ING Bank Śląski: darmowe Konto Mobi dla osób do 26 lat z 250 zł premii na start + 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Trwa do:
29 czerwca 2023

Konto Mobi ING Banku Śląskiego to bardzo często polecany przeze mnie rachunek dla osób w wieku 18-26 lat. Do największych zalet konta należy przede wszystkim bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta oraz korzystanie z karty debetowej, a także przejrzystość oferty całego banku i funkcjonalność aplikacji mobilnej. Wszystko to sprawia, że Konto Mobi może być świetną opcją dla osób, które dopiero zaczynają swoje dorosłe życie i podejmują pierwsze zatrudnienie. Ponadto, w najnowszej edycji promocji Konta Mobi otrzymacie 250 zł łatwej premii na start. Jeśli zaś macie zamiar oszczędzać, bank przygotował dla Was Otwarte Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie 7% w skali roku dla kwot do 200.000 zł oraz konto Smart Saver (oprocentowanie zmienne 5% w skali roku) z opcją automatycznego odprowadzania „końcówek” z zakupów. Dodatkowa promocja czeka na osoby chcące zacząć inwestować na przyszłość w ramach kont emerytalnych (IKE/IKZE) – robiąc to w ING Banku Śląskim, zyskacie nawet 300 zł premii! Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule.

Uczestnicy promocji Konta Mobi

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów ING Banku Śląskiego. Mianowicie, akcja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski (w opcjach Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student, Mobi, PRP, Active) w okresie od 1 stycznia 2022 roku do 30 marca 2023 roku. Ponadto promocja nie dotyczy osób aktualnie posiadających lub współposiadających inne produkty banku (na przykład konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Jeśli kiedykolwiek wcześniej mieliście już konto w tym banku i chcecie wziąć udział w promocji, upewnijcie się, że nie macie w nim wciąż swojej „kartoteki”, która może pokrzyżować plany. Wystarczy telefon na infolinię, żeby wszystkiego się dowiedzieć.

Jak założyć konto Mobi w ING?

Jeśli macie mniej niż ukończone 26 lat, ING Bank Śląski przygotował dla Was Konto w wersji Mobi i to właśnie jemu przyjrzymy się dzisiaj. Dla starszych czytelników domyślnym rachunkiem jest natomiast Konto Direct, o którym piszemy w tym artykule.

Wniosek o promocyjne Konto Mobi z premią dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Po kliknięciu odnośnika powinniście złożyć wniosek o założenie rachunku w terminie do 29 czerwca 2023 roku. Oprócz konta osobistego należy również zawrzeć umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą i bankowość internetową. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe.

Po wypełnieniu wniosku umowę możecie finalizować na kilka sposobów:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku,
 • przez selfie, w aplikacji Moje ING.
  

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć fotki dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, Bank Pekao S.A., Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska (lista banków w tak zwanym międzyczasie mogła ulec zmianie). No i najważniejsze – dane w obecnym banku muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku (imię, nazwisko, adres).

​Warunki promocji – Konto Mobi

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 120 zł oraz 130 zł. Pierwsze 120 zł otrzymacie pod warunkiem wykonania 10 płatności bezgotówkowych kartą, portfelem mobilnym (Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay) i/lub BLIKIEM na dowolną kwotę w terminie do 31 sierpnia 2023 roku. Płatności możecie wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych (na przykład sklepy, stacje benzynowe, kina), jak i w Internecie. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 120 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 130 zł premii otrzymacie, jeśli:

 • zapewnicie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (płatności te mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących 120 zł premii) – do 31 sierpnia 2023 roku,
 • założycie konto oszczędnościowe Smart Saver, które będzie powiązane z Kontem Mobi – do 31 sierpnia 2023 roku,
 • na dzień 31 sierpnia 2023 roku musicie posiadać na Smart Saverze kwotę co najmniej 30 zł.


Wskazówki

Płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

Środki wymagane na Smart Saver nie można ot tak przelać ze swojego konta osobistego. W dalszej części artykułu opowiadam bardziej szczegółowo, czymże jest ten Smart Saver i jak działa „konto oszczędnościowe dla końcówek”.


Zapoznaj się z regulaminem promocji ING Banku Śląskiego „Do 250 zł za otwarcie konta Mobi”.

Wypłata premii

Wypłata premii (120 zł lub pełne 250 zł) w przypadku Konta Mobi nastąpi 15 września 2023 roku. Środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

Szczegóły Konta Mobi (dla osób w wieku do 26 lat)

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo (z wyjątkiem wpłaty/wypłaty w punkcie obsługi kasowej i przelewu w placówce bankowej – miejscu spotkań),  
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty w bankomatach ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 2,50 zł,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce, 
 • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepach w ramach cashback, 
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz BLIK.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Konto Mobi i wygodne płatności mobilne

Konto Mobi jest przeznaczone dla młodych ludzi, a ci potrzebują przede wszystkim produktów elastycznych, efektywnych i szybkich w działaniu. Nowe pokolenia wyznaczają kolejne wyzwania dla twórców rozwiązań. Korzystając z Konta Mobi, zyskacie kilka zróżnicowanych możliwości płatniczych. Na początku warto jednak powiedzieć, że dla osób do 26. roku życia karta płatnicza jest bezwarunkowo darmowa. Nie musicie więc wykonywać określonej liczby płatności czy w ogóle korzystać regularnie z karty, żeby unikać opłat.

Do konta wydawana jest zbliżeniowa debetowa karta Visa. Jeśli jednak nie zamierzacie korzystać z fizycznej karty w sklepach, wystarczy Wam telefon z modułem NFC. Możecie dodać kartę do aplikacji bankowej i mieć ją przy sobie zawsze.

Kartę możecie dodać także do znanych aplikacji płatniczych Apple, Google czy Garmin. Daje to nie tylko możliwość płatności zbliżeniowych, ale także (w przypadku Google Pay) kontrolowania swoich subskrypcji z poziomu aplikacji i wygodnych zakupów w Internecie dzięki zapamiętywaniu danych płatniczych.

ING Bank Śląski ma też w swojej ofercie kartę kredytową z limitem od 500 zł do nawet 20 000 zł przy minimalnym dochodzie 800 zł miesięcznie. To jednak materiał na osobny wpis 😉

Ekran aplikacji – widok dla konta firmowego

Pozytywnie oceniam także główny ekran aplikacji, który ponownie możemy spersonalizować, przypinając do niego kolejne skróty. Interfejs jest czytelny, a wszystkie opcje dostępne tam, gdzie ich szukam. Co ważne, aplikacja pozwala na aktywowanie wielu usług, otwieranie kolejnych rachunków, lokat i kont oszczędnościowych.

Apka może ponadto posłużyć jako mobilny dysk na dokumenty oraz przydać się podczas składania wniosków urzędowych (na przykład o 500+ czy inne dodatki). To także proste w obsłudze narzędzie do kontroli finansów i budżetu domowego.

Budżetowanie w aplikacji ING Banku Śląskiego

Aplikacja zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Bankowość mobilna w rankingu Mobile Trends Awards. W tym miejscu znajdziecie poradnik dotyczący obsługi aplikacji.

​ING Bank Śląski – 7% na koncie oszczędnościowym

W ING Banku Śląskim trwają obecnie dwie oferty specjalne na kontach oszczędnościowych.

 • Dla nowych klientów proponujemy OKO w PLN w ofercie specjalnej „Bonus na start” z oprocentowaniem zmiennym 7% dla kwot poniżej 100.000 zł przez 3 miesiące od założenia konta. Po zakończeniu oferty obowiązywać będzie oprocentowanie standardowe 1,50%. Oferta jest dla klientów, którzy z nami aktywnie nie oszczędzają, tzn.: na dzień 25 kwietnia 2022 roku nie posiadali konta oszczędnościowego w naszym banku. Szczegóły oferty w Regulaminie.
 • Dla dotychczasowych klientów proponujemy OKO Bonus z oprocentowaniem 7% dla Nowych środków dla kwoty do 100.000 zł przez 3 miesiące od założenia konta. Oprocentowanie 7% dotyczy wyłącznie Nowych środków, czyli oszczędności zgromadzonych powyżej salda początkowego, obliczonego na koniec dnia 20 kwietnia 2023 roku. Powyżej 100 tys. oraz w przypadku środków niestanowiących Nowych środków oprocentowanie wynosi 1,50%. Oferta jest dla klientów, posiadaczy konta oszczędnościowego i Mojego ING. Szczegóły oferty w Regulaminie.

Można skorzystać z obydwu ofert specjalnych oczywiście pod warunkiem spełnienia wszystkich warunków zgodnych z regulaminem (choć nie każdy będzie miał taką możliwość). Wiem, że ich nazwy są podobne, dlatego zwróćcie uwagę na regulaminy podlinkowane powyżej – w razie wątpliwości mogą Wam wiele wyjaśnić. Obie oferty specjalne trwają do dnia 22 maja 2023 roku.

Co powinniście wiedzieć o Otwartym Koncie Oszczędnościowym?

Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego to w mojej opinii obecnie jeden z najciekawszych rachunków tego typu na rynku. OKO w PLN można ponadto połączyć z BLIKiem. Zyskacie tym samym możliwość bezpłatnych wpłat i wypłat z rachunku oszczędnościowego za pomocą bankomatów ING Banku Śląskiego oraz maszyn Planet Cash. Zakładając dwa konta oszczędnościowe, możecie przypiąć im różne nazwy. Pozwoli to nadać oszczędzaniu konkretny cel. Przykładowo – jedno konto gromadzi środki na nowy samochód, a drugie na wkład własny do kredytu mieszkaniowego (tym bardziej, że OKO w PLN pozwala wyznaczyć Cel oszczędnościowy z opcją automatycznych wpłat lub wpłatami własnymi).

Oszczędzając wspólnie (na OKO w PLN) – na przykład z małżonkiem lub partnerką – możecie prowadzić wspólny rachunek oszczędnościowy z dwójką posiadaczy o takich samych uprawnieniach (współposiadacza „dopiszecie” w najbliższej placówce banku). Żeby skorzystać wspólnie z oferty „Bonus na start” współposiadacze muszą spełnić jej warunki (konto oszczędnościowe prowadzone w ramach oferty „OKO Bonus” nie może być wspólne) Charakterystyczną cechą omawianego rachunku oszczędnościowego jest kapitalizacja odsetek, która przebiega w inny sposób niż zazwyczaj. O tym jednak poniżej.Kiedy otrzymam odsetki?

 • W przypadku konta w PLN prowadzonego w ramach oferty specjalnej „Bonus na start” odsetki, które wynikają z oprocentowania standardowego 1,50%, bank dopisuje do konta na koniec każdego miesiąca. Odsetki, które wynikają z oprocentowania podwyższonego 5,50%, otrzymacie po zakończeniu oferty specjalnej, czyli po 3 miesiącach od założenia konta.
 • W przypadku oferty „OKO Bonus” odsetki wynikające z oprocentowania bonusowego i podstawowego otrzymacie na konto po zakończeniu
  Aby otrzymać odsetki bonusowe Twoje Saldo końcowe musi być wyższe od Salda początkowego.

Ile kosztuje Otwarte Konto Oszczędnościowe?

Założenie konta jest całkowicie darmowe. Obowiązują ponadto darmowe przelewy przez Internet bez limitu z konta oszczędnościowego na rachunek osobisty prowadzony w ING Banku Śląskim, które nie powodują utraty odsetek. Pierwszy przelew realizowany w Moje ING w miesiącu na konto w innym banku również będzie całkowicie darmowy! Zestawienie opłat i prowizji znajdziecie poniżej.

Opłaty i prowizje – Otwarte Konto Oszczędnościowe

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Bonus na start oraz OKO bonus oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

Rachunek Smart Saver na 5% w skali roku

W ramach rachunku Smart Saver możecie liczyć na oprocentowanie zmienne rzędu 5% w skali roku. Limit kwotowy dla promocyjnego oprocentowania to 5000 zł. Nadwyżki będą podlegały oprocentowaniu zmiennemu na poziomie 1,5% w skali roku, jednak zdecydowanie lepszym miejscem dla większych kwot będzie opisane wcześniej Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Smart Saver nie jest bowiem klasycznym kontem oszczędnościowym, które możecie zasilać z zewnątrz tradycyjnym przelewem i to nie limit kwotowy decyduje o jego funkcjonalności. Konto jest zasilane automatycznie, gdy płacicie kartą lub robicie przelew. Wówczas bank wylicza kwotę oszczędności, zgodnie z wybraną przez Was metodą i przelewa ją z waszego konta osobistego na konto Smart Saver. Może to być zaokrąglenie kwoty transakcji do 5 zł lub do 10 zł, ewentualnie ustalony procent od kwoty transakcji (od 1% do 10%).

Jak działa Smart Saver?

Jak działa Smart Saver? Wyjaśnię to na przykładzie:
Załóżmy, że podczas zakładania rachunku ustaliliście, iż kwoty zakupów mają być zaokrąglane do pełnych 10 zł. Następnego dnia idziecie do kina i płacicie tam za bilet 17 zł. Z Waszego konta znika jednak równe 20 zł. 17 zł to należność za bilet, pozostałe 3 zł trafia z kolei na saldo Smart Saver.

Weźmy pod uwagę drugi scenariusz – zdecydowaliście, że każde zakupy będą powodowały naliczenie dodatkowych 10% od transakcji i przekazanie ich na konto Smart Saver. Przy tej samej transakcji w kinie z Waszego rachunku osobistego „zniknie” 18,70 zł. 17 zł to standardowo należność za bilet, a pozostałe 1,7 zł stanowi 10% od tamtej kwoty.

Wybór metody zależy wyłącznie od Was. Możecie w dowolnym momencie zmienić sposób obliczania lub wartość pojedynczych wpłat. Zwróćcie uwagę, że o ile w przypadku zaokrąglania większego znaczenia nie ma kwota zakupów, to przy odkładaniu „procentowym” – im wyższa kwota, tym więcej zostaje wpłacone na Smart Saver. Gdyby zamiast powyższego przykładowego biletu do kina znalazł się nowy smartfon za 2237 zł, to na konto oszczędnościowe zostanie przelane 3 zł w przypadku zaokrąglenia do pełnych 10 zł lub… 223,7 zł, jeśli ustalicie, że ma to być 10% od każdej kwoty 🙂

Prowadzenie rachunku Smart Saver jest darmowe, tak samo jak przelewy na konto osobiste w ING – bez limitu! Co ważne, środki można wypłacać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Ponadto w każdym miesiącu macie możliwość wykonania 1 darmowego przelewu na konto w „obcym” banku (każdy kolejny kosztuje już 9 zł).

Smart Saver dostępny jest zarówno dla pełnoletnich użytkowników, jak i młodzieży w wieku 13-18 lat, o ile nastolatek posiada konto osobiste w ING Banku Śląskim. Rachunek założycie oraz zamkniecie w aplikacji Moje ING – w kilka chwil.

Jak założyć Smart Saver w Koncie Mobi?

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów