Konto Firmowe Santander Bank: łatwe 500 zł bonusu na start + do 2400 zł premii za użytkowanie rachunku. Bezwarunkowo darmowe konto na zawsze!

Trwa do:
29 lutego 2024

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Ruszyła nowa edycja świetnej promocji flagowego rachunku firmowego Santander Bank Polska! Konto Firmowe Godne Polecenia to obecnie jeden z najlepszych rachunków biznesowych na polskim rynku i to pomimo obecności trudnej do przebicia konkurencji. W aktualnej edycji promocji, nowi użytkownicy konta mogą otrzymać premię na start w kwocie 500 zł bonusu w promocji organizowanej przez spółkę Rankomat.pl oraz nawet 2400 zł bonusu w trwającej od dłuższego czasu promocji organizowanej bezpośrednio przez bank. To już dziewiąta edycja współpracy pomiędzy bankiem i najpopularniejszą porównywarką internetową. Całość nagrody została podzielona na kilka części: 500 zł bonusu od współorganizatora dzisiejszej promocji, czyli spółki Rankomat.pl, a także (w bezpośredniej ofercie banku): do 1200 zł zwrotu za płatności kartą i/lub Blikiem oraz kolejne 1200 zł bonusu za przetestowanie różnych usług banku. Oczywiście zdobycie pełnej puli będzie trudne, jednak kilkaset, a nawet ponad 1000 zł jest już jak najbardziej w zasięgu większości przedsiębiorców. Dużym atutem omawianego konta jest jego bezterminowe i bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za prowadzenie i korzystanie z podstawowych usług (w tym karty debetowej).

Uczestnicy promocji – Konto Firmowe Godne Polecenia

Na początek uspokoję: bycie właścicielem lub współwłaścicielem konta osobistego w Santander Bank Polska nie wyklucza Was z udziału w promocji konta firmowego. Mało tego, możecie najpierw wziąć udział w promocji rachunku dla osób indywidualnych i odebrać nawet 600 zł premii, by potem założyć jeszcze konto biznesowe i zwiększyć zysk z promocji. 

W akcji organizowanej przez Rankomat.pl mogą wziąć udział przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy w okresie od 1 stycznia 2023 roku do momentu złożenia wniosku nie korzystali z żadnego rachunku dla firm, prowadzonego przez Santander Bank Polska (okres karencji, czyli wykluczenia byłych klientów banku, skrócono więc o połowę względem poprzedniej edycji, dzięki czemu jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać na promocji).

W przypadku akcji Santander Bank Polska z 2400 zł premii – okres karencji pozostaje bez zmian. Nie będziecie mogli wziąć w niej udziału, jeśli posiadaliście konto firmowe w okresie po 1 stycznia 2022 roku. Wykluczeni są także przedsiębiorcy o łącznych przychodach przewyższających 10 milionów złotych rocznie. Możecie rzecz jasna skorzystać z samej promocji z 500 zł premii na start.

500 zł + 2400 zł premii w Santander Bank Polska – darmowe konto firmowe!

Zasady zestawu promocji – konto firmowe

Omawiana akcja to tak naprawdę dwie promocje. Pierwsza z nich o nazwie Zyskaj BONUS z Kontem Firmowym Godnym Polecenia jest organizowana przez spółkę Rankomat.pl, która sponsoruje nagrodę w wysokości do 500 zł. Promocja potrwa w terminie do 29 lutego 2024 roku.

Druga promocja – Promocja Godna Polecenia Edycja 6 – to z kolei trwająca do 31 marca 2024 roku akcja organizowana przez Santander Bank Polska. Biorąc w niej udział, możecie zdobyć do 1200 zł premii za transakcje kartą i/lub Blikiem w formie zwrotu za płatności, 600 zł za skorzystanie z oferty kredytowej i/lub leasingu, 300 zł za skorzystanie z oferty terminala płatniczego i 300 zł za przetestowanie usług eKsięgowości.

Wszystkie te składowe i ich zasady omawiam poniżej.

Konto Firmowe Godne Polecenia – skrót warunków promocji

500 zł premii od Rankomat.pl – jak założyć Konto Firmowe Godne Polecenia?

Premia podzielona jest na dwie części po 250 zł. Do zdobycia obu z nich konieczne będzie wykonanie innych czynności, jednak bez obaw – to nic skomplikowanego.

Promocja trwa w terminie do 29 lutego 2024 roku. To ostatni dzień, w którym możecie założyć konto w ramach opisywanej akcji. Żeby to zrobić, przejdźcie na dedykowaną stroną promocji, kliknijcie przycisk Weź udział, zalogujcie się lub zarejestrujcie w formularzu na stronie partnera, a następnie złóżcie wniosek o otwarcie rachunku (zakładka Konto Bonus) i wydanie do niego karty debetowej oraz dostęp do bankowości elektronicznej Mini Firma. Konieczne jest także wyrażenie zgody na przetwarzanie danych marketingowych, ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie spełnienia warunków promocji oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz w celu realizacji wniosku – bez tego nie otrzymacie swojej premii i nie będziecie brani pod uwagę w promocji. 

Umowę z bankiem o prowadzenie rachunku należy podpisać najpóźniej 11 marca 2024 roku.

500 zł premii od Rankomat.pl – warunki promocji

Żeby otrzymać pierwszą część premii o wartości 250 zł należy co najmniej jeden raz zalogować się do aplikacji mobilnej Santander oraz wyrazić dla banku niezbędne zgody marketingowe (jeśli nie zrobiliście tego podczas wnioskowania o rachunek). Na spełnienie tych warunków macie czas w terminie do 29 marca 2024 roku.

Druga część premii trafi do Was, jeśli w tym samym terminie (czyli najpóźniej 29 marca 2024 rokuwykonacie co najmniej 3 dowolne transakcje spośród wymienionych: przelew, transakcja kartą, transakcja BLIK (nie liczy się przelew BLIK na telefon).

Zakupy możecie wykonywać stacjonarnie lub w sklepach internetowych. Co ważne, aby otrzymać drugą nagrodę, powinniście zakwalifikować się też do otrzymania pierwszej, więc pamiętajcie o logowaniu do konta w aplikacji.

Jeśli chodzi o wymagania dotyczące przelewu, należy wiedzieć, że warunku nie spełnicie, wykonując przelew do ZUS lub na inny rachunek prowadzony w Santander Bank Polska (nawet, jeśli posiadaczem tego rachunku będzie Wasz klient lub partner biznesowy). Najlepiej więc wykonać przelew na dowolne konto prowadzone w innym banku.To wszystko! Teraz pozostaje Wam już tylko poczekać na maila z informacją o przyznaniu prawa do wypłaty premii oraz linkiem do formularza, w którym należy uzupełnić dane do wypłaty premii. Organizator roześle stosowne informacje w terminie do 17 kwietnia 2024 roku. Następnie w ciągu 7 kolejnych dni (czyli w terminie do 24 kwietnia 2024 roku) będziecie musieli uzupełnić dane do wypłaty premii na stronie promocji (chodzi głównie o numer rachunku założonego w promocji, na który powędruje premia). Premia zostanie wypłacona w okresie do 30 kwietnia 2024 roku.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji „Zyskaj BONUS z Kontem Firmowym Godnym Polecenia”.

W tym miejscu możecie poprzestać na samej premii bazowej w wysokości 500 zł lub spróbować powalczyć o dodatkowe benefity.

1200 zł premii za transakcje kartą i/lub Blikiem

Największą premię możecie odebrać w ramach zwrotu za transakcje kartą debetową oraz Blikiem. By było to możliwe, konieczne jest wykonywanie dwóch czynności: płacenie kartą wydaną do konta lub Blikiem oraz robienie przelewów do ZUS (płatności na rzecz urzędu należy wykonywać do 20. dnia miesiąca, w ciągu kolejnych 6 pełnych miesięcy po założeniu konta). Pierwszy przelew powinniście zrobić w miesiącu następującym po tym, w którym założyliście konto, z kolei płatności możecie zacząć wykonywać od razu po otrzymaniu karty. 

Oznacza to, że 3% zwrotu kwoty zapłaconej kartą i BLIKIEM otrzymacie wtedy, gdy w kolejnym miesiącu zrobicie przelew do ZUS. Może wydawać się to nieco zagmatwane, dlatego rozpiszę dokładnie przebieg promocji. W symulacji uwzględnię, że konto zostało założone w styczniu 2024 roku.

 • Styczeń: w tym miesiącu zakładacie konto i wykonujecie płatności kartą debetową i/lub BLIKIEM. 
 • Luty: w tym miesiącu również wykonujecie transakcje kartą i/lub BLIKIEM, a dodatkowo robicie pierwszy przelew do ZUS. Otrzymacie dzięki temu 3% zwrotu za styczniowe transakcje
 • Marzec: ponownie wykonujecie płatności kartą i/lub BLIKIEM, a dzięki przelewowi do ZUS otrzymacie zwrot za transakcje z lutego

…i tak dalej. Jeśli więc założycie konto w styczniu 2024 roku, ostatni przelew do ZUS powinniście wykonać w lipcu 2024 roku.

Mam nadzieję, że udało się to nieco rozjaśnić.

Maksymalny zwrot za transakcje to 1200 zł, jednak miesięcznie nie może on przekroczyć 200 zł. Żeby więc odebrać najwyższy możliwy zwrot, konieczne będzie wykonanie płatności na kwotę około 6665 zł miesięcznie, co w warunkach firmowych (gdy płacimy za reklamę, najem powierzchni, narzędzia lub materiały) nie powinno być bardzo trudne. Pod uwagę nie będą brane transakcje wykonane w kasynach, firmach bukmacherskich, loteriach czy totalizatorach (również internetowych). Jeśli chodzi o płatności Blik, organizator zalicza do nich płatności z kodem wygenerowanym w aplikacji oraz płatności zbliżeniowe Blik. Z promocji zostaniecie wykluczeni także wtedy, gdy Wasze roczne przychody przekroczą 10 milionów złotych.

Premia za każdy okres zostanie wypłacona w ciągu 45 dni po miesiącu, w którym wykonano transakcje.

300 zł premii za przetestowanie eKsięgowości

Aby otrzymać tę nagrodę, musicie włączyć usługę eKsięgowości w dowolnym pakiecie, łącząc z nią swój nowy firmowy rachunek. Będzie to wymagało dodania niezbędnych danych dotyczących Waszej firmy. Wszystkie te czynności należy wykonać w ciągu miesiąca od chwili założenia konta firmowego. Połączenie promocyjnego konta z eKsięgowością musi zostać utrzymane co najmniej do momentu wypłaty bonusu. Bank wypłaci premię w ciągu 45 dni od chwili spełnienia warunku.

Do spełnienia całości warunków konieczne będzie wykonywanie przelewów do ZUS-u, do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym aktywujecie usługę i połączycie ją z kontem firmowym.

W promocji bierze udział dowolny plan eKsięgowości (nawet ten za 5 zł)! Ich zakres oraz cennik widzicie poniżej:

eKsięgowość w ofercie Santander Bank Polska


300 zł za kredyt lub leasing (razem nawet 600 zł)

Kolejną część nagrody w postaci 300 zł premii otrzymają osoby, które w ciągu 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji podpiszą z bankiem:

 • umowę kredytu z Santander Bank Polska,
 • umowę leasingu z Santander Leasing na kwotę minimum 10.000 zł,
 • umowę pożyczki leasingowej z Santander Leasing na kwotę minimum 10.000 zł.

Ponadto konieczne będzie wyrażenie niezbędnych zgód marketingowych.

Możecie otrzymać maksymalnie 600 zł premii: 300 zł za skorzystanie z oferty kredytu oraz kolejne 300 zł bonusu za skorzystanie z pożyczki leasingowej lub leasingu.

W obu przypadkach do spełnienia całości warunków konieczne będzie wykonywanie przelewów do ZUS-u, do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisano umowę o kredyt/leasing/pożyczkę.

Premia zostanie wypłacona w ciągu 45 dni po miesiącu, w którym podpiszecie umowę, o ile do dnia wypłaty utrzymacie choć jedną umowę o kredyt/leasing/pożyczkę (zależnie od tego, o co wnioskowaliście).

300 zł premii za terminal płatniczy

Ostatnia premia dedykowana jest przedsiębiorcom, którzy zdecydują się na podpisanie z bankiem umowy o terminal płatniczy w ciągu 6 miesięcy od chwili podpisania umowy o konto oraz wskazanie otwartego w promocji konta firmowego jako konta do rozliczeń transakcji.

Ponadto w przynajmniej jednym z sześciu kolejnych miesięcy powinniście zanotować obrót 1000 zł na wspomnianym terminalu.

Konieczne jest także standardowo, jak w przypadku pozostałych premii, wyrażenie zgód na przetwarzanie danych marketingowych oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz utrzymanie tych zgód przynajmniej do dnia wypłaty nagrody.

Musicie także wykonać przelew do ZUS do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zanotujecie obrót na minimum 1000 zł. Premia zostanie wypłacona w ciągu 45 dni od chwili osiągnięcia miesięcznego obrotu na tym poziomie po raz pierwszy we wskazanym okresie.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.


e-usługi dla firm

Konto Firmowe Godne Polecenia to także bogaty pakiet usług online, które przydają się niemal każdemu przedsiębiorcy. Bank oferuje aż 7 różnych e-usług, dostępnych online. 

e-usługi dla firm od Santander Bank Polska

eKsięgowość od 5 zł miesięcznie

To narzędzie do prowadzenia księgowości (samemu lub z pomocą dedykowanej księgowej): wystawiania faktur, generowania i wysyłania plików JPK czy opłacania kosztów. Korzystając z darmowej eKsięgowości, otrzymacie wsparcie księgowego InFakt od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-22:00. Wszystkie te usługi dostępne są w ramach bankowości online Mini Firma oraz za pomocą aplikacji mobilnej.

Usługę eKsięgowości realizowaną we współpracy z InFaktem możecie wykorzystać również wtedy, gdy prowadzicie spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (koszty są wtedy oczywiście wyższe).

eFaktoring

Faktoring to nazwa usługi, pozwalającej przetrwać w sytuacji, gdy gonią Was koszty i zobowiązania, a Wasi klienci nie opłacili jeszcze zamówień. Faktoring Santander Bank Polska pozwala mieć gotówkę na koncie w ciągu 5 minut. Koszt finansowania zaczyna się od 1,99 zł za każde 100 zł. Usługa serwowana przez bank to faktoring cichy lub jawny – zależnie od potrzeb. 

eUmowy

Za pomocą bankowości elektronicznej Santander Bank Polska możecie tworzyć, wysyłać i podpisywać umowy online z wykonawcami i klientami bez względu na ich położenie. Pozwala to zaoszczędzić czas i unikać niepotrzebnego kontaktu z innymi osobami (istotne w ostatnim czasie). Możecie też mieć pewność, że sporządzone w ten sposób umowy mają pełną moc prawną. Usługa eUmowy dostępna jest także dla osób prowadzących spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

eWadia

Usługa eWadia pozwala uzyskać poręczenie wadialne dla firm startujących w przetargach czy konkursach, wymagających tego typu zabezpieczeń bez blokowania własnych środków. Na początku współpracy otrzymacie limit do 50.000 zł poręczenia!

eZdrowie

W ramach tej usługi zyskacie dostęp do ponad 7000 lekarzy w ramach grupy LUX MED w ponad 850 placówkach w całej Polsce. Będziecie mogli także skorzystać z wygodnych e-recept i konsultacji online.

eLeasing

Usługa oferowana w ramach Santander Leasing, skorzystacie z niej za pomocą bankowości MiniFirma, finansując swoje przedsięwzięcia, zakup maszyn, oprogramowania i innych narzędzi.

Oprócz tego wśród usług dla firm znajdziecie także zakładkę eSklep. To pakiet korzyści dla osób działających w sektorze e-commerce lub dopiero planujących założenie sklepu online. Znajdziecie tam zniżki do przydatnych usług, platform i narzędzi (Shoper, Apaczka.pl, Omnipack). Szczegóły oraz dokładne zasady promocji znajdziecie w dedykowanej zakładce.

Konto Firmowe Godne Polecenia – Santander Bank Polska – szczegóły i koszty

W ramach promocji z moneyback otrzymujecie bezterminową gwarancję zwolnienia z opłat za większość usług związanych z użytkowaniem konta!

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za wydanie i obsługę pierwszej karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir,
 • 0 zł za 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu (system Bluecash),
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewu do innego banku,
 • 0 zł za smsKody autoryzacyjne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska. 

Szczegóły dotyczące obecnie obowiązujących stawek znajdziecie w Taryfie opłat i prowizji.

Opodatkowanie premii – konto firmowe Santander Bank Polska

Promocje dla przedsiębiorców rządzą się swoimi prawami w kwestii opodatkowania. Przychód uzyskany w ramach promocji bankowych musicie rozliczyć samodzielnie, zgodnie ze stosowaną formą opodatkowania. O szczegóły pytajcie swojego księgowego.

Mam już konto firmowe, po co mi drugie?

Przedsiębiorcy tak samo jak osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą posiadać więcej niż jeden rachunek bankowy. Jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy chcecie, aby środki na waszym koncie zostały zaksięgowane natychmiastowo. Wówczas podajecie kontrahentowi numer konta założonego w banku, w którym posiada on konto. Tego typu przelewy księgowane są natychmiastowo. Innym motywatorem do zakładania kolejnych rachunków są promocje, taka jak ta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów