fbpx

Ostatnie chwile promocji w ING Banku Śląskim: rekordowe 500 zł premii za założenie Konta Direct (dla osób w wieku 26+) + 300 zł bonusu za regularne inwestowanie

Trwa do:
28 marca 2024

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

To już ostatnie chwile świetnego zestawu promocji od ING Banku Śląskiego – wnioski możecie składać wyłącznie do 28 marca 2024 roku! Dla przypomnienia, ING Bank Śląski ma aż 5 argumentów zachęcających do rozpoczęcia z nim współpracy.

Po pierwsze – rekordowa premia. Dotychczasowo pomarańczowy bank przyzwyczaił nas do regularnych promocji Konta Direct, oferujących premię na poziomie do 250 zł, Tym razem postanowił tym razem podwoić stawkę! Tak – premia, którą możecie zdobyć, zakładając flagowy rachunek banku, to obecnie aż 500 zł! Mało tego – bonus wypłacany jest w najprzyjemniejszej formie, czyli w gotówce, a nie w jakichś tam bonach czy voucherach!

Po drugie – z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i byli klienci ING Banku Śląskiego. W stosunku do ostatniej edycji, bank zdecydował się na skrócenie okresu karencji o kolejne 3 miesiące. Dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z promocji i odebrać bonus na start.

Po trzecie – prowadzenie Konta Direct jest bezwarunkowo darmowe, natomiast karta debetowa będzie dla Was bezpłatna po spełnieniu prostych warunków.

Po czwarte – dla oszczędzających, ING Bank Śląski przygotował dwie promocje konta oszczędnościowego – obie podnoszą standardowe oprocentowanie do poziomu 5,5% w skali roku. Możecie w ten sposób ulokować łącznie nawet 400.000 zł.

Po piąte – koniecznie sprawdźcie również promocję regularnego inwestowania. W zamian za inwestowanie drobnych kwot każdego miesiąca (w ramach IKE/IKZE), otrzymacie nawet 300 zł premii!


Uczestnicy promocji Konta z Lwem

Promocja z 500 zł premii na start skierowana jest zarówno do całkiem nowych klientów, jak i osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski w okresie od 30 września 2022 roku do momentu startu promocji, czyli do dnia 18 stycznia 2024 roku. Ponadto promocja nie dotyczy osób aktualnie posiadających lub współposiadających inne produkty banku (na przykład konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Jeśli kiedykolwiek wcześniej mieliście już konto w ING Banku Śląskim i ponownie chcecie wziąć udział w promocji, upewnijcie się, że nie macie w nim aktywnej „kartoteki klienta”, która może pokrzyżować plany. Wystarczy telefon na infolinię lub spacer do placówki banku, żeby wszystkiego się dowiedzieć.

Jak założyć konto w ING?

Jeśli macie mniej niż ukończone 26 lat, ING Bank Śląski przygotował dla Was Konto w wersji Mobi, o którym piszemy tutaj. Zakładając je, zdobędziecie taką samą premię na identycznych warunkach.

Dla starszych czytelników domyślnym rachunkiem jest natomiast Konto z Lwem Direct, którym się zajmiemy w niniejszym artykule.

Wniosek o Konto Direct z premią na start dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Oprócz konta osobistego należy również zawrzeć umowę o bankowość internetową, umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe. Na wypełnienie wniosku macie czas w terminie do 28 marca 2024 roku. Co ciekawe, o kartę debetową nie musicie wnioskować od razu z kontem. Możecie ją domówić później, już poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną. Najważniejsze, aby kartę domówić przed 28 marca 2024 roku.

Po wypełnieniu wniosku umowę możecie sfinalizować, na kilka sposobów, ale miejcie na uwadze, że w skład 500 zł premii wchodzi także bonus za założenie konta metodą „na selfie”, a jego wartość to aż 200 zł! Jeśli wybierzecie inną dostępną metodę, będziecie mogli otrzymać nie więcej niż 300 zł łącznej premii. Dlatego lepiej wniosek od razu zacznijcie składać na telefonie (otwórzcie artykuł w przeglądarce i kliknijcie w dedykowany link promocyjny, by później przejść do aplikacji mobilnej). Do wyboru są następujące metody finalizacji umowy:

 • za pośrednictwem selfie, po przejściu do aplikacji Moje ING (z dodatkową premią),
 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku.

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć zdjęcia dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu.

Warunki promocji – Konto z Lwem Direct

Łączny bonus na start podzielony jest na trzy części, odpowiednio: 150 zł, 200 zł i 150 zł premii.

Warunkiem uzyskania 150 zł bonusu jest zapewnienie wpływów na konto w łącznej kwocie minimum 1000 zł w trzech dowolnych miesiącach w okresie do 30 czerwca 2024 roku. W tym samym terminie należy również wyrazić zgodę na weryfikację behawioralną (to jedno z zabezpieczeń przed cyberoszustami, więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu).

Przykładowo, zakładając konto w marcu 2024 roku, wpływy o łącznej wartości 1000 zł miesięcznie możecie zapewnić w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2024. To już Wasza decyzja, w których trzech miesiącach postanowicie spełnić te warunki.

Jak włączyć weryfikację behawioralną w ING Banku Śląskim?

Uwaga! Jeśli spełnicie powyższe warunki, a do tego Wasze konto zostało założone metodą „na selfie”, oprócz 150 zł premii, otrzymacie także dodatkowy bonus w wysokości 200 zł!

Kolejne 150 zł premii otrzymacie, jeśli:

 • wykonacie płatności bezgotówkowe kartą i/lub BLIKIEM (w sklepach internetowych lub stacjonarnych) na łączną kwotę co najmniej 1000 zł – w terminie do 30 czerwca 2024 roku,
 • wykonacie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych) – w terminie do 30 czerwca 2024 roku,
 • założycie minimum jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego – w terminie do 30 czerwca 2024 roku,
 • na dzień 30 czerwca 2024 roku musicie posiadać cele oszczędnościowe (minimum jeden), których suma sald wynosi co najmniej 300 zł.

Wskazówki

Co do kwestii „wpływu”, bank zastrzega, iż wpływ ten nie może pochodzić z tytułu wpłaty własnej w oddziałach banku lub we wpłatomatach. Nie może on również pochodzić z waszego konta w ING Banku Śląskim. Natomiast przykładowy przelew z własnego konta w innym banku zapewni spełnienie warunków promocji. Może to być również przelew od kogoś bliskiego lub od pracodawcy.

Środki wymagane na „celu lub celach oszczędnościowych” możecie po prostu przelać ze swojego konta osobistego. W dalszej części artykułu opowiadam bardziej szczegółowo, czymże są te cele oszczędnościowe.

​Wypłata premii – ING Konto Direct

Wypłata 500 zł premii w przypadku Konta z Lwem Direct nastąpi najpóźniej 15 lipca 2024 roku. Środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

Szczegóły w regulaminie promocji ING Banku Śląskiego.

​Szczegóły Konta z Lwem Direct

 • 0 zł za prowadzenie konta (z wyjątkiem wpłaty/wypłaty w punkcie obsługi kasowej i przelewu w placówce bankowej), 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, każda kolejna 10 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN (z wyjątkiem przelewów Express ELIXIR, BlueCash, SORBNET),
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
 • dostęp do szerokiej liczby placówek banku w całym kraju,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay oraz BLIK,
 • 0 zł lub 7 zł za tradycyjną kartę debetową.

Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, iż miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł. Okres rozliczeniowy stosowany przez ING Bank Śląski rozpoczyna się od 29. dnia danego miesiąca i trwa do 28. dnia kolejnego miesiąca (na przykład od 29 stycznia do 28 lutego).

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

​ING Bank Śląski – 5,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Nowi klienci ING mogą skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania na poziomie 5,5% w skali roku na dwóch dostępnych w banku rachunkach: Otwartym Koncie Oszczędnościowym oraz Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus. Oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. To, czy założycie jeden czy dwa rachunki, zależy głównie od tego, ile macie oszczędności. W ramach promocji na każdym z nich możecie zdeponować do 200.000 zł oszczędności.

OKO i OKO Bonus

Pamiętajcie, że pierwsze z nich, czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe, należy założyć tak czy inaczej, jeśli tylko chcecie skorzystać z premii na start, którą opisaliśmy wyżej (na konto oszczędnościowe wpłynie bonus od banku).

Jeśli dopiero zakładacie konto osobiste w ING i chcecie skorzystać z promocyjnego oprocentowania, należy założyć konto oszczędnościowe (jedno lub dwa przedstawione wyżej) i w terminie do 11 kwietnia 2024 roku zasilić je środkami.

 1. Jeśli posiadacie do 200.000 zł oszczędności, proponuję Wam skorzystać z promocji Bonus na start.

  W tej promocji mogą wziąć udział wyłącznie nowi klienci, czyli osoby, które w okresie od 12 marca 2024 roku: nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver. Oznacza to tyle, że jest to promocja dla zupełnie nowych klientów, którzy dopiero założą (po 11 marca 2024 roku) konto osobiste i oszczędnościowe w ING Banku Śląskim.

 2. Jeśli dodatkowo posiadacie większe środki, nadwyżkę możecie zdeponować w ramach drugiej akcji na koncie o nazwie OKO Bonus. To konto można założyć tylko wtedy, gdy posiada się już pierwsze Otwarte Konto Oszczędnościowe. W tym przypadku limit środków również wynosi 200.000 zł, a oprocentowanie to 5,5% w skali roku. Jako nowi klienci spełniacie wszystkie warunki otrzymania podwyższonego oprocentowania bez dodatkowych wysiłków.

Będąc nowymi klientami możecie śmiało połączyć obie promocje, deponując łącznie kwotę do 400.000 zł. Wiem, że ich nazwy są podobne, dlatego zwróćcie uwagę na regulaminy, które podlinkowałem na końcu artykułu – w razie wątpliwości mogą Wam wiele wyjaśnić.

Kiedy bank wypłaci odsetki?

 • W przypadku konta prowadzonego w ramach oferty specjalnej „Bonus na start” odsetki, które wynikają z oprocentowania standardowego 1,50%, bank dopisuje do konta na koniec każdego miesiąca. Odsetki, które wynikają z oprocentowania podwyższonego o 4,5 punktu procentowego, otrzymacie po zakończeniu oferty specjalnej, czyli po 3 miesiącach od założenia konta.
 • W przypadku oferty „OKO Bonus” odsetki wynikające z oprocentowania bonusowego i podstawowego otrzymacie na konto do 5. dnia miesiąca po zakończeniu oferty specjalnej.


​Ile kosztuje Otwarte Konto Oszczędnościowe i Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus ?

Konta zapewniają darmowe wpłaty i wypłaty z/na swój rachunek osobisty w ING Banku Śląskim. Przelewy na rachunek prowadzony w ING (w obu rachunkach), a także wypłaty BLIKiem w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash w Polsce są darmowe i to bez limitu (BLIKiem tylko w przypadku OKO). Wykonane przelewy nie powodują też utraty dotychczas naliczonych odsetek. Darmowy będzie też pierwszy przelew w miesiącu na konto w innym banku (każdy kolejny to 9 zł opłaty).

Opłaty i prowizje – Otwarte Konto Oszczędnościowe

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Bonus na start Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

​Czym jest cel oszczędnościowy i jak go uruchomić?

Cel oszczędnościowy to świetna funkcjonalność systemu Moje ING, która pomoże Wam w odkładaniu pieniędzy na konkretny cel (na przykład wymianę samochodu na nowy, wakacje we Włoszech czy kupno mieszkania). Cele pozwolą gromadzić kapitał w najwygodniejszy dla Was sposób.

Cel oszczędnościowy wyznaczycie w zakładce Oferta ING. Przejdźcie do sekcji Oszczędności spośród dostępnych opcji wybierzcie Cele oszczędnościowe i kliknijcie Załóż teraz.

ING – cel oszczędnościowy.

Proces zakładania celu oszczędnościowego ogranicza się do kilku wyborów. Po pierwsze – nadajcie mu konkretną nazwę. Dzięki temu łatwiej będzie skupić się na tym, co ważne 🙂

Spójrzcie poniżej na mój przykład. Stworzyłem w swojej bankowości internetowej/mobilnej cel o nazwie Podróż i obliczyłem, że będzie mi na nią potrzebne 300 zł (przy dzisiejszych cenach nie będzie to podróż daleka 😉 ). Oprócz tego należy też wybrać spośród dwóch opcji zasilania tego celu: środki mogą być wpłacane automatycznie z konta osobistego w ramach stałego zlecenia, lub możecie też dokonywać wpłat samodzielnie. Wygodniejsza będzie raczej wpłata automatyczna, dzięki której warunki promocji spełnicie niemal pasywnie. Jeśli po wypłacie premii będziecie chcieli zrezygnować z celu – nic nie stoi na przeszkodzie. Nie wiąże się to z żadnymi opłatami ani stratami w oszczędnościach.

ING – ustawienie celu oszczędnościowego.

Cele oszczędnościowe to moim zdaniem doskonała funkcjonalność do odkładania pieniędzy na poważniejsze wydatki, które każdy z nas ponosi (mniej więcej) regularnie. Mam tu na myśli na przykład wymianę telefonu na nowy czy ubezpieczenie OC, które wygasa zawsze w tym samym miesiącu. Zakładając cel odpowiednio wcześnie, możecie uniknąć natłoku wydatków i odpowiednio się do nich przygotować. W końcu lepiej będzie odkładać przez rok po 100 zł na przedłużenie polisy, niż jednorazowo pokryć z wynagrodzenia składkę o wartości 1200 zł, prawda? 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów