzymania nagrody II stopnia o wartości maksymalnie 20 zł jest wykonanie w danym miesiącu kalendarzowym następujących czynności:

 • spełnienie warunków do wypłaty nagrody I stopnia,
 • wykonanie minimum jednej transakcji (na dowolną kwotę) w aplikacji mobilnej w ramach usługi Bilety i parking i/lub Płatność za Autostrady.Zatem ta premia zostanie wypłacona jako zwrot za zakup biletów, opłacania parkingów oraz przejazdów autostradami. Nie będzie to sztywne 20 zł premii, lecz zwrot do 20 zł premii rzeczywiście poniesionych kosztów. Nagroda II stopnia będzie wypłacana razem z nagrodą I stopnia. Wypłaty premii będą odbywały się w do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków.

Nagroda III stopnia

Trzeci typ premii to 20 zł za aktywny produkt kredytowy. W tym przypadku w ciągu 12 miesięcy możecie zdobyć łącznie 240 zł. Aby otrzymać premię miesięczną należy:

 • spełnić w danym miesiącu warunki dla premii I stopnia oraz
 • posiadać w tym samym miesiącu co najmniej jeden aktywny produkt kredytowy: limit w koncie, kartę kredytową, pożyczkę lub kredyt.

Zasady wypłaty tej premii są bardzo podobne do pierwszego typu premii. Mówiąc prościej, nagroda III stopnia będzie wypłacana razem z nagrodą I stopnia. Wypłaty premii będą odbywały się do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Warunkiem wypłaty bonusu za produkt kredytowy jest terminowe regulowanie zobowiązań.

Jeśli już posiadacie jakiś produkt kredytowy w Alior Banku, w zasadzie warunki spełnicie niemal pasywnie i od razu możecie zakładać konto. Natomiast w przypadku, gdy dla uzyskania premii musicie też skorzystać z produktu kredytowego – zapraszam Was do kolejnego akapitu, w którym podpowiadam, jaki produkt kredytowy Alior Banku najlepiej wybrać 🙂

Szczegóły w regulaminie promocji.

Produkty kredytowe Alior Banku – analiza

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku niniejszej promocji jest skorzystanie z darmowego limitu w koncie dla kwoty 1000 zł. Standardowo prowizja za udzielenie limitu wynosi 2% jego wartości, nie mniej jednak niż 75 zł. To właśnie taki koszt musielibyście ponieść, by spełnić warunki promocji dla odebrania 240 zł premii.

Skoro jednak nadarzyła się okazja, aby warunki spełnić bez kosztów – warto wziąć to pod uwagę! Po aktywacji limitu przez kolejne 12 miesięcy ani razu nie musicie z niego korzystać. Wystarczy, że limit będzie aktywny. Aby aktywować limit, wystarczy po założeniu konta zadzwonić na infolinię lub przespacerować się do placówki banku i poprosić o włączenie limitu. Jeszcze raz przypominam, z prowizji zwolniony jest wyłącznie debet dla kwoty 1000 zł. Nie dajcie się naciągnąć na płatne opcje! Promocja darmowego limitu w koncie trwa do 31 maja 2021 roku. Jej szczegóły znajdziecie w tym regulaminie.

Darmowy limit w koncie na 1000 zł – Alior Bank

Pozostałe dwie opcje – pożyczka i karta kredytowa nie są zbyt atrakcyjne. Jeśli jednak jesteście nimi zainteresowani, po szczegóły odsyłam Was na stronę Alior Banku.

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na co najmniej 1500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł; dla osób w wieku do 26 lat prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe,

0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu – wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów,

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay,

0,5% w skali roku na darmowym koncie Mega Oszczędnościowym do kwoty 100.000 zł (w przypadku wpływów na minimum 2000 zł miesięcznie na konto osobiste oraz wyrażeniu zgód marketingowych),

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

Korzyści dołączane do Konta Jakże Osobistego

Oprócz warunków bazowych związanych z użytkowaniem konta, dodatkowo możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych „korzyści” dołączanych do rachunku. Każda kolejna „korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię. W dalszej fazie użytkowania rachunku, możecie rotować wybranymi korzyściami, wyłączając jedne i w to miejsce włączając inne.

Spośród poniżej wymienionych, zapewne najbardziej interesujące będą dla Was dwie pierwsze korzyści, o których wspominałem już wcześniej. Jeśli zamiast konta oszczędnościowego i moneyback wolicie coś innego, lista prezentuje się następująco:

 • konto oszczędnościowe na 1% w skali roku (zgodnie z tabelą oprocentowania),
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem (do 240 zł),
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach,
 • punkty dla graczy – posiadaczy karty z logo LOL.


Pamiętajcie, iż do rachunku nie można wybrać w tym samym czasie korzyści „Zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne” oraz „Punkty dla Graczy”.

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

1% moneyback od płatności telefonem – do 240 zł

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią). Jest to zatem czwarty rodzaj premii, który możecie zdobyć w omawianej promocji.

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

Z pewnością większość z Was zainteresuje głównie opcja numer dwa (jest najwygodniejsza). Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Dyspozycja, Rachunki bankowe (zamknięcie konta). Na końcu wymienionej ścieżki wybierzcie natomiast powód zamknięcia konta, oczywiście wedle uznania.

W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany „osad” pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów