fbpx

Idea Bank: Lokata HIT, Lokata HIT Plus oraz Lokata nr 1 z oprocentowaniem 3,8% w skali roku

Coś się kończy, coś zaczyna. Tak też jest w Idea Banku. Po kilku latach z oferty została wycofana flagowa lokata na start, a mianowicie Lokata Happy na 4% w skali roku. Na jej miejsce wskoczyła Lokata HIT, której oprocentowanie wynosi 3,8% w skali roku. Oczywiście i w tym przypadku nie ma potrzeby zakładania konta. Przewagą Lokaty HIT jest wysoka stawka maksymalna, jaką możecie zdeponować. O ile w przypadku Lokaty Happy było to 20.000 zł, tak obecnie jest to aż 1 milion złotych. Oczywiście warto pamiętać o gwarancjach BFG, które wynoszą do 100.000 euro (na chwilę obecną około 430.000 zł). Ponadto w przypadku zerwania Lokaty HIT zachowujecie wszystkie naliczone do tego momentu odsetki! Oprócz tego w ofercie Idea Banku znajdziemy dwie inne lokaty na 3,8% w skali roku: Lokata HIT Plus (dla posiadaczy konta, wyłącznie dla nowych środków) oraz Lokata nr 1 (w zasadzie bez warunków).

 

 

Lokata HIT – szczegóły

– Oprocentowanie lokaty: 3,8% w skali roku.

– Okres deponowania środków: 3 miesiące.

– Kwota lokaty: od 500 zł do 1.000.000 zł.

– Odsetki dopisywane są do kapitału na koniec okresu lokaty.

– Nie trzeba zakładać konta ani korzystać z żadnych dodatkowych produktów bankowych.

– W przypadku zerwania lokaty, zachowujecie odsetki za rzeczywisty okres przechowywania środków.

– Lokatę HIT możecie założyć jednorazowo.

 

Lokata HIT – jak założyć

Idea Bank jest dość restrykcyjny pod względem możliwości skorzystania z preferencyjnej lokaty na start, ponieważ mogą z niej skorzystać osoby, które po pierwsze nigdy nie miały żadnej umowy z Idea Bankiem (konto, lokata, kredyt itd.), a po drugie, nigdy nawet nie wnioskowały o jakikolwiek produkt banku. Mówiąc prościej, wasze dane nie mogą widnieć w bazie Idea Banku (wraz z jego oddziałem private bankingu, czyli Lion’s Bankiem).

Wniosek o promocyjną lokatę dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Po kliknięciu w ZAŁÓŻ ONLINE wypełniacie dane niezbędne do założenia lokaty, czyli kwotę, czas trwania lokaty oraz dane osobowe. Po złożeniu wniosku, macie 5 dni na przelanie zadeklarowanej kwoty. Środki muszą pochodzić z waszego konta w dowolnym banku (adres zamieszkania podany w banku, z którego dokonacie przelew musi być taki sam jak ten podany we wniosku). Numer konta, na który należy przelać środki, by zasilić lokatę otrzymacie poprzez wiadomość e-mail. Pomimo, że wraz z lokatą nie jest otwierane konto osobiste, uzyskacie dostęp do bankowości elektronicznej, dzięki której będziecie mieli wgląd do Lokaty HIT oraz będziecie mogli korzystać z innych propozycji depozytów.

Lokata ulega automatycznemu odnowieniu na kolejny, taki sam okres. W każdym momencie trwania lokaty możecie jednak złożyć dyspozycję zmiany wariantu depozytu na nieodnawialny (telefonicznie lub w oddziale banku). W przypadku odnowienia się lokaty, obowiązywać będzie oprocentowanie jak w przypadku Lokaty Standardowej (można ją zerwać i wypłacić środki przelewem na konto). Obecne oprocentowanie Lokaty Standardowej na 3 miesiące to przyzwoite 3,5% w skali roku.

Szczegóły w regulaminie lokat Idea Banku oraz przede wszystkim w Tabeli Oprocentowania.

 

Złóż wniosek o Lokatę HIT na 3,8% w skali roku

 

Lokata HIT Plus

Lokata HIT Plus dostępna jest zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów Idea Banku dla kwoty od 500 zł do 1 miliona złotych (znowu pamiętajcie o BFG). Oprócz oprocentowania przewyższającego rynkowe stawki, lokata gwarantuje wypłatę odsetek nawet w przypadku jej zerwania przed okresem zapadalności (który wynosi standardowe 3 miesiące).

W przypadku dotychczasowych klientów stosowana jest popularna wśród lokat Idea Banku definicja “nowych środków”. Są one traktowane jako środki wpłacone ponad saldo z 20. dnia poprzedzającego miesiąc założenia lokaty. Jeśli lokatę założycie w styczniu, wówczas nowe środki będą wyliczane względem 20 grudnia 2018 roku. Do salda wliczane są wszelkie rachunki prowadzone przez Idea Bank oraz Lion’s Bank, czyli oddział Idea Banku zajmujący się private bankingiem.

Aby skorzystać z lokaty musicie posiadać konto osobiste w Idea Banku. Jeśli nie posiadacie takowego rachunku, możecie założyć Konto Idealnie Proste, którego oprocentowanie wynosi 3,2% w skali roku.

Szczegóły na stronie Lokaty HIT Plus oraz w jej regulaminie.

 

 

 

 

Lokata nr 1

Lokata nr 1 również dostępna jest zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów dla kwoty od 500 zł do 1 miliona złotych. Możecie założyć kilka takich lokat, co jest bardzo wygodne w przypadku nagłej potrzeby wypłaty części środków. Wówczas nie musicie wycofywać całego kapitału z banku, lecz tylko pewną jego część.

Oprocentowanie Lokaty nr 1 wynosi:

  • 3,4% w skali roku dla wariantu 1-miesięcznego,
  • 3,8% w skali roku dla wariantu 3-miesięcznego,
  • 3,4% w skali roku dla wariantu 6-miesięcznego,
  • 3,1% w skali roku dla wariantu 12-miesięcznego.

W tym przypadku nie musicie posiadać konta osobistego, a jedynie dostęp do bankowości elektronicznej. Możecie go uzyskać przykładowo zakładając startową Lokatę HIT. Mało tego, bank nie stosuje tutaj wymogu „nowych środków”, zatem depozyt możecie założyć z bieżących środków zgromadzonych w banku. Jedyny minus tej lokaty to fakt utraty odsetek w przypadku jej przedwczesnego zerwania.

Szczegóły w regulaminie lokat Idea Banku oraz przede wszystkim w Tabeli Oprocentowania.

 

Złóż wniosek o Lokatę nr 1

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów