ING Bank Śląski: 250 zł premii na start w promocji Konta Direct + 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Trwa do:
29 czerwca 2023

Ta promocja została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna. Do odebrania jest 250 zł premii za założenie Konta Direct (dla osób 26+), 100 zł bonusu za konto nastolatka, 100 zł ekstra od VISA + 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 400.000 zł).

Ruszyła kolejna edycja promocji rachunku Konto Direct, czyli flagowego produktu ING Banku Śląskiego. Tym razem ponownie możecie odebrać 250 zł dość łatwej premii na start. Co ważne, w stosunku do ostatniej edycji, bank zdecydował się na skrócenie okresu karencji o 3 miesiące. Dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z promocji i odebrać bonus na start. Prowadzenie Konta Direct jest bezwarunkowo darmowe, natomiast karta debetowa będzie dla Was bezpłatna po spełnieniu prostych warunków. Dla oszczędzających, ING Bank Śląski przygotował promocję konta oszczędnościowego na 7% w skali roku. Możecie w ten sposób ulokować nawet 200.000 zł. Dodatkowa promocja czeka na osoby chcące zacząć inwestować na przyszłość w ramach kont emerytalnych (IKE/IKZE) – robiąc to w ING Banku Śląskim, zyskacie nawet 300 zł premii! Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule.

Uczestnicy promocji Konta z Lwem

Promocja z 250 zł premii na start skierowana jest zarówno do całkiem nowych klientów, oraz osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski (w opcjach Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student, Mobi, PRP, Active) w okresie od 1 stycznia 2022 roku do 30 marca 2023 roku. Ponadto promocja nie dotyczy osób aktualnie posiadających lub współposiadających inne produkty banku (na przykład konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Jeśli kiedykolwiek wcześniej mieliście już konto w tym banku i chcecie wziąć udział w promocji, upewnijcie się, że nie macie w nim wciąż swojej „kartoteki”, która może pokrzyżować plany. Wystarczy telefon na infolinię, żeby wszystkiego się dowiedzieć.

Jak założyć konto w ING?

Jeśli macie mniej niż ukończone 26 lat, ING Bank Śląski przygotował dla Was Konto w wersji Mobi, o którym piszemy tutaj. Dla starszych czytelników domyślnym rachunkiem jest natomiast Konto z Lwem Direct, którym się dziś zajmiemy.

Wniosek o Konto Direct z premią na start dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Oprócz konta osobistego należy również zawrzeć umowę o bankowość internetową, umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe. Na wypełnienie wniosku macie czas od 31 marca 2023 roku do 29 czerwca 2023 roku.

Po wypełnieniu wniosku umowę możecie finalizować:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku,
 • przez selfie, w aplikacji Moje ING.
  

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć zdjęcia dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, Bank Pekao S.A., Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska (lista banków międzyczasie mogła ulec zmianie). Pamiętajcie również, iż konto w banku, z którego będziecie wykonywali przelew, musi być zakładane w oddziale. No i najważniejsze – dane w obecnym banku muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku (imię, nazwisko, adres).

Warunki promocji – Konto z Lwem Direct

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 120 zł oraz 130 zł.

Warunkiem uzyskania 120 zł bonusu jest wykonanie płatności bezgotówkowych kartą, portfelem mobilnym (Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay) i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 1000 zł w okresie do 30 września 2023 roku. Płatności możecie wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 120 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 130 zł premii otrzymacie, jeśli:

 • wykonacie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych) – 30 września 2023 roku,
 • 3-krotnie zapewnicie wpływy na konto w wysokości minimum 1000 zł – w trzech dowolnych miesiącach w okresie 30 września 2023 roku,
 • założycie minimum jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego – w terminie 30 września 2023 roku,
 • na dzień 30 września 2023 roku musicie posiadać cele oszczędnościowe (minimum jeden), których suma sald wynosi co najmniej 300 zł.

Wskazówki

Płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

Co do kwestii „wpływu”, bank zastrzega, iż wpływ ten nie może pochodzić z tytułu wpłaty własnej w oddziałach banku lub we wpłatomatach.

Środki wymagane na „celu lub celach oszczędnościowych” możecie po prostu przelać ze swojego konta osobistego. W dalszej części artykułu opowiadam bardziej szczegółowo, czymże są te cele oszczędnościowe.Zapoznaj się z regulaminem promocji ING Banku Śląskiego „Do 250 zł za otwarcie konta Direct albo Komfort”.

​Wypłata premii

Wypłata 250 zł premii w przypadku Konta z Lwem Direct nastąpi 16 października 2023 roku. Środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

​Szczegóły Konta z Lwem Direct

 • 0 zł za prowadzenie konta (z wyjątkiem wpłaty/wypłaty w punkcie obsługi kasowej i przelewu w placówce bankowej – miejscu spotkań.), 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, każda kolejna 5 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN (z wyjątkiem przelewów Express ELIXIR, BlueCash, SORBNET),
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
 • dostęp do szerokiej liczby placówek banku w całym kraju,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay oraz BLIK,
 • 0 zł lub 7 zł za tradycyjną kartę debetową.

Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, iż miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł. Okres rozliczeniowy stosowany przez ING Bank Śląski rozpoczyna się od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca (na przykład od 29 kwietnia do 28 maja).

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

​ING Bank Śląski – 7% na koncie oszczędnościowym

W ING Banku Śląskim trwają obecnie dwie oferty specjalne na kontach oszczędnościowych.

 • Dla nowych klientów proponujemy OKO w PLN w ofercie specjalnej „Bonus na start” z oprocentowaniem zmiennym 7% dla kwot poniżej 100.000 zł przez 3 miesiące od założenia konta. Po zakończeniu oferty obowiązywać będzie oprocentowanie standardowe 1,50%. Oferta jest dla klientów, którzy z nami aktywnie nie oszczędzają, tzn.: na dzień 25 kwietnia 2022 roku nie posiadali konta oszczędnościowego w naszym banku. Szczegóły oferty w Regulaminie.
 • Dla dotychczasowych klientów proponujemy OKO Bonus z oprocentowaniem 7% dla Nowych środków dla kwoty do 100.000 zł przez 3 miesiące od założenia konta. Oprocentowanie 7% dotyczy wyłącznie Nowych środków, czyli oszczędności zgromadzonych powyżej salda początkowego, obliczonego na koniec dnia 20 kwietnia 2023 roku. Powyżej 100 tys. oraz w przypadku środków niestanowiących Nowych środków oprocentowanie wynosi 1,50%. Oferta jest dla klientów, posiadaczy konta oszczędnościowego i Mojego ING. Szczegóły oferty w Regulaminie.

Można skorzystać z obydwu ofert specjalnych oczywiście pod warunkiem spełnienia wszystkich warunków zgodnych z regulaminem (choć nie każdy będzie miał taką możliwość). Wiem, że ich nazwy są podobne, dlatego zwróćcie uwagę na regulaminy podlinkowane powyżej – w razie wątpliwości mogą Wam wiele wyjaśnić. Obie oferty specjalne trwają do dnia 22 maja 2023 roku.

​Co powinniście wiedzieć o Otwartym Koncie Oszczędnościowym?

Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego to w mojej opinii obecnie jeden z najciekawszych rachunków tego typu na rynku. OKO w PLN można ponadto połączyć z BLIKiem. Zyskacie tym samym możliwość bezpłatnych wpłat i wypłat z rachunku oszczędnościowego za pomocą bankomatów ING Banku Śląskiego oraz maszyn Planet Cash. Zakładając dwa konta oszczędnościowe, możecie przypiąć im różne nazwy. Pozwoli to nadać oszczędzaniu konkretny cel. Przykładowo – jedno konto gromadzi środki na nowy samochód, a drugie na wkład własny do kredytu mieszkaniowego (tym bardziej, że OKO w PLN pozwala wyznaczyć Cel oszczędnościowy z opcją automatycznych wpłat lub wpłatami własnymi).

Oszczędzając wspólnie (na OKO w PLN) – na przykład z małżonkiem lub partnerką – możecie prowadzić wspólny rachunek oszczędnościowy z dwójką posiadaczy o takich samych uprawnieniach (współposiadacza „dopiszecie” w najbliższej placówce banku). Żeby skorzystać wspólnie z oferty „Bonus na start” współposiadacze muszą spełnić jej warunki zgodnie z regulaminem oferty „Bonus na start” (konto oszczędnościowe prowadzone w ramach oferty „OKO Bonus” nie może być wspólne). Charakterystyczną cechą omawianego rachunku oszczędnościowego jest kapitalizacja odsetek, która przebiega w inny sposób niż zazwyczaj. O tym jednak poniżej.Kiedy otrzymam odsetki?

 • W przypadku konta w PLN prowadzonego w ramach oferty specjalnej „Bonus na start” odsetki, które wynikają z oprocentowania standardowego 1,50%, bank dopisuje do konta na koniec każdego miesiąca. Odsetki, które wynikają z oprocentowania podwyższonego 5,50%, otrzymacie po zakończeniu oferty specjalnej, czyli po 3 miesiącach od założenia konta.
 • W przypadku oferty „OKO Bonus” odsetki wynikające z oprocentowania bonusowego i podstawowego otrzymacie na konto po zakończeniu
  Aby otrzymać odsetki bonusowe Twoje Saldo końcowe musi być wyższe od Salda początkowego.

​Ile kosztuje Otwarte Konto Oszczędnościowe?

Założenie konta jest całkowicie darmowe. Obowiązują ponadto darmowe przelewy przez Internet bez limitu z konta oszczędnościowego ING na rachunek osobisty prowadzony w ING Banku Śląskim, które nie powodują utraty odsetek. Pierwszy przelew realizowany w Moje ING w miesiącu na konto w innym banku również będzie całkowicie darmowy! Zestawienie opłat i prowizji znajdziecie poniżej.

Opłaty i prowizje – Otwarte Konto Oszczędnościowe

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Bonus na start oraz OKO bonus oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

​Czym jest cel oszczędnościowy i jak go uruchomić?

Cel oszczędnościowy to świetna funkcjonalność systemu Moje ING, która pomoże Wam w odkładaniu pieniędzy na konkretny cel (na przykład wymianę samochodu na nowy, wakacje we Włoszech czy kupno mieszkania). Cele pozwolą gromadzić kapitał w najwygodniejszy dla Was sposób.

Cel oszczędnościowy wyznaczycie w zakładce Oferta ING. Przejdźcie do sekcji Oszczędności spośród dostępnych opcji wybierzcie Cele oszczędnościowe i kliknijcie Załóż teraz.

ING – cel oszczędnościowy.

Proces zakładania celu oszczędnościowego ogranicza się do kilku wyborów. Po pierwsze – nadajcie mu konkretną nazwę. Dzięki temu łatwiej będzie skupić się na tym, co ważne 🙂

Spójrzcie poniżej na mój przykład. Stworzyłem w swojej bankowości internetowej/mobilnej cel o nazwie Podróż i obliczyłem, że będzie mi na nią potrzebne 300 zł (przy dzisiejszych cenach nie będzie to podróż daleka 😉 ). Oprócz tego należy też wybrać spośród dwóch opcji zasilania tego celu: środki mogą być wpłacane automatycznie z konta osobistego w ramach stałego zlecenia, lub możecie też dokonywać wpłat samodzielnie. Wygodniejsza będzie raczej wpłata automatyczna, dzięki której warunki promocji spełnicie niemal pasywnie. Jeśli po wypłacie premii będziecie chcieli zrezygnować z celu – nic nie stoi na przeszkodzie. Nie wiąże się to z żadnymi opłatami ani stratami w oszczędnościach.

ING – ustawienie celu oszczędnościowego.

Cele oszczędnościowe to moim zdaniem doskonała funkcjonalność do odkładania pieniędzy na poważniejsze wydatki, które każdy z nas ponosi (mniej więcej) regularnie. Mam tu na myśli na przykład wymianę telefonu na nowy czy ubezpieczenie OC, które wygasa zawsze w tym samym miesiącu. Zakładając cel odpowiednio wcześnie, możecie uniknąć natłoku wydatków i odpowiednio się do nich przygotować. W końcu lepiej będzie odkładać przez rok po 100 zł na przedłużenie polisy, niż jednorazowo pokryć z wynagrodzenia składkę o wartości 1200 zł, prawda? 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów