fbpx

Darmowy kredyt powitalny od Credit Agricole z RRSO 0% dla kwoty 3000 zł na okres 12 miesięcy oraz 200 zł premii za założenie konta osobistego

W banku Credit Agricole ponownie pojawiła się ciekawa propozycja dla osób, które poszukują darmowych sposobów na zbudowanie pozytywnej historii kredytowej w bazach BIK-u. Otóż w ramach kolejnej edycji promocji kredytu powitalnego ponownie możecie pożyczyć nawet 3000 zł na okres do 12 miesięcy z RRSO 0%. Kredyt nie jest obarczony żadnymi kosztami typu prowizja, czy też ubezpieczenie, dzięki czemu spłacacie wyłącznie raty kapitałowe, bez żadnych odsetek. Co prawda, w przypadku kredytu powitalnego należy posiadać lub otworzyć konto osobiste, jednak i tutaj możemy dopatrzeć się pozytywów, ponieważ w promocji konta osobistego otrzymacie 200 zł premii na start. Podsumujmy: za darmo polepszycie scoring w BIK-u, otrzymacie premię gotówkową za założenie konta, zaś środki uzyskane z kredytu będą dla Was pracowały na koncie oszczędnościowym. To wszystko możecie zyskać nawet bez wychodzenia z domu.

Powitalny kredyt gotówkowy od Credit Agricole

Preferencyjne warunki kredytu na powitanie dostępne są dla klientów, którzy dotychczasowo nie posiadali w Credit Agricole jakiegokolwiek produktu kredytowego, do których zaliczają się:

  • pożyczka gotówkowa,
  • pożyczka gotówkowa na spłatę zobowiązań (konsolidacja),
  • kredyt na zakup towarów / usług,
  • kredyt samochodowy lub
  • karta kredytowa.

W związku z tym, wystarczy posiadać status nowego klienta wyłącznie w zakresie produktów kredytowych. Posiadanie innego produktu jak na przykład lokaty lub konta oszczędnościowego nie wyklucza udziału z niniejszej promocji. 

Aby móc skorzystać z promocji, należy posiadać lub założyć konto osobiste w Credit Agricole. W tym drugim przypadku, zachęcam Was do skorzystania z promocji z 200 zł premii na start za założenie konta oraz 3% w skali roku na Rachunku Oszczędzam. Umowę o konto będziecie mogli zawrzeć za pośrednictwem kuriera.

Jak wygląda proces udzielenia kredytu?

Gdy już spełnicie obowiązek posiadania konta, wypełnijcie wniosek o powitalny kredyt na dedykowanej stronie promocji. Wypełniając formularz, zdecydujcie, czy konsultant może się z Wami kontaktować wyłącznie w dni robocze, czy również w weekendy.

Promocja trwa do odwołania! Póki link jest aktywny, możecie wypełniać formularz 🙂

Teraz kilka informacji technicznych, które udało mi się uzyskać od Credit Agricole. Po wypełnieniu wniosku zadzwoni do Was konsultant, by przeprowadzić Was przez dalszy proces. W moim przypadku konsultant zadzwonił jeszcze tego samego dnia. Podczas rozmowy, oprócz podstawowych danych osobowych, przedstawiciel banku zapyta jakie są wasze zarobki netto (średnia z 3 miesięcy), wydatki na utrzymanie gospodarstwa domowego, dane zakładu pracy (w tym NIP) oraz ile wynoszą wasze miesięczne zobowiązana finansowe (na przykład spłaty innych kredytów). Wstępna decyzja kredytowa zostanie wydana podczas rozmowy telefonicznej w ciągu 10 minut.  Jeśli wszystko będzie OK, umowa zostanie udostępniona w bankowości elektronicznej.

Natomiast w przypadku, gdy bank będzie chciał dodatkowo zweryfikować waszą zdolność kredytową, wówczas zostaniecie zaproszeni do oddziału banku wraz z wymaganymi dokumentami (na przykład wydruk wpływów wynagrodzenia na konto w innym banku). Od konsultanta dowiedziałem się, iż w przypadku, gdy posiadaliście już jakieś zobowiązanie w dowolnym banku, prawdopodobnie zostanie zastosowana procedura uproszczona, czyli kredyt zostanie udzielony na oświadczenie. Powtarza się zatem stara zasada, iż warto budować pozytywną historię kredytową 🙂

Kto może uzyskać kredyt powitalny?

O kredyt mogą starać się osoby zatrudnione w ramach umowę o pracę, umowę zlecenie/dzieło, emeryci i renciści, osoby prowadzące działalność gospodarczą, osoby prowadzące gospodarstwo rolne oraz uzyskujące dochody z innych tytułów. Jeśli posiadacie umowę czasową, musi ona opiewać na minimum 6 miesięcy. Jeśli umowa jest dłuższa niż 6 miesięcy, ale krótsza niż 12 miesięcy, wówczas umowa kredytu nie może być dłuższa od waszej umowy zatrudnienia. Natomiast w przypadku posiadania umowy na co najmniej 12 miesięcy (lub na czas nieokreślony), będziecie mogli zaciągnąć kredyt na pełny rok.

Po przyznaniu pożyczki, środki zostaną przelane na wasze konto w Credit Agricole, zaraz po zawarciu umowy. Harmonogram spłaty otrzymacie mailowo oraz prawdopodobnie również w wersji papierowej. Do Was należy wybór formy spłaty kredytu. Najwygodniejszą opcję będzie automatyczna spłata bezpośrednio z konta w Credit Agricole.

Warunki na jakich udzielany jest kredyt na powitanie

Promocyjne warunki, a mianowicie:

  • prowizja na poziomie 0% oraz
  • oprocentowanie stałe równe 0% w skali roku,

obowiązuje w przypadku okresu do 12 miesięcy. Kwota na jaką możecie zaciągnąć kredyt wynosi maksymalnie 3000 zł. W przypadku chęci spłaty kredytu przed czasem, bank nie pobierze z tego tytułu żadnej opłaty. Co ważne, Credit Agricole nie wymaga korzystania z ubezpieczenia kredytu

W przypadku zaciągnięcia kredytu na 3000 zł, na 12 rat, miesięczna rata wyniesie 250 zł. Spłacacie sam kapitał, bez jakichkolwiek opłat, czy odsetek. Oprócz tego, wpłacając kwotę pożyczki na konto oszczędnościowe, dodatkowy dochód zostanie wygenerowany pieniędzmi uzyskanymi od banku. Przykładowo środki możecie przelać na Rachunek Oszczędzam na 3% w skali roku.

Złóż wniosek o darmowy kredyt z RRSO 0%

Sprawdźmy to na przykładzie

Wnioskując o 3000 zł na okres 12 miesięcy, koszty przy RRSO 0% wyniosą 0 zł, zaś wysokość raty miesięcznej 250 zł. Jeśli otrzymane 3000 zł wpłacicie na konto oszczędnościowe z przykładowym oprocentowaniem wynoszącym 3,5% w skali roku, wówczas po roku zarobicie na czysto 46,98 zł w odsetkach, już po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych (oczywiście regularnie wypłacając środki na spłatę kredytu). Nie dość, że za darmo zbudujecie historię kredytową, co pozwoli Wam zaoszczędzić na przyszłych kredytach, to jeszcze zarobicie na tym niemal 50 zł.  A oto moje wyliczenia dla konta oszczędnościowego według schematu, w którym wpłata środków na konto następuje 1. dnia danego miesiąca, zaś wypłata pierwszej raty 1. dnia kolejnego miesiąca:

Po co w ogóle zaciągać darmowy kredyt?

W tym miejscu zastanówmy się jaki jest w ogóle sens zaciągania darmowej pożyczki. Ja znalazłem trzy cele, którymi można tłumaczyć skorzystanie z niniejszej promocji:

  • polepszenie zdolności kredytowej – cel główny,
  • ulokowanie środków z kredytu na rachunku oszczędnościowym – cel dodatkowy,
  • praktyczna nauka zaciągania i spłacania kredytu – cel dodatkowy.

Jeżeli planujecie w przyszłości zaciągnąć jakieś duże i ważne zobowiązanie (zapewne będzie to kredyt hipoteczny) warto abyście „zaistnieli” w bazie Biura Informacji Kredytowej. Na wielu forach internetowych możemy znaleźć porady, aby „wziąć cokolwiek na raty” lub niedużą pożyczkę, by niewielkim kosztem (prowizja, odsetki, ubezpieczenia) zbudować sobie podstawową historię kredytową. Dlatego też darmowy kredyt od Credit Agricole jest ku temu jeszcze lepszą okazją, gdyż polepszenie scoringu odbędzie się bezkosztowo. Oczywiście wyłącznie terminowa spłata kredytu polepszy wasz scoring. Jeśli nawet przypadkowo zapomnicie o terminowej spłacie, może to Was kosztować „punkty zaufania” w BIK-u. Pamiętajcie jednak, aby pożyczkę koniecznie spłacić jeszcze przed wnioskowaniem o kredyt hipoteczny. W ten sposób powiększycie swoją zdolność kredytową w danej chwili.

Teraz cel numer dwa, czyli ulokowanie środków uzyskanych z kredytu na wybranym produkcie oszczędnościowym. Nie da się ukryć, iż suma odsetek w tym przypadku nie będzie powalająca. Jednak, skoro środków uzyskanych z kredytu i tak nie przeznaczycie na konsumpcję – warto skorzystać z nadarzającej się okazji do uzyskania dodatkowego dochodu.

Na koniec ostatni cel, czyli przetestowanie czym jest kredyt, jak się go spłaca, jak wygląda harmonogram spłat, umowa kredytowa i tak dalej. Darmowy kredyt możecie potraktować zatem w celach edukacyjnych. Na żywym organizmie wyrobicie sobie nawyk regularnego spłacania rat kredytowych, który może się Wam przydać w przyszłości.

Jak sprawdzić swój scoring w BIK-u?

Jeśli macie chęć dowiedzieć jak obecnie wygląda wasza sytuacja w BIK-u, załóżcie konto na platformie BIK. Już za 39 zł otrzymacie raport, który rozjaśni Wam aktualną sytuację kredytową. Raport będzie zawierał ocenę punktową, wskaźnik kondycji finansowej oraz historię dotychczasowych zobowiązań.

RRSO, czyli co?

Skrót RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wskaźnik ten zawiera wszystkie skumulowane koszty kredytu. RRSO obowiązkowo jest podawane w przypadku każdej pożyczki, tak by klient mógł łatwo porównać różne oferty (zawarte tu są całkowite koszty kredytowania). W związku z tym, że wszelkie koszty związane z darmowym kredytem w Credit Agricole wynoszą 0% (lub 0 zł), RRSO również wynosi 0%, co jest potwierdzeniem braku ukrytych opłat. Więcej na temat czym jest RRSO pisałem tutaj.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 800 zł, całkowita kwota do zapłaty 2 800 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 0 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 0 zł), 10 miesięcznych równych rat w wysokości 254,55 zł. oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 254,50 zł. Kalkulacja z 30.07.2020 r. na przykładzie reprezentatywnym.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów