ING Bank Śląski: Konto Mobi (dla osób w wieku od 18 do 26 lat) z 250 zł premii na start + 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 400.000 zł)

Trwa do:
18 stycznia 2024

To już ostatnie dni promocji Konta Mobi, czyli flagowego produktu ING Banku Śląskiego dla osób w wieku od 18 do 26 lat (dla starszych klientów bank przygotował Konto Direct). W akcji trwającej w okresie do 18 stycznia 2024 roku możecie zdobyć 250 zł dość łatwej premii na start. Co ważne, z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i byli klienci ING Banku Śląskiego. W stosunku do ostatniej edycji, bank zdecydował się na skrócenie okresu karencji o kolejne 3 miesiące. Dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z promocji i odebrać bonus na start. Do największych zalet rachunku należy przede wszystkim bezwarunkowo darmowe prowadzenie oraz korzystanie z karty debetowej, a także przejrzystość oferty całego banku i funkcjonalność aplikacji mobilnej. Jeśli zaś macie zamiar oszczędzać, bank przygotował dwie promocje konta oszczędnościowego – obie na 6% w skali roku. Możecie w ten sposób ulokować łącznie nawet 400.000 zł. Dodatkowy atut to konto Smart Saver (oprocentowane na 5% w skali roku) z opcją automatycznego odprowadzania „końcówek” od zakupów.

Koniecznie sprawdźcie również promocję regularnego inwestowania. W zamian za inwestowanie drobnych kwot każdego miesiąca (w ramach IKE/IKZE), otrzymacie nawet 300 zł premii!Uczestnicy promocjiKonto Mobi

Promocja z 250 zł premii na start skierowana jest zarówno do całkiem nowych klientów, jak i osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski w okresie od 28 czerwca 2022 roku do 28 września 2023 roku. Ponadto promocja nie dotyczy osób aktualnie posiadających lub współposiadających inne produkty banku (na przykład konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Jeśli kiedykolwiek wcześniej mieliście już konto w ING Banku Śląskim i ponownie chcecie wziąć udział w promocji, upewnijcie się, że nie macie w nim aktywnej „kartoteki klienta”, która może pokrzyżować plany. Wystarczy telefon na infolinię, żeby wszystkiego się dowiedzieć.

Jak założyć konto Mobi w ING?

Jeśli macie mniej niż ukończone 26 lat, ING Bank Śląski przygotował dla Was Konto w wersji Mobi i to właśnie jemu przyjrzymy się w niniejszej publikacji. Dla starszych czytelników domyślnym rachunkiem jest natomiast Konto Direct, o którym piszemy w tym artykule.

Wniosek o promocyjne Konto Mobi z premią dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Po kliknięciu odnośnika należy złożyć wniosek o założenie rachunku w terminie od 29 września 2023 roku do 18 stycznia 2024 roku. Oprócz konta osobistego należy również zawrzeć umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą i bankowość internetową. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe. Co ciekawe, o kartę debetową nie musicie wnioskować od razu z kontem. Możecie ją domówić później, już poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną. Najważniejsze, aby kartę domówić przed 18 stycznia 2024 roku.

Po wypełnieniu wniosku umowę możecie finalizować na kilka sposobów:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku,
 • za pośrednictwem selfie, w aplikacji Moje ING.

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć fotki dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, Bank Pekao S.A., Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska (lista banków w tak zwanym międzyczasie mogła ulec zmianie). Pamiętajcie również, iż konto w banku, z którego będziecie wykonywali przelew, musi być zakładane w oddziale lub za pośrednictwem kuriera. No i najważniejsze – dane w obecnym banku muszą się w pełni zgadzać z danymi podanymi we wniosku (imię, nazwisko, adres). No i najważniejsze – dane w obecnym banku muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku (imię, nazwisko, adres).

​Warunki promocji – Konto Mobi

Premia na start podzielona jest na dwie części, odpowiednio po 120 zł oraz 130 zł. Pierwsze 120 zł otrzymacie pod warunkiem wykonania 10 płatności bezgotówkowych kartą, portfelem mobilnym (Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay) i/lub BLIKIEM na dowolną kwotę w terminie do 31 marca 2024 roku. Płatności możecie wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych (na przykład sklepy, stacje benzynowe, kina), jak i w Internecie. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 120 zł lub spróbować zdobyć pełną pulę 250 zł.

Kolejne 130 zł premii otrzymacie, jeśli:

 • zapewnicie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (płatności te mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących 120 zł premii) – w terminie do 31 marca 2024 roku,
 • założycie konto oszczędnościowe Smart Saver, które będzie powiązane z Kontem Mobi – w okresie do 31 marca 2024 roku,
 • na dzień 31 marca 2024 roku musicie posiadać na Smart Saverze odłożoną kwotę co najmniej 30 zł.


Wskazówki

Płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

Środki wymagane na Smart Saver nie można ot tak przelać ze swojego konta osobistego. W dalszej części artykułu opowiadam bardziej szczegółowo, czymże jest ten Smart Saver i jak działa „konto oszczędnościowe dla końcówek”.


Wypłata premii – ING Konto Mobi

Wypłata premii (120 zł lub pełne 250 zł) w przypadku Konta Mobi nastąpi 16 kwietnia 2024 roku. Środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

Szczegóły w regulaminie promocji ING Banku Śląskiego – Konto Mobi.


Szczegóły Konta Mobi (dla osób w wieku do 26 lat)

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo (z wyjątkiem wpłaty/wypłaty w punkcie obsługi kasowej i przelewu w placówce bankowej – miejscu spotkań),  
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty w bankomatach ING oraz sieci Planet Cash,
 • 0 zł za wypłaty gotówki z obcych bankomatów,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce, 
 • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepach w ramach cashback, 
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz BLIK.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Konto Mobi i wygodne płatności mobilne

Konto Mobi jest przeznaczone dla młodych ludzi, a ci potrzebują przede wszystkim produktów elastycznych, efektywnych i szybkich w działaniu. Nowe pokolenia wyznaczają kolejne wyzwania dla twórców rozwiązań. Korzystając z Konta Mobi, zyskacie kilka zróżnicowanych możliwości płatniczych. Na początku warto jednak powiedzieć, że dla osób do 26. roku życia karta płatnicza jest bezwarunkowo darmowa. Nie musicie więc wykonywać określonej liczby płatności czy w ogóle korzystać regularnie z karty, żeby unikać opłat.

Do konta wydawana jest zbliżeniowa debetowa karta Visa. Jeśli jednak nie zamierzacie korzystać z fizycznej karty w sklepach, wystarczy Wam telefon z modułem NFC. Możecie dodać kartę do aplikacji bankowej i mieć ją przy sobie zawsze.

Kartę możecie dodać także do znanych aplikacji płatniczych Apple, Google czy Garmin. Daje to nie tylko możliwość płatności zbliżeniowych, ale także (w przypadku Google Pay) kontrolowania swoich subskrypcji z poziomu aplikacji i wygodnych zakupów w Internecie dzięki zapamiętywaniu danych płatniczych.

ING Bank Śląski ma też w swojej ofercie kartę kredytową z limitem od 500 zł do nawet 20 000 zł przy minimalnym dochodzie 800 zł miesięcznie. To jednak materiał na osobny wpis 😉

Ekran aplikacji – widok dla konta firmowego

Pozytywnie oceniam także główny ekran aplikacji, który ponownie możemy spersonalizować, przypinając do niego kolejne skróty. Interfejs jest czytelny, a wszystkie opcje dostępne tam, gdzie ich szukam. Co ważne, aplikacja pozwala na aktywowanie wielu usług, otwieranie kolejnych rachunków, lokat i kont oszczędnościowych.

Apka może ponadto posłużyć jako mobilny dysk na dokumenty oraz przydać się podczas składania wniosków urzędowych (na przykład o 500+ czy inne dodatki). To także proste w obsłudze narzędzie do kontroli finansów i budżetu domowego.

Budżetowanie w aplikacji ING Banku Śląskiego

Aplikacja zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Bankowość mobilna w rankingu Mobile Trends Awards. W tym miejscu znajdziecie poradnik dotyczący obsługi aplikacji.

ING Bank Śląski – 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Nowi klienci ING mogą skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania na poziomie 6% w skali roku na dwóch dostępnych w banku rachunkach: Otwartym Koncie Oszczędnościowym oraz Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus. Oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. To, czy założycie jeden czy dwa rachunki, zależy głównie od tego, ile macie oszczędności. W ramach promocji na każdym z nich możecie zdeponować do 200.000 zł oszczędności.

OKO i OKO Bonus

Pamiętajcie, że pierwsze z nich, czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe, należy założyć tak czy inaczej, jeśli tylko chcecie skorzystać z premii na start, którą opisaliśmy wyżej (na konto oszczędnościowe wpłynie bonus od banku).

Jeśli dopiero zakładacie konto osobiste w ING i chcecie skorzystać z promocyjnego oprocentowania, należy założyć konto oszczędnościowe (jedno lub dwa przedstawione wyżej) i w terminie do 12 lutego 2024 roku zasilić je środkami.

 1. Jeśli posiadacie do 200.000 zł oszczędności, proponuję Wam skorzystać z promocji Bonus na start.

  W tej promocji mogą wziąć udział wyłącznie nowi klienci, czyli osoby, które w okresie od 14 grudnia 2023 roku: nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver. Oznacza to tyle, że jest to promocja dla zupełnie nowych klientów, którzy dopiero założą (po 14 grudnia 2023 roku) konto osobiste i oszczędnościowe w ING Banku Śląskim.
 2. Jeśli dodatkowo posiadacie większe środki, nadwyżkę możecie zdeponować w ramach drugiej akcji na koncie o nazwie OKO Bonus. To konto można założyć tylko wtedy, gdy posiada się już pierwsze Otwarte Konto Oszczędnościowe. W tym przypadku limit środków również wynosi 200.000 zł, a oprocentowanie to 6% w skali roku. Jako nowi klienci spełniacie wszystkie warunki otrzymania podwyższonego oprocentowania bez dodatkowych wysiłków.

Będąc nowymi klientami możecie śmiało połączyć obie promocje, deponując łącznie kwotę do 400.000 zł. Wiem, że ich nazwy są podobne, dlatego zwróćcie uwagę na regulaminy, które podlinkowałem na końcu artykułu – w razie wątpliwości mogą Wam wiele wyjaśnić.

Kiedy otrzymam odsetki?

 • W przypadku konta w PLN prowadzonego w ramach oferty specjalnej „Bonus na start” odsetki, które wynikają z oprocentowania standardowego 1,50%, bank dopisuje do konta na koniec każdego miesiąca. Odsetki, które wynikają z oprocentowania podwyższonego o 4,5 punktu procentowego, otrzymacie po zakończeniu oferty specjalnej, czyli po 3 miesiącach od założenia konta.
 • W przypadku oferty „OKO Bonus” odsetki wynikające z oprocentowania bonusowego i podstawowego otrzymacie na konto do 5. dnia miesiąca po zakończeniu oferty specjalnej.


​Ile kosztuje Otwarte Konto Oszczędnościowe i Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus ?

Konta zapewniają darmowe wpłaty (BLIKiem we wpłatomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash w Polsce – tylko Otwarte Konto Oszczędnościowe) i wypłaty z/na swój rachunek osobisty w ING Banku Śląskim (a ten jest darmowy!). Przelewy na rachunek prowadzony w ING (w obu rachunkach), a także wypłaty BLIKiem w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash w Polsce są darmowe i to bez limitu (ponownie – BLIKiem tylko w przypadku OKO). Nie powodują też utraty odsetek. Darmowy będzie też pierwszy przelew w miesiącu na konto w innym banku (każdy kolejny to 9 zł opłaty).

Opłaty i prowizje – Otwarte Konto Oszczędnościowe

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Bonus na start Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

Rachunek Smart Saver na 5% w skali roku

W ramach rachunku Smart Saver możecie liczyć na oprocentowanie zmienne rzędu 5% w skali roku. Limit kwotowy dla promocyjnego oprocentowania to 5000 zł. Nadwyżki będą podlegały oprocentowaniu zmiennemu na poziomie 1,5% w skali roku, jednak zdecydowanie lepszym miejscem dla większych kwot będzie opisane wcześniej Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Smart Saver nie jest bowiem klasycznym kontem oszczędnościowym, które możecie zasilać z zewnątrz tradycyjnym przelewem i to nie limit kwotowy decyduje o jego funkcjonalności. Konto jest zasilane automatycznie, gdy płacicie kartą lub robicie przelew. Wówczas bank wylicza kwotę oszczędności, zgodnie z wybraną przez Was metodą i przelewa ją z waszego konta osobistego na konto Smart Saver. Może to być zaokrąglenie kwoty transakcji do 5 zł lub do 10 zł, ewentualnie ustalony procent od kwoty transakcji (od 1% do 10%).

Jak działa Smart Saver?

Jak działa Smart Saver? Wyjaśnię to na przykładzie:
Załóżmy, że podczas zakładania rachunku ustaliliście, iż kwoty zakupów mają być zaokrąglane do pełnych 10 zł. Następnego dnia idziecie do kina i płacicie tam za bilet 17 zł. Z Waszego konta znika jednak równe 20 zł. 17 zł to należność za bilet, pozostałe 3 zł trafia z kolei na saldo Smart Saver.

Weźmy pod uwagę drugi scenariusz – zdecydowaliście, że każde zakupy będą powodowały naliczenie dodatkowych 10% od transakcji i przekazanie ich na konto Smart Saver. Przy tej samej transakcji w kinie z Waszego rachunku osobistego „zniknie” 18,70 zł. 17 zł to standardowo należność za bilet, a pozostałe 1,7 zł stanowi 10% od tamtej kwoty.

Wybór metody zależy wyłącznie od Was. Możecie w dowolnym momencie zmienić sposób obliczania lub wartość pojedynczych wpłat. Zwróćcie uwagę, że o ile w przypadku zaokrąglania większego znaczenia nie ma kwota zakupów, to przy odkładaniu „procentowym” – im wyższa kwota, tym więcej zostaje wpłacone na Smart Saver. Gdyby zamiast powyższego przykładowego biletu do kina znalazł się nowy smartfon za 2237 zł, to na konto oszczędnościowe zostanie przelane 3 zł w przypadku zaokrąglenia do pełnych 10 zł lub… 223,7 zł, jeśli ustalicie, że ma to być 10% od każdej kwoty 🙂

Prowadzenie rachunku Smart Saver jest darmowe, tak samo jak przelewy na konto osobiste w ING – bez limitu! Co ważne, środki można wypłacać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Ponadto w każdym miesiącu macie możliwość wykonania 1 darmowego przelewu na konto w „obcym” banku (każdy kolejny kosztuje już 9 zł).

Smart Saver dostępny jest zarówno dla pełnoletnich użytkowników, jak i młodzieży w wieku 13-18 lat, o ile nastolatek posiada konto osobiste w ING Banku Śląskim. Rachunek założycie oraz zamkniecie w aplikacji Moje ING – w kilka chwil.

Jak założyć Smart Saver w Koncie Mobi?

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów