Bank Pekao: 200 zł premii na start, 200 zł bonusu za konto dziecka oraz podwyżka oprocentowania – aż 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 100.000 zł)

Trwa do:
3 kwietnia 2024

W kolejnej edycji promocji Banku Pekao odbierzecie 200 zł łatwej premii pieniężnej na start oraz 150 zł bonusu w ramach punktów powitalnych w programie Mastercard Bezcenne Chwile (które wymienicie na vouchery do ulubionych sklepów). Na uwagę zasługuje również podwyżka oprocentowania rachunku oszczędnościowego do poziomu 7% w skali roku (dla kwoty do 100.000 zł)! Biorąc pod uwagę wszechobecne obniżki, Bank Pekao zdobył się na naprawdę odważny krok. Warto dodać, iż zakładając konto w bieżącej promocji macie gwarancję promocyjnego oprocentowania przez okres 152 dni, czyli około 5 miesięcy. Konto Przekorzystne otworzycie bez wychodzenia z domu. Jako dodatkowy przywilej, Bank Pekao uraczy Was bezpłatnym 6-miesięcznym Pakietem Komfort. Zapewnia on między innymi darmowe ubezpieczenia oraz przelewy ekspresowe. Standardowa wartość pakietu w tym okresie sięga kwoty 72 zł. Jako ciekawostkę dodam, iż obok bazowej karty Mastercard, do Konta Przekorzystnego możecie zamówić też ekskluzywną kartę debetową Mastercard Gold. Moim zdaniem to najładniejsza złota karta debetowa na rynku, a przy okazji może być ona dla Was w pełni darmowa (bank w ostatnim czasie ułatwił zasady zwalniające z opłat za tę kartę). Ponadto karta Gold zapewnia bezwarunkowo darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz korzystne kursy przeliczeniowe.

Kto może skorzystać z promocji z premią

Promocja skierowana jest do osób, które w okresie od 1 sierpnia 2021 roku do 8 stycznia 2024 roku nie posiadały (również jako współposiadacz) konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao S.A. Ponadto na dzień przystąpienia do promocji nie możecie posiadać żadnego produktu kredytowego Banku Pekao.

WAŻNE! Pamiętajcie również, iż Bank Pekao oraz PKO Bank Polski to dwa całkiem inne banki, pomimo, że ich nazwy brzmią podobnie. Jeśli posiadacie konto w PKO BP, śmiało możecie wziąć udział w promocji Banku Pekao (tym ze słynnym logo z żubrem).


Jak skorzystać z promocji Banku Pekao?

Z promocji możecie skorzystać w terminie do 3 kwietnia 2024 roku (do godziny 23:59) – w wymienionym okresie należy zarówno złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji, jak i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne wraz z dowolną kartą debetową Mastercard (standardową lub złotą) oraz bankowością elektroniczną i aplikacją mobilną PeoPay. Wniosek złożycie za pośrednictwem komputera lub smartfona. Najważniejsze, aby posiadać sprawną kamerkę oraz mikrofon. W tym celu polecam jednak złożenie wniosku na smartfonie (wyższa jakość obrazu). Możliwe jest również rozpoczęcie procesu na komputerze i dokończenie w aplikacji mobilnej PeoPay. Jako że złożenie wniosku i finalizacja umowy może odbyć się tego samego dnia (zdalnie), wniosek możecie złożyć nawet ostatniego dnia trwania promocji.

Co do kwestii finalizacji umowy, Bank Pekao S.A. stosuje popularną w ostatnim czasie metodę, zwaną potocznie “konto otwierane na selfie”. Mówiąc prościej, podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego. Nie będziecie musieli czekać na kuriera, czy też korzystać z krępującej wideorozmowy.

Założenie konta „metodą na selfie” jest jednym z głównych warunków promocji. Jeśli natomiast finalizacja umowy (weryfikacja tożsamości) nie powiedzie się z przyczyn technicznych, wówczas możecie wybrać opcję podpisania umowy w placówce (ale tylko w takim przypadku, jeśli chcecie zgarnąć premię). Jeśli zaś od razu wybierzecie opcję podpisania umowy w oddziale (bez próby weryfikacji), wówczas automatycznie wyautujecie się z promocji.

Jak zdobyć 200 zł premii na start? – Konto Przekorzystne

Nagroda podzielona jest na dwie części. Pierwsze 50 zł premii otrzymacie za samo podpisanie umowy wraz z kartą debetową oraz dostępem do bankowości elektronicznej i aplikacji PeoPay.

Aby zdobyć kolejne 150 zł premii, wystarczy, że w 3 kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych po podpisaniu umowy (w każdym miesiącu z osobna):

 • wykonacie minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub z wykorzystaniem aplikacji PeoPay (w przypadku aplikacji zaliczają się jedynie transakcje wykonane zbliżeniowo) – na dowolną kwotę.Aby otrzymać 150 zł premii, należy spełnić warunki we wszystkich trzech miesiącach. Jeśli w którymś z nich Wam się to nie uda – premia przejdzie Wam koło nosa. Warunki są jedna bardzo proste, więc na pewno nie będziecie mieć z tym kłopotu 😉

Z promocji wyłączone są rodzaje płatności, które w zbyt łatwy sposób mogłyby pomóc „nabić liczbę wymaganych transakcji”. Chodzi tu głównie o różnego rodzaju przekazy pieniężne, niebędące faktyczną zapłatą za towary czy usługi. Wykluczono także płatności BLIK. Szczegółowy wykaz „niedozwolonych” kodów MCC znajdziecie w regulaminie. Jedno jest pewne! Wszelkie standardowe transakcje w sklepach, kinie, muzeum, w parkometrze, czy na Allegro – bezproblemowo zapewnią spełnienie warunków promocji.

Przykładowo, otwierając konto w lutym 2024 roku, warunki dotyczące transakcji spełnijcie w marcu, kwietniu i maju 2024 roku.

Wypłata premii – Bank Pekao

Dla pierwszej części nagrody (50 zł za założenie konta) bank będzie wypłacał premie w trzech terminach (w terminie do 15. dnia drugiego miesiąca po założeniu konta). Dla kont założonych w lutym 2024 roku, będzie to zatem 15 kwietnia 2024 roku.

Schemat wypłaty 1 nagrody w promocji Banku Pekao

Kolejna premia o wartości 150 zł trafi na Wasze konto w terminie do 15. dnia piątego miesiąca po miesiącu założenia konta zgodnie z zapisami regulaminu. Dla kont założonych w lutym 2024 roku, będzie to zatem 15 lipca 2024 roku.

Wypłata drugiej części bonusu od Banku Pekao

W dniu wypłaty premii wasze konto musi pozostawać aktywne, tak samo jak karta debetowa, aplikacja PeoPay oraz dostęp do bankowości elektronicznej. Oprócz tego nie wycofujcie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Przekorzystnego.

150 zł premii w ramach promocji Mastercard Bezcenne Chwile!

Ta część promocji została już zakończona

Posiadając już kartę Mastercard wydaną do konta, możecie zdobyć dodatkowy bonus w postaci 12.000 punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile o wartości 150 zł.

Promocja obejmuje karty Mastercard wydawane przez Bank Pekao. Mogą z niej skorzystać klienci, którzy przed 16 października 2023 roku nie rejestrowali w programie Bezcenne Chwile żadnej karty tego właśnie banku. Jeśli natomiast uczestniczycie lub uczestniczyliście w programie z kartą innego banku – nadal możecie wziąć udział w niniejszej promocji.

Aby wziąć udział w promocji, należy w okresie do 31 stycznia 2024 roku otworzyć konto punktowe w programie Mastercard Bezcenne Chwile i dodać kartę debetową Banku Pekao. Zrobicie to na dedykowanej stronie promocji. Jeśli posiadacie już swoje konto punktowe w programie, po prostu dodajcie do niego kartę Banku Pekao (na przykład w bankowości elektronicznej lub po zalogowaniu do konta Mastercard).

W terminie do końca następnego miesiąca po miesiącu dodania karty, wykonajcie 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową Mastercard. Możecie to zrobić stacjonarnie lub online.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymacie 8000 punktów. To jednak nie koniec. Możecie zdobyć jeszcze dodatkową nagrodę – 4000 punktów. Wystarczy, że w tym samym miesiącu, w którym będziecie wykonywać powyższe płatności, wykonacie jeszcze jedną dodatkową płatność, ale za pomocą aplikacji do płatności mobilnych (na przykład Apple/Google/Garmin/Fitbit Pay) z podpiętą kartą, którą zarejestrowaliście w programie Bezcenne Chwile ramach promocji.

Przykładowo: jeśli zarejestrujecie swoją kartę debetową w programie Mastercard w styczniu 2024 roku, należy do końca lutego 2024 roku wykonać 5 płatności kartą debetową. Następnie, również w lutym 2024 roku, wykonajcie jeszcze jedną płatność za pomocą aplikacji mobilnej, używając karty debetowej.

Płatności możecie wykonywać w Internecie lub stacjonarnie, a lista wykluczonych kodów MCC znajduje się w regulaminie (są to między innymi kasyna, zakłady bukmacherskie czy doładowania portfeli online, czyli klasyka). Wykluczone są także płatności BLIK. Nagroda zostanie przekazana do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełnicie wymagania promocji bezpośrednio na Wasze konto punktowe. Przyznane punkty będą ważne przez okres pół roku (6 miesięcy). 

Bank Pekao – darmowe punkty w Mastercard Bezcenne Chwile

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Konto Przekorzystne – szczegóły

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są dla Was bezwarunkowo darmowe. Dla osób, które ukończyły już 26. rok życia, zasady prowadzenia rachunku są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej Mastercard pod warunkiem zapewnienia wpływów zewnętrznych na kwotę co najmniej 500 zł oraz wykonanie 1 płatności kartą debetową lub zbliżeniowo aplikacją PeoPay, w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 4 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne (autoryzowane poprzez aplikację PeoPay),
 • 0,20 zł za SMS autoryzacyjny w przypadku przelewów internetowych,
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale lub we wpłatomatach banku,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao S.A.

Dodatkowo spełniając warunki zwalniające z opłaty za konto i kartę (wpływ na minimum 500 zł + 1 płatność kartą), bank sprezentuje Wam w danym miesiącu:

 • 0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów bez ograniczeń.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

7% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Na nowych klientów Pekao S.A. czeka również bardzo dobra oferta konta oszczędnościowego. Maksymalna kwota obowiązywania preferencyjnego oprocentowania wynosi aż 100.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 152 dni (5 miesięcy) od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżka ponad 100.000 zł będzie pracowała już według standardowego oprocentowania (zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania).

Z preferencyjnego oprocentowania mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nie posiadały rachunku osobistego, konta oszczędnościowego, bądź lokaty w Banku Pekao S.A. w okresie od 1 kwietnia 2023 roku do 8 stycznia 2024 roku lub ich średnie miesięczne saldo na tych rachunkach wynosiło mniej niż 2000 zł. Posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych w Pekao TFI wyklucza jednak z udziału w promocji bez wyjątków.

Bank Pekao podnosi oprocentowanie – 7% w skali roku!Z promocji konta oszczędnościowego również możecie skorzystać w terminie do 3 kwietnia 2024 roku. Najlepiej zawnioskować o nie podczas składania wniosku o Konto Przekorzystne. Później będzie to możliwe w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) wyłącznie w terminie do 3 kwietnia 2024 roku. Ewentualnie konto oszczędnościowe będziecie mogli uruchomić w placówce banku.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Co miesiąc bezpłatnie możecie wykonywać nielimitowaną liczbę przelewów z konta oszczędnościowego (co zdarza się dość rzadko), aczkolwiek wyłącznie za pośrednictwem aplikacji PeoPay. Przelewy poprzez tradycyjną bankowość elektroniczną kosztują standardowo 7 zł za każdy przelew.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej konta oszczędnościowego.

Pakiet Komfort – za darmo przez 6 miesięcy

W ramach promocji możecie skorzystać z Pakietu Komfort, który jest dołączany do konta jako dodatkowa wartość dodana (nie jest to rzecz jasna obowiązek, a jedynie miły dodatek). W ramach pakietu otrzymacie szereg usług przydatnych w codziennym życiu. Pekao zapewnia 3 rodzaje pakietów. Przez pierwsze 6 miesięcy wszystkie są darmowe, zaś później różnią się ceną w zakresie od dokonanego wyboru. Oczywiście na „okres testowy” warto wybrać najwyższy pakiet. Po okresie promocji możecie kontynuować korzystanie z pakietu na standardowych zasadach (już płatnie) lub go wyłączyć.

Co zatem możemy znaleźć w dostępnych Pakietach Komfort?

 • Standardowy – 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł) oraz ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) – standardowy koszt pakietu to 6 zł,
 • Złoty – 3 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) oraz ubezpieczenie „Pomoc w domu” – standardowy koszt pakietu to 9 zł,
 • Platynowy – 4 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł), ubezpieczenie „Pomoc w domu” oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (do 10.000 zł) – standardowy koszt pakietu to 12 zł.

Wszystkie wspomniane ubezpieczenia oferowane są przez PZU. Pakiet można włączyć w bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej lub w oddziale. Jeśli dyspozycję uruchomienia pakietu złożycie do 25. dnia miesiąca, wówczas zostanie on aktywowany już od nowego miesiąca (przykładowo aktywując pakiet do 25 lutego, zostanie on uruchomiony już 1 marca). Natomiast w przypadku aktywacji pakietu pomiędzy 26. dnia miesiąca a jego końcem, uruchomienie pakietu nastąpi miesiąc później (przykładowo aktywując pakiet 28 lutego, zostanie on uruchomiony 1 kwietnia).

Natomiast dyspozycja wyłączenia pakietu dostępna jest wyłącznie w placówce banku. Jeśli dokonacie tego do 25. dnia danego miesiąca, wówczas pakiet zostanie dezaktywowany wraz z zakończeniem tego miesiąca.

Więcej na temat pakietów na dedykowanej podstronie banku.

Złota karta debetowa Mastercard Gold dla każdego!

Skrycie marzy się Wam złota karta płatnicza? Chcielibyście mieć w swoim portfelu mieniący się w słońcu „plastik”, którym można pochwalić się znajomym? 😉 Do tej pory szanse na taki środek płatniczy dla większości z nas były równe zera – złote karty wydaje się zazwyczaj klientom o milionowych aktywach. Za sprawą Banku Pekao możecie jednak poczuć się jak Rockefeller, płacąc za niedzielny obiad z rodziną. Karta Mastercard Gold dostępna jest w ramach promocji za darmo! Jej wyrobienie nie kosztuje nawet złotówki!

Co do kosztów miesięcznych, karta Mastercard Gold jest darmowa po wykonaniu 5 płatności bezgotówkowych złotą kartą na dowolną kwotę w danym miesiącu oraz zapewnieniu wpływów zewnętrznych na łączną kwotę co najmniej 1000 zł. W przypadku niespełnienia tego warunku, miesięczny koszt karty to tylko 9 zł – a więc i tak niewielka cena za tak duży zastrzyk prestiżu 😉 Oprócz tego musicie posiadać wyrażone zgody na kontakt telefoniczny w celach marketingowych oraz na wysyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej przez Bank Pekao w celu promocji swoich usług i niezmieniania ich w całym poprzednim miesiącu kalendarzowym. Wymienione warunki obowiązują dla kart wydanych od 3 czerwca 2023 roku.

Karta debetowa Pekao Mastercard GoldZłota karta Banku Pekao dostępna jest również dla osób w wieku do 26 lat i to bezwarunkowo za darmo.

Karta Mastercard Gold zapewnia nielimitowane wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą – bez żadnych warunków! Co ważne, kurs rozliczeniowy stosowany dla karty Gold to kurs organizacji Mastercard bez dodatkowej prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów